Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

o i jeszcze z tyłu.
Generalnie z dupki spadłyśmy, bo nie pracowałyśmy od 12 listopada z racji zabiegu usunięcia sarkoida, który był w miejscu łydki.

Najbardziej cieszę sie z poprawy grzbietowej, fajnie się wypełniły miejsca w okolicy kłębu
Kiedyś


i tu widać różnicę... 🙂
ładne konisko, swoją drogą 🙂
Dzięki  :kwiatek:
Na wiosnę będę miała więcej czasu na konia, więc popracujemy solidniej 🙂
tajna, super, i'm impressed  👍
bakalia07 a ja tu widzę wręcz pogorszenie  🤔
Zawsze mnie uczyli, że koń nie może 'nurkować' w taki sposób jak na ostatnim zdjęciu.
tajnaa super zmiana  😀
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
07 stycznia 2012 08:17
Tajna kurde w życiu bym jej nie poznała! Wypiękniał Ci koń!  😲
I ja pozwole sobie wrzucic zdjecie kobyly. Mam nadzieje, ze zmiana nie siedzi tylko w mojej glowie.

Z pazdziernika 2010





Z pazdziernika-listopada 2011





Edit:zmiana zdjec na wieksze
pikabu, Tylko, że na tych zdjęciach nic nie widać... są małe i niespecjalnie przejrzyste... Już nie mówiąc o tym, że pierwsze zdjęcie przebija chyba wszystko. Co ludzie mają po nim oceniać?
przykro mi ale niestety lepszych nie mam i raczej miec nie bede.. mozna w zdjecia np. kliknac i powiekszyc bo chwilowo wyswietlaja sie miniaturki ....
pikabu, Tylko, że jak się kliknie, to to zdjęcie wcale, a wcale się jakoś cudownie nie powiększa.
Skoro innych zdjęć nie będziesz mieć, toteż nie będziesz mieć oceny treningu konia.
  Sankaritarina , bylam przekonana, ze wyswietlaja sie wieksze po kliknieciu w miniaturke, na szczescie udalo mi sie teraz zmienic 😉
Pikabu, przedewszystkim szkoda, że nie masz lepszych zdjęć, bo po tych zmiany nie widać, co wcale nie znaczy, że jej nie ma. Niestety jedyną rzeczą, którą możemy ocenić przez internet są zdjęcia lub filmiki. Dlatego zdjęcia muszą być tak dobrane, żebyśmy mogli zobaczyć to, co ty widzisz na żywo.  🤣
pikabu bądź łaskawa przeczytać to, co niżej zacytowałam. Jak się nie ma innych zdjęć, to się nie wstawia byle czego, bo to jest zaśmiecanie wątku i tyle.

Żeby jakiekolwiek porówania miały sens to powinno sie trzymać kilku zasad:

- Koń na zdjęciu początkowym i końcowym powinien być w tej samej fazie rozwojowej (a nie że początkowe to  mlody, niedojrzały fizycznie koń  a na końcowym  koń dojrzały fizycznie. Koń sam z siebie bez jakiegokolwiek treningu spokojnie potrafi nabrać masy mięśniowej wraz z dojrzewaniem fizycznym).

- Koń na zdjęciu początkowym i końcowym powinien być  w takiej samej kondycji opasowej - a nie że zdjęcie początkowe to zagłodzona szkapa a na końcowym zapasiony byk.  I bez treningu niejeden koń ze szkapy da się odkarmić i wyglądać na pięknie umięśnionego byka.

- Koń na zdj. początkowym  i końcowym powinien stać w bardzo zbliżonej pozycji - jak pod jeźdźcem to oba pod jeźdźcem, najlepiej tym samym. Jak bez jeźdźca to oba bez jeźdźca.  Oba zdjęcia powinny też być z tej samej fazy ruchu i w tym samym ustawieniu - a nie że raz w ustawieniu z ponapinanymi mięsniami a drugi raz z rozluźnionymi mięśniami i  z szyją do ziemi

- Koń na zdj. początkowym i końcowym powinien mieć tą samą okrywę włosową - a nie że zimowy mamut vs. letni krótkosierścisty - chyba że okrywa zimowa nie za bardzo różni się od tej letniej.

