Stajnie w Warszawie i okolicach

LatentPony   Pretty Little Pony :)
22 sierpnia 2012 08:38
W&P, dzięki 🙂 Ciekawa byłam co z nimi.
a ktoś słyszał o jakiejś stajni w okolicach Nowego Dworu, obiło mi się o uszy, że cos albo jest już zbudowane albo się buduje. Jaką dotację z Unii dostali. Może komuś się coś o uszy obiło  🤣
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
23 sierpnia 2012 10:16
haruś w okolicach Nowego Dworu ale bliżej Chotomowa jest prywatna stajnia, którą rekomendowała Pooh - byłam w niej w zimie, konie miały czyściutko w boksach, wyglądały jak pączki w maśle widać, że właściciel bardzo się stara żeby nic zwierzakom nie brakowało
Ta stajnia jest jakieś 4-6km od Nowego Dworu 😉
Tutaj masz adres strony: www.pensjonat-trzciany.pl Strona jest w trakcie robienia i jeszcze potrzebuje paru zmian, ale ogólnie już działa 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
23 sierpnia 2012 10:35
parkur z przeszkodami (mór, fale, płotki)

😵 Nie wiem czy to dobrze, że na parkurze jest paskudna zaraza.  🤣
To tak a'propos strony www stajni Trzciany. Jaki tam jest dojazd? Jak długo konie są padokowane? Cena to 1000zł, tak?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
23 sierpnia 2012 10:39
właśnie, też się zastanawiałam co to ten "mór"  🤣
Dlatego napisałam, że potrzebuje paru zmian 😉 Nie ja to pisałam, więc nie bijcie 😉
Co do padokowania to siedzą na dworze przez cały dzień od jakies 8 do 19, czy coś takiego (jeżeli jakis koń dostaje obiad to go je na padoku). W zimę schodzą jak się robi ciemno. To wszystko będzie na stronie napisane, teraz było pisane  na szybko żeby mogło to już ruszyć (chociaż nie wiem skąd tam się wziął ten mór 😉)
Dojazd jeżeli chodzi o komunikację miejską to najbliższy przystanek jest 1,7km od stajni. Stają tam autobusy - Translud który jeździ z Centrum Wawy.
Co do ceny to najlepiej rozmawiać z właścicielem, ale wyjściowa jest 1000zł 😉

Edit: Widzę, że już poprawili ten nieszczęsny mór i dopisali kilka rzeczy 😉

Edit: dopisane zdanie
a
a oprócz tego pensjonatu trzciany nic więcej nie ma?
Wiem,że mnie zabijecie ale czy możecie podać mi jakieś stajnie w Warszawie i okolicach?Przejrzałam już wiele stron ale chciałabym mieć świeże informacje. Przenoszę się na studia i chciałabym zabrać konia ze sobą,w najbliższym czasie chce objechać stajnie i zobaczyc co i jak wygląda. Zależy mi na dobrych warunkach i fajnej atmosferze, aa no i żeby pensjonat nie kosztował 2 tys. złotych ;x .
Z góry dziekuje i pozdrawiam 🙂
Leniu!!! Kliknij sobie "katalog stajni" na górze strony i poszukaj.
pirat pytanie podstawowe... gdzie w Wawie będziesz mieszkała i na której uczelni będziesz studiowała 😉
Otóż to. Popatrz sobie w katalogu które by Cię wstępnie i interesowały, większość ma podaną cenę... i dopiero pytaj o atmosferę i szczegóły w konkretnych miejscach.
Bo stajni "w Warszawie i okolicach" jest około 200  😀
Mieszkanie wynajmuje na Saskiej Kepie. Dojechsc zawsze moge troche dalej jak cos😀

Łał sory nie wiedziałam,że jest coś takiego jak katolog xD
Ja też mieszkam na Saskiej Kępie. Dojeżdżam spory kawałek, bo 45 km do Stajni Pod Lasem w Wólce Czarnińskiej, ale myślę, że warto. Akurat teraz zwolniły się boksy. Napisz może coś więcej o swoich wymaganiach.
Pytanie jeszcze, czy szukasz stajni z dobrym dojazdem komunikacją miejską, czy będziesz jeździła samochodem i dojazd jest Ci obojętny 😉
Bischa   TAFC Polska :)
23 sierpnia 2012 21:32
Czy do Bajardo dojadę komunikacją miejską? Jestem gotowa także na 2-3 km spacer, o ile droga jest w miarę prosta i się nie zgubię (u mnie o to trudno, bo mam świetną orientację w terenie, ale muszę drogę mniej więcej znać, ewentualnie punkty jakieś charakterystyczne). Chciałabym się za tydzień na zawody wybrać.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
23 sierpnia 2012 21:35
Bischa, można dojechać do Czosnowa za pomocą PKSu albo Ł Bis, ale stamtąd to już ciężko. Na piechotę to 5km najmarniej.
Czy do Bajardo dojadę komunikacją miejską?


