Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Mowilam Ci juz ze Kocham Twoje slazaczki? Hehe a to nie czasem Bosto? Tak dlugo sie szczesciarz w nierobstwie uchowal 😀
sasqach ale mi miło! :kwiatek: A jak powiem koniowatym to chyba będą chciały Cię ucałować  😀 :kwiatek:
Tak to Bosuś i już sie nie schowa przed nami  😀
U Was tez postępy! Mały w wersji wyjściowej wygląda baaaaardzo zacnie  😍
Mam nadzieję na fotogalerie z Poręby🙂 52 konie robi wrażenie 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
30 czerwca 2012 12:02
Dogata, Bostuś jest do schrupania 😉 Muszę Was odwiedzić i pomiziać sierściuchy 🙂
oglądam wasze śląząki, świetne są !  🏇
przy okazji zdjęcie mojej klaczki - Bryza (Borka - Rycerz)  😍

oraz Boston (Bona - Prom)  😍


za duze zdjecie
Co tam działo sie w Porębie???Mozna liczyc na jakąs fotogalerie🙂???
jeśli ktoś jest zainteresowany to dysponuję paroma zdjęciami
W jakiejś galerii można je obejrzeć? Bo w tym wątku są zainteresowani  😀

To wiem od znajomych, których na forum nie ma: W Porębie konie nie bardzo chciały się pokazywać, ponad 30 st. w cieniu skutecznie zniechęcało do energicznego kłusa. 14 ogierów 2 letnich, najlepszy Biegun po Szwadron hod. S. Kitel, łapiący za oko.  3m. Lynch po Bulwar. Zento 6. w klasie.
Dużo koni po Nefrycie. Zastanawiali się znajomi czy niektórzy hodowcy nie widzą wad swoich koni, bo niektóre nie dość, że nie wyszykowane, to i krzywe, i kiepsko pokazane.  Marudzili, że strasznie szlachetne konie się robią ze ślązaków. I tyle co zdążyłam się dowiedzieć.  🍴
Mój co prawda ma tylko 50% ze ślązaka ale pozwole sobie dodać zdiecie 🙂
  Istny diabeł ale przekochany 🙂
No to tak Lynch i Zento to nieporozumienie,Biegun straszny tył i ciężka głowa i troszke brakuje mu szyi .Jawor dosyć ciekawy ,gdyby nie ta kwadratowa głowa.Jestem ciekaw ile ich sie pojawi w Książu.Najciekawszy ze wszytkich ogierkow to jest ten Alt i niegłupi rodowod ze strony matki.Klaczka Loxia rzeczywiscie dobra i fajna jeszcze Alice.Balia pokrojowo porażka,nie wiem jak wygrała.
Galeria jest na ozhk katowice 🙂🙂
edytuj posty
Nie mogę uwierzyć, że wiadomość o śmierci Jogurta została przyjęta w tym wątku zupełnie bez echa.........................................  🙄
borowa, a nie sadzisz, ze skoro kon ma 28 lat, to mozna sie spodziewac, ze padnie?
Katija, nie chodzi mi o roztrzasanie przyczyn zgonu, bo są oczywiste. Zreszta, każdy kto miał okazje widzieć Jogurta, ten wie jak dobrze wyglądał i jakim zdrowiem się cieszył, nawet w tak podeszłym wieku. Jednak przy okazji tego wydarzenia warto byłoby przypomnieć jego ogromny wkład w hodowlę koni śląskich.
Słyszałem tylko od innych starych hodowcow na temat zgonu Jogurta ,cytuje: "W końcu ".I jestem tego samego zdania.
A możesz to rozwinąć? W końcu, bo długo żył? Czy w końcu, bo Książ używa nowych ogierów, a nie wszystko po Jogurcie i Nomenie?
Nomen jest w porządku.Bo Książ całą hodowle zniszczył Jogurtem..Po nim konie nie maja ani dołu ,ani obwodu,niczego,a sam ruch nie pomoze.
No nie wiem, gorsze wymiary mają np konie po Evento, który też w Książu był używany. Podobne po Afro. Nawet po Hutorze tylko część ma więcej w obwodzie klatki, w nadpęciu już różnicy nie ma. Osobiście kocham ślązaki w starym ciężkim typie, więc mi to lotto co Jogurt dał. Nie on jeden, jednym ogierom się wybacza, innym nie.  Ale patrząc co przyjeżdża na kwalifikacje na ZT i klaczy i ogierów, zwłaszcza z Wielkopolski, Małopolski i Świętokrzyskiego to konie i bez Jogurta w rodowodzie są coraz szlachetniejsze.
A tak na marginesie, może ktoś ma zdjęcie og. Medal (Koral x Mata)? Jestem ciekawa jak taki smok wygląda, wg wykazu PZHK ma wymiary 179-220-27!!!  😲
po evento sa w dodatku calkiem nie w typie, po jogurcie to przynajmniej slazaka przypomina. jogurt na "ciezkich" matkach wcale nie dawal zlych koni.
Ale to na jaka skalę uzyli Jogurta ,pomimo ze juz na poczatku było widac ,ze nic z tego nie bedzie,a oni w to dalej brneli ,to była przesada.Evento odpada ,ale Eliot jak najbardziej w typie.Ten Medal wiem ,gdzie stoi,ale nigdy go nie widzialem .Jego wymiary,to przesada ,tylko na kiełbache🙂
A Afro to wycieruch 🙂takze na starcie odpada

