Stajnie w Warszawie i okolicach

Anderia   Całe życie gniade
24 stycznia 2012 19:10
cieciorka inteligencją to ja nie grzeszę niestety  😀 Do Klaudyna jeździ 712.

Właśnie, a to nie jest tak, że 712 jeździ jeszcze na Górczewską tylko na czas remontu drogi łączącej Klaudyn i Stare Babice? Tak mi się coś kojarzy, że to tylko okresowe, ale jeśli nie, to dojazd z Bemowa rzeczywiście nie taki straszny, jak mi się wydawało  😉
nie, 712 od dawien dawna ma trasę metro Młociny - Górczewska. Jest to stała trasa.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
24 stycznia 2012 19:14
Jejku, racja. Przepraszam za wprowadzenie w błąd  😡

Faktycznie, 712 jeździ na Górczewską tylko na czas remontu drogi do Babic. Przepraszam, zakręcona jestem strasznie.

Ale dojazd z Bemowa i tak jest, ponieważ kursuje (obecnie na czas remontu drogi zawieszona) linia 812, która jeździ z pętli Stare Bemowo, przez Klaudyn, do Babic.

Teraz to już zakręcę całkiem:
Trusia też ma rację. Jest to obecnie stała trasa. Ale została wprowadzona z powodu remontu drogi. I na 98% wróci na poprzednią trasę po zakończeniu tego remontu.
LatentPony, chyba się mylisz. Gdzie wg ciebie jest drugi koniec trasy 712 w czasie pozaremontowym?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 stycznia 2012 19:18
emptyline, w Mokrym za Radzyminem, cena 1000 zł 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 stycznia 2012 19:20
trusia, 712 od jakiegoś czasu jeździł z Młocin na Rynek w Babiach.
emptyline   Big Milk Straciatella
24 stycznia 2012 19:20
[quote author=Anderia link=topic=46.msg1273217#msg1273217 date=1327431446]
ale z Metra Młociny (Bielany).

jak sama nazwa wskazuje, to są młociny, nie bielany. swoją drogą jaki autobus tam dojeżdża?
[/quote]

Mieszkam tu, pal sześć jak to się dokładnie nazywa, wiem, ze jeździ 5, 33, 712 (o proszę, jak się okazało pod stajnię), 184 i coś jeszcze 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 stycznia 2012 19:21
http://ztm.waw.pl/rozklad_nowy.php?c=182&l=1&q=712 tutaj jest szczegółowo opisany plan trasy  😉

dobra, w takim razie muszę zaplanować sobie objazd po stajniach.
Cieciorka a kojarzysz jej nick ?
Od zawsze 712 jechało spod Huty (teraz metro Młociny) do Górczewskiej. Miałam chłopa w Janowie ;p Trzeba tylko było uważać, w którą się stronę wsiada 😀
LatentPony   Pretty Little Pony :)
24 stycznia 2012 19:30
Przez dłuższy czas do Klaudyna dojeżdżały dwa autobusy:

712 - w skrócie: Młociny - Klaudyn - Stare Babice
812 - w skrócie: Stare Bemowo - Klaudyn - Stare Babice

Odkąd zaczęli remontować drogę do Babic, wycofano autobus 812, a autobus 712 zmienił trasę na Młociny - Klaudyn - Górczewska.
konikikoniczynka, uratowałaś mnie (w właściwie chłop z Janowa  🙂  Bo już myślałam, że mam zwidy i halucynacje.

Nadal trzeba uważać, w którą stronę autobus jedzie! To się nie zmieniło.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 stycznia 2012 19:36
trusia, 712 jeździło tak do wakacji tego roku. A w czerwcu bodajże zmienili mu trasę i kursował Młociny - Rynek. Teraz ze względu na remont jeździ z powrotem na Górczewską, ale inaczej niż dawniej, bo jedzie Radiową a potem Kaliskiego.
cieciorka   kocioł bałkański
24 stycznia 2012 19:36
laski, na młociny nie musicie mi tłumaczyć, jak dojechać, jestem tam kilka razy w tygodniu  😂
pytałam o dojazd do stajni 🙂 fajnie, że jest- w sumie dosyć prosty.

zduśka- nie pamiętam 🙁
jeśli masz jeszcze konto na starej volcie spróbuj tam poszukać. bo przeczytałam na stronie, że stajnia powstała w 2006, czyli mogła to być jeszcze stara volta
Pojadę z wizytą rozpoznawczą do Sadowej i zdam relację.

zduśka - myślę, że Klaudyn byłby ok, ale tam konie na trawę są przeprowadzane kawałek w ręku, a potem często lecą na drugi koniec łąki 🙂 (czyli podobnie jak w Mandrze - bo jak tam byłam, to wyglądało to podobnie do tego, jak puszczane były konie, kiedy jeszcze Łaciat tam mieszkał), więc jeśli koń po kontuzji i potrzebowałby np. mniejszej kwatery, to musiałabyś pogadać z właścicielem 🙂

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 stycznia 2012 20:18
Pojadę z wizytą rozpoznawczą do Sadowej i zdam relację.

czekam z niecierpliwością na relację !

