Kuce - wszystko o

ooo a mały ma 117, porób fotki pod siodłem :kwiatek: bo chyba się skuszę na skokówkę 😍
emptyline   Big Milk Straciatella
30 kwietnia 2012 14:20
wilczyk, no i widzisz jak szybko mała doszła do siebie? Super, jest cudowna. Którą Ankę w końcu kupiłaś? Myślałam, że będzie bardziej płachtowato, ale jest w porządku. Time, na Twoim też powinno dać radę. Swoją drogą, prześliczne zdjęcia dziewczyny, aż chce się je oglądać kilka razy.

subaru, Twój wyprzystojniał ostatnio jeszcze bardziej. 🙂


My się w końcu wykąpaliśmy w sobotę, ale potrzebne są jeszcze ze dwie powtórki, żeby wymyć cały ten piach z sierści. Aczkolwiek i tak jest o wiele lepiej. Poza tym poszliśmy na trawę i Całek ćwiczył malowanie się burakiem 🙂 Za to z futra, które z niego wyciągnęłyśmy można spokojnie zrobić drugiego konia, takiego do 120cm w kłębie.  🤣













governmenthorse   więcej sprzętu, niż talentu...
30 kwietnia 2012 14:42
wilczyk, nie wiem czy to komplement, czy nie, ale na trzecim zdjęciu przypominasz mi Emmę Watson 😀
a mógłby mi ktoś zmierzyć skokówkę? :kwiatek:
porównam z wymiarami i wtedy na 100% będę wiedziała czy kupować.

Ja miałam ostatnio małego wykąpać ale się chłodno zrobiło :/
emptyline   Big Milk Straciatella
30 kwietnia 2012 18:10
Time, jak nie zapomnę, to zmierzę Ci jutro :P
Pastwiskowe 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
30 kwietnia 2012 20:53
Uskuteczniamy parajeździectwo. Dzięki Bogu, że sprzedaję to siodło. Dzisiaj w nie wsiadłam i stwierdzam - never więcej  😵 jednak póki co będę pożyczać koleżanki. Ah, czekam na nowe siodło, które mam nadzieję będzie pasować. Więc ograniczamy się póki co do stępa, jakieś 10 minut i nauki chodzenia po prostej, i o ile nam to wychodzi zakrętów - a tu bywa różnie  😁

Ale kucyk daje rade 😉
Time i niestety nie było dzisiaj zdjęć ale jutro beda 🙂 i przy okazji mogę ci zmierzyć go  🙂

Emptyline
dzieki 😀 a w końcu petrola wzięłam
Governmenthorse wszyscy mi to mówią  😁

a futra z Gumy to samo, drugi kucyk 😀 nie była derkowana a przez sporą część zimy stała w stodole więc taka kulka była  😁 teraz coraz bardziej konia zaczyna przypominać 😀

a dzisiaj Guma i Glamurka mi dobry numer strzeliły  😁

wypuściłam je na padok, żeby troche posiedziały na słoneczku. padok cały z podwójntym pastuchem (nie podłączonym) tylko bramka pojedyncza. to uznałam, że je zostawie i skocze po lonże i zawiąże, żeby nie uciekły. wracam a tu ta stareńka kucynka dzida pod bramką za nią Guma. I dzida przez całe Koryta. Uznałam, że pójdą pod boks wiec nie za szybko poszłam za nimi. Kuce rzeczywiście wlazły do stajni, ale chwile potem wyleciały i pobiegły w stronę ulicy. Ja pierwszy zawał serca. Goniłam za nimi jak debil. Kuce biegły centralnie środkiem ulicy. Dzięki bogu nic nie jechało. W końcu jakos skrecily i wjechaly w taki mały lasek. Jak stracilam je z oczu, kolejny zawał, płacz, że kucyki mi uciekły, że juz nie wrócą. Po chwili wychodzę na taką master wielką łąkę: ze dwa pola uprawne + duża łąka, patrzę a tam dwa kuce szczęścia szamają sobie w najlepsze. Przez 40 minut rozpaczliwie próbowałam je złapać. Gumę to bym już z kilka razy bym złapała ale zawsze w ostatniej chwili ta stara jędza uciekała a Guma za nią. w końcu znalazły mnie dwie znajome i zagoniłyśmy je na małą polankę i złapałyśmy. Ale stres miałam niezły, a kuce trochę wolności zaznały. 😁

a jutro kucopranie i w końcu wsiadam na Gumę, normalnie w siodle 😀 i koniec z padokowaniem na razie  😁

Wilczyk, dzięki dzięki będę wdzięczna! 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
01 maja 2012 16:54
Obcięłam Całusowi grzywę-mamy szczoto-irokeza  😀

my pośmigaliśmy dziś po łące :P
jak zagalopowałam to poniak chciał mnie usilnie zrzucić ale na szczęście mu się nie udało  🤣
Time, wow, świetne zdjęcia! 😉.

