Kuce - wszystko o

]Ja osobiście nie przepadam za kucykami. Są... jakby to powiedzieć... nie miłe. Potrafią gryźć, są strasznie leniwe. To jest moja opinia 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 maja 2011 19:52
natalienna Wpadnij do Wro to zmienisz zdanie , że kucyki są nie miłe 😀 Zapraszam

A ja na mojego gnoma wsiadłam. Zadowolony to on nie był ;P
edzia69   Kolorowe jest piękne!
14 maja 2011 20:04
]Ja osobiście nie przepadam za kucykami. Są... jakby to powiedzieć... nie miłe. Potrafią gryźć, są strasznie leniwe. To jest moja opinia 😉

Tak krzywdzącej kuce krzywdząca opinii dawno nie słyszałam.
Niemiłe i leniwe, to chyba ostatnie co można powiedzieć o kucach.

Również zapraszam do nas.
Tu mogę pokazać te niemiłe:

a tu niemiłe i leniwe razem wzięte:

subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 maja 2011 20:38
Wiadomo, małe , wredne gnomy też się zdarzają 😀
no cóż, dość często zdarzają się małe gryzonie  😁 . Np. mój mały wredota  💘
Ale z jakimiś bardzo leniwymi to się chyba nie spotkałam  🤔

+ mały ze skoków (na zdjęciu nie ja 😉)
kuce? owszem - te najmniejsze mogą być bardziej charakterne, ze względu na wzrost - jakoś sobie radzić muszą w życiu  😁
ale... niemiłe?



i leniwe?




dodam, że oba to ogiery 😉
dokładnie! ;D
charakterne - owszem . niemiłe i leniwe - no raaczej nie ;D
Nie no fakt, może dziewczyna po prostu trafiła na jakiegoś wyjątkowego kuca, w końcu takie też się zdarzają . ;D
Oto kochane ' leniwe ' zwierzę  💘
moje siwe to nawet ma miśka wyciętego na zadzie 😁 taki 'niemiły' 💘
(jak się przyjrzeć na fotce na oklep widać go troszkę 😀)
zuza   mój nałóg
15 maja 2011 15:53
Cytat: natalienna Maj 14, 2011, 19:50:49
]Ja osobiście nie przepadam za kucykami. Są... jakby to powiedzieć... nie miłe. Potrafią gryźć, są strasznie leniwe. To jest moja opinia 
Tak krzywdzącej kuce krzywdząca opinii dawno nie słyszałam.
Niemiłe i leniwe, to chyba ostatnie co można powiedzieć o kucach.


Dołączam do obrony kucy.
Oprócz Meli mamy w stajni jeszcze 2 inne/większe/i wszystkie ani nie są agresywne ani leniwe.
Wiem,że jest sporo złośliwych kucy ale uważam,że wynika to tylko z winy ludzi,którzy traktują je jako zabawki a potem się dziwią,że są rozpuszczone

Tu na dowód zasypuje Was Melisą i moimi dziećmi-agresywna ?






leniwa?
zuza - dokładnie ..
nasz mały kucol to się robi już taki misiak jak nie wiem .. !
wystarczyło trochę miłości i już lizać zaczyna 😀 . Chociaż czasem mu się zdarzy ugryźć troszkę  😜
emptyline   Big Milk Straciatella
15 maja 2011 20:55
bez sensu. a ile jest małopolaków, anglików czy np. belgów z paskudnym charakterem, ile jest koni źle prowadzonych i źle wychowanych. to nie jest kwestia rasy. oczywiście, wiadomo, że każda rasa ma konkretne predyspozycje, zastosowanie, ale nie widzę możliwości generalizowania, że kuce są niemiłe, a np. araby szajbnięte.
mozecie polecic jakies skokowe kucowe reproduktory, tak do 130 cm?
]Ja osobiście nie przepadam za kucykami. Są... jakby to powiedzieć... nie miłe. Potrafią gryźć, są strasznie leniwe. To jest moja opinia 😉


jeśli kuce są niemiłe to są w sam raz dla mnie  😎

my czekamy na maleństwo które dołączy do nas [tfu tfu] na dniach  😜

takie miałam kucyki-killery:





