Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

A wiadomo kiedy pensjonat bedzie  i jaka cena?
Trzeba dzwonić 🙂
kolebka hahaha już widzę co by u  Was powiedzieli na mnie i mojego niedorobionego kucyka od wozu ... ;p już się w Zabierzowie ze mnie śmieją ;/
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
15 lipca 2012 22:32
słuchajcie Krakusy: kto pożyczy BARDZO MOCNEGO PASTUCHA  na kilka dni?? nie za darmo oczywiście, moje owce kompletnie ignorują ten który mam  🤔 🤔

w pensjonacie w radziszowie są wolne miejsca, hala namiotowa, duza ujeżdzalnia, przeszkody, pastwiska i fantastyczny instruktor na miejscu; a opieka nad koniem jst najlepsza na świecie 😉
Ja mam mocny elektryzator. Pożyczę🙂
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
16 lipca 2012 06:55
kolebka hahaha już widzę co by u  Was powiedzieli na mnie i mojego niedorobionego kucyka od wozu ... ;p już się w Zabierzowie ze mnie śmieją ;/

Zacznij jeździć w najbardziej obleganych godzinach, jak sie napatrzą to się znudzą...Fajnie tam macie, nie ma co🙁
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
16 lipca 2012 09:08
Dorcysia  🙇 🙇 🙇
:kwiatek:
gejbi  Przesadzasz 😉 Bynajmniej nie wszyscy u Szarych mają czempiony za X tys ojro, więc dalibyście radę. Przynajmniej jesteście charakterystyczni, a Pedroński coraz lepiej chodzi 😉

Buffalo  Szarzy to obecnie najnowocześniejszy ośrodek w Młp, moim zdaniem warto zobaczyć jak to działa i funkcjonuje - jestem tutaj całkowicie obiektywna, trochę stajni widziałam.
jak sobie radzi Targowisko?
Ja osobiście bywałam w Rzeszotarach i mam dobrą przyjaciółkę, która trzyma tam
konia. Jak słyszę co się tam wyprawia, to mi się włos na głowie jeży 🤔
Stajnia obecnie jest pozakrywana jakimiś foliami i plandekami, okna w boksach przysłonięte i drzwi z jednej strony korytarza zamknięte, bo stajnię na sierpień na zawody tynkują. A konie się w stajni gotują 🙄 Na pastwiskach jakieś ogrodzenie druciane o które konie już się porozwalały, a ostatnio jak właściciela nie było to konie nie wychodziły, bo nowy stajenny ich nie rozróżniał i bał się że później do złych boksów da 😵 Hala maleńka, a w zimie trzeba sobie rezerwować miejsce na niej. Ujeżdzalnia twarda jak beton i krzywa, a teraz jeździć nie można, bo na zawody trawka musi urosnąć 🙄 Dla mnie ta stajnia to jedna wielka porażka.

Kto w sierpniu na ZR do Michałowic?






Strucelka - zależy kto czego szuka i za jaką kwotę 🙂 Nie twierdzę, że wszystko jest idealne - rzeczywiście w chwili obecnej trwa remont. Ogrodzenie druciane - hmm... jest tylko z jednej strony... Z tym nie puszczaniem na pastwiska - chodzi pewnie o przedostatni weekend, kiedy właściciel pojechał na zawody. Z tego co się orientuję były puszczone, ale z powodu upału - ściagnięte ok. godz 16 - przynajmniej tak słyszałam. Hala mała - to prawda, ale zawsze to hala. Co do ujeżdzalni - zgodzę się twarda, nierówna - właściciel już parę razy obiecywał, że poprawi. Nieprawda, że jeździć obecnie na niej nie można - sama dzisiaj jeździłam 🙂 I zapewniam, że trawa tam nie rośnie 🙂
Napisałam o tej stajni, bo uważam że za taką kwotę, opieka jest bardzo dobra, o cokolwiek się poprosi - zakropienie oczu, podanie leków - zawsze jest wykonane.
Zdanie każdy może mieć swoje i warto je wyrazić, ale najwłaściwiej jest samemu się przejechać, wybadać co i jak 🙂 


dziekuje dziewczyny za odpowiedz  :kwiatek:
a jak daleko od centrum Krakowa jest Stadnina Koni Huculskich Rzeszotary ? 🙂 bo byłabym chyba najbardziej zainteresowana


