PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 sierpnia 2011 09:21
W zależności od modelu to chyba od 20zł w górę.
mlody ma na imie Ciastek. Mysle ze imie godne cavisia 😀 sama wybralabym inaczej, ale umowa to umowa, nie mam wiele do gadania. Mam zdjecia ale nie chce publikowac bez zgody/wiedzy autora, wiec 10.08 Ciastuś zadebiutuje w watku 😉

a tymaczasem pozdrawiamy plazowo!

zmniejsz zdjecia!  🤬
Bardzo pozytywnie  😀

Trufla to kawał psa! zawsze mi się wydawało po m.in avatarze, że to mniejszy zwierzak jest 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 sierpnia 2011 11:15
Ja bym chciała imie , adres i nr telefonu
ile takie cudo w kakadu? 👀


Ja płaciłam 29zł, mogę zrobić zdjęcie. Grawerowałam z 2 stron, z jednej imię z drugiej ulica, miasto, telefon 😀

edit: zdjęcia,
srebrny medalik mocno zmęczony życiem 😁 Są jeszcze inne kształty (np. kostka, kółko) i kolory (moro ale wtedy kiepsko z grawerowaniem z dwóch stron, złoty, srebrny z cyrkoniami ale to drożej, jakiś tęczowo-mieniący się itp)
katija przepraszam 😡

jeszcze raz plazowo 😉
sienka, ja sie nie gniewam 😉
ja sie przypomne, bo moj post sie schowal na poprzedniej stronie, a licze, ze ktos mi pomoze:
potrzebuje opinii na temat elektrycznego ogrodzenia dla psow. np takiego:
http://allegro.pl/bezprzewodowy-pastuch-ogrodowy-ogrodzenie-dla-psow-i1731473178.html
Sierra, Trufla wazy 17,5 kg 🙂

Wlasnie wrocilismy z zachodu slonca, wielki dol wykopany! 😀
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
02 sierpnia 2011 22:59
sienka, ja sie nie gniewam 😉
ja sie przypomne, bo moj post sie schowal na poprzedniej stronie, a licze, ze ktos mi pomoze:
potrzebuje opinii na temat elektrycznego ogrodzenia dla psow. np takiego:
http://allegro.pl/bezprzewodowy-pastuch-ogrodowy-ogrodzenie-dla-psow-i1731473178.html

W programie Victorii Stilwell był pies, który przez takie ogrodzenie w ogóle nie chciał wychodzić do ogródka, za nic w świecie, po prostu bardzo się bał. Przypadek skrajny i pewnie jeden na wiele, ale się zdarza.
sienka, ślicznie wyglądacie 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 sierpnia 2011 08:32
Poszukuję godnej polecenia obroży świecącej.
Znajomy doberman ma obrożę Nite Ize i zastanawiam się nad taką, tylko nie wiem czy jest kilka modelów ten firmy ?
katija, zależy jaka duża działka do ogrodzenia i jaki pies. Jeśli działka bardzo mała, to rzeczywiście można chyba wywołać lęki u psa, przy dużej mniejsze ryzyko, ale lękliwy pies i tak może mieć schizy.
Koleżanka miała to ogrodzenie jako wspomagające do zwykłej siatki, przez którą psy nawiewały. Duże psy to respektowały, ale mały Jack skowyczał z bólu, a i tak przełaził - chęć pogoni była silniejsza niż strach przed bólem. Jeśli drut się gdzieś przetrze to trzeba szukać, żeby naprawić. Prądu nie ma - nie ma ogrodzenia i psy szybko się tego uczą. Największa wada-  przy długotrwałym noszeniu przez psy tych obroży, mogą robić się rany od bolców na szyi, bo one muszą być zapięte ciasno, więc trzeba pamiętać, żeby je przekręcać w inne miejsce i sprawdzać szyję.
Według moich obserwacji to ogrodzenie jest dobre na chwilę, żeby oduczyć psa wyłażenia przez właściwe.
Sienka, ale to i tak jest większa, niż myślałam, że jest.

