Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Kastorkowa   Szałas na hałas
29 września 2012 19:59
A co według was jest nie tak z Tysonem?( ten podlinkowany przez Orzeszkową) Weterynarz dopuscił go do startu. Ten pierwszy podlinkowany był  w gorszej kondycji żywieniowej.
In.   tęczowy kucyk <3
29 września 2012 20:43
Kurde, laski, skracajcie linki!  🤬 poprzedniej strony nie jestem w stanie przeczytac :/
Kastorkowa, nie o to chodzi, że jest bardzo chudy, ale jakos tak biednie wyglądał. Nie umiem tego za bardzo ubrać w słowa, ale zwrócilam na niego uwagę. Może dlatego, że stał koło takiego ładnego, wysokiego kasztana?
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 września 2012 20:53
Ten niemalowany kasztan to był Łazar i oni wygrali, a drugi malowany kasztan to klacz Impreza. Cała 3 z Tomaszowic.
Kastorkowa, trudno wyrokować po zdjęciach, ale imo ten drugi (Tyson) wygląda gorzej. Nie wiem, może to kwestia nieproporcjonalnej budowy, długiej sierści, czy totalnego braku mięśni na grzbiecie - koń po prostu wygląda nieciekawie. Na starego albo mocno wyeksploatowanego. Ten pierwszy, linkowany przez Cariotkę ma słabą szyję i widoczne żebra, ale prezentuje się lepiej - ma jakieś tam mięśnie, a zarysowane(!) żebra nie są imo niczym złym, ale tak jak mówiłam - trudno oceniać po zdjęciach.
Co mogę jeszcze powiedzieć - z punktu widzenia właściciela stajni mogę powiedzieć tylko, że każde zdjęcia publikowane w sieci są w pewnym stopniu wizytówką stajni. Dlatego warto postarać się nie tylko o zdjęcia dobrej jakości, ale też o pewną selekcję - czyli nie wklejamy zdjęć po których postronny obserwator może stwierdzić, że zawody były do bani, bo poziom niektórych startujących pozostawiał wiele do życzenia, albo że dopuszczano do startu osoby w jeansach i najaczach 🙄.
Kastorkowa   Szałas na hałas
29 września 2012 21:39
Ale ja nie mam Ci nic za złe, rozumiem.A co do 'jeansów i najaczy' to pewnie chodzi o mnie i chciałam tylko powiedzieć, że to są bryczesy.
Chodzi mi o osobę w białych najkach do kostki. Jeśli to Ty, to mam dwa pytania:

1. jaki był powód startu (i danie zgody na start) w takim mocno nie jeździeckim i niezbyt bezpiecznym obuwiu? Ja bym Cię w takich butach nie puściła, a i sama miałabym pewne obawy, żeby w takich na konia wsiadać.

2. co to za bryczesy?  😀

A tak w ogóle to mam wrażenie, że robimy offtop, w razie czego możemy przenieść się na pw  :kwiatek:
PS to nie "najki" to "riboki":P
Wiecie może jak busami dojechać do Facimiecha z Karkowa?
Kurcze, chciałam wrócić do rekreacji, ale jak patrzę na te biedne, ciągnięte za ryjki konie to chyba im odpuszczę...
Cariotka   płomienna pasja
30 września 2012 18:07
i na Tajsonie i na Łazarze miałam okazję jeździć w Podskalanach na wf na studiach. Hmm wolę się nie wypowiadać na temat tej ,,rekreacji''.
Kastorkowa   Szałas na hałas
30 września 2012 19:36
Łazar mi się podobał, zgraną pare tworzył z dziewczyną która na nim jechała i według mnie zasłużenie wygrali. Tyson mi się mniej podobał.
Cariotka   płomienna pasja
30 września 2012 19:56
Rok temu Tajson wyglądał o wiele lepiej. Jest to wspaniały koń ale niestety nie do szkółki. Jak będzie do sprzedania a ja będę potrzebować trzeciego do obijania się to pomyślę nad nowym rumakiem🙂
Witajcie, mam pytanie, ma ktoś może jakieś doświadczenia z jazdą rekreacyjną i sportową w KJK Szary? Jak wyglądają jazdy? I jeśli chodzi o sport, to są jakieś specjalne wymagania jak np. zdana odznaka ?
Bardzo proszę o odpowiedzi, jeździłam dotąd w innej stajni i chciałabym poznać wasze opinie.
Polecicie jakaś stajnie gdzie znajomy kiedyś jeżdżący, może sobie na spokojnie pojeździć, odświeżyć w fajnej atmosferze?
Dodam, ze jazda musi być prowadzona po angielsku, no albo hiszpańsku  😉
w Mustangu kiedyś jeździli Japończycy... więc całkiem możliwe, że jest opcja lekcji po angielsku.
i na Tajsonie i na Łazarze miałam okazję jeździć w Podskalanach na wf na studiach. Hmm wolę się nie wypowiadać na temat tej ,,rekreacji''.