Bajardo jest naprawdę znakomitą stajnią - super ! 

jest jeden problem - mam tam 50 km...


ale to naprawdę dobra stajnia ! Jeśli ktoś szuka stajni - to - nie mając nic wsólnego z właściecielmi - mogę gorąco polecić  :kwiatek:
A jaka jest teraz cena w Bajardo?
1400 i warte tych pieniedzy naprawde, bo po przeliczeniu okazuje sie ze pomimo infrasturktury bardzo duzo rzeczy jest w cenie pensjonatu, za ktore w normalnie takich wyposazonych stajniach musisz bulic dodatkowo.
Arimona, co np. jest w cenie ?
Dojazd nie bedzie problemem raczej(mogę jeździć samochodem). Chcialabym żeby była hala, pastwiska/padoki żeby koń mógł się pobyczyć na powietrzu. I cena jakaś w miarę, teraz płacę 700 zł ale wiadomo, na wsi to inaczej. Zalezy mi tez na milej atmosferze, jezdziec ze mnie zaden wiec raczej nie potrzebuje super podłoża na placu ani wynalazków.
Porzadne derkowanie (zmienianie derek), ochraniacze, padokowanie, karuzelowanie, podawanie paszy supplementow. Duzo rzeczy da sie dogadac z wlascicelka, konia mozna spokojnie zostawiac i sie nie martwic, tak samo jak w stajniach z mniejsza liczba koni.

Chyba nie znam w sumie takiej drugiej, w polaczeniu z ogromna hala z kwarcem, super terenami, dwuma placami (jednym kwarcowym), ogromnymi padokami (czesciowo trawiastymi), krytym lonzownikiem z dobrym podlozem, karuzela kryta gdzie podloze jest rownane codziennie, codziennie porzadnie sprzatanymi boksami.
W tych wiekszych sportowych opieka zazwyczaj kuleje mocno (typu w Largo mozna zaplacic 300 zl za niesprzatnieta kupe, czyli tez ogolne podejscie do klienta jest dziwne mimo placenia duzej kasy😉, albo sa jakies niedociagniecia w infrastukturze, typu niewymiarowa hala, srednie podloze (albo nierownane) albo minipadoczki na ktore kon wychodzi na godzinke.

No i Bajardo caly czas sie zmienia i polepsza, niewiele dzialajacych stajn tyle inwestuja w infrastukture. Stajnia caly dzien jest pulpusta, bo konie sie czyms zajmuja, w polaczeniam z praktycznie idealnymi jak dla mnie warunkami do treningu to jedna z niewielu stajn w Warszawie ktora moze to zapewnic.
1400 to spory pienidzy ale w tym wypadku placisz i masz praktycznie z glowy.
emptyline   Big Milk Straciatella
24 sierpnia 2012 09:59
pirat, moge zaprosić do Encanto, 750zł. Tylko hala maleńka, ale konie zadbane, na powietrzu do zmroku. Stajnia kameralna, tylko 9 koni. Za te cenę, w okolicach Wawy, naprawdę super.
Miłą stajnia jest też na pewno Jeziórko u Złotkowskich.
Czy w Duchnicach są tereny?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 sierpnia 2012 10:22
Czy w Duchnicach są tereny?


nie ma. Za moich czasów jeździliśmy do pobliskiego parku na Żbików do Pruszkowa. Ale teraz zrobili tam neistety kostkę brukową i raczej koniem już nie da się jeździć.
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
24 sierpnia 2012 10:25
Pirat z dobrym dojazdem z Saskiej Kępy polecam Ci też stajnie Enklawa w Długiej Szlacheckiej, w której stoję. Spełnia wszystkie Twoje warunki, a właśnie zwolniły się boksy. Konie całe dnie na padokach, super opieka, uwzględniane wszystkie widzimisię właściciela, hala, plac zewnętrzny i fajna atmosfera, cena trochę wyższa, ale można się dogadać. Z tej strony Warszawy polecam jeszcze stajnie o której piszę D+A, Cabriolę i stajnie w Dobrzyńcu, wszystkie możesz znaleźć w katalogu 🙂
Witajcie! mam takie małe pytanko rozpoczynam poszukiwania stajni w okolicach warszawskich Włoch;] cena do 1100 zł wymagania: hala z niepylącym podłozem, pastwiska +zimowe boksy , dojazd wszystko jedno, porządny parkur, warunki do wyjazdów w teren. Czy komuś coś przychodzi do głowe? jakieś stronki internetowe? będę wdzięczna za info szybciej rozeznam temat;]
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 sierpnia 2012 11:49
ziejuszek stajni w okolicy włoch jest naprawdę dużo
zerknij [url=http://re-volta.pl/stajnie/szukaj/mapa🙁52.17898456576359,%2020.947494506835937)/odleglosc:30/sort:odleglosc]http://re-volta.pl/stajnie/szukaj/mapa🙁52.17898456576359,%2020.947494506835937)/odleglosc:30/sort:odleglosc[/url]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się