Ochraniacze

lacuna, przednie ochraniacze skokowe są po to, żeby koń się w ścięgna nie uderzył. Z przodu są... odsłonięte nogi - po to, żeby... koń czuł jak puka w drągi. Taka prawda. Inaczej mógłby łatwo zacząć "tłuc po drągach". Natomiast drągi mają być lekkie i w kłódkach, z których łatwo się wytaczają. Skoki przez trwałe przeszkody to inna bajka. Ochraniacze krosowe chronią też z przodu.
Potrzebuje pomocy
szukam ochraniaczy najchętniej skorupek z krótkimi tyłami
rozmiar Cob - M
i najchętniej w cenie kompletów z Horze czy HKM niz Veredus Eskadron
any idea??
Bo wszędzie pony albo full
Epikea te są na bazie tej samej skorupy co horzowe a występują w rozmiarze M http://www.magiakoni.pl/ochraniacze-soft-przod-p-65.html?cPath=2_22 .
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
12 stycznia 2012 17:57
Mam pytanie co do ochraniaczy kontaktowych HORZE Pro Soft i FAIRPLAY'a Pirouette. Co o nich sądzicie? Jak jakościowo?
macałam fair playe, bo zastanawiałam się pomiędzy nimi a tymi które kupiłam, czyli Tattini hi-tech. niewątpliwie są ładnie wyprofilowane ale neopren jest cieniutki, powiedzmy jak dwie warstwy polarowej owijki. w dodatku ja jestem do fp uprzedzona, bo wszystko co mam z tej firmy ma jakiś defekt, a to rękawiczki koślawo uszyte i rzepy przestały trzymać, a to szew w kurtce pękł, a jak obejrzałam dokładnie te ochraniacze to też się doszukałam wystających nitek 😎
ash   Sukces jest koloru blond....
12 stycznia 2012 18:19
Ja mam Horze Pro soft i TATTINI Hi tech. Fair Play Pirouette zdecydowanie cieńsze i daltego ich nie wzięłam.
asds   Life goes on...
12 stycznia 2012 18:22
O Ken Taurach kontaktowych słyszałam bardzo wiele dobrego  - jeżeli ta marke tez bierzesz pod uwagę
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
12 stycznia 2012 18:24
Fajne są i polecane Professional Choice, ale niestety na nówki mnie nie stać, a używane chyba są rzadkością..

ash i jak te HORZE? długo je masz? muszę przyjść do Ciebie i zmacać  😎
ash   Sukces jest koloru blond....
12 stycznia 2012 18:36
oj długo długo, ponad 1,5 roku je męczyłam, ale nadal są w dobrym stanie. Teraz używam ich tylko na lonżę. Zapraszam w odwiedziny, w końcu masz bardzo blisko 😅
Długo zwlekałam, bo koszt dość duży, ale na urodziny zamówiłam dla siebie(chyba jednak dla Karego :icon_redface🙂 Piaffe Revo 😅 😅
Co sądzicie o ochraniaczach YORK cristal.
Póki co mam młodego konika i nie jeżdżę jakoś super sportowo. Czy tak do niewielkich skoczków i codziennej jazdy są dobre .?
asds   Life goes on...
12 stycznia 2012 18:53
Tak. Cristale bardzo dobrze sie sprawdzją do codziennej jazdy. Ale! To tworzywo  do którego jest doszyty rzep do mocowania ochraniacza na nodze dośc szybko sie rozwarstwia i pęka. Więc trzeba byc gotowym na ewentualny zakup i wymiane rzepów samych
A jak jest z rozmiarówką .? Czytałam poprzednie posty i podobno są bardzo duże.
Jaki rozmiar by był dobry dla arabka .? ; p
asds   Life goes on...
12 stycznia 2012 18:59
Na arabka to S albo M. Ja Lke kupowałam na ślązaka. Przody pefekt leżały, a na tyłach rzepu doszywalismy 🙂


Tak w ramach ciekawostek i nowości modowych  co do Ochraniaczy 😉

lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
12 stycznia 2012 19:44
lacuna, przednie ochraniacze skokowe są po to, żeby koń się w ścięgna nie uderzył. Z przodu są... odsłonięte nogi - po to, żeby... koń czuł jak puka w drągi. Taka prawda. Inaczej mógłby łatwo zacząć "tłuc po drągach". Natomiast drągi mają być lekkie i w kłódkach, z których łatwo się wytaczają. Skoki przez trwałe przeszkody to inna bajka. Ochraniacze krosowe chronią też z przodu.