Z centrum - ok. 16 km, samochodem ok. 25 - 30 min. Jeżdzą też strefowe autobusy z Borku - 225 i 285 i z tego co się orientuję również busy🙂

edytuj posty!
Aimee dziekuje za odpowiedz 🙂
Zazwyczaj się tu nie wypowiadam, ale jak czytam takie bzdury to nie moge. Nie znam taniej i idealnej stajni pod Krakowem, jak ktoś zna - chętnie odwiedzę. Co do Rzeszotar:
nie wiem czemu fakt przeprowadzania remontu jest negatywem ? to chyba raczej dobrze, ze cos sie dzieje?
hala owszem, jest mala, ale JEST. A w zimie owszem kolejki sa, ale dopiero po poludniu
konie sa na pastwiskach codziennie, w wiekszy upal schodza wczesniej do stajni. Jesli chodzi o weekendo o ktorym mowa, to nie wiem jak inne, ale moj kon na pastwisku byl
i moim zdaniem najwazniejsze- mamy cudownego stajennego, ktory poda wszystkie leki, zwroci uwage czy kon nie ma za duzo/za malo jedzenia i zawsze pomoze

Jak komuś nie pasuje, niech zmieni stajnie, a nie - wiecznie narzeka.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 lipca 2012 00:49
gejbi bardzo Cię proszę, nie rób już z naszej stajni jednej wielkiej loży szyderców 🙂 histeryzujesz i tyle. Wszędzie znajdą się zazdrośni ludzie, którym nie w smak będą Twoje i konia postępy 😉

kolebka kryjcie się, bo w sierpniu nadchodzę 😜 😜


Co do Rzeszotar - nie będę się już wypowiadać. Żadnej stajni nie wystarczy zobaczyć, trzeba w niej postawić konia, by przekonać się na własnej skórze jak tam jest. Jak widać są w tej stajni równi i równiejsi 🙄 ja osobiście nie postawiłabym tam konia, nawet gdyby pensjonat kosztował 200zł. Tyle ode mnie.
Ja trzymałam konia w Rzeszotarach od grudnia 2009- maja 2010 i bardzo mile wspominam. Opieka była fantastyczna, kiedy koń został kopnięty przez innego i miał ranę na nodze, to kiedy przyjechałam nóżka była odkażona i opatrzona, a właściciel stajni sam wyszedł mi na przeciw i powiedział co się stało. W stajni czyściutko, gnoju w boksie nigdy nie widziałam, stajenny złoty człowiek, konie jak pączki w maśle, co właściciel kazał dawać do jedzenia to koń dostawał 😀 Pastwisko ogrooomne, koń wychodził cały czas, jak było zimniej to zakładali derkę. Jedynymi minusami są właśnie hala, na której mój wielki koń się nie mieścił i maneż, który "za moich czasów" maneżem nawet nie był, ale słyszałam że kilka miesięcy po mojej przeprowadzce było coś tam równane. Tereny bardzo piękne, kilka metrów od stajni wielka prosta łąka 🙂 W szatni czajniczek, kubeczki, czysta toaleta z prysznicem i szafki dla każdego :kwiatek:
Jeśli ktoś chce jeździć sobie rekreacyjnie, dla przyjemności i nie przeszkadza mu mała hala, to Rzeszotary są idealne 

Każdy ma swój ideał stajni, moim jest akurat Facimiech  😍
A ktos moze slyszal cos o malej, kameralnej stajni w Modlnicy (p. Magdalena Slawinska)?
Kapelka Magda po pierwsze nie z Modlnicy, a w Rząsce 😉 Kiedy stałam jeszcze w Podskalanach czasem zaczepiałam o tę stajenkę. Kameralna, mała stajnia dorożkarska, z tego co wiem nie przyjmują tam koni do pensjonatu, a z jazdami różnie. Ujeżdżalni nie posiadają.
OK, takie znalazlam ogloszenie na stadniny.pl, pewnie nieaktualne.

