Olsztyńscy voltowicze

katasza masz pw 🙂
Witam serdecznie! Szukam osób, które trzymały konia w Łańsku w ostatnich 2 latach lub wiedzą jakie konie tam ostatnio stały.Poproszę o odpowiedź na priv.
Iszka skoro mój ogier Cię nie interesuje, no trudno, to w Radostach jest śliczny siwy walijczyk, ok 126cm, trochę większy, ale z licencją.

A co do kursu naturalu to już wszystko ustalone. Odbędzie się 27-29 kwietnia w Dercu, poprowadzi go Wojciech Ginko ze Zbrosławic. Miejsca wolne jeszcze są więc zapraszam do zgłoszeń. Hasło przewodnie kursu - NATURAL DLA KLASYKI
Lada moment na hipologii powinna być oficjalna zapowiedź konsultacji i tam będzie to dokładniej opisane 🙂
Achaja - to Ty bylas wczoraj na OJ w Kortowie z tymi plakatami ?
ano ja ;D
A to Ty mnie chciałaś przegonić, bo byłam z psem?🙂  😁
to w kortowie już nawet pensjonariusze wyganiają gości???  😁
🏇 🏇  5 maja robimy egzamin na odznaki  🏇 🏇

w Dąbrówce Małej
Jak można takiego kochanego psa przeganiać?? 🙂
5 maj zapisany w kalendarzu!!!! będę z 2 końmi i 3 lub 4 osobami na odznakę  😅  2 brązy i 2 srebra  😅
ok Ola, a na zawody boksy rezerwować?
kto wybiera się na zawody 17/18 😀 😀 😀
Ja planuje jechać, ale oczywiście tylko w roli widza 😉 Kogo będzie można jeszcze spotkać?
A ktoś może z widzów będzie robić zdjęcia ? 🙂
Moje pierwsze zawody tam, i pierwsze zawody młodziaków 😀
rezerwowałaś boks?🙂
hehe nie nie my po sąsiedzku ;p kawałek mamy ;p
Ania rezerwuj bardzo proszę  :kwiatek: jak zwykle 2 😀 mogą być pod wiatą  :kwiatek:  przyjeżdżam z nelsonem i moje pierwsze wspólne zaowdy z be greatem - umrę ze strachu  🥂
Agaleon po sąsiedzku czyli skąd jestś ???  😀
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
08 marca 2012 19:28
** alleXandra **  nie bój nic, jak ja przeżyłam to Ty tym bardziej 😉 Będę trzymać kciuki! 😅
Barczewo :P
Renatka ale na ostatnich zawodach w robsonowie mini LL stało jak zwykłe LL w Kętrzynie  😀 a LL miało wszędzie po 90cm - stąd moje obawy heh, zwłaszcza że na razie skupiam się na samych szeregach gimnastycznych a parkurek jechałam 2 razy  😉
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
08 marca 2012 19:58
oj tam oj tam  🏇
heh no dla niego różnicy nie będzie - za to ja się wystraszę  😁
Ircia   Olsztyn Różnowo
09 marca 2012 04:39
Iszka90  ja tez planuje jako widz, jak zrobią nasz samochód  👿
Agaleon - Ty moze w Kowmarze teraz jezdzisz, czy co ?
Achaja - tak, to wlasnie ja :P Ja bym nie przegonila, ale jak kowal zaczal bluzgac ze mam Cie z psem wyrzucic, a jak nie to on tam zaraz porzadek zrobi to juz wolalam powiedziec :P

Kuuuurde, szkoda mi tych odznak... Zrobilabym w koncu to srebro, ale mam juz plany wyjazdowe na majowke ;/

A co do kursu naturalu to już wszystko ustalone. Odbędzie się 27-29 kwietnia w Dercu, poprowadzi go Wojciech Ginko ze Zbrosławic. Miejsca wolne jeszcze są więc zapraszam do zgłoszeń. Hasło przewodnie kursu - NATURAL DLA KLASYKI


Dokładniej o szkoleniu poniżej. Zajęcia  b.ciekawe, gorąco polecam.

NATURAL DLA KLASYKI
Czyli Jak wykorzystać wiedzę natural horsemanship w uprawianej dyscyplinie jeździeckiej.

