Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

patusia2896 ja bym jeszcze dodała, lepsze przyleganie nogi do siodła, (patrz rotacja uda 😀) A z wędzidłem to po prostu postaw na swoim i załóż jaką zwykłą oliwkę i wtedy możecie Ty i Koń dalej się uczyć, jeden od drugiego 🤣
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 maja 2012 12:42
najnormalniejsze w żwiecie zwykłe wędzidło wystarczy, nie za grube. Oliwka wcale nie jest taka wspaniała gdyż nie pracuje optymalnie w pysku konia.
A czy patusia2896 nie wyglada, jakby trzymała się kolanami? Pytam z czystej ciekawości, ponieważ sama borykam sie z tym problemem (a na pewno borykałam się  😉 ), chyba że taki obraz daje jazda w skokówce.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 maja 2012 12:55
no, mogłaby wyluzować nogi po całości, jak i biodra też - szczególnie w galopie widać że nogi są zaciśnięte na co wskazuja m.in palce stóp na maksa odstawione
Z nogami to non stop walcze-jest o wieeeele lepiej niż wcześniej. Wiecie zapewne jakich głupot uczą w szkółkach 😤
W galopie jeszcze spinam nogi, ale nie tak jak wcześniej. Ogólnie staram się pilnować dosiadu, ale czasem człowiek zapomina i ciało automatycznie ustawia się jak chce 🤔  Więc ciężko tępić te błędy bez kogoś na dole.
  A to wedzidło to jest to w załącznikach. Nie mam zdj całego. Ono jest zwykłe, puste.
Raczej nie mam możliwości jego zmiany, bo wątpię, żeby właścicielka chciała wydać kase na nowe jak te jest dobre.

whisperer13 dokładnie tak. Łopatek to ja z nim nie robię ale chodzi mi o to, że jak chce go zgiąć to on zamiast to zrobić to czasem skręca. Po prostu działam np. prawą wodzą to i tak idzie niewygięty ale skręci. Nie zginam tylko ręką, resztą pomocy też wtedy działam. Tak jest zazwyczaj jak jest sztywny i chodzi jak drąg.  Możliwe, że to od tego, że dużo stoi w boksie, np. przez całą zimę stał, nie widziałam w tym czasie żeby był na wybiegu, a przejeżdżam tam 2 razy na dzień i moja kol do tego niedaleko mieszka tej stajni i widzi 🤔

o ile dobrze myślę to możesz przepiąć to wędzidło tak, aby paski polczkowe i wodze nie były zapięte do tył mniejszych kółeczek tylko na tej "luźnej" przestrzeni, wtedy powinno być delikatniejsze. nie wiem czy zrozumiale napisałam 👀
Zrozumiale 😉 To wędzidło można wypiąć na 3 sposoby. To, które opisałaś i pierwsze na moim obrazku jest najdelikatniejsze.



Rozumiem, rozumiem. I tak zrobię, bo wcześniej myślałam, że takie zapięcie ma takie samo działanie jak w zwykłych kółkach.
patusia2896, czyli chodzi ci o to, że sztywny? To prawidłowo, że skręca 🙂, bo koń, oprócz ustępowania, łopatek etc. zasadniczo idzie za swoim nosem. I ma iść. Wygięcia dopracujesz się stopniowo, z początku jeżdżąc takie duże łuki/koła, na których jednak to wygięcie (minimalne) będzie. Sztywnym koniem nie zrobisz prawidłowej wolty. Żadnym.
Podstawowym problemem jest sztywność konia - ucz się go rozluźniać, jeździć stałym rytmem, często zmieniaj kierunek.
Jeszcze mam cuś takiego🙂
Wiem, że mam ręce powykręcane i anglezuje na złą nogę-zapominam się 😡


Wszystko z filmiku powycinanie-wstawienie całego filmiku na yt zajęłoby mi chyba 3 dni, ten mój stary wolny komp... 😵
Tia   Psyt psyt
28 maja 2012 20:12
patusia2896   ja tak laicko zauważyłam, o ile się  nie mylę, że przekładasz prawą rękę przez szyję... i ogólnie trochę za wysoko te ręce, no i pochylasz się do przodu.
To może i ja się wepchnę ze swoimi zdjęciami. Pierwszy mój post w tym wątku, bo poza fotografią trochę też jeżdżę ( w sumie to przez jazdę zaczęłam robić zdjęcia  😁 ) Dzięki Tristii i Milusi  miałam dla siebie tego fajnego konika. Niestety kobyłka została już sprzedana 🙁 Zostało mi trochę zdjęć z nią ( aktualnych żadnych nie mam ) więc wrzucam i czekam na wasze opinie  :kwiatek:









