Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Muszę na gwałt robić kurs. Czy ktoś słyszał o takim w dolnośląskim najlepiej zjazdy weekendowe bo mnie na dłużej córcia nie puści... Co do Krzyżowic tam ponoć wszystko zlikwidowane.
Ktos z re-voltowczów wybiera sie do lalina na kurs??
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 listopada 2011 20:15
czy szedł ktoś z Was może na staż do stajni jako instruktor z UP? Czy ktoś wie jak wygląda procedura?  By pójść na staż do stajni od UP?
A mnie zastanawia dyskusja na Śk, dotycząca kursu w Zbrosach. Sama go robiłam i jestem ciekawa czy to na prawde wyrzucone pieniądze w błoto?
Tutaj link
http://swiatkoni.pl/news-display/3532-popular.html
opolanka   psychologiem przez przeszkody
02 grudnia 2011 12:16
czy szedł ktoś z Was może na staż do stajni jako instruktor z UP? Czy ktoś wie jak wygląda procedura?  By pójść na staż do stajni od UP?

Normalnie, jak przy każdym stażu.
Musisz być zarejestrowana jako bezrobotna, klub jeździecki występuje z imienną prośbą o stażystę i już.
To wszystko działa tylko wtedy, gdy PUP ma pieniądze, o które pod koniec roku trudno.
nostril   be your own kind of beautiful
02 grudnia 2011 17:28
Mam pytanko: czy ktoś orientuje się gdzie można zrobić taki kurs w województwie pomorskim lub kujawsko-pomorskim?I jak to wszystko mniej więcej wygląda🙂 Mile widziane linki.Z góry dziękuję!
platka   Audere est facere
06 stycznia 2012 18:00
Potrzebuje wszelkich informacji na temat kursu na instruktora rekreacji ruchowej lub szkolenia podstawowego. Kiedy i gdzie w najbliższym czasie!
Województwo nie gra roli. Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 stycznia 2012 17:42
W Olsztynie będzie http://www.uwm.edu.pl/konie/v2/?page=274 Planuję się zapisać na niego.
W Olsztynie będzie http://www.uwm.edu.pl/konie/v2/?page=274 Planuję się zapisać na niego.


Ooo... Super!!! Nie widziałam tego wcześniej. Ja też się zapisuję!!!  😀
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
10 stycznia 2012 17:52
Będzie coś bliżej Warszawy w 2012?
platka   Audere est facere
10 stycznia 2012 18:21
A czy możecie mi przybliżyć informacje na temat tego kursu?

http://www.akcjaserca.pl/index.php/szkolenia-instruktorskie/instruktor-jazdy-konnej

pierwszy raz widzę na oczy tą stronę. Nie wiem nawet w jakim ośrodku sie to odbywa, a oferta jest interesujaca!
A na czym polega ten egzamin końcowy? Jak on wygląda i na jakim poziomie jest?

Rozumiem, że wystarczy tylko świadectwo ukończenia szkoły średniej, ale zdana matura już nie? 🙂
platka   Audere est facere
10 stycznia 2012 20:32
Jeśli sie nie myle egzamin koncowy na poziomie srebrnej odznaki.

tak nie musisz miec matury, wystarczy tylko ukonczona szkola srednia 😉
A, ok, czyli jest praktyczny jak na srebro i teoretycznie tez się zalicza?
platka   Audere est facere
11 stycznia 2012 06:37
Jest teoria w formie egzaminu z tego co sie nie myle, jakies czastkowe egzaminy tez sa podczas kursu no i na koniec praktyczny
Nie ma konkretnych ustaleń dotyczących egzaminów końcowych, poza częścią ogólną dotyczącą wszystkich kursów instruktorskich (czyli pierwsza pomoc, teoria sportu etc.). Każdy ośrodek zatem rządzi się praktycznie własnymi prawami - w jednym na egzaminie skacze się 110 cm, w innym 80... w jednym wykonuje elementy klasy P-N w innym elementy "mini LL"... nie ma reguły
[quote author=_Gaga link=topic=71.msg1255260#msg1255260 date=1326264819]
Każdy ośrodek zatem rządzi się praktycznie własnymi prawami - w jednym na egzaminie skacze się 110 cm, w innym 80...
[/quote]