Zapytam jeszcze o opinie o 'Nowakowce', jesli chodzi o pensjonat. Jakos cicho o tym miejscu, podobno jakis czas temu sie tam pogorszylo, a jak jest teraz?
przepraszam, że tak trochę  nie na temat , ale ma ktoś zdjęcia z weekendowych zawodów w Swoszowicach??  albo wiecie gdzie znajdę? 
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 lipca 2012 14:28
Moje ostatnie słowo co do Rzeszotar - jak ktoś jest tą stajnią zainteresowany, to sam pojedzie, zobaczy i oceni.
Jak większość wie, ja osobiście trzymam konia w Zabierzowie i o tej stajni również mówi się w sposób zarówno pozytywny jak i negatywny.
I z takim stanem rzeczy trzeba się pogodzić bajeczna. Zawsze znajdą się zarówno miłośnicy jak i przeciwnicy danej stajni. Mamy duży wybór stajni w Krakowie, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Więc nie musisz nasyłać na mnie Waszego stajennego, bo to mojego zdania nie zmieni 🙂 pozdrów go i przekaż, że savoir-vivr nakazuje się przedstawić, gdy się do kogoś dzwoni 🙂
Myślałam, że to forum na którym można wyrażać swoje zdanie, jednak się myliłam.
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
17 lipca 2012 14:44

Więc nie musisz nasyłać na mnie Waszego stajennego, bo to mojego zdania nie zmieni 🙂 pozdrów go i przekaż, że savoir-vivr nakazuje się przedstawić, gdy się do kogoś dzwoni 🙂


W jakiej sprawie do Ciebie dzwonił???
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
17 lipca 2012 16:03
przepraszam, że tak trochę  nie na temat , ale ma ktoś zdjęcia z weekendowych zawodów w Swoszowicach??   albo wiecie gdzie znajdę?  


https://picasaweb.google.com/108729893542602265921

prrrooszzę....
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 lipca 2012 17:49
Nord bo ponoć na forum niestworzone historie o stajni piszę i mam
to sprostować 🙂
Strucelka, niestworzone, czy stworzone, ale możesz napisać co masz dokładnie na myśli?

Piszę z czystej ciekawości, bo słyszałam o Rzeszotarach dobre opinie, mam niedaleko domu i myślałam, że może kiedyś sobie tam konia postawie  😉

Może być rzecz jasna na PW, a zresztą jak będziesz pisała zgodnie z prawdą to napisz na forum OD TEGO ONO JEST.
Przeczytaj ostatnie posty strucelki, to się dowiesz  😉
A sorry, gapa ze mnie.
Przeoczyłam najważniejszy post  😉
Jest ktoś chętny na wycieczkę do Facimiecha na zawody ujeżdżeniowe w sobotę, 21.07 ?
Mam wolne miejsca w samochodzie 🙂
Jest ktoś chętny na wycieczkę do Facimiecha na zawody ujeżdżeniowe w sobotę, 21.07 ?
Mam wolne miejsca w samochodzie 🙂

a o której będziesz jechała?
A ja tak z innej strony...
Czy ktoś już jeździ w tej grupie sportowej u Szarych? Jak to wygląda od strony klienta?
I uprzedzając - tak, wiem, że żeby dowiedzieć się konkretów najlepiej tam pojechać lub zadzwonić i zapytać, ale wolę znać zdanie obu stron 😉
Alex Jeszcze nie wiem, zależy jak będą starty... W piątek możemy się zgadać. Od samego początku na pewno nie będę, bo nie wstanę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się