Odznaki PZJ

mam peełno tych programów,ściągnęłam jeszcze jeden i dalej nic ;/
ekuss   Töltem przez życie
21 grudnia 2011 15:26
Ja zdawałam w 2009 w Topo. I ten mój ,,wspaniały" landrynkowy rajtrok hhahaa...innego nie miałam akurat. Po 3 latach skakania,ale jakoś przejechałam... w sumie fajna zabawa była, odznaka do niczego mi nie jest potrzebna,ale każdy chciał mieć, moda? Nie wiem, przy okazji obozu zrobiłam-fajnie było 🙂

Skoki (z ujeżdżenia nic nie mam niestety)
mam peełno tych programów,ściągnęłam jeszcze jeden i dalej nic ;/

to może nie tylko ściągaj, ale i zainstaluj??
😵

przepraszam za off
Ja zdawałam brąz półtora roku temu 😉 Ujeżdżenie poszło b. dobrze i skoki zresztą też nie najgorzej, jednak miałam konia który był dość ciężki do zatrzymania. Czekałam na odznakę koło 3 miesięcy. Srebro zdawałam w czerwcu, zdjęć żadnych nie mam, ujeżdżenie poszło całkiem ok, ze skokami miałam problem, bo odznaka odbywała się dwa tygodnie po zawodach na których spadłam i trochę się potłukłam i miałam tzw. "schizę" przed wyższymi skokami. Odznaka doszła do mnie w połowie lipca. 😉
Dwa zdjęcia z brązu:

TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
22 grudnia 2011 12:31
mam peełno tych programów,ściągnęłam jeszcze jeden i dalej nic ;/


Zaktualizuj sobie Worda, masz pewnie jakiś 97 czy 98 i nie czyta ci nowych plików LUB otwierasz dokument->zapisz jako->(na dole jest taka rubryka: zapisz jako typ)->dokument-word->zapisz. Najprościej jest zaktualizować oprogramowanie bo większość plików (np. PDF, DOX) jest do odczytania tylko w nowym Wordzie i za kazdym razem bedziesz miała ten sam problem. Przepraszam, koniec  🚫
[quote author=_Gaga link=topic=62.msg1231987#msg1231987 date=1324538977]
mam peełno tych programów,ściągnęłam jeszcze jeden i dalej nic ;/

to może nie tylko ściągaj, ale i zainstaluj??
😵

przepraszam za off
[/quote]

a możesz nie robić ze mnie idiotki?!  👿
mam ściągnięte i zainstalowane,dla mnie to oczywiste
ale widzę że dla Ciebie nie za bardzo  😁

TRATATA - być może, będę po świętach formatowała komputer to i o wordzie pomyślę 😉

co do odznak - postanowione, we wakacje jadę na obóz i będę tam zdawać odznakę  🏇 skoki mi idą nieźle, trener mówi,że z tym na pewno sobie poradzę, ale nad ujeżdżeniem będę jeszcze ćwiczyć 🙂 np kłus ćwiczebny strasznie ciężko mi się wysiaduje koni które wybijają ,a jak takiego dostane?  lepiej być przygotowanym na wszystko 🙂

odznakę robie tylko dlatego że w okolicy nie są organizowane zawody towarzyskie  a chciałabym zacząć próbować swoich sił  👀
Witam 😀 Miał ktoś moze styczność w komisji z panem Krzysztofem Bocianem? 🙂 i pytanie dodatkowe. Czy na odznace obojętny jest kolor czapraku? Czy obowiązkowo biały? Można nałożyć owijki czy tylko ochraniacze, jak na zawodach?
Strój schludny i czysty 😉 Czyli kon również czysty, czysty czaprak, nie musi być biały. Jak ja jechalam to mogły być owijki lub ochraniacze 😉
O to super 😀 na wszelki wypadek jeszcze popytam na miejscu ;d.
xxx
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 stycznia 2012 15:31
Czy od zdania brązowej musi minąć jakiś okres czasu, aby przystąpić do srebrnej?


pół roku
Dosienieczka: Na ujeżdżeniu koń musi być BEZ ochraniaczy, owijek, kaloszy. Skoki ochraniacze (choć nie są obowiązkowe).

Z tym schludnym strojem... Ja gdzie nie jechałam (brązowa, srebrna), wszyscy byli w marynarkach, konie w białych czaprakach. I sędziom - jak myślę - coś takiego się właśnie najbardziej podoba. Odznakę zdajesz po to, by pokazywać się na zawodach. I o ile na brązowej wybaczyłabym brak stroju konkursowego, to wyżej nie wyobrażam sobie już przynajmniej marynarki i białej koszuli ze stójką oraz jasnych bryczesów.

Zawsze w dobrym stylu będzie oficjalny strój 🙂 A skoro i tak macie zamiar startować - będzie to zakup na lata, a dobrze zaopatrzyć się przed sezonem, by potem nie latać na ostatnią chwilę 😉
Maea na odznakach na których bywałam wiekszość koni była na ujeżdżeniu w ochraniaczach i nie było to problemem.
Maea na odznakach na których bywałam wiekszość koni była na ujeżdżeniu w ochraniaczach i nie było to problemem.


