Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

tak się młodym psom stawia uszy, żeby potem nie były oklapnięte 🙂
wątek zamknięty
O, właśnie o to mi chodziło  👀
wątek zamknięty
takie ustawianie uszu może się źle skończyć
hmm, jakieś 10 lat temu mojemu owczarkowi niemieckiemu też bardzo długo nie chciały stać uszy. I moja mama wpadła na podobny pomysł. Co się stało? nie docierała do nich krew (nie wiem jak jest naprawdę, ale na moje rozumowanie to może młodsze psy nie mają ich za dobrze ukrwionych jeszcze i dlatego nie stoją?? nie wiem) , po czasie końcówki uszu się zasuszyły i odpadły (pies nie miał tego cały czas na uszach, było zakładane na jakiś czas, więcej nie pamiętam bo mniejsza byłam  🤔 ). Nie zmieniło to faktu iż dalej nie chciały stać. Dopiero po pewnym czasie zaczęły same stawać. Teraz owczarek jest piękny ale ma swój znak rozpoznawczy - uszy na płasko "obcięte"  .  😵
Więc chyba lepiej poczekać aż same staną.
wątek zamknięty

Kolejny pomalowany, a raczej pobrokatowany kucyk do kolekcji. Niby powinno być takie słitaśne, ale mi się aż włącza żal dla tych ludzi, a jeszcze bardziej dla tego kuca.  🙄


ale widzicie, że ta kobieta trzyma flagę olimpijską, to musiała być jakaś prezentacja na olimpiadę
wątek zamknięty
Były jednorożce, to są i lamorożce 😁
http://besty.pl/1439766
wątek zamknięty
Młodziutkim psom osoby które się na tym znają to mogą zakładać, już starszym jak się założy to nic nie da bo zaczną twardnieć (?) 😉 Widocznie twoja mama zrobiła to za późno a na dodatek za mocno skleiła/spięła etc. Uważam że osoby które się nie znają na tym to nie powinny tak robić ale hodowcy z 'wprawą' jak najbardziej 🙂 Takie jest moje zdanie. ;p 
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/yadira/128435562/giulia.html
fotka super ale czy mi sie wydaje czy uszka ma sklejone tasmą??
http://www.photoblog.pl/monskoo/128172796 jak było to  🤬
ale serio pomysł super
  sory ale ten koń wygląda jakby miał dildo przyklejone do czoła  😵
wątek zamknięty
z tymi uszami to ona ma niby taśmą tylko sklejone, więc na pewno nie ma cały czas tylko na kilka godzin, a potem zdejmują na dłużej. myślę, że dużo hodowców czy znawców ma takie metody i znają się, więc wiedzą jak to zrobić, żeby psa nie uszkodzić. dziwna sprawa, nigdy nie rozumiałam po co tak to załatwiać. jakby nie mogli dać psu tego rozwinąć naturalnie 🙄
wątek zamknięty
właśnie, pies powinien naturalnie dorastać. Jeśli jest z hodowli ma dobre geny, więc nie powinni się tym martwić.

Lenii raczej nie było to na takiej zasadzie, że za późno i się nie zna. To co było robione było "metodą hodowców", wszystko było niby ok. A tu taki psikus. 

Mi tam nie przeszkadza to, w sumie dodaje mu urody 😀  taki "inny" owczarek
wątek zamknięty
A czy na przykład dobermanom uszy staną po czasie? Bo wydaje mi się, że nie.
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
24 lipca 2012 21:13
agnesix: tak to jest niestety, jak za różne patenty biorą sie osoby które nie mają o tym pojęcia ; /  W większości hodowli które znam(oczywiście poszczególnych ras jak np owczarki), psy mają sklejane uszy aby w wieku dorosłym ładnie "stały". Nie boli to ich i w sumie nie przeszkadza bo po pewnym czasie sie przyzwyczajają. Jeszcze sie nie spotkałam z przypadkiem że coś sie przez to psu stało ; o No ale robią to osoby które się na tym znają i zajmują tymi sprawami od lat ; )
Ten blog to też chyba jakaś hodowla : D 
wątek zamknięty
Skoro już piszemy o hodowlach psów, a gdzieś wplątały się owczarki, to napiszę tylko to, że gdy widzę owczarki niemieckie na wystawach to mnie mdli i robi mi się ich żal. Dupy totalnie ścięte, że psy chodzą jak żaby... Ludzie już do reszty zgłupieli. Wygląd bardziej się liczy niż dobro zwierzaka. To jest okropne.


wątek zamknięty
Klaudia. z tego co mi się wydaje, to dobermany nie są dobrym przykładem bo w naturze nie mają stojących uszu.

Nigna nie chcę nikogo tłumaczyć, ale źle ujęłam zdanie w ostatniej wypowiedzi. Uszy były nastawiany tą metodą przez doświadczonego hodowce, który na co dzień robi takie zabiegi, ale u innej rasy. Nie wiem co się stało, może było za bardzo na siłę, bo długo nie stały?? nie wiem, ale dziwne to jest.