AguSia dzięki za info, będę to miała na uwadze

cieciorka spróbuję to ogarnąć  😁
LatentPony   Pretty Little Pony :)
24 stycznia 2012 21:07
zduśka - myślę, że Klaudyn byłby ok, ale tam konie na trawę są przeprowadzane kawałek w ręku, a potem często lecą na drugi koniec łąki 🙂 (czyli podobnie jak w Mandrze - bo jak tam byłam, to wyglądało to podobnie do tego, jak puszczane były konie, kiedy jeszcze Łaciat tam mieszkał), więc jeśli koń po kontuzji i potrzebowałby np. mniejszej kwatery, to musiałabyś pogadać z właścicielem 🙂


Nie ma problemu, aby dogadać się tak, żeby koń był wyprowadzany w ręku na mniejszy, również trawiasty padok 🙂
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
24 stycznia 2012 21:13
Znajome kiedyś trzymały konie w Sadowej- skarżyły się że właściciel karmił wedle swojego "widzimisie"
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
24 stycznia 2012 21:26
Zduśka Byłam kiedyś w kludynie zimą właśnie w trakcie sprowadzania z padoku(z resztą bardzo małego i oblodzonego więc ślisko jak choler),  konie puszczane luzem, gdzie jedna osoba puszczala konie po 2-3 sztuki a druga w stajni zamykała.  kawałek drogi jest a obok drogi kanałek, błoto i lód. juz mialam wizje jak którys tam wpada
nie wyobrażam sobie konia w dodatku po kontuzji tak samo lecącego na padok jak i wracającego z niego z pełnego impetu hamując ledwo przed stajnią.

Ja patrzyłam z przerażeniem. Dla mnie zimą tam jest tragedia. A dojazd do lasu jest bardzo utrudniony, wlasnie dlatego Brzózka z śp.Matadorem przeniosły się do nas.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
24 stycznia 2012 21:29
Na mnie Klaudyn w ogóle robi średnie wrażenie: małe boksy, ile razy nie byłam to w boksach było mokro i pachniało nieciekawie. Pastwisko fajne 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 stycznia 2012 21:30
Brzask a widzisz, to ja nie wiedziałam, że Brzoza i Matador stali w tamtej stajni... kurde, ale pewnie i tak tam podjadę. A u Was jest miejsce ? może ją wyślę do Was jednak..
LatentPony   Pretty Little Pony :)
24 stycznia 2012 21:31
Jest to prawda. Część koni faktycznie wraca sama do boksów, ale część jest też normalnie sprowadzana w ręku. Obecnie właśnie same wracają te spokoje konie, w ręku idą te z nadmiarem energii lub pomysłów na życie.

Kanałek jest odgrodzony pastuchem. Odkąd tu stoję nigdy nie było żadnego wypadku związanego ze sprowadzaniem koni.
[quote author=zduśka link=topic=46.msg1272706#msg1272706 date=1327415695]
A Corleando? Albo GreenGrass? 🙂


dzięki , ale tych mam nie brać pod uwagę  😉
[/quote]
A to ciekawe dlaczego  🙄
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
25 stycznia 2012 13:26
u nas na razie wolnych boksów deficyt. Obecnie w 2 boksach mamy po 2 konie bo brakuje miejsc. Na razie są ciche plany żeby na wiosnę dobudować 3 boksy angielskie. Ale to nie na 100%
WITAM 😅
Chiałam wam polecieć stajnie Wierzbowy Gaj. Super warunki dla koni,dużo pastwisk, czysto w boksacha,boksy angielskie i stajnia zwykła, duża hala, duży parkur zewnętrzny,myjka zewnętrzna i wewnętrzna z ciepła wodą i wiele wiecej. Naprawde godna polecenia. Zmieniałam stajnie i tu zostane napewno długo , koń się dobre czuje i ja też.  🤣 😀 😀 😍
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
26 stycznia 2012 11:49
Dobrusia... pierwsze pytanie kiedy zmieniłaś, drugie jak długo stoisz , bo wybacz ale z doświadczenia wiem że nie ma stajni idealnych a poznanie wad i zalet danego ośrodka trochę jednak trwa 🙂

nie żebym kwestionowała jakość Wierzbowego Gaju, bo znam tą stajnie, często odwiedzam i mocno trzymam kciuki za forumową Ruffian :]
Gillian   four letter word
26 stycznia 2012 12:05
bjooork, pensjonariusz zawsze cieszy się dwa razy - jak się wprowadza i jak się wyprowadza 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
26 stycznia 2012 12:22
Gillian doooooobre :]
ojjj, dobre, dobre. I bardzo prawdziwe.
kujka   new better life mode: on
26 stycznia 2012 14:17
aa Wierzbowy Gaj to jest tzw Mokre, tak?

no to powiedz DOBRUSIA, jak Ci sie podloze podoba w Twojej nowej idealnej stajni? na placu, na hali?...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się