BTW: Wczoraj z Chłopcem czytaliśmy wspólnie wątek psi (stara się zaangażować na 110%, bo "interesuje się wszystkim", więc i psim wątkiem na Volcie... 😉 ) i stwierdził że Trufla ma bardzo ładną buzie. Nie powiem, rozbawiło mnie to określenie...  😁 Ale myśle, że oprócz oczywistej ładności, chciał spapugować konwencje, bo często mówię do mojego konia: gdzie jest moja ulubiona, ruda twarz? Ale fakt, faktem, Trufla rzeczywiście, ma śliczną twarz 😉 zwłaszcza usteczka  😁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
03 sierpnia 2011 10:21
Muszę wam coś pokazać. Miałyśmy 2 dni temu małą tragedię: osa dorwała łapkę małego, biednego pieseczka, który chciał ją tylko kulturalnie potraktować ostrymi jak szpileczki ząbkami  😁 Wstrętna osa narobiła taaakiej krzywdy, że pieseczek przybiegł do mamy, płakał i umierał! Cała sytuacja niby tragiczna, ale jednocześnie mooocno przekomiczna  😁  Jak to mój dzielny pies, który niczego się nie obawia przybiegł do mnie z płaczem i umierał przez następne pół dnia 😀



"Mamo, mamoooo taaaak baaardzo booooli chlip!"
Becia23, dzieki za opinie.
Naboo, o dzieki za konkrety. sprawa wyglada tak, ze ja mam bardzo duza dzialkie ogrodzona siatka. siatka jest od gruntu nieszczelna i psy przez nia nawiewaja. w zwiazku z tym, jeden pies, znaleziony przeze mnie, jest na lancuchu. doskwiera mi to, bardzo chcialabym to zmienic i szukam jakiegos rozwiazania. plan jest taki, zeby wgrodzic mu cale podworko dookola domu. tylko nie widze technicznego rozwiazania kwestii kabla np na utwardzonej czesci... no i byloby to rozwiazanie raczej stale, bo jest to kolega szwedac i wystarczy go na chwile spuscic z oka, a juz go nie ma. bedzie tez kastrowany, to pewnie tez sporo da, ale mimo wszystko on ma glupie pomysly dotyczace np dzieci na rowerach i ja nie moge sobie na to pozwolic, zeby on latal po wsi.
k_cian, dzieki 🙂

Sierra, bardzo bardzo mi milo, no i dziekuje w imieniu Truflaczka 🙂
No to chyba jakis sezon na bolące łapki 🙁 Leoś nie staje na jedną z łapek od 3 dni..... Macałam ją codziennie po kilka razy i nigdzie nie dawał znać, że go coś boli.... Aż do dzisiaj. Zrobił mu sie stan zapalny przy pazurku 🙁 Pewnie się cos wbiło... na razie leczymy się rivanolem. Jak nie pomoże - wet.
A tak wygląda opatrzona chora łapka rudzielca:

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 sierpnia 2011 16:32
😍 mokra świnia, ma mistrzowskie kropki  😍



ash   Sukces jest koloru blond....
03 sierpnia 2011 16:37
Jara nie mówiłaś że masz dalmatyńczyka 😂
Jaka ona duża w tej wannie 🤔 na łące taka nie wygląda 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 sierpnia 2011 18:19
Ziva jest mała, wanna wyższa od niej 😉


edit:
Wykąpałam dziada, wyszłyśmy na dwór i wytarzała się w czymś  😵 mimo kąpania po raz drugi nadal śmierdzi jakąś chemią  😤
Sienka, nie ma za co, ładna buzia, to ładna buzia 😉  😀

Martva, ale przeżyła to jadowite ukąszenie, Bossie?
katija, w takim razie może się sprawdzić i oduczyć cwaniaczka wyłażenia. Na utwardzanym kładziesz ten kabel i można po nim jeździć. Szybciej się przetrze, ale wtedy wymienisz ten fragment - można go łączyć. Albo można pomyśleć o jakiejś osłonce. Kabel taniej kupisz w zwykłym sklepie, bo to jest kabel antenowy, taki jak się montuje np. w samochodach (o ile dobrze pamiętam). Powiem koleżance, żeby tu zajrzała, to Ci napisze jaki kabel i o niuansach montowania, bo ma w tym doświadczenie - też grodziła dużą działkę.
a my się przypominamy

po lewej : pierwszy dzień u mnie, po prawej: 2 tygodnie u mnie

nie wiem czy to widać na zdjęciu, ale chłopak tak urósł, zmężniał wręcz, że szok. pyszczek już bardziej jackusia przypomina. aaajjj jestem w nim zakochana po uszy 😜 💘