Co do wystaw to mnie rażą i te owczarki szorujące tyłem i zasady, według których wybierają zwycięzców.
Moja ciocia miała jakiś czas temu hodowlę Berneńskich Psów Pasterskich. Jej szczeniaki miały zazwyczaj max punktów. Na wystawach jej suczka miała wielkie szanse. Jenak kończyło się na dyplomach i wyróżnieniach, dlatego że była za chuda  😲  Według mnie nie było to prawdą, bo pies jest dobrze odkarmiony i wcale nie chudy. Wygrywały oczywiście same pulpety na krótkich nogach  😵
wątek zamknięty
a może przeniesiecie się do odpowiedniego wątku??  😉
wątek zamknięty
[quote author=Hanulqa link=topic=1320.msg1469747#msg1469747 date=1343084697]

Kolejny pomalowany, a raczej pobrokatowany kucyk do kolekcji. Niby powinno być takie słitaśne, ale mi się aż włącza żal dla tych ludzi, a jeszcze bardziej dla tego kuca.  🙄

ale widzicie, że ta kobieta trzyma flagę olimpijską, to musiała być jakaś prezentacja na olimpiadę
[/quote]
Nie, to nie prezentacja na olimpiadę tylko jakiś pokaz (?) przy wystawie figurek firmy breyer (ludzie przerabiają figurki, a potem wystawiają je na takie 'wystawy' i dostają za to nagrody.)

wątek zamknięty

Pomalować kopyta a całego konia to różnica 😉
Zamiast pokazywać, że konie to piękne i dumne zwierzęta robi się w ten sposób z nich klaunów.





Pomysł z jednorożcem świetny !  😅


bo różowy glut  na czole i zwiewne skrzydełka to już pokazują od razu jakim koń jest dumnym i pięknym zwierzęciem?  🤣 🤣
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
24 lipca 2012 22:05
[quote author=pampera link=topic=1320.msg1470093#msg1470093 date=1343132776]

Pomysł z jednorożcem świetny !  😅


bo różowy glut  na czole i zwiewne skrzydełka to już pokazują od razu jakim koń jest dumnym i pięknym zwierzęciem?  🤣 🤣
[/quote]



też mi sie ten jednorożec strasznie nie podoba o.O Wygląda beznadziejnie i tandetnie : D
wątek zamknięty
To jest dildorozec.  😂
[Chyba, ze tylko ja mam takie skojarzenia.  🤔wirek:]
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
24 lipca 2012 22:14
Krupnik. : hahaha wcześniej nie miałam ale faktycznie teraz tak to wygląda  😂
wątek zamknięty
Chodziło mi raczej o pomysł, nie wykonanie tego...  😂
wątek zamknięty
Klaudia., przeciez dobermany musza miec ciete uszy, zeby im staly.
wątek zamknięty
teraz podcinanie dobermanom uszu jest zabronione w hodowlach pod groźbą kary. moi sąsiedzi mieli hodowlę i podobno właśnie taka zasada weszła. podobnie jak z ucinaniem ogonów.
wątek zamknięty
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
25 lipca 2012 10:59
No tak już podcinać nie wolno i dobermanom nijak się inaczej uszu nie postawi podobnie jest z bokserami i dogami niemieckimi, przycinać nie wolno więc uszy wiszą.
wątek zamknięty
Doberman z długim ogonem i klapniętymi uszami, hmm... trzeba będzie się przyzwyczaić. Albo rottweiler z długim ogonem  👀
wątek zamknięty
to ja dodam extra kwiatek!

wśród sąsiadów okradli mnie z desek, dachu i półbali które miały posłużyć na nową stajnię!
konie kolejny rok będą stały w tej starej szopie. Policja do tej pory nie znalazła złodziei.
W dodatku były one zamknięte w szopie na kłódkę. złodziejstwo się szerzy.
wątek zamknięty
Ludzie jak widać już nie mają co z sobą zrobić i kradną co popadnie...  😵
na policje nie ma co liczyć. Spiszą raport i zapewne na tym to się skończy.  🤬

Szkoda, bo ucierpiały na tym zwierzaki.
wątek zamknięty
Te wszystkie Wasze kwiatki to nic.

Zapewne znacie stronę stajni/stadniny Analop? Piękna strona! Czysta zadbane, wręcz dopieszczone konie. Mam jednak prośbę do analop - wrzuć aktualne zdjęcia koni, boksów, stajni, poideł na pastwiskach...
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
25 lipca 2012 13:50
wawrek : to nie jest kwiatek,tylko naskakiwanie na daną stajnie.  🤔wirek: kwiatkiem to by było jakbyś TY wstawiła tu zdjęcia. Większość stajni bosko prezentuje się na zdjęciach , a gdy sie do niej wejdzie , zaczyna sie szukać miejsca ze zdjęć ; o
wątek zamknięty
Faktycznie, przepraszam. Chyba pomyliłem wątki. To powinno być w "ratujmy konie" czy czymś podobnym 😉
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
25 lipca 2012 14:00
wawrek: prędzej w wątku o stajniach w województwie lubuskim 😀 Tak możesz "ostrzec" jeśli coś Ci w stajni nie pasuje ; )
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.