Potrzebna pilna pomoc dla rocznej klaczki z przepukliną

Roczna klaczka potrzebuje pilnej pomocy w operacji przepukliny.
Właścicielka nie ma na to pieniędzy i jest  gotowa oddać klacz osobie która pokryje koszty leczenia.
Jeśli operacja się powiedzie klacz będzie na 100% zdrowa i sprawna.
Niestety teraz ważny jest czas a operacja i leczenie są kosztowne.
Jeśli możecie jakoś pomóc proszę o kontakt.

Więcej info pod numerem 602606006 lub na maila bogna@elfbh.pl

klaczka jest córką ogiera Elf od klaczy Bila po Dietmar
moja klacz też miała przepukline, była operowana w klinice. teraz niema sladu po operacj. Najważniejsze aby po zabiegu klacz miała dietę. Czy orientowałaś się ile kosztuje taki zabieg?
pola ja tylko zamieszczam to ogłoszenie na prośbę Bogny, ciężko mi powiedzieć ile to kosztuje. Podobno udało się znaleźć weta który zrobi to po kosztach ale i tak nie wiem co to za kwota. A ciebie ile to kosztowało?
to było w 2004 roku, 400zł.
robilam zabieg przepuklinki u kilkumiesiecznego malucha- 500 zl i ani sladu . Zero powiklan. Nie dopuscilam do az takiego balona. Zabieg w stajni- bez wozenia do kliniki.
nie wiem czy na zabieg stajenny nie jest za pozno- odezwe sie do Bogny, bo wetke znamy obie.
stajenny chyba do 6 miesiąca jeśli się nie wchłonie.
nie wiem w jakich przypadkach sie wchlania... ten u mojego ogierka sie nie wchlonąl
ale w momencie zabiegu wygladał tak
nie chcialam czekac ze moze sie wchlonie bo rosl w oczach
Podobno koszt operacji jest niewielki w porownaniu z dalszym leczeniem. Miejmy nadzieje ze wielkosc balona nie wplynie na jej szanse powrotu do zdrowia.
A i podobno na zorganizowanie operacji nie ma duzo czasu, pewnie ze wzgledu na wielkosc guza.
No to tu sprawa nie wygląda tak kolorowo - podobno wet wycenił koszt takiej operacji na ok 5000 - 6000 zł. Przy czym za otwarcie konia bierze 800zł i potem ocenia jakie są rokowania.
Pomóżcie rozpowszechnić ten temat dalej. Może znacie jakąś fundację która mogłaby pomóc?

edytuj posty!
kolejny żart!!!!!!!!!!!

Najpierw ktoś zapuszcza konia do takiego stanu, a teraz jeszcze szuka naiwnych którzy zaplaca za operacje i co? i włascicel sprzeda konia i zgarnie kasę?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 stycznia 2012 18:17
ej, no na serio to chyba jakiś żart ! zgadzam się z Julią
ja rozumiem, że trzeba pomagać, ale tutaj ewidentnie wina leży po stronie właściciela - to jest zwyczajne zaniedbanie konia !
może niech odda konia chętnej osobie, która ewentualnie we własnym zakresie zrobi operację, bo raczej nikt zabiegu nie będzie sponsorować....  🤔
ja mogę pomóc, ale na pewno nie temu kto doprowadził konia do takiego stanu !  🙄
Julia chyba pochopnie wyciągasz takie wnioski. Nikt tu nie mówi o płaceniu za operacje właścicielce konia. Przypuszczam że ktoś konia dostanie jeśli podejmie taką decyzję i sam będzie mógł zdecydować gdzie i kto ma go operować. Właścicielka rozeznała się tylko w kosztach u znajomego weta ale jak sama pisze nie stać ją na tą operację. Nie mi oceniać jaka jest prawda ale podobno taka przepuklina pojawiła się u klaczki w niedzielę. Jeśli nie znajdzie się ktoś kto będzie chciał spróbować pewnie trzeba będzie klacz uśpić. Ale myślę że próbować szukać pomocy warto.
jest  gotowa oddać klacz osobie która pokryje koszty leczenia.


to akurat było napisane już w 1 poście

przepuklina nie wygląda na pępkową, czyli wg Was zaniedbaną

na pierwszy rzut oka wygląda raczej bardziej na pachwinową/brzuszną, prędzej pourazową...
i nie miała w ogóle przepukliny wcześniej? W ogóle, w ogóle?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 stycznia 2012 19:03
a czy jest może szansa na opis - diagnozę lekarza ? ( tak dla potwierdzenia czy to po urazie - tak jak napisała Endurka, czy to np. wynik zaniedbania ) bo skoro jest skierowanie na zabieg to lekarz musiał badać konia..
a czy właścicielka jest na forum ?
Nie wiem jak to bylo na prawde. Wiem tylko ze to jedyna szansa dla tej klaczki. Jak ktos chce znac szczegoly proponuje zkontaktowac sie z wlascicielka konia.   
Z tego co wiem nie ma juz konta na tym forum. Poprosila mnie zebym zalozyla ten watek. Na poczatku podalam jej kom i emaila.

