Stajnie na Śląsku

TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
13 maja 2011 07:27
Hejka. Dnia 21 maja sa 2 różne imprezy tego typu: jedna na którą można się wybrać z konikiem: http://starostwo.gliwice.pl/pl/pages/posts/bieg-konny-w-smolnicy-1799.php?p=30, oraz druga raczej do  "popatrzenia" tam bywam konno jako widz: http://bitwawyrska.profort.org.pl/index.php?page=aktualnosci&cmd=wysw_news&id=299&news=bie

Livia   ...z innego świata
13 maja 2011 07:36
Kawaleryjka to rajd po okolicy Gliwic, cala trasa to ok. 35 km, trzeba zaliczyć kilka punktow kontrolnych - zresztą wszystko tam na stronie jest opisane 🙂
Livia widziałam ostatnio z autka jak pomykasz na ujeżdżalni 🙂😉
Więcej na temat KAWALERYJKI na www.kwaleryjka.pl
Livia   ...z innego świata
13 maja 2011 08:24
TaiMyr, trzeba było wpaść i się przywitać 😉

Tu adres bez literówki: http://www.kawaleryjka.pl/  :kwiatek:

edit: Przy okazji, może mogłabyś zwrócić uwagę adminowi strony, żeby poprawił ten "bieg na oriętację"? 😉 Teraz się tam wczytałam i taki byk 😉
Kurcze, niezła impreza, teraz mam jeszcze większy dylemat, gdzie się wybrać :/
Hmm ale za rok napewno trzeba się tam z koniem wybrać 😀
Ha. Podoba mi się to zdanie na stronie kawaleryjki:
Masz dość kolorowych belek parkurów, zamkniętych ujeżdżalni, sztucznego oświetlenia, dziesiątków oczu i loży szyderców? ^^

a poza tym - ojjjjjeju, ale bomba-pomysł! Na to bym z chęcią pojechała! Pomijam już fakt, że mam taką orientację w terenie, że pewnie po wszystkim reszta uczestników dostałaby dodatkowe zadanie za 1000 punktów pt "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: odnaleźć w lesie dziewczynę z żółtym koniem" 😁
a poza tym - ojjjjjeju, ale bomba-pomysł! Na to bym z chęcią pojechała! Pomijam już fakt, że mam taką orientację w terenie, że pewnie po wszystkim reszta uczestników dostałaby dodatkowe zadanie za 1000 punktów pt "ktokolwiek widział, ktokolwiek wie: odnaleźć w lesie dziewczynę z żółtym koniem" 😁
Spoko, ja Cię znajdę bo te lasy mam w małym paluszku 🙂
TaiMyr, trzeba było wpaść i się przywitać 😉

Tu adres bez literówki: http://www.kawaleryjka.pl/  :kwiatek:

edit: Przy okazji, może mogłabyś zwrócić uwagę adminowi strony, żeby poprawił ten "bieg na oriętację"? 😉 Teraz się tam wczytałam i taki byk 😉


Dziękuję Livia za poprawienie 🙂 Co nagle to po ....
Ale z tym błędem Pan Leśniczy wtopił  😂 Już go wyłapał, ale poszło w eter jak widać hihihii  😁

Sankaritarina Bierz żółtego i przyjeżdżaj !!! Nie ty jedna pewno troszkę tam pobłądzisz (sama mam wątpliwości co do 1 punktu ;P). A Ekipa z Landkliniki przemiła ... (to Ci co będą siedzieć na poszczególnych punktach w charakterze sędziów + 2 lotne brygady) no i na pewno się ucieszy, że może kogoś poszukać  👀 ( ... o ile sie sama wcześniej nie zgubi hehehehehe ). Będzie tylu ludzi w lesie, że na pewno Cie ktoś znajdzie 🙂

kudłaty_durnowaty za rok - na razie jest taki plan, że robimy 35 km w 3 godziny = tępo kawaleryjskie - to już trzeba mieć mega dobrze przygotowanego konia kondycyjnie.

O a tak ostatnio Landklinika objeżdżała punkty kontrolne:


i niezastąpiona BJ-tka 🙂


A ja dziś miałam mega pecha 🙁 Mój partnerski koń się zapopężył 🙁 Trzymajcie kciuki aby wyzdrowiał, bo zostanę bez pary  😕




kto bedzie w Sonabie na zawodach? ; >
CeraŁ   dużo dużo zmian..
14 maja 2011 07:08
a wlasnie kiedy one są dokładnie? 15 czy 21>?
kto bedzie w Sonabie na zawodach? ; >


Chyba ja będę 🙂🙂 Skokowe tak?
ja będę 🙂 są 21. i to są ujeżdżeniowe
ja będę 🙂 są 21. i to są ujeżdżeniowe