taaaaaak, data jak najbardziej się zgadza, ja na moim kucu... 12 lat temu  🤔
Że też dajecie się jakiejś dziewczynce prowokować... lepiej użyć takiego przyjemnego guziczka pod avatarem 😎
Oooo, ja też powiem, że co jak co, ale o moim kucyku ostatnią rzecz jaką mozna powiedzieć to to, że jest leniwy!!! Mam raczej problem z tym, żeby go skłonić do tego, żeby robił to, o co go proszę, a nie wszystko na raz i zgadywał o co go poproszę 🙂. Wszystkich kucykowych fanów prosimy o trzymanie za nas kciuków za półtora tygodnia, gdyż startujemy w AMP 🙂. A tu fotki z przygotowań 🙂



subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 maja 2011 13:34
AMP we Wro jedziecie ? 😀
Którego dnia i co to może spotkamy się kucykowe grono 😀 Z chęcią zobaczę kucyka w akcji 😀
Mam takie pytanie Jaki rozmiar ochraniaczy na kucyka 105cm głównie chodzi mi o przody  😉
Tak, jedziemy ujezdzenie amatorów 🙂. Na pewno pt i sb, w nd raczej tylko na prezentacji ekip :P

Obstawiam, że shetty, w porywach może pony jakies mniejsze...
edzia69   Kolorowe jest piękne!
16 maja 2011 14:53
Ciekawska
Może wśród naszych coś znajdziesz
są 2 we wzroście jak chciałaś 128 cm i 130 cm [zdał próbę dzielności na ocenę bdb]
albo 146 cm.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
16 maja 2011 15:18
dziunka obowiązkowo wpadnę zobaczyć ! 😀 Z jakim prezentem dla kucyka 😀


EDIT

Dorzucam zdjęcia Don Ogra  😎 Kocham mojego małego, wrednego konia ...

Ogier z niego jak z koziej du*y trąba. Wczoraj stado wparowało do kucykowego Grodu (padok kucyków tymczasowo styka się z padokiem stada). Kucyk najpierw zaaferowany kobyłami, które wręcz mu dupeczki pod nos podstawiały. Ale jak zobaczył, że Rudy puścił rakietę na pastwicho stada, tak Młody odpalił wrotki i olał sprawę z kobyłami ... Bo z kumplem lepiej pobiegać niż używać życia  😁 Złoty koń ..
Elena   emocjonalnie elastyczna
19 maja 2011 18:28
subaru2009 przystojniak z tego Twojego ogra  🏇
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 maja 2011 18:36
Co do ochraniaczy (ktoś wyżej pytał) to koniecznie shetty . Mój jest gruba wyzszy niz 120 i mam na niego shetty 😉

Elena dziękować 😉
bielanska21, popieram przedmówczynie - shetty! Jak drobne nóżki, to nortony (mamy takie przody), jak grubsze - horze (ponad 2 cm różnicy w szerokości pęciny!). Na tyły mamy horze i pasują, o:



edit: zapomniałam dać zdjęcie 😉
subaru2009  świetny kucor  😍
A to nasza Betti w wersji zimowej i letniej  😁  przy jej tempie zrzucania sierści do września może by zdążyła  😜
a tak schudła szybko  😁  obroty jej gwałtownie wzrosły  🏇  Jak wam się teraz podoba może być ??  😜
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 maja 2011 18:39
Hm taki .. szczurek 😀 Ja swojego będę golić jeszcze raz przed licencją całego  🙄
edzia69   Kolorowe jest piękne!
20 maja 2011 18:43
Subaru a Twój wierzchową czy zaprzęgową próbę będzie miał?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 maja 2011 18:48
edzia69 tak na dobrą sprawę nie wiem dokładnie jak to ma wyglądać, muszę jechać w końcu do znajomego się dowiedzieć jak to ma wyglądać , bo do jesieni nie zrobie go na tyle w siodle, a zaprzęgowa odpada, bo nie mam warunków ni materiałów ... Ponoć jest możliwość, że dostaniemy tymczasową za eksterier, a za jakiś czas próba wierzchowa ...
edzia69   Kolorowe jest piękne!
20 maja 2011 18:50
jest taka możliwość, że za eksterier, tylko musi być w wieku do 3 lat
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 maja 2011 18:59
Hm to my kończymy 3jkę w sierpniu :/ Czyli jednak chyba będę musiała odczekać rok żeby go pożądnie zrobić ... Chyba że uda mi się wypracować wszystko jak należy do końca lipca ...

Jak przygotowywaliście ogry pod licencję ? Wiem, że muszę go nauczyć wysokiej akcji nóg, co on umie zrobić jak chce , a jednak rzadko mu się chce ...:<
subaru - świetny jest  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się