edytuj posty!
no bez sensu taki wątek - skoro to Twoja koleżanka, to wypytaj ją o wszelkie szczegóły. w sumie wypadało to zrobić przez rozpoczęciem tematu. a jeśli nie masz zamiaru się w to mieszać, to trzeba było zamieścić anons w ogłoszeniach, zamiast zakładać osobny temat, w którym wiadomo tyle, że nic nie wiadomo
Mysle ze jesli ktos chce pomoc to pofatyguje sie i zadzwoni albo napisze maila z prosba o kontakt a nie bedzie umieszczal bzdurne komentarze. Po to podany jest numer i mail zeby mozna bylo uzyskac info u zrodla skoro napisane jest ze ja tylko umieszczam ogloszenie na prosbe wlascicielki.
skoro zamieszczasz ogłoszenie to idź z tym do ogłoszeń a nie zakładasz watek


a koleżanka co myśli? że nagle zgłosi się armia zbawienia z re volty - przyjedzie wyleczy konisia, ukłoni się w pas i podziękuje za informację, że konik chory i koniec kropka

zapewne twoje intencje były szczere i chciałaś pomóc i chwała Ci za to  - tylko nie dziw się, że każdy pyta skoro oczekujecie pomocy
W ogloszeniach raczej sie sprzedaje lub kupuje rozne rzeczy, oglasza stajnie, transport itd a nie walczy o konskie zycie. Temat przyciaga czytelnikow a chodzi o to zeby jak najwiecej osob to przeczytalo bo moze ktos zechce pomoc. Mysle ze sprawa postawiona jest jasno, wlascicielka chce oddac konia komus kto postanowi walczyc o jego zycie - jej na to nie stac. Jesli nie to uspi konia. Majac stajnie i ok 60 koni tak sie czasem zdaza. A caly ten post nie jest zbiorka pieniedzy ani jakims wyludzaniem. Jesli kogos to nie interesuje nich nie czyta i tym bardziej nie komentuje. Jak ktos potrzebuje wyjasnien to jest tel i mail. Mozna tez potwierdzic to wszystko u weta. Ja uwazam ze o kazde zycie warto jest walczyc! Nawet jesli znajda sie tacy ktorzy wszedzie szukaja sensacji.
jesli to pourazowe, a tego nie mozna wykluczyc- to wazny jest czas...

trzymam kciuki zeby znalazł się ktos , kto pomoze tej mlodej klaczce.
Dzieki, ja tez mam taka nadzieje.
noo masz rację w sumie
a ja uważam, ze super, uczciwie i szlachetnie - chce za darmo oddać konia komus kto go wyleczy. czego chcieć więcej?
zanim zadzwonie, wypytam, poszukam veta - skad jest konik? jaka miejscowość, województwo? bo jesli 2-gi koniec polski to odpadam niestety 🙁
okolice Warszawy, to Ci moge odpowiedziec, bo z włascicielką to jak sąsiadki niemalze jestesmy
eh 🙁 no to tzw "kicha" niestety .... pod wawą nawet znajomych nie mam ze swoimi stajniami żeby ich namówić 🙁
czy ta klacz  jest z osiecka?od Bogny H?
Karina7, tak. Przecież masz jej mail w pierwszym poście.
Może macie dobre intencje ale źle sie za to zabieracie, Najlepiej byloby podac dokladną diagnoze, przyczyne itp. Zapytac czy ktoś weźmie tego konia i podac przyblizone koszty operacji.
To ze piszesz ze wlascicielka chce oddac konia temu kto da kasę jest malo pewne.
Tak samo fakt ze kasę mozna nazbierac od szczodrych forumowiczów i wtedy nie będzie jednej osoby i jednego nowego wlascicela.
A forma w jakiej napisany zostal ten post zalatuje wyłudzeniem. Ja sie wkurzam o takie rzeczy dlatego ze rownie dobrze i ja moge dac ogloszenie z prośba o pomoc, bo mam problemy ze słomą i sianem, wiec zbierajcie kase na utrzymanie moich koni!
Musze sobie poradzic z tym sama, moje problemy sa przejsciowe, ale wygodniej byloby nazbierac kase od ludzi na utrzymanie własnych koni.
Mam konia który ma zęby do tarnikowania i co tez mam prosic o zfinansowanie tego zbaiegu?? Bo ja chwilowo nie mam kasy.
Pisz ze szukacie nowego włąsciciela który sam lub z pomocą innych zoperuje konia i tyle.
Trochę mnie dziwi, że ktoś, kto uznaje się za poważnego hodowcę http://hodowlakonisportowych.pl/ nie może uzbierać kilku tysięcy na operację konia.
Dla mnie niepoważna próba pozbycia się kłopotów czyimś kosztem
dempsey   fiat voluntas Tua
25 stycznia 2012 08:36
o a ja zawsze kojarzyłam SK Feniks (ze strony www.elfbh.pl) jako dość prężną stajnię i pewnym zaskoczeniem jest dla mnie zupełny brak środków  w przypadku choroby/kontuzji
ale może strona pokazuje czasy świetności lub jest podkoloryzowana, a rzeczywistość jest inna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się