Właśnie sprawdziłam. Skokowe są w czerwcu gdzieś w pobliżu 🙂
Ale te  ujeżdżeniowe zawody to są troszkę hmm... Marniutkie? Dwa programy L4 i P6. O ile się nie myślę.
W dodatku są bardzo krótkie. Ale życzę powodzenia🙂
jest L1 a co do P to nie wiem nawet. marniutkie, czy też nie - my jedziemy się tylko sprawdzić. dziękujemy 🙂
TaiMyr- daj następnym razem znać,jak będziecie traski objeżdżać, to też potaplamy naszego  (PA)Trolka w błotku 😉.
Jeśli Twoja para nie wydobrzeje, to zawsze możemy trójkącik stworzyć 🤣

Ponawiam pytanie, kto się wybiera na Kawaleryjkę?? 🏇
A ja mam pytanie, kto zna jakieś pole rzepakowe na które szło by wjechać z koniem w okolicach Gliwic?  😁
Sonaba 21, są ujeżdżeniowe. Klasa L1 i P6.
Amatorsko, bardziej dla zabawy, sprawdzenia się i zaliczenia - tych swoich pierwszych zawodów 😉
Ja będę, ale jako fotograf sonabowy :P
Od początku do końca także fot masa i na pewno startujących złapię, potem powysyłam.
Więcej o zawodach tu --> http://sonaba.hpu.pl/news.php?readmore=1


Skokowe natomiast na Jamnej 18 czerwca. :-)


A ja mam pytanie, kto zna jakieś pole rzepakowe na które szło by wjechać z koniem w okolicach Gliwic?  😁
W okolicach Łan czy też Żernicy masz pola rzepakowe
adriena, Dobra. W takim układzie mogłam się poczuć pewniej 😁
TaiMyr, Teraz doczytałam kiedy to jest -> 21 maja prawda? Nooo... to się już nie zgarnę, lekką kontuzję trzeba wyleczyć do porządku. Ale kurczę, pomysł świetny! Hehe, niezłe zdjęcia 🙂
Również trzymam kciuki, żeby Twój koń do pary wyzdrowiał.
,
widze ze pokaz masazu ma byc. a Paulina Puchała swietnie masuje. opłaca sie zabrac od niej namiary, kon po masazu puszcza jak marzenie i jest niesamowicie zrelaksowny. spradzilam na swoim po bardzo intensywnych konsultacjach ujezdzeniowych...myslalam ze bedzie połamany po takiej dawce wiedzy a on wprost przeciwnie.
tak wiec polecam Pania Masazystke ktora zrobi tam chyba pokaz?
Tomek_J : bat jest dopuszczony, maks 120 cm dla dużych i 100cm dla kuców


my jedziemy się właśnie sprawdzić: Grypsiasty nie był na zawodach, jestem ciekawa co z tego wyjdzie ;o
Na pokazach w niedzielę też będę ; >>
,
trzynastka   In love with the ordinary
16 maja 2011 13:23
Przepraszam, że tutaj ale wolę zapytać w watku regionalnym niż ogólnopolskim 😉
Czy ktoś mógłby mi na PW polecić jakieś miejsca do których warto zajrzeć szukając konia dla siebie ?
[do interesujących się mną  😉 pytam grzecznościowo :P]
Grzecznościowo wklejam :

Bardzo proszę w imieniu Sonaby o zgłaszanie siebie i koni do zawodów. Widzę, że część osób się wybiera, a jak do tej pory niewiele się zgłosiło oficjalnie.
Zawody za kilka dni, czas zacząć kreowanie list startowych i ustawianie wszystkiego, więc Sonaba prosi chętnych aby zgłaszać się pod nr tel501541925



Przepraszam, ale kłania się czytanie ze zrozumieniem.. nie trzeba byłoby dzwonić do p. sędzi.

Ostróg i batów nie bierzemy !

"Uważamy, że ujeżdżenie jest dyscypliną, która polega na zgraniu się z koniem, dlatego nie dopuszczamy również do nadużywania bata oraz użycia ostróg w ogóle."

co zauważyliśmy 😉 zaraz pod spodem:

"Pozostałe zasady są takie, jak podczas zwyczajowych konkursów ujeżdżenia."


No i zgłaszajcie się 🙂 Tak z dnia na dzień się tego nie organizuje.


Pozdrawiam.
świetnie. ja se dzisiaj z zawodami pożegnałam, bo mój kochany koń okulał -.-
BOSKO 👿
lussi nie wiesz czy w przeciągu ostatnich lat te przepisy uległy zmianie? jestem pewna, że bodajże 3 lata temu jechałam zawody u was z batem. 🙂 dla mnie to w sumie żadna różnica, pytam z czystej ciekawości.
,
Tomek_J, No widzisz, jak to dobrze kiedy można komuś humor poprawić ? 😀 Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci 😉 😀
Szszszsz.. Tak, źle zrozumiałam, ale już wszystko kumam, hehe 🙂 🤣

ksiaceq, nie do mnie to pytanie, a do organizatorów 🙂


A skoro już jesteśmy w tym wątku.. 😀 może mi ktoś powiedzieć coś na temat takich stajni jak Omega, Deresz, Arabka ? 🙂 Chodzi o jazdy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się