Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym


Basznia 2
Atea 1
Udorka 2
Cierp1enie 1
kasiulkaa25 - 1
Kopyciak -2
Galop 2
Ktoś 1
Muffinka 1
Aszhar 1
Unicorna 1
Chaff 1
Iga 1
halo 3
Lalena 1
my_karen 1
Horciakowa 2
Liliana.Ishi 2
RaDag 1
Kamkaz 1
zuza 2
złota 4
dempsey 2
majek 2
agulaj79: 1
olcia86  1
kenna 1
mac 2
Ktoś, czyli nie ma lekko, muszę czekać, aż zacznie jeść więcej produktów? A miałam nadzieję na lato w mniejszym staniku 😉 Jak wrócę do pracy, Mateusz będzie miał skończone 8 mcy, czyli tak samo, jak u Ciebie. Wtedy nie będzie już miał dużego wyboru 🙂 
laktator - moja zmora krótko przed i po powrocie do pracy. Odciągałam mleko, bo nadal chciałam, żeby Adaś pił moje. Teraz też mnie to czeka.



Dawałaś radę odciągnąć na cały dzień? Ja wracam do pracy w połowie sierpnia i nie wiem czy dam radę odciągnąć tak dużo by starczyło małemu na cały dzień. Wydaje mi się to wręcz niemożliwe bo przecież pokarm tworzy się na bierząco..

Anai - mam ten sam problem. Mały z butelki ani rusz, nawet mojego mleczka, tylko pierś i pierś... i jak mam wrócić do pracy? Jak wrócę będzie miał niecałe 6 miesięcy...

Muffinka - mały pływa sam? To super! Nie wiedziałam, że takie maluchy już dają radę. Moja córka nawet w rękawkach nie umie :/

Jeszcze jedno pytanie odnośnie powrotów do pracy i karmienia - czy jak wracam do pracy kiedy mały będzie miał niecałe 6 miesięcy powinnam mu wcześniej rozszerzać dietę? Wszędzie pisze, że na piersi dziecko ma być wyłącznie do 7 miesiąca.
Dziewczyny a ile jest macieżyńskiego?
ushia   It's a kind o'magic
18 maja 2012 15:54
w sensie czasu?
jakos barbarzynsko krotko, bodajze 16 tygodni

udorka, albo odciagasz i zostawiasz zamrozone albo karmisz mieszanie sztuczne/naruralne albo rozszerzasz diete troche wczesniej
kazde z rozwiazan ma swoje plusy i minusy, wybor nalezy do Ciebie 😉

kenna, masz wczesniaczka?
moj ma juz 11 lat, urodzil sie w 34 tygodniu, jako kurczak 42cm i 1700g wagi 😉
wiesz kiedy zaczal tak naprawde rosnac? jak olalam odciaganie i butelki i przystawilam normalnie 🙂
potrafil przybrac ponad kilogram na miesiac
powodzenia, gdybys chciala o cos specyficznie wczesniakowego pytac albo sie po prostu wyzalic to zapraszam, najlepiej na mail, bo na forum rzadko bywam  :kwiatek:

Basznia 2
Atea 1
Udorka 2
Cierp1enie 1
kasiulkaa25 - 1
Kopyciak -2
Galop 2
Ktoś 1
Muffinka 1
Aszhar 1
Unicorna 1
Chaff 1
Iga 1
halo 3
Lalena 1
my_karen 1
Horciakowa 2
Liliana.Ishi 2
RaDag 1
Kamkaz 1
zuza 2
złota 4
dempsey 2
majek 2
agulaj79: 1
olcia86  1
kenna 1
mac 2
ushia 2
Ostatnio gdzieś czytałam, że przedłużyli do 20 + można jeszcze 4 tyg wziąć, ale nie wiem czy to prawda? Gdzie tego można sie dowiedzieć i o procedurach z tym związanych?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 maja 2012 16:18
Z kodeksu pracy,teraz pisze z telefonu,więc Ci nie podlinkuje,ale tam jest wszystko.
gacek, ja obecnie zaczęłam ten dodatkowy macierzyński, czyli te 4tyg. Razem 24 tyg. Żeby mieć te dodatkowe 4 tyg, trzeba napisać podanie o udzielenie dodatkowego 4tygodniowego urlopu macierz., chyba na tydzień (albo 2?) przed zakończeniem normalnego macierzyńskiego.
udorka tak, w rękawkach pływa sam. Najgorsze że jak nie ma rękawków to też myśli że umie i nie chce aby go trzymać. Ale uwielbia sam się unosić na wodzie. Każde inne ćwiczenie na zajęciach (z deską, z makaronem itd) jest bee a rękawki bajka 😉 Nawet skacze do wody z brzegu basenu w rękawkach sam.
Ja właśnie niedługo muszę pamiętać by napisać o te 4 tygodnie dodatkowego ( wolę wcześniej niż się spóźnić ). Już widzę ten entuzjazm prezesa  😤 , aż się boję z tym w pracy pokazać.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie powrotów do pracy i karmienia - czy jak wracam do pracy kiedy mały będzie miał niecałe 6 miesięcy powinnam mu wcześniej rozszerzać dietę? Wszędzie pisze, że na piersi dziecko ma być wyłącznie do 7 miesiąca.

