Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

Facella   Dawna re-volto wróć!
02 lipca 2012 15:33
jakby komuś było mało, to jest jeszcze drugi album...
http://www.fotosik.pl/u/nongie/album/1204426
nie mam pojęcia co ci ludzie robią i czy był tam ktokolwiek kompetentny, kto nad tym czuwał...

zaraz będą głosy że się bezpodstawnie czepiam  🤔wirek:
wątek zamknięty
te zdjęcia mnie przerażają.... 😫
wątek zamknięty
🤔zok: samo patrzenie boli...
wątek zamknięty
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 lipca 2012 20:37
http://www.fotosik.pl/u/nongie/zdjecie/10/album/1205071

mnie najbardziej boli to 🙁(
ja jestem twarda...nie loffciam konisiow...ale to... biedak, po prostu biedak....plakac sie chce...az by sie chcialo, zeby sie postawil, zeby gnoja zwalil, poturbowal...
wątek zamknięty
Boże 🙁 te konie krzyczą z bólu

masakra http://www.fotosik.pl/u/nongie/zdjecie/9/album/1205071
wątek zamknięty
BASZNIA   mleczna i deserowa
02 lipca 2012 22:38
Boże 🙁 te konie krzyczą z bólu


tego sformułowania mi zabraklo, dokladnie...
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
03 lipca 2012 07:02
mi trudno cokolwiek napisać :/
wątek zamknięty
Straszne. Wygląda na zawody pt. "Jak nie powinno się jeździć konno". Połowa ludzi z tych zdjęć nie ma zielonego pojęcia jak powinien wyglądać dosiad i jak używa się wodzy. Ciekawa jestem czy oni dopiero co wsiedli na konia  😲
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
03 lipca 2012 09:50
jakoś to wątpię :/
mistrzowi znęcania się nad końmi...
wątek zamknięty
Tak dla rozluźnienia atmosfery
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
03 lipca 2012 11:13
kontestacja: po pierwsze ten filmik pojawiał się już na re-volcie wiele razy , po 2gie do filmików jest osobny wątek
wątek zamknięty
Tak dla rozluźnienia atmosfery



ja tego nie widziałam 😀 ale się uśmiałam  🤣
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 lipca 2012 17:44
http://www.fotosik.pl/u/nongie/zdjecie/10/album/1205071

mnie najbardziej boli to 🙁(
ja jestem twarda...nie loffciam konisiow...ale to... biedak, po prostu biedak....plakac sie chce...az by sie chcialo, zeby sie postawil, zeby gnoja zwalil, poturbowal...

0

Mnie to nie dziwi kompletnie.Co druga wiejska impreza tak wygląda. Niestety w mojej okolicy również - dlatego nie jeżdżę na takie spędy pod cudownymi hasełkami - konie zabawa itp itd. bo żal patrzeć na te biedne zwierzęta.
Smutne jest to że kiedy zwróci sie uwagę, to zaraz jest  wielkie halo bo ugodziło się jaśnie pana na habecie.
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lipca 2012 17:58
ja bym się bała cokolwiek powiedzieć na takiej imprezie, zwrócić komuś uwagę, bo tam jest tyle potężnych i pewnie nachlanych typków... jeszcze by kogoś poturbowali albo co  👀
wątek zamknięty

Mnie to nie dziwi kompletnie.Co druga wiejska impreza tak wygląda. Niestety w mojej okolicy również - dlatego nie jeżdżę na takie spędy pod cudownymi hasełkami - konie zabawa itp itd. bo żal patrzeć na te biedne zwierzęta.
Smutne jest to że kiedy zwróci sie uwagę, to zaraz jest  wielkie halo bo ugodziło się jaśnie pana na habecie.



ta impreza z tych fotek przypomina mi jedną, na której byłam u nas w okolicy.
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 lipca 2012 18:39
Myślę że  gdyby więcej osób było świadomych sytuacji i zwracałoby uwagę to na pewno w jakimś stopniu przyniosłoby to skutek  😉

Pamiętam jak kiedys na takiej imprezie wyśmiałyśmy wielką pania kierownik artystyczną bo startowała w  towarzyskich zawodach na pobudzonym ogierasie  a zamiast wodzy miała sznurki od snopowiązałki  😵 😁 tak takie rzeczy mają miejsce serio 🙂
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lipca 2012 18:42
Cierp1enie tam jest podane miejsce

zabeczka17 ale co było w Skaryszewie? fotograficy robili "naloty" na nich, to w większości zostali zwyzywani, że o groźbach nie wspomnę... dlatego ludzie boją się zwracać uwagę z troski o własne bezpieczeństwo. fakt, szkoda koni, ale narażanie siebie w takim przypadku byłoby bezcelowe...
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 lipca 2012 18:50
Tak ale Skaryszew raczej nie jest festynem rodzinnym 🙂 ja mówię o tego typu miejscach gdzie wszyscy mają się świetnie bawić z końmi w tle 🙂
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
03 lipca 2012 18:51
żabeczka17, raczej wątpię, to typ wszechwiedzących kałboi raczej.
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
03 lipca 2012 18:53
pomarzyć zawsze można  😉
wątek zamknięty
No i własnie w tym celu powstał album - żeby komuś uświadomić, że potrzebuje nauczyciela i że na zawody jeszcze za wcześnie. Nie wiem czy wyciągnie wnioski, ale bardzo bym się ucieszyła, gdyby tak było.