Dziękuję za odpowiedź :kwiatek: czyli po prostu miałoby to wszystko sens gdyby ludzie używali sprzętu zgodnie z jego przeznaczeniem..
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
12 stycznia 2012 20:14
czy ktoś może mi podać ob górny i dolny kaloszków mustang XL  :kwiatek:
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
12 stycznia 2012 20:18
ash! muszę w końcu odwiedzić i musimy razem się wybrać w teren i na pogaduchy! a macanko ochraniaczy muszę zrobić, bo potrzebuje kontakty, ale na choice mnie nie stać jak na razie..
ash   Sukces jest koloru blond....
12 stycznia 2012 20:20
Zapraszam. Jestem jutro od 18 w stajni 😀
W weekend niestety po południu, bo mam zjazd na uczelni 😫
asds gdzie znalazłaś takie cudowne ochraniaczki .? ; o
asds   Life goes on...
12 stycznia 2012 20:34
emptyline   Big Milk Straciatella
13 stycznia 2012 00:02
Podejrzewam, że małe chińskie rączki przyszyły inną metkę 🙂
florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
13 stycznia 2012 03:23
Fajne są i polecane Professional Choice, ale niestety na nówki mnie nie stać, a używane chyba są rzadkością..



Professional Choice rzeczywiście świetna sprawa.
Ja swoje kocham miłością wielką, ochraniacze mają już parę lat, ciurane do codziennej jazdy i wyglądają jak nówki, jedynie co to mają logo i napis sprane. Chronią również bardzo dobrze, tak więc można je nazwać ochraniaczami idealnymi, gdyby nie ta cena... Obecnie próbuje uciułać na następne, ale niestety zbyt duża ilość okazji nie pozwala mi skumulować takiej kwoty na koncie...

Tak jak mbalicka pisała, na używane nie ma co liczyć (jak się ktoś przekona o ich jakości to już nie odda)..
Trochę zmieniając temat: mam dokładnie te ochraniacze http://dobry-kon.pl/opis/1845825/ochraniacze-villa-horse-z.html i moim zdaniem są świetne! Jeśli ktoś zastanawia się nad tym,jakie ochraniacze kupić,naprawdę bardzo polecam te! Często są w promocji na różnych stronach.  :kwiatek:
Już pisałam w temacie Promocje, ale tu temat ochraniaczowy, więc może komuś się przyda. W Horse Team w Warszawie kupiłam super neoprenowe ochraniaczki z wytłaczanym neoprenem za 145zł, naprawdę polecam. Mają aukcję na Allegro, nie znajdę teraz, ale jak wpiszecie użytkownika horseteam to na pewno coś będzie.
Medziiik, jeśli jeszcze potrzebujesz to mogę jutro rano zmierzyć jak będę w stajni
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
13 stycznia 2012 21:15
izunia jak możesz będę wdzięczna  :kwiatek:
Mam pytanie:
Szukam dobrych i niezbyt drogich ochraniaczy neoprenowych - pełnych.
Miałam już kilka par, ale albo koń zeżarł, albo pies, albo rzep była za słaba, albo coś tam-coś tam.
Najlepsze z jakimi dotychczas się spotkałam to były Lamicell Ventex, fenomen po prostu, idealnie pasowały na konia, świetnie się trzymały, po prostu cud. Jednak są już niedostępne,

Wobec tego, mam pytanie do Was, co Wy polecacie?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
15 stycznia 2012 18:26
Ja mam tattiniego i jestem zadowolona 😉 ale byłam ostatnio w decathlonie i tam były ciekawe i tanie neopreny  😉
Chciałam zapytać, co sądzicie o ochraniaczach Veredus Aer Tec do codziennej pracy ujeżdżeniowej i ew. tereny ?

Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
15 stycznia 2012 18:46
Zdają egzamin 😉 mój jedyny "-" dla nich z doświadczenia i używania (tona w nich piachu i trudno ten piach usunąć) moje po praniu nadal miały dużo piachu w sobie 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się