Koński Targ - Żory. fotorelacja

Platyna   Platynowe szczęście a smaku Karmelu :P
10 czerwca 2012 22:01
Targ już działa?
Z tego co doczytałam plany były zacne http://zory.naszemiasto.pl/artykul/774410,zory-milon-na-targ-konski,id,t.html


jednak nie wyszło http://zory.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1635881,nie-przy-ul-lesnej-ale-na-cegielni-w-2013-r-powstana-nowe,id,t.html


a najlepsze że znalazłam wiadomośc że targ koński odbywa się teraz w Pszczynie  przy ul. Broniewskiego  w każdą czwartą niedzielę miesiąca  http://zory.com.pl/i,pszczyna-przejela-nasz-konski-targ,200274,334428.html

I teraz pytanie czy ktoś wie czy faktycznie odbywa się tam ten  targ koński?
cori ,a tu mnie zdziwiłaś z  Pszczyną,ja za to myślałam i tak zostałam poinformowana,że targ na czas "budowy" owych ulepszeń (tsaaa) jest przeniesiony do Zebrzydowic i tam też często się udaję,targ odbywa się  w każdy drugi wtorek miesiąca.
Targi końskie są teraz w Zebrzydowicach przed remizą OSP jest droga która prowadzi na targ , koło OSP jest znak "targ koński" . Kiedyś była tam przeładownia zwierząt . Jestem na prawdę pod wrażeniem , na targu jest czysto , wszystko na swoim miejscu , są duże parkingi , a przede wszystkim konie mają osobne boksy , nie ma tam takiego czegoś jak w Żorach , że konie są gdzieś w lesie poprzywiązywane do drzew itp... . Bardzo polecam , byłam tam niedawno ,koni dużo , ale w zimie jest mało straganów , w lecie jest dużo więcej  , nikomu sie nie chce marznąć  🙂
Targi końskie są teraz w Zebrzydowicach przed remizą OSP jest droga która prowadzi na targ , koło OSP jest znak "targ koński" . Kiedyś była tam przeładownia zwierząt . Jestem na prawdę pod wrażeniem , na targu jest czysto , wszystko na swoim miejscu , są duże parkingi , a przede wszystkim konie mają osobne boksy , nie ma tam takiego czegoś jak w Żorach , że konie są gdzieś w lesie poprzywiązywane do drzew itp... . Bardzo polecam , byłam tam niedawno ,koni dużo , ale w zimie jest mało straganów , w lecie jest dużo więcej  , nikomu sie nie chce marznąć   🙂

Tak tak,dokładnie w Agrospedzie się odbywają 🙂
A ja byłam na ostatnim,kilka dni temu i koni około 10-15,a co do straganów to fakt,nawet ochraniaczy nigdzie nie mogłam znaleźć,w zimę przyjeżdżają raczej handlarze sprzętu niż sklepy.
bardzo się cieszę że teraz targ koński wygląda tak jak ma wyglądać z tego co mówicie🙂 a czy ktoś mógłby mi powiedzieć kiedy się odbywa? chciałabym się wybrać🙂
W Zebrzydowicach w każdy drugi wtorek miesiąca w Agrospedzie 😉
desire   Druhu nieoceniony...
01 maja 2013 11:39
iskierkowa, a jak tam z ruchem wygląda? też tyle ludzi co w Żorach?

jak sie zjawiałam w Żorach, tak do Zebrzydowic wcale nie jeżdże - za daleko....  🤔
Z ludźmi różnie,ale na pewno jest ich mniej niż było w Żorach,a może po prostu więcej miejsca i nie trzeba się aż tak przeciskać ani uciekać przed kopytami.

ja rzadko w Żorach,teraz Zebrzydowice mi pasują,bo bliziutko,czasem mogę się nawet przed szkołą o tej 6.30-7 na pierwsze stoiska wybrać 🙂
targ koński w Zebrzydowicach dalej się odbywa?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się