Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

In., w Polsce? chyba nie...
In.   tęczowy kucyk <3
24 października 2012 20:53
Tak, w Polsce. W Elblągu ani w Krakowie gin mi badań nie robił, w Białym Borze i w Krakowie dostawałam recepty od rodzinnego, w Krakowie w jednej z aptek w Hucie sprzedają bez recepty.
(wymieniam akurat te miasta, bo tam mieszkałam więc wiem z autopsji, a nie że ktoś gdzieś kiedyś mówił)
In., od stycznia br.: jeśli rodzinny wypisze refundowany lek bez "podkładki" od specjalisty, to szykuje sobie kłopoty w razie kontroli. Nierefundowane zdaje się mogą, ale nie bardzo chcą, nie wiem czemu.
No właśnie ciekawa jestem danych o urodzeniach z września/października 🙂 Bo "kilka" kobiet jednak na tabsy sobie poczekało...
In.   tęczowy kucyk <3
24 października 2012 21:18
halo, o refundowanych antykoncepcyjnych jeszcze nie słyszałam 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 października 2012 21:37
No właśnie, antykoncepcja nie jest refundowana. Rany, potrzebuję tej recepty a średnio mi się widzi płacić kolejne 100zł za wizytę 🙁 Ginekolog do którego chodzę i który wypisuje mi recepty przyjmuje tylko raz w tygodniu, w środę w Lublinie, więc mieszkając w Warszawie średnio mam jak tam pojechać. A z innej strony- czy np jeśli moja mama pójdzie do mojego lekarza po receptę dla mnie to dostanie ją? (Tzn to też pewnie zależy od lekarza, ale czy np nie jest to prawnie zabronione?)
Jak to nie jest? Z tego co wiem to tabletki, które brałam były. Kosztowały całe 7 zł za opakowanie i przy przepisywaniu babka mi powiedziała, że są refundowane.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
24 października 2012 21:47
A, to nie wiedziałam  😉 w każdym razie NuvaRing, który biorę, na pewno nie jest  😉
Bo to już jest wyższa klasa  🤣
In.   tęczowy kucyk <3
24 października 2012 21:48
http://www.pro-life.org.pl/2012/03/refundacja-antykoncepcji.html - refundowane są Microgynon, Rigevidon, Stedril 30, Levomine, Depo-Provera.

Pierwszy raz o nich słyszę.
smarcik, a może poszukasz sobie jakiegoś gina od recept w Warszawie? Ja, będąc w LIMie, po prostu dzwonię i lekarz wypisuje. Odbieram receptę po 3 dniach w placówce. Na kontrolę chodzę co mniej więcej pół roku.
Mam problemy z kolanami. Ot, bolą sobie. A mi, bijcie mocno, jakoś nigdy nie po drodze do lekarza.
Dlaczego kiedy chodzę na wysokich obcasach nie mam z nimi problemów, a z kolei po przejściu 1,5-2 km na płaskich ból się pojawia?
rodzinny moze wypisywac antykoncepcyjne. w wiekszosci refundowane nie sa.a refundowane tez moze, jesli ma umowe z funduszem.
cavaletti, w angorze sa rozne naukowe fakty podane razem ze zrodlem. moze tam cos znajdziesz?
katija, dziękuję, rozejrzę się :kwiatek:
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 października 2012 05:25
cavaletti ja mam to samo, dlatego właśnie idę dzisiaj do lekarza po skierowanie do specjalisty, przy okazji zapytam o anty. Tylko u mnie to akurat skutek przeciążenia (raz a dobrze w zeszłym roku, od tamtej pory ciągnie się za mną paskudztwo 🙁 ). Jak nie lubię chodzić na obcasach tak teraz zaczęłam bo po prostu łatwiej. No i w nocy zamiast spać zwijam się z bólu  🙄
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 października 2012 06:44
Ja żeby mi lekarz rodzinny wypisywał tabletki musiałam donieść zaświadczenie, więc poszłam do ginekologa i powiedziałam, że mój lekarz rodzinny wymaga zaświadczeń o wszystkich lekach jaki przyjmuje. I wypisał 😉
noen   A story of a fighter of our human race
25 października 2012 09:14
W Polsce tez pada juz snieg? 🙁
To a propos, bo też do przedłużenia umowy - skąd wziąć wpis do ewidencji gospodarczej? Dostanę go dopiero jak firma ruszy czy od razu po zarejestrowaniu formy?


Dzionka powinien pojawić się dzień po zarejestrowaniu firmy o tu klik.Stąd można sobie wpis druknąć. 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
25 października 2012 09:20
noen, na szczęście u mnie jeszcze nie 🙂
noen, zapowiadają śnieg na weekend 😉
noen   A story of a fighter of our human race
25 października 2012 09:47
Macie szczescie, u mnie, wyglada to tak:
noen, już niedługo, pierwsze prognozy o śniegu już się pojawiają 🙁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 października 2012 15:10
noen ale biało, zazdroszczę!


Byłam dziś u tego lekarza- jak poprosiłam o receptę na antykoncepcję Pani zrobiła wielkie oczy i powiedziała, że po tegorocznych zmianach nie ma takiej opcji  😉
cieciorka   kocioł bałkański
25 października 2012 19:18
W górach śnieg już z miesiąc temu padał.

Dlaczego na kontenerach na szkło jest napisane, że są na szkło kolorowe? Przezroczyste się nie nadaje?
cieciorka, przeważnie stoją dwa: szkoło kolorowe, szkło białe. Najwyraźniej ma to znaczenie 😉
ashtray, dziękuję, ale już dzisiaj odebrałam osobiście 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
25 października 2012 19:30
Mia, u mnie jest tylko jeden, ale wrzucam tam wszystko :P
cieciorka, oni i tak potem jeszcze sami to segregują 😉
Freska   Trakeńska Szczęśliwa Miłość
25 października 2012 20:05
Na podstawie jakich "rankingów" zadawane są pytania w teleturniejach np "Postaw na milion". Chodzi mi o pytania typu "Ile procent Polaków nie je mięsa?"

edit. błąd ort.
noen   A story of a fighter of our human race
25 października 2012 22:51
smarcik, nie ma czego! U mnie na wyspie pada caly czas snieg, jest sztorm czyli wieje tak, ze nie mozna prawie isc...
cieciorka   kocioł bałkański
25 października 2012 23:13
Kim jest dziewczyna z plakatów "bo zupa była prawdziwa"? Mam wrażenie, że agencje reklamowe po prostu kupują gotowe obrazki z nią, ale tylko ona się tak powtarza- dlaczego wszędzie się pojawia? Na infolinii w fakcie w artykule o łuszczycy..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się