Tylko po co? 🙄
Będziesz startować. Na ujeżdżeniu na zawodach ochraniaczy nie założysz. Po co to kombinowanie?

Do mnie sędziowie się przyczepili, że nie miałam białych rękawiczek na cz. ujeżdżeniowej na brązowej odznace. Zwracają uwagę o długość bata. U Ciebie przeszło, ale nie wszyscy egzaminatorzy są tacy mili.

Przezorny zawsze bezpieczny :kwiatek:
Na zawodach w ujeżdżeniu oceniany jest też koń, na odznace raczej ważniejszy jest jeździec i większości sędziów ochraniacze nie przeszkadzają.
A na ujeżdzeniu jaka długość bata jest dopuszczalna ?
A na ujeżdzeniu jaka długość bata jest dopuszczalna ?


100 kuce, 120 duże konie.
Dzięki na informacje  :kwiatek:
opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 stycznia 2012 19:01
Maea, ale przecież białe rękawiczki nie są wymagane...
Maea, tak, jak mówi opolanka, przecież strój może być dowolny 🙂. Tak samo z czaprakiem - pełna dowolność.

W Lublinie nie dopuszczali na uj. koni w ochraniaczach, na uj. na długość bata nie patrzyli, sama jechałam na kucu z batem 120 cm (niewiele krótszym od konia ;P), ale na skokach trzeba było mieć już krótki bat skokowy.
Ja również zdaje w Lublinie. Więc jeżeli wezmę czaprak np. limonka  🙄 to na luzie?
Maea, ale przecież białe rękawiczki nie są wymagane...


Nie zmienia to faktu, że na brązowej odznace miałam to wpisane w karcie i obniżoną ocenę. Argumenty - estetyka i bezpieczeństwo.

Sędziowie są różni. Dlatego przezorny zawsze bezpieczny. A oficjalny strój będzie zawsze w dobrym guście 🙂


edit.:

Maea, tak, jak mówi opolanka, przecież strój może być dowolny 🙂. Tak samo z czaprakiem - pełna dowolność.

Jak piszę - z autopsji wiem, że nie zawsze. Podaję dlatego własny przykład.
Lepiej być przygotowanym.


W Lublinie nie dopuszczali na uj. koni w ochraniaczach, na uj. na długość bata nie patrzyli, sama jechałam na kucu z batem 120 cm (niewiele krótszym od konia ;P), ale na skokach trzeba było mieć już krótki bat skokowy.

Więc Tobie się udało. Na dolnym śląsku najwyraźniej sędziowie nie są tak życzliwi i nie udają, że mają klapki na oczach.  🤣
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 stycznia 2012 07:58
Maea, nie powinni Ci za to obniżyć punktów, ponieważ w regulaminie i przepisach nie ma informacji, że rękawiczki są wymagane. Ja osobiście złożyłabym pisemną skargę, szczególnie jeśli przyczyniło się to do niezdania odznaki.

[quote author=opolanka link=topic=62.msg1248542#msg1248542 date=1325790067]
Maea, ale przecież białe rękawiczki nie są wymagane...


Nie zmienia to faktu, że na brązowej odznace miałam to wpisane w karcie i obniżoną ocenę. Argumenty - estetyka i bezpieczeństwo.
[/quote]

W związku z tym ujeżdżenie na finale pucharu świata w WKKW jechali zawodnicy ubrani niebezpiecznie i nieestetycznie - bo w czarnych rękawiczkach (zgodnie z przepisami)  😂

Proponuję aby każdy jadący zdawać odznaki zaopatrzył się w wydrukowane ze strony PZJ zasady egzaminowania.
Wolno w ochraniaczach, brązową odznakę wolno jechać na wypinaczach (tylko ujeżdżenie).
TO NIE SĄ ZAWODY !!!!!
Zdawał może ktoś srebrną w Rywalu ? Bo przymierzam sie (dopiero w wakacje) i chciałam sie zorientować 😀
może ktoś z Was się orientuję w terminach egzaminów 2012 na odznakę brązową w woj. podlaskim? na stronie PZJ nie ma żadnych informacji, ale może już coś poszczególne ośrodki ustaliły u siebie.

jak już zaczęła się konkretna praca z własnym koniem, to zaczęłam myśleć o startach w zawodach, a do tego bez odznaki ni dy rydy😉
risotto   Życie końmi prowadzone
28 stycznia 2012 15:47
Nina  proszę tu masz rozpiskę w KJ BIK Geniusze
http://www.kjbik.pl/?strona=kalendarz

Ja jadę 18 lipca 😉
super, dziękuję🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
31 stycznia 2012 13:46
Dla zainteresowanych podobno 18 lutego będzie /podobno/ odznaka brązowa i srebrna w Opolu.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
31 stycznia 2012 14:15
A ja mam takie trochę głupie pytanie. Czy jeżeli zgubiłam odznakę (chodzi mi o to co się przyczepia do fraku) tą legitymację mam, to czy jest szansa, żeby zadzwonić do PZJ-tu i poprosić o przysłanie drugiej? (oczywiście za odpłatą) 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się