Bryczesy

no to jakim cudem taka roznica?😉
Jedne dziewczyna źle pomierzyła 🙇 (miały o dobre 4cm x2 więcej), a drugie-materiał prawie nierozciągliwy 🤔
Dlatego ja proszę o : szerokość w pasie przed i po naciągnięciu, szerokość w biodrach przed i po naciągnięciu, długość od kroku.
I to wystarcza.
Do najbliższego sklepu muszę jechać do stolicy- 120 km. I nie widzę sensu, jeśli ma się to wiązać z jazdą po całym mieście i dowiadywaniem się, że "owszem mają, ale nie ten kolor. Owszem mają, ale nie ten rozmiar". Że nie wspomnę o cenach.  🤔
dokladnie tak jak ja😉 bardzo rzadko myle sie z rozmiarem🙂
No ja kupiłam już 5 par i  cholera jedne były jako takie 🤔
full oznacza że jest wstawka flex zamiast rzepów - nie po całej długość jak w Laureta  😉

A czy "full" nie oznacza pełnego leja?
Z krótkim nazywają się np Ruby knee i Lea zamiast Lorena
Ale w sklepie euro-stara jest podział: Laura full/ laura knee, Laureta full/laureta knee. Mi się wydaje, że "flex" opisuje elastyczną wstawkę 😉
http://www.e-shop-direct.com/eshop/euro-star/cat/kniebesatz-530/
http://www.e-shop-direct.com/eshop/?mid=50112&cid=529&&
Swoją drogą, na ich stronie są loreny/lea w pięknym jagodowym kolorze.  Głos przeszłości czy przyszłości, ktoś wie?
Edit. jagodowe lorena
mi się zdaje, że właśnie teraz te "jagodowe" są dostępne w sklepach
np tu, w amigo
anai Być może 😉 Mogę się mylić. Chociaż miałam eurostary z pełnym lejem bez "full" w nazwie  🤔
Co myślicie o bryczesach firmy YORK ? Znalazłam kilka modeli i muszę przyznać że ceny są atrakcyjne, a jak jest z jakością ?  Będę wdzięczna za opinie  :kwiatek:
Najbardziej zainteresował mnie model Abigail.
Za te pieniądze wolałabym kupić bryczesy bardziej wytrzymałe a mniej modne 😉
Ma ktoś sprawdzony sposób na pranie ciemnych bryczesów? Posiadam granatowe bawełniane bryczesy Covalliero i ani razu po upraniu nie wyglądały na czyste? 🙄 Zostają ślady proszku i szary osad, jakby brudu. Próbowałam już prania w różnych proszkach, płynach, płukania razy 2, ale nic nie działa 🤔
płyn do prania?  🙄
płyn do prania?  🙄

Płyn do prania/płukania, obojętne, ważne że nie działa 🤔
Parysowa ale jak może nie działać? Toć każdy z nas ma ciemne bryczesy. Wrzuca się je normalnie do pralki, najlepiej w płynie bo proszek może stawiać smugi i tyle.  Ja przed chwilą wyprałam 2 pary ciemnobrązowych bryczesów.

Może masz pralkę do d?
Parysowa
Spróbuj oczyścić filtr w pralce i/lub szufladkę na proszek. U mnie w pralce "końskiej' zostały ślady po proszku, właśnie jak zapomniałam o filtrze. Chyba wtedy pranie nie może się dobrze wypłukać i zostaje przepłukane w "zabrudzonej" resztkami proszku wodzie.

[quote author=Dramka link=topic=217.msg1494138#msg1494138 date=1344957063]
płyn do prania?  🙄

Płyn do prania/płukania, obojętne, ważne że nie działa 🤔
[/quote]

Dramce chyba chodziło o użycie płynu do prania, zamiast proszku (nie mam tu na myśli płynu do płukania), np. Biały Jeleń.
Za te pieniądze wolałabym kupić bryczesy bardziej wytrzymałe a mniej modne 😉


