kącik zaprzęgowca

Lotnaa   I'm lovin it! :)
14 września 2012 16:27
Bartek Kwiatek prowadzi w Portugalii po ujeżdżeniu! Kciuki trzymać!  🏇
Lokan zwycięzcą czworoboku na Mistrzostwach Świata Lezirias 2012 🙂😉)))))))))))))))))))))))))))))0 38,53 pkt
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
14 września 2012 18:12
Ja też trzymam kciuki! Choruje na Lokana  😍
Bartek dalej pierwszy! a Weronika 5! Wielki  👍
może zaprzęgi staną sie  tą dyscypliną w ktorej polacy zasłyną, super  🏇

a troche z innej beczki, historycznie....

kupiłam stary powóz, wydaje mi się że to parkowiec - bardzo podobny do tego http://www.muzeumgalowice.pl/galopedia/pojazdy-koonne/parkowiec,
zdjecie posiadam niestey tylko z wiaty w ktorej stala u poprzedniej właścicielki, wiec nie wiele da chyba jak wstawie, a u siebie narazie nei zrobie, bo ma zdjęte koło i też zagarażowana 🙁 ale zrobie napewno bo nawet chcę podpytać czy to napewno ten model?

generalnie ciesze sie jak dziecko 🙂 2 dni ją (ją -bo mówimy nie znając nazwy "bryczka) szorowałąm, kolejny usuwałam rdze z tyłu, dziś caly dzien (no...od południa) malowalam ten tyl (staram się nie zamalować ozdobnych pasków), jeszcze trzeba drugą warstwe polozyc ...az sie boje o przodzie myśleć bo tak jeszcze wiecej roboty ;/ cała jestem w farbie - od włosów po buty  😁
kolo jest w naprawie bo brakuje kawalka drewna, jeszcze pranie siedzeń.... ale piękna jest  💘
ale nie chialam sie tylko chwalić (choć tak, robie to, bo mam taką " 😅" radoche z niej i musze się tym podzielić  😍 )

ale mam pytanie, mam nadzieje że pomożecie, czytalam, widziałam, ze cześć przynajmniej z was ma ogumowane koła :

kola ma drewnane z obręczą metalową. wiem że takie strasznie hałasują (jezdzilam keidyś taką), slyszalam też że nei wolno jeżdzić po asfalcie na metalowych kołach (prawda to? ) chciałabym je ogumować. jak taki zabieg wygląda? kto wykonuje takie usługi -mozna zlecić komukolwiek(ze jakiś inny fachowiec a nie taki od bryczek), czy musi być specjalista? a moze samemu się da? no i jaki jest orientacyjny koszt?

dziękuje  :kwiatek:
Przejazd Bartka z ujeżdżenia jest już na YouTube




Bartek ukończył Mistrzostwa na miejscu 4
W trzeciej próbie był 48???
Szkoda, że poza podium 🙁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
16 września 2012 21:10
Wielka szkoda, ale i tak ogromne gratulacje.
a ja mam takie jesienne koniki  😀
kolorowo


i stylowo



i lajcik na koniec
Enklawa, masz piękne konie i piękne bryczki. Jak będę kiedyś w Krakowie, to na pewno wpadnę na przejażdżkę 🙂
I kilka zdjęć ze ślubów, w których nasza stajnia brała udział
Drugie zdjęcie - klasyka gatunku - kierowcy zachwyceni  😀iabeł:.
Zorilla, to akurat byli goście weselni, jak ktoś się spieszył mógł bezproblemowo wyprzedzić 🙂
kittajka dzięki i zapraszam .Super to ostatnie zdjęcie 😜 kocham pojedyneczki. Pokaż powozik bo z tego co widać na zdjęciu to śliczny  😍
a i ta uprzaż... 💘
Ja właśnie też uwielbiam jedynki 🙂 Bryczka pożyczona od znajomych, więc nie mam zbyt wielu zdjęć, ale może tu będzie coś więcej widać.
ślicznie ! i owijeczki...  😍
To i ja się pochwalę 🙂 mój rudzielec na ZT w Kędzierzynie Koźlu  💃 3miejsce w zręczności  😅  tylko 2 kegle stratowane  🙇
fajny rudzielec  😀
piękny rudzielec 🙂

a podpowie mi ktos z tym gumowaniem kół ?  🙇
Wiem ,że gumy wulkanizują w Kaliszu firma Calwagen ale pewnie zrobi to kazdy producent bryczek. Nie wiem czy robi to ktoś nie z branży. Gumy moga być nakładane na rafki albo własnie wulkanizowane...
dziekuje za odpowiedz, dopiero zauwazylam  😡
czyli podzwonie po firmach, popytam, dziekuje  :kwiatek:
ale jakby ktoś słyszal o gumowaniu poza firmami ktore pewnie duzo biorą... to prosze o info 🙂
link=topic=1168.msg1526648#msg1526648 date=1347982076]
dziekuje za odpowiedz, dopiero zauwazylam  😡
czyli podzwonie po firmach, popytam, dziekuje  :kwiatek:
ale jakby ktoś słyszal o gumowaniu poza firmami ktore pewnie duzo biorą... to prosze o info 🙂
[/quote]