- koń na zdj. początkowym  i końcowym powinien być zaprezentowany w podobnym świetle (ten sam koń oświetlony słońcem będzie inaczej wyglądał niż  ten sam koń sfotografowany pod słońce np., albo światło słoneczne vs. światło sztuczne).
między zdjęciami jest około rok różnicy
kon ma 12 i 13lat
nie bylo zmian w zywieniu, kon nie jest kuty
jedynie nastapila zmiana sposobu jazdy, cwiczen wynikajaca z faktu, ze mialam mozliwosc jazd z trenerem



no wiec moze chod inny ale mysle ze widac gdzie mi sie kobyła rozbudowała....
wiec pora roku ta sama miedzy zdjeciami rok roznicy
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
07 stycznia 2012 10:09
pikabu ostatnio ją widziałam w lecie, więc mam dawne dane 😉 ale jak dla mnie niestety niewiele się zmieniła 🙁
Atos - troszeńskę zadek i szyjka 🙂 Ale chyba komfort jazdy się poprawił, nie?
Co to za zwierzak? podoba mi się 🙂

Pikabu - zdjęcie w derce to już mówi najmniej ;]

Lenka1z - na tych fotach wygląda na konia bez zadu...nie masz innych?

edit : literówki i dokończenie myśli
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
07 stycznia 2012 11:40
Atos - czy koń w rzeczywistości ma taką szyję, jak wyszła na zdjęciu?? Bo jeśli tak, to biorąc pod uwagę gabaryty konia, dla mnie jest ona już "niesmaczna" i sporo przebudowana, ale to tylko moja subiektywna opinia na podstawie jednej foty.
wydaje mi się, że zdjęcie trochę przekłamuje, ale jak dla mnie różnicę tak czy siak widać  😉 Plus jeździec siedzi zupełnie inaczej, czyli coś tam musiało "przeskoczyć"  😁
konikikoniczynka, mi się też koń na drugim zdjęciu wygląda na bardziej "jezdnego", ale to tylko taki moje laickie oko  🤣
florcia9 z tego co pamiętam, ten zwierzak Atos to jakaś iberyjska rasa, więc szyję można mu "przebaczyć" 😉
ten kon to andaluz. Kolor grzywy z umaszczeniem troche sie zlewa, wiec optycznie moze wygladac wrecz na nieproporcionalna.
Jezdnosc sie poprawila, ale i tak bardzo duzo pracy przed nami
kujka   new better life mode: on
07 stycznia 2012 13:26
a czy uzytkowniczki z ostatnich stron moglyby dopisac dzieki jakiemu treningowi zaszly wszystkie zmiany? ile kon ma na 1 i na pozostalych zdjeciach?

/tak jak to zrobila np lostak/
no to może jeszcze z galopu 😉 no zad ma jeszcze taki sredni ale to ze względu na jej budowe ma dosc spadzisty zad i raczej koścista kobyła jest9 mam duzy problem żeby ja utuczyc)
pierwsze zdjecie rok temu w wieku 5 lat druga fotka w wieku 6 lat tez na wiosne
a ostatnie jakies 2 tyg temu
przepraszam ale nie potrafie obrócic 1 zdjecia
cieciorka   kocioł bałkański
07 stycznia 2012 19:19
Atos, dlaczego usunęłaś zdjęcie?
nie usunełam. nie wiem dlaczego nie chcą się wyświetlić
cieciorka, mi się wyświetlają  🤣
ja też widzę 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
07 stycznia 2012 20:14
o, mnie już też 🙂
No to my 😉
Z kobyłką pracuję od stycznia.



Podkreślam, że to jest półfolblutka, więc jakoś super umięśniona nie będzie.
Ale mam wrażenie,  że rozbudowałyśmy się tu i ówdzie 😉
Może nie za dużo, ale wydaje mi się, że nam trochę plecki przybrały.
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
07 stycznia 2012 22:13
florcia9 z tego co pamiętam, ten zwierzak Atos to jakaś iberyjska rasa, więc szyję można mu "przebaczyć" 😉

ten kon to andaluz. Kolor grzywy z umaszczeniem troche sie zlewa, wiec optycznie moze wygladac wrecz na nieproporcionalna.
Jezdnosc sie poprawila, ale i tak bardzo duzo pracy przed nami


Ok, to wiele tłumaczy  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się