udorka, ja już w5tym miesiącu zaczęłam wprowadzać marchewkę, jabłko, banana i kaszkę. Właśnie dlatego, że mam trochę dość wiszenia na piersi. Dziś byłam u pediatry i powiedziała, że dobrze zrobiłam 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 maja 2012 18:25
Juz 45 dzieciaczków!! Jak myslicie, ile bedzie w sumie?? Setki siegniemy?
Jeszcze ana, kermit, zen, mamuteq, ksenia.s, troche nas jeszcze brakuje, tylko kilka nickow mi przyszlo do glowy...
kosteczka (?) z 3, Honorata... (Bogdan), wawrek 😀...
Deborah, gwash, cisawa i parę mam świeżaczków 🙂
u nas dwóch chłopaków (jeden z dowodem osobistym więc pewnie się nie liczy  :icon_rolleyes🙂
jest jeszcze Biała córcia i jedno w brzuchu 🙂

Bardzo dziękuję za pajacyk, ale nie chcę robić problemu


żaden problem, po prostu pójdę na pocztę. Jeśli go chcesz to daj adres na PW.


Mam pilnie pytanie o Sab simplex - ktoś używa tego? Jakieś 2 lata temu była dyskusja, ale nie mogę odszukać...

Basznia 2
Atea 1
Udorka 2
Cierp1enie 1
kasiulkaa25 - 1
Kopyciak -2
Galop 2
Ktoś 1
Muffinka 1
Aszhar 1
Unicorna 1
Chaff 1
Iga 1
halo 3
Lalena 1
my_karen 1
Horciakowa 2
Liliana.Ishi 2
RaDag 1
Kamkaz 1
zuza 2
złota 4
dempsey 2
majek 2
agulaj79: 1
olcia86  1
kenna 1
mac 2
ushia 2
Magdalena 2
u nas dwóch chłopaków (jeden z dowodem osobistym więc pewnie się nie liczy  :icon_rolleyes🙂
jest jeszcze Biała córcia i jedno w brzuchu 🙂


Bogdan szybciutko dopisuj się do listy 🙂😉
A ja ?  🙂
Chaff   dressage :)
18 maja 2012 23:05
magdalena to zwykły simeticon czyli to samo co espumisan, esputicon itd ale w znacznie większej dawce, nie zarejestrowany na polskim rynku🙂. Ja nie używałam ale słyszałam, że opinie podzielone są, wszystko zależy od przyczyny kolki, trzeba próbować. Jak nietolerancja laktozy to powinien pomóc delicol, jak nagromadzenie gazów to simeticon jak nieznana przyczyna to można spróbować viburcol🙂 nam pomagał Gripp Water🙂 i espumisan najbardziej🙂
Basznia 2
Atea 1
Udorka 2
Cierp1enie 1
kasiulkaa25 - 1
Kopyciak -2
Galop 2
Ktoś 1
Muffinka 1
Aszhar 1
Unicorna 1
Chaff 1
Iga 1
halo 3
Lalena 1
my_karen 1
Horciakowa 2
Liliana.Ishi 2
RaDag 1
Kamkaz 1
zuza 2
złota 4
dempsey 2
majek 2
agulaj79: 1
olcia86  1
kenna 1
mac 2
ushia 2
Magdalena 2
monia 1

 

Żeby mieć te dodatkowe 4 tyg, trzeba napisać podanie o udzielenie dodatkowego 4tygodniowego urlopu macierz., chyba na tydzień (albo 2?) przed zakończeniem normalnego macierzyńskiego.