Taaa, nie mówiąc już o tym, że w niektórych ośrodkach w ogóle się nie skacze... Robiłam taki kurs rok temu i ze srebrną odznaką nie miało to nic wspólnego - zdali wszyscy, choć umiejętności niektórych kończyły się na utrzymywaniu się na koniu w trzech chodach (anglezowanie na dobrą nogę było w kilku przypadkach nieosiągalne).
Generalnie u nas egzamin miał dwie części: teoretyczną - z bardzo prostymi pytaniami (np. rozplanuj godzinną jazdę na placu, ale chodziło tylko o czas jazdy w poszczególnych chodach, bez planowania ćwiczeń) i praktyczną - tutaj część z nas jeździła, a ci, którzy byli na ziemi, prowadzili po 10-15 minut jazdy.
Hmm, czyli nie wiadomo na co się przygotować w zasadzie 😉
Pocahontass, a zdradzisz co to za ośrodek? Będę unikać 🙂
Ośrodek w Gruszczynie pod Poznaniem, kurs był organizowany przez http://fitprof.pl/ (z tego co wiem ich kursy odbywają się w różnych ośrodkach, więc może tylko mi się taki "lajtowy" trafił...)
Ja się zdecydowałam, bo było blisko, weekendowo i w przystępnej cenie :P
Mam takie pytanie, chodzi mi o kurs szkolenia podstawowego, jak wygląda egzamin wstępny i na jakim poziomie muszę jeździć, zawsze jest obowiązkowa srebrna odznaka, czy nie? No i najważniejsze, czy muszę przyjeżdżać z własnym koniem, czy są zazwyczaj możliwe do użytkowania podczas kursu? I jak z poziomem wyszkolenia tych koni? Są to koniki które umieją i uczą, czy raczej nie umieją i trzeba je nauczyć?
Czy orientuje się ktoś gdzie w maju/czerwcu będzie odbywał się taki kurs?
gryglodor odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz na stronie PZJtu...:
http://pzj.pl/modules/szkolenie/index.php?content=3:45
gryglodor a jesteś instruktorem rekreacji?
Konie - to zależy od ośrodka, w którym odbywa się kurs. Powinny być na takim poziomie, żeby dało się zdać na nich egzaminy.
I przygotuj się, że wielu organizatorów nie znajdziesz.
jestemzlasu nie, nie jestem. w jaakim sensie, nie znajdę? nie ogłaszają się?
ponawiam pytanie o kurs w okolicach maja/czerwca.
_Gaga dzięki.  :kwiatek:
Jeśli nie jesteś to musisz mieć srebrną odznakę i robić cały kurs.
Nie znajdziesz wielu, bo te kursy mało kto organizuje.
jestemzlasu ahha, rozumiem, dziękuję. bardzo zależy mi na tym, żeby od razu zdawać kurs szkolenia podstawowego, a nie rekreacji... Ale będę szukać... 😉
platka   Audere est facere
12 stycznia 2012 11:39
gryglodor szczerze jak oglądałam oferty to bardziej opłaca się robić rekreacji a potem skrócony szkolenia podstawowego... ja mam zamiar właśnie w ten sposób robić
Nie wiem dlaczego, ale wychodzi troszke taniej (no chyba, że pod uwage bierze sie mieszkanie czas itd. to na to samo)
platka bardzo mi na czasie zależy,więc raczej zdecyduję się na normalny kurs szkolenia podstawowego. ;p
platka niestety już za późno. Do egzaminu na ISP bez kursu mogą przystąpić instruktorzy z legitymacją Ministerstwa Sportu ewentualnie TKKF wydaną przed zmianą ustawy o sporcie.
Skrócony kurs to tylko przygotowanie do egzaminu, nie trzeba go robić i nie jest to właściwy kurs PZJ.
Kto nie był wcześniej instruktorem rekreacji, teraz musi zrobić pełny kurs.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się