Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

In.   tęczowy kucyk <3
01 czerwca 2012 19:15
[s]Potrzebuję szybko pomocy bo muszę zrobić obiad :P
Mam na pokrętle od piekarnika numerki od 1 do 9 i literkę S w kółeczku. Potrzebuję mieć piekarnik na 180 stopni. Na który numerek nastawić?[/s]
Jak zawsze niezawodne google pomogło 😉
Teraz jeszcze muszę znaleźć jak długo nagrzewa się piekarnik :P (tak, robię obiad trzeci raz w życiu 😉 )
nie masz światełka, która gaśnie/zaświeca się jak się nagrzeje? wiem, że trochę późno, ale może ktoś skorzysta ;p
In.   tęczowy kucyk <3
01 czerwca 2012 21:43
Nie, kuchenka stara jakaś. Gdzieś przeczytałam, że przy gazówkach wystarczy chwilę poczekać i wystarczy. No ale wyszło, choć ziemniaki to chyba mogłyby być trochę bardziej zrobione :P Ale bardziej nagrzany piekarnik na początku chyba by tego nie zmienił?
ja tam nie wiem, najczęściej od razu wkładam coś i włączam, ale zwykle powinno wystarczyć odczekanie ze 2 minut 😉
cieciorka   kocioł bałkański
02 czerwca 2012 20:56
kojarzy ktoś jakiej firmy jest biżuteria sprzedawana na wyspie w arkadii nie daleko clarksa i bijou brigitte?
Mógłby mi ktoś napisać w jakim formacie powinien być filmik, ew. framerate, i w jakim formacie audio, ew. co jeszcze zrobić, żeby wrzucanie na YT szło jak najsprawniej? (A! google chrome nie zainstaluję za skarby świata!)
Oswieccie mnie - czy jak używam wi fi w telefonie to płace za internet? Bo mam w pakiecie ileś tam giga, ale jak odpalam wi fi to chyba nie korzystam z pakietu?
"zużywasz" internet z routera do którego się podłączasz przez to wi-fi, nie wyjada pakietu 🙂
szepcik, nie.
Mam 2 badanio-szpitalne pytania:

1. Mam skierowanie na badanie krwi ale na tym skierowaniu napisane jest "placówka: nazwa prywatnej placówki medycznej" tzn że badanie mogę zrobić tylko tam, czy mogę zrobić je też gdzieś indziej?

2. zlecone badania to:
-morfologia krwi 8-parmetrowa
-aminotrnsferaza
-bilirubina
-glukoza
-aptt
Czy wszystkie te wyniki zrobię rejestrując sie na badania hematologiczne? czy jeszcze na jakies inne badania musze sie rejestrować?
Chyba nie umiem szukać bo google nie wypluwa.

Kim byli Cisi i Gęgacze i jaki mieli wpływ na Gomułkę?

Potrzebuję na ten temat ok. 4 zdań  :kwiatek:
In.   tęczowy kucyk <3
03 czerwca 2012 17:26
To chyba coś słabo szukałam  😡 dziękuje.
[s]Ponawiam moje pytanie  😡 Czy ktoś zna adresy stron, na których są ogłoszenia w sprawie pracy w Niemczech (jakakolwiek przy koniach) w języku niemieckim? Nie szukam konkretnego, potrzebuję jakiegoś do pracy zaliczeniowej na niemiecki.[/s]

Znalezione 🙂
Mógłby mi ktoś napisać w jakim formacie powinien być filmik, ew. framerate, i w jakim formacie audio, ew. co jeszcze zrobić, żeby wrzucanie na YT szło jak najsprawniej? (A! google chrome nie zainstaluję za skarby świata!)

tak z ciekawości zapytam- dlaczego? (pogrubienie moje)


edit:
i ja mam pytanie: jaki jest (cm) aktualny rekord świata w potędze skoku, kiedy i kto go ustanowił?
wendetta, bo aplikacje google uważam za trudny do usunięcia rodzaj wirusów 🙂 szpiegujących i panoszących się po dysku gdzie się da. Korzystanie z łaskawości google kosztowało mnie format twardego dysku, bo robiły co chciały, a co nie chciałam ja i nie było sposobu, żeby z mylnej decyzji się wycofać.
Ale to nie jest rekord świata w potędze skoku! tylko w skoku na wysokość. Chociaż za pewne o to chodziło wendettcie. Rekord świata (nieoficjalny, bo warunki jednak za każdym razem mocno różne) w potędze skoku... nie wiem  🙁 Europy był bodaj 243 cm? W uproszczeniu - "potęgę skoku" bije się na murze a nie na przeszkodzie do rekordu w skoku na wysokość. Jest też przeszkoda do rekordu w skoku na szerokość.
halo, nie miałam pojęcia, że istnieje takie rozróżnienie 👀 więc chodziło mi chyba o rekord świata w skoku na wyskość.
Swoją drogą, jakim cudem od 63 lat niepobity?!
i zyly po 20 pare 30 lat w pelnym zdrowiu...
chyba wychodzi na to, że to nie markowe i super technologocznie zaawansowane siodla, ochraniacze i kielzna skaczą... tylko koń i czlowiek. pracą, treningiem i talentem... i zahartowaniem, a nie wydelikaceniem solariami, masazami, wcierkami itd itp... super paszami i dodatkami...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 czerwca 2012 14:41
Jak się nazywa ten serial(kabaret?) [[a]]http://kwejk.pl/obrazek/1210014/kto,nie,powinien,rapowa%C4%87?.html[[a]] ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 czerwca 2012 18:05
CzarownicaSa, działa Ci kwejk ?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
04 czerwca 2012 18:09
CzarownicaSa, "whose line is it anyway" 🙂
Kwejk już działa, wczoraj coś się działo. Może serwer im padł.
Co się dzieje z przeterminowanymi gazetami w salonach typu Empik? Tak samo z ciuchami w sklepach, które nie sprzedały się w czasie wyprzedaży? Może da się zagadać i to jakoś sprytnie wykorzystać? 😎
Ada   harder. better. faster. stronger.
04 czerwca 2012 22:05
ankers, ciuchy trafiają do outletów, gazety zazwyczaj wracają do redakcji/drukarni i dalej są sprzedawane, później możesz je kupić za symboliczną cenę w określonych "straganach".
Dziękuję, zawsze mnie ciekawiło dokąd idą te niesprzedane gazety 🙂.
Ada   harder. better. faster. stronger.
04 czerwca 2012 22:10
Tzn. co do prasy codziennej to pewnie jest to inaczej, może niszczą, czerpią z nich papier po raz kolejny(?).
W poprzednim poście mówiłam o czasopismach "kolorowych".
Tak dla ścisłości  🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 czerwca 2012 22:11
Kolorowe pewnie też idą na numery archiwalne 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się