W takim razie jakie bryczesy są bardziej trwałe ? Masz jakąś konkretną firmę na myśli ? 😉
Dodam, że całkiem niedawno wydałam grubo ponad 300 zł ES-y Lorena i do tej pory poszło kilka szwów na kieszeniach, a kolor wyblakł. Co prawda jeżdżę często, ale jednak za tę cenę moim zdaniem powinny mi posłużyć i pozostać ładne dłużej niż te trzy miesiące.  🙄
-Agi- Dokładnie 😉 Płyn do prania i płyn do płukania to 2 różne bajki.

aokt To ciesz się że nie wydałaś 600zł 😉 Yorka na pewno nie będą trwalsze..
No naprawdę powód do radości wydać moim zdaniem kupe kasy na bryczesy, które przyzwoicie wyglądają przez 3 miesiące  🤔 Mam wrażenie że wszystkie te firmy produkujące bryczesy robią to tak żeby starczyły na jak najkrócej i w związku z tym częściej je kupowano... To samo z RTS'ami - po podobnym okresie wytarł mi się lej w miejscu przylegania do siodła i puściły przy nim szwy... Ogólnie bryczesy super jak są nowe, ale ogólnie nie wiem czy polecam.
Anderia   Całe życie gniade
14 sierpnia 2012 17:38
Ja męczę "topowe firmy" dzień w dzień i nie narzekam 😉 A ja mam tylko po jednej parze ESów i Pikeurów. Niby jeszcze stare Fair-Playe, ale ich to już prawie nie używam, więc tak naprawdę katowane są na zmianę ESy i Pikeury. I wyglądają jak nówki. A chorej kasy za nie nie dałam, absolutnie, więcej niż 350 na - jakby nie patrzeć - szmatki mi szkoda.
aokt nowe ESy są jakieś do kitu, bo nie pierwszy raz słysze że kolor blaknie. Za to nigdy jeszcze nie słyszałam żeby się pruły ;/ lej jest niezniszczalny. Polecam jeszcze Cavallo i Pikeury al eteż niektóre. Niech Dramka powie, te micro? Wiem że miałam 2 pary zwykłych Lugan? i masakra jakaś.
Moje Euro Stary czarne też trochę straciły kolor - nie wyglądają już jak nówki, ale są ciągle czarne 😉 Jakościowo bez zarzutów 😉
Używam już od roku, na zmianę z innymi, ale zazwyczaj kilka koni, w różnych warunkach 🙂
W takim razie chyba trafiam jakieś same felerne egzemplarze - albo za bardzo je eksploatuje  🤬
Ja mecze swoje pikeur candela micro codziennie i na razie odpukać nic się nie dzieje. Ale zauważyłam że im więcej ma się par tym dłuższa żywotność bryczesów. Ja mam jedną parę na każdą porę roku  🤔wirek:

xxagaxx nowe bryczesy pikeur są z micro właśnie  😉

Być może firmy mają taką politykę że nie robią trwałe bryczesy po to żeby kupować w krótkim czasie kolejne. W końcu bryczesy to szmata jak każda inna. Ja cenie swoje za wygodę nie trwałość, nie cierpię jak mi się lej ciągnie lub wisi.

Koleżance czarne eurostary flex też bardzo szybko wypłowiały  🙁 Ja mam wrażenie że starsze eurostary były bardziej trwałe, te nowe zachwycają designem  😎
mi eurostary wypłowiały (czarne dorina flex) ale niewiele, dalej wyglądają na czarne a co ważne jakość bez zarzutów, w ogóle nie ma śladów uzytkowania, szwy całe nawet nitka nie puściła! jak narazie duzo lepiej mi sie spisuja niz lugany (ale nie micro jakeis starsze) moze mialam pecha, ale w tamtych dosc szybko mi szwy zaczely puszczac, wiec ja jak narazie pozostaje wierna eurostarom i uwielbiam wstawki flex 😍
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 sierpnia 2012 20:55
a ja wam powiem,że widzę niestety różnicę pomiędzy pikeurami luganami,a cindy i tymi w wersji premium...niestety.niebo a ziemia...lugany jakieś takie szmaciane się robią....
Dramka , musiałas  🙄 popełniłam grzech !  🤣
Naciau haha  😀iabeł:

Ktoś W końcu to premium  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się