Stajnie na Śląsku

Godzina to chyba i tak bliżej niż ten nieszczęsny Żywiec. 🙂 Nie wypowiem się na temat atmosfery, bo tam nigdy nie byłam, więc nie wiem. Szkoda, że trzeba dziękować za atmosferę. Na stronie ośrodek wygląda niesamowicie.
Owszem, Radzionków jest zrobiony super pod kątem udogodnień dla koni ( ich rozwiązania w kwestii czyszczenia, zwisający odkurzacz - wszystko na + ), jedynie są malutkie kwatery padokowe. No ale z tego co kiedys mówiła mi jedna osoba, atmosfera - taka sobie 😉 No i własnie, droga dosyć cięzka bo to bodajże głowna trasa na chorzów, a wylotówki często są zapchane popołudniami. Jakaś stajnia przy autostradzie byłaby idealnym rozwiązaniem myśle - dla posiadających auto, dla dojeżdzających komunikacją miejską gorzej
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
24 lutego 2012 19:40
A co powiecie o stajni "13" pana Wojtyczki w Mikołowie-Bujakowie?
z tego co wiem to u pana Wojtyczki pełno, ale mogę sie mylić.
Polecam stajnie gdzie teraz stoje z koniem 🙂 ogólnie to nie śląsk nawet nie Polska bo..Czechy 🙂 jest hala i 2 ujezdzalnie,tereny podobno ładne(nie wiem nie była jeszcze).Cena jak na te warunki fajna 🙂Konie mają czysto w boksach sa puszczane na padok według zyczenia własciciela,nie ma problemu z derkowaniem.

Przepraszam za OT, [sub]ale nie wiem gdzie to napisac. Kto wie gdzie i kiedy sa targi końskie w Zebrzydowicach pod Rybnikem ? [/sub]  :kwiatek:
laura_2013 jakaś strona internetowa tej stajni ? 😀 To jest w Czeskim Cieszynie ?
laura_2013, Targi końskie w Zebrzydowicach? Łohoho 😁
Nic nie wiem o Zebrzydowicach, ale wiem o Pietrowicach Wielkich 😉 Dzisiaj, od 9.
http://www.pietrowicewielkie.pl/site/index/7/news/406
Sankaritarina wiem że w Piotrowicach są targi bo miałam dziś jechać, ale podobno w Zebrzydowicach też sa 😀
A co powiecie o stajni "13" pana Wojtyczki w Mikołowie-Bujakowie?


O tej stajni wiem dość dużo, trzymałam tam przez 11 lat konia na emeryturze.
Warunki dla koni bardzo dobre, codzienne padokowanie, duże pastwiska, stado dzielone na klacze i wałachy. Konie są cały dzień na dworze (wiadomo zimą krócej, w lecie zależy od temperatury i ilości much). Jedzenie w porządku, owies + sianokiszonka. Są dwa maneże do jazdy, na jednym ustawione przeszkody, hala namiotowa nieduża, ale pojeździć się da. Cena to bodajże 700 w lecie, 800 zimą (dodatkowo za światło na hali). Pan Wojtyczka super, bardzo dba o konie i pensjonatowe traktuje jak własne. Przez 11 lat nie mogłam złego słowa powiedzieć. Ogólnie polecam. Jesli masz jeszcze jakieś pytania odpowiem na PW. 🙂
W Zebrzydowicach targ w drugi i czwarty wtorek miesiąca.
cloud, Ale w tych Zebrzydowicach obok Rybnika? Czy tych pod czeską granicą?
Tu w Zebrzydowicach obok Cieszyna(obok granicy) są w drugi wtorek miesiąca 🙂
Sankaritarina to mnie zaskoczyłaś, myslałam że Zebrzydowice to jednę są. Chyba chodzi o te pod czeska granicą.
A'propo wcześniej odpowiedzi co do stajni. Mówicie, że brakuje stajni z takimi warunkami jak np. na Partynicach, ktoś podaje jako przykład Radzionków, to mówicie, że atmosfera- nie dziękuję. Zastanówcie się więc. Szukacie dobrych warunków, czy miłej atmosfery ? W całej Polsce pewnie ciężko o stajnie z dobrymi warunkami, wielkimi padokami, miła atmosferą i krótkim dojazdem z każdego miejsca w kraju 😀
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
26 lutego 2012 21:12
czy ktoś orientuje się, jakie propozycję zawodów TOWARZYSKICH w tym roku na śląsku, i od kiedy?
nie wiem po jakich stajniach szukać, kiedyś byłam na zawodach w kj Ostrowy, teraz już raczej nic nie robią...