Oni robią solidnie i w miarę po pieniądzach ( można sie targować 🙂[quote author=horse_art
http://www.powozy.pl/?r4c1=kontakt.inc.php&lang=pl
Tak ale bardzo długo trzeba czekać niestety zwykle jest duże opóźnienie przynajmniej jak się zamawia nowy powóz... Ale ogólnie w miare dobrze robią.
horse_art gumy leją tylko w zakładzie gdzie produkują i przeprowadzają renowację. Jeśli koła są w takim stanie ,że brakuje kawałka to lepiej zamówić nowe jeśli chcesz jeździć. Powozik ten na zdjęciu wyjątkowo ładny i zgrabny.Mimo,że to typ spacerowy przeznaczony do powożenia przez kobietę to skomplikowany,bo powozi się z tylnego siedzenia a przednia ławka-vis a vis przeznaczona jest dla pachołka albo forysia. Takie powozy były robione przeważnie na zamówienie ,raczej rzadkość.
Przepiękne są te wszystkie powozy na stronie Wody i Kalisza  😜
dzikei za link - jutro...em a moze lepeij w poniedzialek bede dzwonić 🙂 mam nadziejez e gumowanie to nie jakas drastyczna cena, albo kola ma tansze, bo słyszalam o cenach po tyś zł/szt - i to dla mnie stanowczo za duzo 🙁 bo bryczka w koncu nie zarobkowa a tylko dla uciechy wlasnej i przejazdzki raz na tydzien max. a ze wyjedzam to pewnie raz na pol roku ;]

dziekuje za odp - koło naprawia jakiś znajomy stolarz, tam brakuje tylko kawalka drewna, więc to zaden problem (no tak mysle - jak sie rozwalimy to napisze:P)

co do prowadzenia - jak sie zorientowałam jak to trzeba powozic to tez sie lekko przerazilam... strasznie dziwnie, czy to bedzie wygodne? czy wystarczą standardowe lejce? nie mam pojecia... pierwszy raz taką widze ...

narazie jestem na etapie prania, skrobania i malowania bryczkie ze zdjętym kołem w bryczko-garażu 🙂 jak wystawie na mierzenia bede robić foty, zobaczycie jak wyglada na zywo monikonka  🤔 ,  😲 i taka z trzymaniem się za glowe    😉

ale piękna jest... leciutka, zwrotna. niestety nie mam do niej odpowiednio reprezantacyjnego konia.... do bryczki konik polski zrobiony tylko ;] (o siłe się nie martwie - ja ją po twardym jedną ręką nawet ciągam bez wysiłku), tylko o proporcje i "pasowalność wizerunków" 😉
znajomy ma taka klacz idealną - kara, kareciana postawa...miala byc do bryczki... kupil niby chodzącą, ale jak zaprzęgł mówił że chyba nie koniecznie to prawda co mowil sprzedawca ;] no nic. moze ją nauczy 😉
Do spacerowych powozów do powożenia przez kobiety dobierało się konia małego lub kuca. Potoccy do Łańcuta specjalnie do tego celu sprowadzali kuce polo i hackneye. Generalnie zasada jest taka ,że koń powinien być dobrany takiej wielkości aby głowa powożącego znajdowała się nad zadem konia i aby dyszle względem konia były na tyle wysoko żeby nie przełożył nogi. Lejce zwykłe tylko długie. Konik polski jak najbardziej.
Pędzidełko - oj dziekuje za te slowa 🙂😉)
ale jak glowa nad zadem? zeby miec glowe nad zadem kn to ...nawet mozna na ziemi siedziec prawie... jak usiade na tej bryczce, ktora w koncu wysoka to nawet tylek bede miala nad jego zadem... nie rozumiem 🙁 a dyszle (hołoble?)...jesli tylko leko bedą ponad poziomem to będzie dobrze? bo takie wysokie to mocowania mają... a kon niski...

mam nadzieje ze lejce wystarczą, inaczej bede dosztukowywać (tzn narazie)
głowa nad zadem to wysokość minimalna żeby mieć pole widzenia dobre do manewrowania koniem. Możesz siedzieć wyżej ale nie niżej. Dla zaprzęgów cztero,sześciokonnych im wyżej tym lepiej. Pojazdy takie jak duże breki czy dyliżansy mają kozioł bardzo wysoko,nawet 2,5 m i więcej wysokość siedzenia. Jak masz niską bryczkę to i koń musi mieć nisko zad. W saniach tak samo bo inaczej nie widzisz gdzie jedziesz.  A dyszelki wychodzić powinny tak żeby były nad stawem skokowym,nieco wyżej nawet żeby koń nogi nie przełożył. Zawsze konia trzeba dopasować do gabarytów  powozu nie odwrotnie. Naprawdę stylowy i elegancki ten powozik. Trochę zazdroszczę.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
23 października 2012 10:09
kiedyś zamierzałam się do zakupu uprzęży ale jakos mi sie nie udało.
Chciałabym na sezon zimowy skompletowac jakis zestaw niestety taki tańszy bo nie mam zbyt dużo kasy, co sądzicie o tych szorach http://allegro.pl/uprzaz-szory-puszorek-rozmiar-full-i2707739612.html , potrzebuję je na kilka wyjazdów w sezonie zimowym i może kiedys jak dorobię sie bryczki to i na sezon letni.

edit:

jeżeli w siodle koń pracuje na plastikowym podwójnie łamanym wędzidle to jakie powinnam zastosować do zaprzęgu?

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się