Revoltowicze z Podkarpacia

pokemon, już doszliśmy, że to nie Ola, bo ich w nd już ponoć nie było, ale była taka 9-latka na gniadym koniu, w sobotę startowała malota, ale też super sobie radziła 🙂
9-latka do nasza Zuźka, ale ona na kasztance jechała 😉 i raczej się nie ścigała, tylko na styl jeździła (pogoniła tylko rozgrywkę w OPP, bo się nie posluchała  :hihi🙂
m.indira   508... kucyków
06 sierpnia 2012 21:25
break oż kuźwa nie widziałaś latającego z obiektywem babska po bandach i na parkurze? no popatrz, chyba za chuda jestem  😂
no sie nie ozwałam bo co chwila musiałam zapisywać maile na które foty wysłać 😉
a tak serio na luda nie patrzyłam bo za dużo razy bym musiała mówić dzień dobry, choć i tak kupę ludzi nie wiem skąd znam  🤔wirek:

a Zuźka nie na gniadej jechała?  Florci? (florencja)
O ludzie nie poznałam Cię  😲 byłaś często na trybunie przy budce sędziowskiej, w niebieskiej bluzce?  🙇
m.indira   508... kucyków
06 sierpnia 2012 21:30
heheh no wiesz, ma sie te lata, człek się zmienia  😂
To ja się cały czas koło Ciebie kręciłam  😵

edit: moja krótka galeria z 3 dni - https://www.facebook.com/media/set/?set=a.428575573851359.91486.100000967600408&type=1

Florka jest opisana jako brudny (ciemny?) kasztan 😉. O tą parę chodzi?

m.indira   508... kucyków
07 sierpnia 2012 00:30
no własnie jak się przyjrzałam to własnie brudny kasztan
Florka i u mnie w galerii jest 😉


jest też młoda Szpatuśkowa



dzień drugi
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.444974282200294.105060.438272852870437&type=1
Ta o której mówię na pewno startowała bez fraczka, więc to nie ona.
Przeglądnęłam galerię Magdy i jej tam nie widziałam.
Może ja na innych zawodach byłam.  😁
We fraczku trzeba było jechać OPP 😉 inne konkursy Zuźka jechała w samej koszuli 😉 9-latka była chyba tylko jedna, więc raczej o niej mówisz 😉
I u mnie też musiała się pojawić  😉



To na pewno nie był ten koń. Na 100% był gniady, miał z tyłu wysoką białą skarpetkę.
I laska nie taka mała była. Bez fraczka.
A tą dziewczynkę też widziałam, bo nawet sobie pomyślałam, że jedzie wieśniacko bez nachrapnika.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 sierpnia 2012 13:37
Mówię Wam, że to ta z Kieleckiego Klubu Jeździeckiego 😉
A tak w ogóle to nie szuka ktoś konia do startów?
Próbuję komuś młodą wcisnąć  🥂 grzeczna, miła, lubi skakać.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 sierpnia 2012 14:11
pokemon, o tą parę Ci chodzi? 😉
Fot Katarzyna Oleksińska
Tak! Siedziało toto przyklejone.
To nasza Justynka i Tamiza 🙂 ma swoją stajnię w Wólce Wieprzeckiej (niedaleko Tarki), jeździ jako Tarka 😉

edit: czemu wieśniacko bez nachrapnika? co w tym wieśniackiego?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 sierpnia 2012 14:21
break, to ona od Was była? To co mi się uwidziało, że ona z Kielc  😂 🤦
Tak tak, ona jeździ z Asią Więcław 😉
Ma dziewczyna talent, chociaż na skokach się nie znam.
No bez nachrapnika to koń jakby od woza ściągnięty, jeszcze powinien mieć czerwony pomponik...
Raczej niecodzienny obrazek na zawodach. Bo to chyba normalne wędzidło było?
(ale to jest oczywiście moje subiektywne zdanie, może kobyle nie założono nachrapnika w jakimś określonym celu, nie wnikam)
Podwójnie łamane wędzidełko 😉. Mi osobiście nie kojarzy się w żaden sposób z wieśniactwem, bez przesady. Wszystko jest stosowane w jakimś celu, nachrapników przecież nie stosuje się 'żeby było ładnie i nie wieśniacko'? Chyba że ja mam mylne pojęcie 😉. Myślę, że to ma jakiś konkretny sens, ale nie jestem teraz w stanie powiedzieć jaki 😉. Będę się widzieć z nimi w czwartek to mogę podpytać.
Wszystko jest stosowane w jakimś celu, nachrapników przecież nie stosuje się 'żeby było ładnie i nie wieśniacko'?
Oczywiście, że tak.
Co nie zmienia faktu, że to tu na podkarpaciu usłyszałam, żeby nie zakładać koniom nachrapników, bo im w nich za gorąco.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 sierpnia 2012 15:47
Na podkarpaciu wiele rzeczy się słyszy niekoniecznie prawdziwych 😉 Na przykład, że siwe konie są siwe, ponieważ są przebiałkowane  😜 😁
Co nie oznacza, że każde działanie jest nieprzemyślane i nie ma żadnego celu, bo jesteśmy na podkarpaciu 😉
Co nie oznacza, że każde działanie jest nieprzemyślane i nie ma żadnego celu, bo jesteśmy na podkarpaciu 😉


Dokładnie! W każdym miejscu znajdą się ludzie ze swoimi 'teoriami' różnymi, przeróżnymi 😉
m.indira   508... kucyków
07 sierpnia 2012 23:33
Tak! Siedziało toto przyklejone.


W sobotę chyba nie była tak przyklejona, bo o ile mnie pamięć nie zawodzi, to zleciała  😉
Spadła spadła, w L-ce koń poszedł w jedną, ona w drugą niestety.
ja akurat złapałam na zdjęciu już uciekającego konia, samego upadku niestety nie, bo byłam na w tej części parkuru co trzeba 🙂
A to szkoda... Ja akurat wtedy kręciłam film, więc i na zdjęciu tego nie złapałam 😉. Ale nagrane mamy! 🙂
[quote author=Euforia_80 link=topic=1843.msg1472888#msg1472888 date=1343368445]
5 sierpnia w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej wystawa koni małopolskich i koników polskich. Można jeszcze zgłaszać konie.
Zapraszam.
[/quote]

Czyli nikogo nie było bo nikt nic nie pisze?
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
09 sierpnia 2012 13:38
Miałam być, mieszkam w końcu w Kolbuszowej. Niestety - niby niedziela. Ale praca w niedziele też istnieje....  🙁 🙁 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się