ostatnio przeżyłam traumę... jak się okazało moje podwórko za blokiem, mimo  że nie dostępne dla innych zwierząt, okazało się nie być tak bezpieczne jak przypuszczałam. dwa dni temu nie miałam czasu z nim wyjść więc wysłałam brata, który nie dopilnował skurczybyka, a ten wszamał jakieś resztki z mięsa które pewna sąsiadka ( 🤔wirek🙂 wyrzuca przez okno na trawę  🤔 👿 tak mi sie biedaczyna pochorowała, biegunka, wymiotował, no masakra. ale wszystko już jest dobrze i śmiga jak na małego jacka przystało  😅
Naboo, o bede bardzo wdzieczna! super informacja o tym kablu.
sadze, ze on sie nie oduczy. ja go znalazlam jak mial okolo 1,5 roku. ktos go wyrzucil na parkingu z auta. przy trasie na poznan. gamon... jest dosc specyficzny, stara sie byc dobrym psem ale to straszny rozrabiaka. nie jest agresywny, ale dzieciaki sie go boja, a jemu w to graj...kiedy zapadla decyzja o lancuchu, doskonale wiedzial o co chodzi. byl juz wczesniej uwiazany 🙁 mam nadzieje, ze kastracja tez pomoze.
korzystajac z okazji przedstawimy sie:
xena- mix sznaucera olbrzyma (straszny mezalians, matka utytulowana 😉 ) z owczarkiem niemieckim. przod tam gdzie rozowe:


i gamon- niewiadomoco 😉

brzydkie bo komorkowe, ale co tam 😉 na grzybach:
Też miałam sznaucera. Super są te psiaki.  💘 Ale niestety rak ją wykończył..

A dzisiaj Oscar skończył 7 lat 😀
Nawet miał tort  😁



psin miala USG (lezeniem na boku nie byla zachwycona, ale na plecach sama rozciagala lapy i miala z tego nie lada frajde). Wyszlo bardzo dobrze.
Krwi nie zrobilismy (i tak mi dosc duzo wyszlo, a bylam przed wyplata  :icon_redface🙂
dostaje antybiotyk jeszcze ten tydzien, a potem bede musiala jakos zlapac mocz do badania.

Mowilam Wam juz, ze Perla dostaje Happy Dog Supreme Irland.
Dostaje porcje codziennie rano i wieczorem.
Perla uwielbia puszki. Nie dostaje ich jednak, bo wychodza bardzo drogo, a jak dostanie raz na jakis czas to ma rewolucje brzuszkowe.
Niestety, Perla tak bardzo chce jesc puszki, ze wyjada mokre moim kotom. I nie wazne, ze miska stoi na parapecie/ladzie.
Ona jak w amoku, musi sie do kociej miski dostac. Suchego kotow nie rusza.

Czy powinnam sie spiac i karmic ja mokrym jedzeniem?
Tato mi dokucza, ze pies na tym suchym jest wiecznie glodny - fakt, strasznie rzebrze.... No i strasznie to wyglada, jak leci do kociej miski z mokrym.
Z jedzeniem suchego nie ma problemow, bardzo je lubi, zjada praktycznie od razu po podaniu...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 sierpnia 2011 06:34
Pies będzie żebrał nawet jak brzuch będzie pękał od jedzenia. Przodkowie psów jedzą kiedy upolują i kiedy jest tylko okazja, więc pies je też kiedy tylko może, a że polować nie musi, bo człowiek dostarcza jedzenia, więc żebra przy każdej okazji.

Dobra puszka nie powinna robić sensacji żołądkowych, ale zmiana jedzenia musi być stopniowa, a nie gwałtowna. Poza tym puszka od czasu do czasu, a nie codziennie.
jak dostawala, to dostawala Animonda CranCarno. Ale gazy po tym i czestotliwosc qp byly straszne.
Jakie puszki sa dobre? I od czasu do czasu to... Ile?
Perla wazy 28kg, ma 9lat.
Suchego zjada ok. 0,5kg dziennie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 sierpnia 2011 07:32
Animonda jest dość dobrą karmą, ma 98% mięsa, gdzie większość to wołowina. Chociaż moja suka też po niej robi mniej zwarte kupy. No i z tych lepszych karm jest najczęściej dostępna w sklepach zoologicznych. Bo Terra Canis czy Herrmans w internetowych.

Pół kg karmy dziennie to jest za dużo. 500g tej karmy powinny dostawać psy ważące 50kg.
Jak często? Nie wiem. Trzeba znaleźć złoty środek dla swojego psa 😉
powiedzcie mi proszę. psiur ma 2 miesiące i 2 tygodnie. kiedy będę mogła czuć się bezpiecznie i wyjść z nim na dłuższy spacer w poszukiwaniu lepszego miejsca? małemu trzeba dużo ruchu, a przez te  'bonusy', które mamy na podwórku, ani się nie wysiusia ani nic, bo taki jest stres. czekać do ukończenia tych 3 miesięcy, czy powoli zacząć wypuszczać się z nim gdzieś dalej?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się