Ja z kucem ćwiczę ujeżdżenie, za dwa tygodnie zobaczymy, co z tego wyszło ;D.
Time jakie zdjęciaaa  😜 Szał! 😍 Marze o takich, ale u nas nie ma zbytnio gdzie takie strzelić .
wpadaj do nas, u nas nadmiar łąk (rzepakowe, chabrowe,zboża,maki itp), lasów, stawów i jezior :P
Time tym razem przesadziłaś zdjęcia są CUDOWNE  😍

i w końcu mam foteczki z jazdy. tylko nam kurde siodło troche na łopatki zjechało, ale z takim małym to ciężko  😡







i ktoś tu chyba tęsknił  😀


i padokowe kucysie:



znowu was zaspamowałam kucysiem  😡


wilczyk cudnie wygladacie. 😍 kucynka fajnie sie rusza!
Time, Wilczyk Wasze kucyki mnie powalają  😜
i  my  🙄
To mój kucyk z dziś






wszystkie zdjecia za duze
Kayra   Kucusiowy wariat :P
03 maja 2012 19:49
Time, kuc boski, juz szykuję przyczepkę i boks dla niego hehe. Jest uroczy 😉

wilczyk, Guma szybko doszła do siebie po tych ranach, bardzo fajnie wygląda pod siodłem 😉 Btw jakie macie wędzidło?

I moje Gnomowładziątko:
Kayra, haha, jaka mina i grzywka ;D.
losieq dzięki  :kwiatek:
Solaoke Coś ty! Twój jest taki chętny do współpracy i w ogóle, przynajmniej tak na zdjęciach wygląda, a nie taki uparty gnom jak Guma  😁
Kayra to prawda, bardzo szybko. ja już miałam przed oczami kucyka morderce po pół rocznej przerwie. a tu prosze 1,5 miesiąca i śmigamy  😀 a mamy oliwkę smakową, pojedynczo łamaną, rozmiar szalone 11,5. a Twój śliczny. super ma odmiane. uwielbiam takie  😀
Kayra   Kucusiowy wariat :P
03 maja 2012 21:14
wilczyk, dziękuję, dziękuję, no ja właśnie szukam smakowego ale 10,5 🙁 11,5 też mam ale za duże i nie mogę mniejszego plastiku znaleźć :/

Sisisa, to jest mina w stylu 'co ja pacze' za cukierkiem 🙂
dzięki bogu przynajmniej wędzidło ma normalne 11,5 to raczej wszędzie jest. ale gumy matka nosi 10,5 i tez nic nie mogę znalezc :/
Haha, dziewczyny, cieszcie się, że kucyki mają małe główki. Nie to co mój, kantar full i wędzidło 12,5-13,5 ;D.
Mój ma 11,5 i się ogromnie ciesze bo akurat z każdego rodzaju przeważnie coś sie znajdzie😉
wilczyk ja mam 10,5 na sprzedaż, jak co pisz na PW 🙄
Kayra   Kucusiowy wariat :P
03 maja 2012 21:28
Sisisa, to jest wręcz wkurzające, nie mogę znaleźć wędzidła takiego jakie chce... A w za dużym mi się trochę źle jeździ 🙁
wilczyk, a też syntetyczne? Czy metalowe?
Kayra w sensie Glamura? ma zwykłe pojedynczo łamane metalowe. ale szukam albo plastiku albo podwójnie łamanego. a najlepiej podwójnie łamanego plastiku :p
Kayra, pff, nie martw się, ja też nie mogę :P. Niby rozmiar popularny, a jak szukam konkretnego wędzidła to lipa, wszystko co nam odpowiada to powyżej 100 zł.


Poskakałam dziś na kucynku szereg i okser, jeszcze z raz w przyszłym tygodniu skoczymy coś wyższego i zawody 🙂😉.
Pokażemy się tak wiosennie z kucysią 😉
Drugie kocham za minę kucyka..  😁
wilczyk, jeszcze byś się zdziwiła jakie to uparte stworzenie z niego  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się