Dodam, że same zawody bardzo fajne i mam nadzieję, że nie ostatnie.
Przydałby się w przyszłości sędzia-obserwator na rozprężalni.

edit: Jesli chodzi o komentarz Pamirowej to w mojej ocenie (jako bezpośredniego obserwatora) jest on grubo przesadzony. Większa cześć uczestników prezentowała bardzo dobre porozumienie z koniem i poza tym jednym jaskrawym przypadkiem nie zauważyłam, żeby jakieś konie tam "krzyczały z bólu".
wątek zamknięty
Cierp1enie tam jest podane miejsce



Ja napisałam, że ta impreza powyżej przypomina mi jedną z naszych okolic
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
04 lipca 2012 08:12


Pamiętam jak kiedys na takiej imprezie wyśmiałyśmy wielką pania kierownik artystyczną bo startowała w  towarzyskich zawodach na pobudzonym ogierasie  a zamiast wodzy miała sznurki od snopowiązałki  😵 😁


chciała zaszpanować iż jest naturalistką  😜
tylko coś się jej pomyliło  😁
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 lipca 2012 08:33
My zastanawiałyśmy się też co to będzie jak pęknie ta cała misterna konstrukcja. Dookoła pełno klaczy. A ta jeszcze ledwo na tym koniu się trzymała. 🙄

No ale niestety naoglądałam się kilka tego typu imprez, dlatego stwierdziłam ze  ( na naszym terenie) w większości ( nie mówię że wszystkie) nie mają nic wspólnego z dobrem konia. A zwierze niejednokrotnie jest traktowane jak przedmiot. Bo to że ktoś ma fajurę w lewej dłoni,specyficzny kapelusz,  siodło westernowe i ostroi na nogach wcale nie oznacza że nagle w magiczny sposób stał się  pełnej klasy ,,cowboyem".
Wstawiłabym tutaj pełno tego typu kwiatków- ... ale nie mam ochoty później wysłuchiwać.
wątek zamknięty
Amasza   Końskie ADHD
04 lipca 2012 10:06
Jeśli chodzi o te albumy: po pierwsze - te albumy skierowane są do prywatnym odbiorców, którzy wiedzą co tam się działo i co to są za sytuacje, po drugie - nie wiem jakim cudem ze zdjęć możecie oceniać kogoś, czy potrafi jeździć, czy nie. Fakt, że gość na fryzie woła o pomstę do nieba i mam nadzieje, że ktoś w końcu coś z tym zrobi, ale jesli chodzi o reszte - nie było żadnego "krzyku z bólu" 🤔wirek: były to amatorki w barrel racing, a jeśli ktoś się orientuje jest to konkurencja szybkościowa. Dziękuje.
wątek zamknięty
Amasza, jakie to ma znaczenie czy to barrel racing czy ujeżdżenie? W jednym i w drugim obowiązują zasady, których należy przestrzegać. "Krzyku z bólu" może tam i nie widać, ale pseudo jeździectwo owszem.
Ja tam oprócz pana na czarnym koniu, który jest największym kwiatkiem, widzę kilka jeźdźców, z dosiadem fotelowym i przeciągających wędzidło. Nie znam się za bardzo na westernie ale z tego co wiem, to nawet w konkurencjach, w których liczy się szybkość używa się przede wszystkim dosiadu, a nie ciągnie za wodze. Dla mnie zawody, nawet amatorskie, z takimi obrazkami to kwiatek i tyle.
wątek zamknięty
Ocenić jak kto jeździ na podstawie kilku zdjęć jest bardzo łatwo. Żadnym cudem, tylko oczami i doświadczeniem.
Widząc w jaki sposób konie są osiodłane i jak większość amazonek siedzi w siodle i trzyma wodze, można się spokojnie domyśleć jak to barrel racing wyglądało  😵
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 lipca 2012 10:22
Amasza Ty sobie kpisz?!  😲
wątek zamknięty
Amasza   Końskie ADHD
04 lipca 2012 10:28
Amasza Ty sobie kpisz?!  😲


Jeśli tak uważasz.
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 lipca 2012 10:30
uważam tak, bo jeśli na iluśtam zdjęciach non stop widać tę samą osobą przeciągającą wędziło, to chyba mi nie powiesz, że taki facet umie jeździć?  😵
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.