czapsy i buty

Dziewczyny, orientujecie się gdzie znajdę sztyblety plus czapsy oficerkowe w takich kolorach:


http://pasi-konik.pl/pl,product,233899,petrie,oficerki,polo.html



http://pasi-konik.pl/pl,product,800942,petrie,oficerki,fieldboot.html
czy ktoś tutaj posiada może buty od użytkownika ppawel1-p1, ale takie do chodzenia na co dzień? podobają mi się jedne buty u niego, ale nie wiem, czy się w ogóle opłaca, bo o ile sztybletów używam nie częściej niż 2 razy w tygodniu, to te już byłyby w codziennym użyciu. no ale z drugiej strony w zwykłych butach raczej nie chodzi się po błocie i w ogóle. nie wiem, czy pytać tu czy w wątku butowym, no ale zacznę tu ;p
Wrzucam zdjęcia moich hippica elastic 43/37. Na żywo sa przesliczne i mięciutkie. Miałam dylemat co do wysokości, ale chyba mniejsza wysokość-40cm byłyby za krótkie.Zresztą same zobaczcie.W każdym badź razie warte sa swojej ceny na pewno 🙂.
Wiesz że jeszcze się rozciągną a już się marszczą?
A nie powinny się tak marszczyć? Węższych, czyli 35cm raczej bym nie zapięła 🤔
kurcze chyba jednak niższe
bo one kończą Ci się na kolanie  🙁 a powinny tuż pod
Czyli jak-wymieniać? 🤔
Według mnie są za szerokie.
Za szerokie? kurcze, no nie wiem czy zapnę te 35. Poza tym te 35cm maja u góry wąsko-jakies 32cm, a ja mam 33-34 pod samym kolanem, więc nie wiem.
a jak weźmiesz niższe to to co się obecnie marszczy pod kolanem też wypadnie niżej - czyli na szerszym miejscu i nie powinno się marszczyć
logicznie rozumuję?
No może i logicznie 🤔 bo rzeczywiscie, marszcy się najbardziej pod kolanem...
Weź pod uwagę że Ci się jeszcze sporo rozejdą, a muszę być dopasowane. Ja jak kupiłam to ledwo zapinałam a teraz są idealne.
Ale one nie maja gumy, tylko taką skóropodobną elastyczna wstawkę, a czy ona się tak rozciągnie? Teraz jak zapinam to mam tak fajnie na styk, że nie muszę się męczyć, zeby je zapiąć.Kurcze, no mam zagwozdkę 🙁
One całe się rozciągaja. Przez to pewnie nie mają gumowej wstawki  😉

Razi mnie ten zamek tak perfidnie na widoku. Jasne, że praktyczniej, ale źle to wygląda wg mnie.
Nie masz na styk bo się brzydko marszczą. Skóra się rozciągnie.
Czyli radzicie wymienić na rozmiar mniejsze, czyli 40/35? Mnie ten zamek z boku odpowiada jak najbardziej, zawodów jeździć nie będę w nich 😉 Najważniejsze tylko, żeby rozmiar dobrać odpowiedni 🙄
Na pewno są za wysokie. Teraz dopiero zauważyłam że masz czapsy na rajstopach, musisz przymierzyć na podkolanowki i bryczesy.
Na podkolanówkach i bryczesach układają sie tak samo, tylko ciaśniej mi się zapinają, dlatego mam obawy co do tych 35cm 🤔
To wymień na krótsze
CZyli wymieniam, dziękuje Wam za pomoc  :kwiatek:  A co do szerokości-to widać, ze w najszerszym miejscu w łydce one są napięte.

edit: a jeszcze tak mi przyszło do głowy, że jak one są z takiej mięciutkiej skórki to czy nie jest tak, że zawsze się będa trochę marszczyć?
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
24 września 2012 12:27
nie powinny. koleżanka ma i się układają idealnie, przy wkładaniu trochę się musi namęczyć ( przynajmniej na początku musiała), ale leżą zdecydowanie ładniej. moim zdaniem i za długie( to na 100%) i za szerokie chyba też.
Cholerka, no z długościa wiemy już na 100%. Tylko teraz czy 37 czy 35 👀  No naprawdę boję się żeby nie odsyłać drugi raz 🙁
Czy któraś z Was ma może sztylpy z lakierowanym mankietem? Strasznie mi się spodobały i ciekawa jestem jak wyglądają na nodze.  :kwiatek:
palemka, może daj zdjęcia na bryczesach z podkolanówką, może to tylko na rajstopach tak wygląda. na bryczesy też zapinasz bez problemu, czy trochę musisz się namęczyć?
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
24 września 2012 13:18
huzarova, ja mam.
nie mam jednak zbyt dobrych zdjęć, na których to widać. mnie efekt podoba się niesamowicie.
spróbuję coś podlinkować...

calore no to zrobię jeszcze dziś zdjęcia, poczekam jeszcze z odesłaniem. Męczyć się nie muszę jakoś specjalnie, nie robie kilku podejść, żeby to zrobić, ale czuję, że zapinają się dość ciasno i luzu w łydce nie ma. Zaznaczałam sobie nawet na obwodzie czapsa miejsce o 2cm mniej, czyli tak jakby miały 35cm-nie dałąm rady ich złączyć na nodze, brakowało mi jakiś 1cm.
Sanndy, piękne! A może masz jeszcze jakieś zdjęcia? Jak z trawałością tego lakieru?
Sanndy, cudowne!
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
24 września 2012 14:53
postaram się kiedyś wrzucić fotkę bardziej z bliska, żeby było widać lakierowany nosek sztybletów.
na innych zdjęciach widać jeszcze mniej...

co do trwałości ciężko mi się wypowiedzieć, miałam komplet... może 6 razy na nogach, bo to zestaw na zawody 😉
ale w lakierze można się przejrzeć 😉 duży + dla firmy sztyblety.pl za to zamówienie.
Obłędny ten lakierowany zestaw Sanndy 🙂 I mimo, ze lakieru sama bym nie chciała oraz, że Twój zestaw to nie oficerka to powoli przekonuje się do tego, ze kupie w tej firmie sobie czarne oficery 😀 Widzieliście ich zdjęcia oficerek? Bo ja sie rozpłynęłam...  💘

Tylko na razie przeczekam z pół roku/rok zęby zobaczyć jak z trwałością normalnie codziennie używanych sztylp i sztybletów 😉

palemka - marszczenia jeśli nie przeszkadzały by mi w jeździe i jeśli faktycznie sztylpy dobrze wszędzie przylegają i są wygodne to mi by nie przeszkadzały ale widzicie ja np. nie mogę mieć sztylp zbyt wysokich - okrutnie mnie uwierają pod kolanem raz miałam ranę jakby mnie ktoś chlasnął nożem... ;/ Potem się zagoiło i dalej się męczyłam bo skóra miała osiąść i NIE osiadła... Dlatego też często mam odrobinę bardziej przykrótkie niż prz długie ale wygoda nie do opisania podczas jazdy 😉 A Ty już w nich jeździłaś? Czy specjalnie zwlekasz, żeby je jeszcze odesłać nie używane?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się