Na 7 dni przed najpóźniej, czyli lepiej ciut wcześniej -
info np. tu: http://urlopy.wieszjak.pl/macierzynski/267252,Wszystko-o-urlopie-macierzynskim-i-tacierzynskim-w-2011-i-2012-roku.html
Matka obowiązkowo musi złożyć na piśmie wniosek o dodatkowy urlop macierzyński, najpóźniej na 7 dni przed jego rozpoczęciem. Ważne jest, że pracodawca musi taki wniosek uwzględnić. A zatem pomimo, że urlop ten jest fakultatywny, to jednak kiedy pracownika-matka zdecyduje się na jego wykorzystanie, pracodawca nie może jej odmówić.


A urzędowe: http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431


I może z racji bycia regularnym czytaczem też bym się na listę z dziecięciem zakwalifikowała? 😉

Basznia 2
Atea 1
Udorka 2
Cierp1enie 1
kasiulkaa25 - 1
Kopyciak -2
Galop 2
Ktoś 1
Muffinka 1
Aszhar 1
Unicorna 1
Chaff 1
Iga 1
halo 3
Lalena 1
my_karen 1
Horciakowa 2
Liliana.Ishi 2
RaDag 1
Kamkaz 1
zuza 2
złota 4
dempsey 2
majek 2
agulaj79: 1
olcia86  1
kenna 1
mac 2
ushia 2
Magdalena 2
monia 1
Diadula 1
Bogdan 2
AN 1
Ircia   Olsztyn Różnowo
19 maja 2012 06:52
Basznia 2
Atea 1
Udorka 2
Cierp1enie 1
kasiulkaa25 - 1
Kopyciak -2
Galop 2
Ktoś 1
Muffinka 1
Aszhar 1
Unicorna 1
Chaff 1
Iga 1
halo 3
Lalena 1
my_karen 1
Horciakowa 2
Liliana.Ishi 2
RaDag 1
Kamkaz 1
zuza 2
złota 4
dempsey 2
majek 2
agulaj79: 1
olcia86 1
kenna 1
mac 2
ushia 2
Magdalena 2
monia 1
Diadula 1
Bogdan 2
AN 1
Ircia 1

A ja ?  🙂


Ty też, w końcu już jesteś mamą 🙂
Magdalena ja uzywałam polskiego odpowiednika Sab Simplex.
U nas występuje pod nazwa Bobotik i jest to dawka zblizona do dawki wyżej wymienionego leku

edit:lit
oglądałam kiedyś fuuj
Cierp1enie, ja oglądałam kiedys na youtubie fragment o tych 8 latkach, dziwny film tak swoją drogą
U mnie ten filmik wywierana obrzydzenie, mimo że karmiłam piersią, strasznie się tego wstydziłam i nie obnosiłam na prawo i lewo, jak miałam karmić wychodziłam z pokoju (jak byli w nim inni ludzie). Dwie kolejne matki w rodzinie karmią przy wszystkich, co mi nie przeszkadza, ale ja bym się czuła skrępowana.
Cierp1enie, mnie karmiące koleżanki podczas spotkań towarzyskich nie krepowały, takie normalne to było. Fakt że karmiły małe dzieci a nie 8 latki;]

na tvn player jest jeszcze film o matkach surogatkach, uzależnionych od bycia w ciąży 😲
[quote author=ushia]
kenna, masz wczesniaczka?
moj ma juz 11 lat, urodzil sie w 34 tygodniu, jako kurczak 42cm i 1700g wagi 😉
wiesz kiedy zaczal tak naprawde rosnac? jak olalam odciaganie i butelki i przystawilam normalnie 🙂
potrafil przybrac ponad kilogram na miesiac
powodzenia, gdybys chciala o cos specyficznie wczesniakowego pytac albo sie po prostu wyzalic to zapraszam, najlepiej na mail, bo na forum rzadko bywam  :kwiatek:
[/quote]
To bardzo pocieszające, co piszesz 🙂
Mój też z 34 tygodnia, odrobinkę dłuższy 48cm i cięższy 1860g, przez to chyba nie było na nim grama sadełka i teraz walczę z wyziębianiem. Mój na butli przybrał w ostatnim tygodniu 200g, więc chyba jest ok. Ale już powoli myślę o piersi, bo wczoraj straszyły mnie, że się w nich mleko kończy. Całe szczęście dziś jest już ok 🙂
Na pewno skrobnę coś, jak znów mnie dół chwyci.   :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się