Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

szkoda, że nie jesteś bliżej Poznania, bo brak hali bym przeżyła gdyby koń był cały dzień na dworze...
ale nie chcę bywać u niego raz na tydzień lub rzadziej więc musi być blisko, bo to dość przywiązane zwierzę
[...] , a takze w Lopuchowie-bylismy o 16 i tez konie w boksach. Jeden jakis sie padokowal-przynajmniej tyle widzialam.



Osz Ty, byłaś i się nie zapowiedziałaś? Toż to moje tereny 😎

A jeden się padokował, bo ktoś sobie sam puścił.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

30 marca 2012 07:57
Też chętnie wstawiłabym konia do Baszni, tylko te kilometry do Lubosinka zabiłyby mnie. Ze wzgledu na choróbsko mojego konia,  muszę być u niego codziennie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 marca 2012 18:04
Thymos, bylismy tylko konie przywiezc, mielismy tylko wyladowac i znikac, a wyszlo tak, ze czekalismy ponad godzine za wlascicielke kobylek, bo pojechala przez Toronto czy inny Szanghaj ;-). A cala sprawa dosc niespodziewanie wyszla :-).
Dziekuje za mile slowa. Daleko jest, fakt, 40 km. Dojazd fajny i szybki, ale niestety km leeeca.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

30 marca 2012 19:32
40km to chyba od rogatek Poznania!! 🙂 Dla mnie jakieś 60, a po drodze 4x tory i korek na Bałtyckiej.
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 marca 2012 20:03
Teli, od Kaponiery 😉, my jestesmy przed Pniewami od Pozka patrzac. Ale jak mieszkasz po innej stronie to moze byc i 60 i wiecej 🙂.
Ja dzisiaj byłam w Szklarzówce. Towarzysko z koleżanką, która miała tam jazdę. I fakt pod względem pensjonatu nie wygląda to za ciekawie, ogrodzenia się sypią i aż proszą się o remont. Stajnie też do nowych i luksusowych nie należą. Ale wielki plus za to, że wszystkie konie były na dworze. Wytaplane w błocie, ale pełne życia i energii, chętne do zabawy i pozytywnie reagujące na człowieka. No i atmosfera bardzo sympatyczna, ludzie mili, uśmiechnięci, widać, że robią to co lubią. Miło też, że są stajnie, które zasłużone emerytki wciąż utrzymują mimo tego, że już nie zarabiają na siebie.
Ja jestem z Lubonia a codziennie pykam do Łopuchowa- niby daleko, daleko, ale miejsce dla mnie jedyne w swoim rodzaju 🙂 Swoją drogą z tego co się wywiedziałam zwolnił się 1 boks.
z Lubonia do Łopuchowa???
przecież to 3godziny drogi, przynajmniej tyle jechałem ostatnio z Komornik
Szukam dobrej szkółki w półnco zachodniej stronie Poznania.
Dla dobrze jeżdzącej osoby.
Ogurek: W tygodniu jeżdżę z centrum, dodatkowo jako niezmotoryzowana- pociągiem, więc podróż zajmuje mi 45min 😉 Gorzej w weekendy ale wtedy to już ruch mniejszy więc wystarczy ok 1h15min.
Lov   all my life is changin' every day.
02 kwietnia 2012 08:10
Ja tak nie pensjonatowo, a trenerowo, ale wiem, że dużo osób z okolic tu zagląda: czy ktoś z was jeździł, albo miał styczność z p. Markiem Ziomkiem, jako trenerem?
Pytanie do osób z Poznania, gdzie dostanę trociny?
Wiem, że to może nie jest odpowiedni temat, ale chodzi mi o małą ilość w okolicy.
:kwiatek:
Magda83 znam dobrze właściciela stajni Maniewo i z czystym sumieniem mogę Ci ją polecić... Marek ma na prawdę świetne podejście do koni a sama stajnia jest ładna i czysta🙂 mają stronę http://www.stajnia-maniewo.com/  ale jeszcze nad nią pracują
Monny   bez odbioru .
06 kwietnia 2012 15:29
Thymos, ja kiedyś kupowałam tutaj 🙂
http://www.transwior.pl/pl/index.html
7 km od Jarocina 🙂 chyba 50 zł za paczke płaciłam ale to 2 lata temu
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 kwietnia 2012 15:46
Thymos, udezr do Laguny, ona teraz musiala postawic konia na trocinach.
Czy ktoś zna miejsca w Wlkp gdzie konie trzymane są  w systemie 24 h na zewnątrz?
u Ani Sterczyńskiej pod Murowaną Gośliną chyba.
Dzięki.A ta stajnia ma nazwę?
wydaje mi się,że to Kawalkada.
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 kwietnia 2012 21:41
Miejscowosc Rakownia konkretnie 🙂
Te są te olbrzymie pastwiska, zaraz przy Murowanej Goślinie, wzdłuż torów kolejowych?
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 kwietnia 2012 23:07
Raczej nie, to jest 3 km od Murowanej, w strone puszczy. Organizuja tam rozne imprezy dla firm i dzieciaczkow tez.
Apropo tego rejonu, czy Boduszewo jeszcze dziala?
Przejeżdżam przez Boduszewo praktycznie codziennie, ale koni nie widziałam...
Trociny załatwiłam z pod Jarocina, 35 za 550l, ale musiałam je odebrać pod Zbierkowem. Jaka tam jest stajnia! 😍
tfu, STAJNIE!
Następnym razem zapraszam do mnie po trociny😉)
Kilka stajni z południowej strony Poznania bierze ode mnie😉
A druga stajnia w Borówcu (nie ta blisko apteki) jest Belle blisko mnie (wiesz pewnie gdzie wet Botko ma gabinet 🙂 ). Zaraz za tym lasem, na osiedlu obok. Od ulicy to jest droga która odbija w prawo od sklepu spożywczego "Małgosia".
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 kwietnia 2012 20:44
Thymos, dzieki za info 🙂. Kiedys to byly moje rejony, ale sporo sie pozmienialo widac 🙂.
Hendi   Kara księżniczka
07 kwietnia 2012 22:29
Szukam kogoś z Nowego Tomyśla, proszę o kontaky na prv sprawa referencji jednej stajni.
Właśnie się chwyciłam krzesła:
http://www.ranch.pl/

szkoda tylko, że tak daleko...
Był ktoś może?
A może ktoś z Was tam stoi?  😉
tak z ciekawości, wiesz może ile miesięcznie pensjonat?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się