🙂
rambuesa - śliczny koń  :kwiatek:
a wracając do Ciebie przyczepić się mogę do 2 zdj - opierasz się rękami o szyje, a powinny one być w powietrzu, ale nie jest to chyba jakiś straszny błąd.
ale na zdj 2 i 4 koń się za bardzo wiesza, powinnaś częściej i szybciej majgać mu w pyszczku, ale delikatnie.
na 1 - powinnaś się bardziej do tyłu odchylić
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 czerwca 2012 20:58
Jak dla mnie uwalony na przodzie, z zadem w stajni.  Nie stabilna łydka i ręka. Trójkąty wypięłabym nawet luźniej, żeby miał możliwość pójść z nosem do przodu. + Garbienie. Nie spinasz Ty się trochę czasem ? 😉 Więcej luzu i swobody, puść kręgosłup i biodra, aktywniej dojechać go łydką.  Nie wiem czy to wrażenie 1ego zdjęcia, ale wpadasz bardzo ciałem do środka ? Rękę podnieś wyżej. Niby pozorna linia prosta,ale koń uwalony. Wg mnie koń nie był gotowy na tak krótkie wypięcie. Nie siedzisz zbyt bardzo na tylnim łęku ? Może dlatego też nie ma równowagi i stabilnej łydki 😉
Gdyby był jeździłabym aktywniej łydką z luźnym ciałem , zrotowanym udem. I puść kolana. Oprzyj stopę bardziej w strzemieniu - tam ciężar.
Dzięki dziewczyny, będę ćwiczyła aczkolwiek już nie na tym koniu. A co do garbienia... to z tym mam problem nawet normalnie nie tylko przy jeździe, ale pracuję nad tym 😉 Co do reszty to starałam się jak mogłam a połączenie początkujący jeździec + dość początkujący koń to wszyscy wiemy co wychodzi  😡 Dziękuje za opinie, biorę się za siebie  :kwiatek:
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 czerwca 2012 21:28
Powodzenia  z następnym koniskiem 😉 :kwiatek:
Dziękuje , mam nadzieję, że jakiś sie znajdzie.  :kwiatek: Może kiedyś będę miała swojego wymarzonego  🙄
rambuesa - śliczny koń  :kwiatek:
a wracając do Ciebie przyczepić się mogę do 2 zdj - opierasz się rękami o szyje, a powinny one być w powietrzu, ale nie jest to chyba jakiś straszny błąd.
ale na zdj 2 i 4 koń się za bardzo wiesza, powinnaś częściej i szybciej majgać mu w pyszczku, ale delikatnie.
na 1 - powinnaś się bardziej do tyłu odchylić


What the f...???
ale na zdj 2 i 4 koń się za bardzo wiesza, powinnaś częściej i szybciej majgać mu w pyszczku, ale delikatnie.


Bosssssskie! Aż bym ukradła na sygnaturkę 😀iabeł:
ehh normalnie komedia już nawet tu. Wakacje oj wakacje...
[quote author=Moonlight link=topic=107.msg1422317#msg1422317 date=1339012232]
ale na zdj 2 i 4 koń się za bardzo wiesza, powinnaś częściej i szybciej majgać mu w pyszczku, ale delikatnie.


Bosssssskie! Aż bym ukradła na sygnaturkę 😀iabeł:
[/quote]mnie bardziej wzruszyło jednak to: "śliczny koń" 😜
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 czerwca 2012 23:13
nie ma koni "brzydkich" wrotki  😉
"majgac w pyszczku"? Boze, gdzie ludzie sie takich glupot ucza 🙁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 czerwca 2012 23:20
no ruszyć wędzidłem trochę trzeba by nie było martwego zaparcia na wędzidle
sadzac po calym poscie watpie, zeby o takie ekhm "majganie" chodzilo 🙁
nie ma koni "brzydkich" wrotki  😉
no tak zapomniałem, że to są ewentualnie konie synkretyczne, czyli każda część z innej rasy.
W pierwszej chwili przeczytałam "migać" i nawet mi się idea spodobała 😁 - język migowy 🤣

Synkretyczne  🤣 - cudne!
Pyza   Czego nie zabrania prawo, zabrania wstyd. - Seneka
07 czerwca 2012 14:32
ale na zdj 2 i 4 koń się za bardzo wiesza, powinnaś częściej i szybciej majgać mu w pyszczku, ale delikatnie.


Ym? Coooo to znaczy? Ze niby "rece w dol i prawa, lewa, prawa, lewa"?  🤔
Niezle.  😵
.
jasnie oswiecona autorka ma pewnie ze 13 lat, zaczela jakiś czas temu jeździć rekreacyjno-sportowo ujeżdżenie, uzywa tylko ostrog z koleczkami, ale za to zawsze i zna sie na koniach stajacych deba, ktore na pewno nie sa zlosliwe, tylko nierozluznione.
ja sie chyba zestarzalam, bo olewam juz takie wypowiedzi 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się