Kącik WKKW

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 sierpnia 2012 13:42
..ale wiesz wrotki, ,tam rider1, ze swoim namiotem i centrala będzie czekał 🤣
moja wątroba mówi stanowcze NIE!
moja wątroba mówi stanowcze NIE!


Z wątrobą to do tematu - "Wątroba w jeździectwie, za i przeciw" , a nie tuuuu
Ja mam prawie 700 najgorszymi drogami z ruskimi tirami...
sa jakies galerie z racotu? 😀
Severus   Sink your teeth into my FLESH
22 sierpnia 2012 08:14
W okolicach warszawy (raczej północnych) jest szansa potrenować u wkkwisty? Chodzi o jazdy dla osoby bez własnego konia.
Ja mam prawie 700 najgorszymi drogami z ruskimi tirami...


Nie wierzę... są tacy co mają dalej niż ja  🤣
dołączam się do pytania: czy jest gdzieś jakaś galeria?
Na pewno będzie tutaj:
http://www.katarzynaboryna.pl/
W okolicach warszawy (raczej północnych) jest szansa potrenować u wkkwisty? Chodzi o jazdy dla osoby bez własnego konia.


Mozesz rozwinac pytanie. Wkkw to 3 proby w koncu
Severus   Sink your teeth into my FLESH
22 sierpnia 2012 12:15
Chodzi mi o rozwój w trzech kierunkach, bez specjalizowania się, praktycznie od podstaw (długo jeżdżę, ale niestety byle jak :/ ) Szukam kogoś, kto skoryguje dosiad i pomoce, a potem nauczy porządnie pracować z koniem zarówno ujeżdżeniowo, jak i skokowo, skakać przeszkody krosowe. Nie mam parcia na sport, chcę po prostu nauczyć się dobrze jeździć 😉 I za jakiś czas zrobic kurs instruktorski, ale to raczej daleka przyszłość.
Powinien to umieć zrobić dowolny instruktor sportu  😉))
Severus   Sink your teeth into my FLESH
22 sierpnia 2012 12:25
Zgadzam się w 100%  😀 Tylko od paru lat nie mogę takiego znaleźć. Albo mam pecha, albo w mojej okolicy takich nie ma  👀
asior   -nothing but eventing-
22 sierpnia 2012 13:22
Nie widzialam Kasi Boryny na zawodach w Racocie 😉 Wiec chyba nie ma co liczyc na galerie na jej stronie.
trzeba uderzac do Mata...
Powinien to umieć zrobić dowolny instruktor sportu  😉))

Tyle teoria, a w praktyce bywa już rozmaicie. Pewnym wskaźnikiem kompetencji instruktora są wyniki jego podopiecznych.
http://www.koscian.net/WKKW_w_Racocie_(foto),7704.html tutaj jest dosłownie kilka zdjęć
Chodzi mi o rozwój w trzech kierunkach, bez specjalizowania się, praktycznie od podstaw (długo jeżdżę, ale niestety byle jak :/ ) Szukam kogoś, kto skoryguje dosiad i pomoce, a potem nauczy porządnie pracować z koniem zarówno ujeżdżeniowo, jak i skokowo, skakać przeszkody krosowe. Nie mam parcia na sport, chcę po prostu nauczyć się dobrze jeździć 😉 I za jakiś czas zrobic kurs instruktorski, ale to raczej daleka przyszłość.

Aby jexdzic bezpiecznie wkkw trzeba mieć dobre podstawy ujeżdżeniowe i skokowe, to tak na początek, żeb y sie  nie napalać na skakanie krosówek.
Owszem można sobie skoczyć kłodę w lesie, ale to jeszcze nie kros.
Myślę, że nie musisz szukać wkkwisty.
Ponieważ jak wiadomo aby skakać trzeba mieć podstawy ujeżdżenia a niekoniecznie działa to w drugą stronę  😉 musisz szukać skoczka
Severus   Sink your teeth into my FLESH
23 sierpnia 2012 15:18
Rider - jasne, że trzeba mieć podstawy, nie spodziewam się, że po miesiącu będę skakać krosówki 🙂 Problem jest taki, że przy niektóch instruktorach trudno doprosić się nawet o zwykły, mały krzyżaczek :/ Efekt? 6 lat temu bez problemu skakałam L-kowe parkurki, i nieduże przeszkody terenowe, po skasowaniu "mojej" stajni do dzisiaj skoczyłam coś może 5 razy.

Najchętniej znalazłabym porządną rekreację, ale z tym też ciężko...

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi 🙂
jest jakis maly kros w okolicy wroclawia? blizej niz strzegom. i zeby byl maluuutki 😉
na partynicach nic juz nie zostalo?
na partynicach nic już niema, katija, u nas jest
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 sierpnia 2012 08:29
A kogo spotkamy w Strzegomiu we wrześniu?  👀 nawet jako widza 😉

Na Partynicach zostala jedna kłoda, przez którą skacze mój pies  🤣
JARA, mnie, bardziej jako luzako-widza 😉
W okolicach warszawy (raczej północnych) jest szansa potrenować u wkkwisty? Chodzi o jazdy dla osoby bez własnego konia.


Generalnie w Warszawie mało jest DOBRYCH trenerów od wkkw.
Numerem 1 jest bez wątpienia Piort Piasecki.
Z innych znanych mi to czynny sportowo Sylwek Piotrowski
a dalej to pustynia......
Więc jest problem.
Bez posiadania własnego konia to już raczej graniczy z cudem.
u Marty Dziak mozna miec treningi na ich koniach, ale to spory kawal od warszawy.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 sierpnia 2012 12:21
Sepet, a dlaczego Michał nie wystartuje na ME?
Ktoś Twoje pytanie umknęło chyba niezauważone, ale na facebooku p.Mikołaj napisał o co chodzi --> https://www.facebook.com/wisterka/posts/384301221636382
Severus   Sink your teeth into my FLESH
25 sierpnia 2012 21:08
Arimona - w której stajni?

rider - dziękuję :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się