opowiedz wlasnie
Szepcik jeździli, ale jakichś szczegółowych rad to nie dostawali, chyba że mówili po polsku 😉
W Botoi ,
Dawid Foremniak prowadzi jazdy po angielsku dosyć często i jeźdzcy dostają szczegółowe rady 😉
W Santosie Ania W. prowadziła jazdy po angielsku. W Mustangu w takim podstawowym zakresie(jak dziewczyny piszą) były, ale nawet nie wiem kto tam jest instruktorem teraz, to było ładnych parę lat temu. W Michałowicach można by zapytać, raczej też jest taka opcja.
Pamietam tych japonczynków, ale to było z 4 lata temu i chyba na jazdach u Asi Pawłowskiej której już dam nie ma.
dumkowa, zapraszamy do Laskonika, nie ma problemu z prowadzeniem jazdy w języku angielskim 😉

BTW przyznawać się, kto się wybiera na Małopolskie Święto Konia? Jako widz, fotograf czy uczestnik? Ja mam nadzieję wpaść chociaż na jeden dzień, spróbuję zgarnąć też kogoś z aparatem 🙂
Kto będzie w Swoszowicach w ten weekend na zawodach?
Bo możliwe,że się wybiorę i będę focić.
Jaaa jaaa jaa !  😍

Siwa kobyłka Novela , konkursy L,P

Z góry dziękuje  :kwiatek:
Witajcie, mam pytanie, ma ktoś może jakieś doświadczenia z jazdą rekreacyjną i sportową w KJK Szary? Jak wyglądają jazdy? I jeśli chodzi o sport, to są jakieś specjalne wymagania jak np. zdana odznaka ?
Ponawiam pytanie 🙂
Ania. rekreacja jest moim zdaniem fajnie prowadzona, na jeździe instruktor zwraca uwagę na błędy (ale nie automatyczne 'pięta w dół, głowa do góry, pięta w dół, głowa do góry😉 ). Widuję, że jeżdżą po drągach no i dużo elementów typu serpentyny, wężyki, koła itp.  Z boku wygląda, że jak najbardziej warto 🙂 a i koniska przyzwoite, nie takie totalne trupostrzały, jak to czasem widuje się w rekreacji.

Jazdy sportowe są z Ania Szary na koniach po sporcie, z tego co widziałam to pociskają jakieś przeszkody. Treningi są indywidualne lub w dwie osoby - aczkolwiek jeśli prawię jakieś herezje, to proszę o sprostowanie, stoję u Szarych z koniem swoim więc nie zawsze na rekreacji się nie skupiam 🙂 Nie wiem nic co do przymusu posiadania odznaki, warto dzwonić i pytać.

Trochę widziałam rekreacji w Młp, sama sporo jeździłam to tu, to tam i uważam, że u Szarych wygląda to naprawdę przyjemnie 🙂
BTW przyznawać się, kto się wybiera na Małopolskie Święto Konia?


Ja dziś przypadkiem zauważyłam wydarzenie na facebooku i jak będę mieć towarzystwo to chętnie się przejdę.
A jeśli będzie ładna pogoda to już w ogóle 😀
kolebka, dzięki za informacje, niedługo sama zobaczę jak to wygląda 🙂
DeJotka, ja też! 😀
biały gad w granatowym komplecie w jakimś chyba P-N + gniady grubas z żółwikiem LL-L 😍
Znając życie i głównie towarzystwo w którym się wybieram to do N pewnie nie dotrwam,ale zobaczymy co się da zrobić 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się