Cena szkolenia:

    dla uczestnika z własnym koniem: 400 zł
    dla obserwatorów (bez koni): 200 zł

W czasie kursu odbędzie się łącznie 18 godzin zajęć (piątek 4 godziny, sobota 8 godzin, niedziela 6 godzin), program szkolenia:

Piątek:

Wykład: 2 godziny
Prawidłowe relacje człowieka z koniem. Budowanie wzajemnego zaufania i szacunku przy jednoczesnym zdominowaniu konia przez trenera. Człowiek  osobnikiem alfa dla konia.

    jak koń odbiera typowe zachowania człowieka i co z tego wynika.
    kształtowanie prawidłowych zachowań konia w boksie, na pastwisku i podczas pracy w ręku lub w siodle; pierwszy kontakt z koniem,
    rozumienie przez człowieka zachowań konia i niezbędny czas na ułożenie lekcji w głowie,
    rozumienie przez konia zachowań człowieka i wykorzystanie tego do kontrolowania ruchu konia (jako jednego z elementów dominacji).
    bezpieczeństwo w stajni,


Prezentacje: 2 godziny

    układanie właściwych relacji człowieka z koniem w stajni czyli jak w boksie i w stajni uzyskać pierwsze elementy podporządkowania konia.
    układanie właściwych relacji człowieka pracującego z koniem na lince na przykładzie ćwiczeń przygotowujących konia do zaakceptowania przyczepki.
    układanie wzajemnych relacji człowieka pracującego z koniem w roundpenie czyli lonżowniku. Czas na odprężenie i ułożenie lekcji w końskiej głowie (soaking)


Sobota:

Wykład: 2 godziny
Savvy naturalsów i wyczucie jeździeckie klasyków  znaczenie w treningu koni. Habituacja czyli przyzwyczajenie konia (do przedmiotów, których się boi). Odczulanie i uczulanie.

Zajęcia praktyczne: 6 godzin
Savvy u naturalsów i wyczucie jeździeckie klasyków, a osiąganie dobrych rezultatów w szkoleniu koni na przykładach (zgięcia boczne, pokonywanie trudnej przeszkody, ładowanie konia do przyczepki, odczulanie konia na strachy, praca na lice i praca w roundpenie).

    pozwalać uciekać od "strachu" czy nie pozwalać  instynkt ucieczki,
    metoda approach and retreat (zbliżania i oddalania),
    metoda flooding (zalewania),
    inne użyteczne metody pokonywania lęków konia na przykładzie niechęci do podawania nóg.


Niedziela:

Podsumowanie. Pytania i odpowiedzi: 1 godzina

Zajęcia praktyczne: 5 godzin.

    pokonywanie nieznanej przeszkody w siodle
    praca na lice i praca w roundpenie
    ładowanie do przyczepki



W trakcie zajęć teoretycznych i praktycznych poruszane będą także:
1. Podstawy anatomii i fizjologii (krótko dla przypomnienia i uporządkowania):

    zmysły (wzrok, słuch, węch, smak, wrażliwość skóry i szósty zmysł czyli intuicja)
    mózg, sposób myślenia (brak myślenia linearnego) i sposób zapamiętywania (uczenia się) dobrego i złego, pamięć fotograficzna i odpowiednia do znanych "zdjęć" reakcja.
    akcja i reakcja,
    reakcja ucieczki, reakcja przeciwstawiania się naciskowi,
    wpływ czasu na ułożenie lekcji w głowie (soaking czyli nasiąkanie) na proces uczenia się konia.


2. Komunikacja, zaufanie, szacunek i dominacja (kształtowanie psychiki) oraz energia, równowaga, rozluźnienie (rozwój fizyczny).

3. Podążanie (paceing), prowadzenie (leading) i rytm w pracy z koniem.

4. Jak umiejętność posługiwania się pomocami naturalnymi może poprawić stosowanie pomocy klasycznych. Pomoce w jeździectwie naturalnym, a pomoce w jeździectwie tradycyjnym:

    wzrok, oddech, energia, intencja i inne,
    kantary sznurkowe i dually, liny treningowe, baciki z linką,


5. Stopniowanie pomocy jako warunek właściwej reakcji na pomoce (przy okazji  jak niewłaściwe używanie pomocy psuje dosiad i zakłóca równowagę konia, przy okazji równowaga amazonki/jeźdźca warunkiem prawidłowego ruchu konia).

6. Odczulanie (odwrażliwianie):

    pozwalać uciekać od "strachu" czy nie pozwalać  instynkt ucieczki,
    metoda approach and retreat (zbliżania i oddalania),
    metoda flooding (zalewania),
    inne użyteczne metody pokonywania lęków konia i budowania dominacji człowieka
Angeel Kierzbuń :P

Wie ktoś,czy jest możliwość abym gdzieś tu na miejscu zrobiła badania,opłaciła lic zawodnika i do klubu  ?
Czy muszę do siebie specjalnie ( do Gdańska) jechać i to załatwiać ?

hehehe to milej pracy 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się