edytuj posty!
Znaczy co? Lipcówkę miał, czy taka szmata z niego? Wybacz, ale przez dzisiejszy upał potrzebuję łopatologicznego wytłumaczenia  😡
nic nie szkodzi🙂ta ,lipcowka🙂
szkoda,ze nie ma wiecej jakis fotek z Poreby.Jakas dziewczyna ma fajny album Polskie Konie 🙂 Zrobi przepiekne zdjecia,zawsze opisane,punktacja.Cos pieknego ,kilka fotek w roznych ujeciach 🙂Naprawde chyle czoła.Mialem nadzieję,ze w tym roku tez bede fotki,ale cisza🙂
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postow
Stronę polskiekonie ma nasza forumowa AleksandraAlicja. W tym roku zdjęć z Poręby nie będzie, bo 2 tyg. przed wystawą urodziła dziecko  😉  (Zdjęcia z Poręby będą na stronie: www.peckiel.pl tylko nie wiadomo kiedy  🙁  )

Jest także posiadaczką klaczy po Jogurcie i Afro  😀iabeł: Sorki, nie mogłam się opanować  😎  Ale lubi rzeczowe dyskusje, także myślę, że się nie obrazi jak poczyta ten wątek. 😁

W okolicach Nasielska jest kilka koni po Afro, ale lipcówki nie mają. Beskid po Afro nie ma, a jego półbrat po Turkus ma. Więc niekoniecznie się przekaże w genach.

Ale chyba lepiej nie ryzykowac🙂Przynajmniej ja tego nie robie🙂
o rany, ja pod haslem wycieruch, zrozumialam, ze to po prostu strasznie kiepski kon 😉
ja wolałam się dopytać  😉

Ja mam dwie klacze po Hutorze od Jama po Jaszcz i Hondakerze od Wileta po Lucky.Moze kiedy wrzuce zdjecia.Wczoraj był kowal i zrobił ładne butki🙂
Elox'a przyuczanie do zaprzęgu ciąg dalszy. Został potem podpięty do bryczki,ale nie mam zdjęć, za dużo było roboty  🙄







Naprawde ciekawy konik🙂Dół ma fajny.Gdzieś sie przetar na tylniej lewej pecinie🙂?
Dave Pooll Tak, chodząca gapa z niego, ale i tak jest kochany (na swój sposób)  😁
Tak w ogóle to 3 lipca została uśpiona młoda klaczka, Rota (ur.4 marca tego roku ; ojciec: Elekt, matka: Roza).
Miała złamaną trzeszczkę kopytową. Weterynarz mówił,że mogłaby normalnie funkcjonować w przyszłości (oczywiście jazda w siodle wykluczona), ale cóż..decyzja właściciela.
A szkoda, bo może chociaż ktoś by ją przygarnął do siebie  🙁
Derwiszek w pracy 🙂 w końcu widać jakieś efekty 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się