chciałabym w tym roku Młodego wziąć na jakiś mały parkur, zapoznać go trochę i zobaczyć co i jak 🙂

swoją drogą - ktoś - obiektywnym okiem - wie co tam w ostrowach się dzieje? w sumie już nie ostrowy, bo się przenieśli..
niestety mam dostęp do wiadomości bardzo stronniczych, do tego jak wiatr zawieje 🙁
Sanndy na pewno w Ciężkowicach jakieś będą, może w Bolęcinie.
Sandy w Ciężkowicach będą na pewno jak tylko zrobi się nieco cieplej, najprawdopodobniej jakos w marcu powinny byc najblizsze.
cloud, Niee, są jeszcze drugie Zebrzydowice 🙂 nie wiem czy to jeszcze dzielnica czy już osobna mieścina, ale tak czy siak, jest to dosyć malutkie i nie wiem gdzie mógłby tam targ powstać. Btw, w którym miejscu (tak pi razy drzwi 😉 ) jest ten targ w Zebrzydowicach?
A'propo wcześniej odpowiedzi co do stajni. Mówicie, że brakuje stajni z takimi warunkami jak np. na Partynicach, ktoś podaje jako przykład Radzionków, to mówicie, że atmosfera- nie dziękuję. Zastanówcie się więc. Szukacie dobrych warunków, czy miłej atmosfery ? W całej Polsce pewnie ciężko o stajnie z dobrymi warunkami, wielkimi padokami, miła atmosferą i krótkim dojazdem z każdego miejsca w kraju 😀


Szkoda, że nie da się połączyć dobrych warunków z miłą i fajną atmosferą 🙂
Sandy  stajnia Rancho Ruda Śląska w tym roku organizuje po raz pierwszy amatorki 2. czerwca, zapraszamy 🙂
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
27 lutego 2012 16:06
na marzec możemy się nie wyrobić, ale na te w czerwcu najprawdopodobniej tak! 🙂 dziękuje bardzo za info.
Sankaritarina tak jak już pisałam targi są w Zebrzydowicach pod Cieszynem (obok granicy) w drugi wtorek miesiąca obok sklepu Świstak (czy jakos tak)
Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
27 lutego 2012 17:26
Dziękuję wszystkim za odpowiedź  :kwiatek:
laura_2013, Dzięki za info. Poszukam tego Świstaka... Może znajdę. 🙂
Dziewczyny!
Pod koniec maja, koło Siewierza organizowany jest piknik osób niepełnosprawnych, na którym planowana jest dogo- i hipoterapia. Jest okazja do przywiezienia konia i zareklamowania swoich usług w zakresie hipoterapii! Jeżeli ktoś by chciał, lub znał kogoś kto by chciał, bardzo proszę o kontakt!
Witajcie 🙂

Mam do Was ogromną prośbę, może ktoś słyszał o jakiejś fajnej stajence, która przyjęłaby konia na pensjonat, najlepiej przydomowej w okolicach Zawiercia, Ogrodzieńca, Siewierza, ale oczywiście inna też może być, zależy mi żeby koń był zadowolony, jak znacie jakąś stajnie godną polecenia to proszę podpowiedzcie gdzie? Za wszystkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczna, pozdrawiam 🙂.

Sankaritarina  Świstak jest koło "głównej" drogi gdzie jest pkp. ;-) Orientujesz się gdzie?  Byłam tam w tamtym miesiącu. 😉
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
01 marca 2012 16:26
Magdzior gdzie znajdę jakieś info o tych zawodach? google zbyt dużo nie wypluwają niestety,
galopuje.pl też nie, a tylko tam ich znalazłam...  :kwiatek:
Sanndy- wszystko co trzeba znajdziesz tutaj: www.horrs.jaworzno.pl
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
01 marca 2012 20:14
jestem kaleką.
dzięki :*
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się