Pensjonaty, stajnie - Zachodniopomorskie, okolice Szczecina

a to nie jest stajnia Damiana?
hym, ciekawe. moze ta na terenie szkoły w policach? nic nie kojarze nowego i innego (z takich komercyjnych, a nie "przydomowych"😉

no i się otworzyła (albo jeszcze nie) nowa za Tanowem. ale raczej by nie pisali, że niedaleko Polic? ;/

bo opis, że trawa i lasy to...to wszędzie tak jest 🙂😉)
Dziewczyny wydaje mi się, że Damian to nie jest.. choć byłam u niego dawno to nie miał lonżownika...
trzeba zadzwonić zapytać :P
a lonzownik to zadnen problem zrobić 😉
zenona, - dzwoń, zostałaś jako policzanka wytypowana do dzwonienia :P
Z całym szacunkiem, u Damiana są dwa karmienia, nie ma lonżownika, opieka jest sporadyczna a żeby mieć bieżącą wodę w stajni (!) trzeba iść na portiernię i poprosić o odkręcenie.
o lol to nie wiedziałam że u Damiana to takie drastyczne warunki, bo woda to chyba podstawa
OK. nie ma problema bd dzownić.. choć już napsiałam maila to jeszcze nie odpisano mi.. jak bd coś wiedziec to odrazu wrzucam co to za stajnia 🙂
swoją drogą to troche dziwne, żeby w ogłoszeniu nie podać adresu (nazwy miejscowości chociaż).
osoby znające okolice pewnie nie zadzwonią, bo wiedzą jakie są stajnie, nie domyślą się że to nowa. Albo zadzwonią i dodzwonią się go własnej 😉
.. koleżanka mi doniosła na FB, iż jest to stajnia w Niekłończycy... facet miał 2 konie i teraz ma 1, bo 1 sprzedał i szuka konia do towarzystwa 😉
hym... no to wiadomo.
w nieklonczycy są 3 miejsca z końmi (albo to trzecie wioske obok - zawsze mi się myli...ale tam wczoraj 3 czy 4 chodziły tak z daleka to fajowe warunki)
1 dziewczyna ma 2 konie (przynajmniej kilka dni temu, taką emerytke i renciste - odemnie zresztą dostanego 😉 ) fajne warunki, bardzo fajne.
facet ..dziwny facet. bym uwazała. Co chwile tam inny koń i zawsze ma z nimi jakiś problem, konie znarowione itp (przez siebie raczej stworzony bo u innych te problemy nie występują). Boksy miał miniaturowe, łąka całkiem całkiem

a...i jeszcze jedni ludzie mają takie mini zoo i kucyki w nim w kojcach.

o innych niewiem, jeśli komuś zależy moge się podowiadywać 🙂
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
06 listopada 2012 21:49
a ja z innej beczki zagaję - czy jest w okolicy pasowacz siodeł? Taki nasz szczeciński Bogdan - żeby miał ze sobą kika modeli i znał się na swojej pracy? Bo wydaje mi się że muszę zmienić siodło ale tak naprawdę nie mam się kogo kompetentnego poradzić czy na pewno i na jakie itd.
znacie kogoś takiego?
Moze ktos z was chcialby poddzierzawic swojego konia? szukam konia do wspoldzierzawy w okolicach szczecina z dobrym dojazdem komunikacja miejska.
Tak pobieznie przeczytalam kilka ostatnich stron i jezeli mowa o stajniach w okolicach 650zł z halą to zapomnieli tu wszyscy o wspanialym Przylepie - praktycznie w centrum 🙂 Obecnie o ile mnie pamiec nie myli 680zł/m-c

Dodatkowo mam pytanie, czy kojarzycie moze kogos, kto ma przydomowa stajnie/stodole, duze pola, laki, gdzie mozna tanio wstawic mlodego konia? Chodzi dokladnie o to, zeby duzo przebywal na lakach.
Kajula, a zalezy Ci na małej odległości od Szczecina czy faktycznie na pastwiskach, opiece i cenie?
Najlepiej do 50km od Szczecina 🙂
No to nic Ci nie polecę - nie znam Waszych biższych okolic a do mnie 160 😉
Kajula,  przylep w centrum? jakies nowe centrum powstalo ? 😉

napisz do zielona_stajnia - ona ma takie warunki właśnie dla młodziaków i innych "dużo łąkowych"

Krecik85, jeśli jesteś pełnoletnia, dobrze jeździsz i nie straszne ci dojechanie 2 autobusami - 20 km od szcz. to zapraszam na pw 😉 - moje stoja i sie nudzą

edit: zielona sama napisala zanim wysłalam, ale kasowac juz nie bede 😉
wlasnie chcialam napisac ze chyba centrum sie przenioslo nieco😉
Oj tam kochane, czepiacie sie   😀
Napisałam praktycznie centrum, moze dlatego, ze ja mam z domu niecale 2 km 😀
A z centrum do domu jade 10 minut w szczycie, dojezdza autobus do Przylepu, wiec jak dla mnie prawie centrum :p

ps. do Zielonej stajni jest 160km 😀
centrum = pl. rodła?
przez 10 min w szczycie przejeżdżam 2-3 skrzyżowania (w końcu każde światło to 2 min, a czesem czekasz kilka zmian). daje to odległośc tak do 5 km (przy sredniej predkośc 30/h ale to się raczej nei zdarza tak gnać ..ale czej max polowa jak ruch średni😉. by musiał ten przylep gdzieś w okolicy turzynu być 😉))

a tak poważnie, to co uważacie włąsnie za "centrum" ? jaki obszar? bo mma zawsze problem z okresleniem ile jest km ze szczecina gdzieś (np do brzózek) - bo szczecin jest cholernie wielki - rozległy. i można albo od najbliższych rogatek z drogą wyjazdową albo od centrum - ale jakiego miejsca skoro centrum tez ma pewnei z kilka km? (tez takie porozciagane jest....)
Centrum? wszystko miedzy pomorzanami a niebuszewem a zawadzkiego 😀
Dla mnie centrum to Brama Portowa.... kiedyś stał tam "Dom Towarowy Centrum" i jakoś tak mi do określenia tego miejsca jako centrum najbliżej.... ale stamtąd do Przylepu w 10 min , to jedynie w środku nocy kiedy świateł i ruchu nie ma - oczywiscie przy założeniu średniej prędkości z 80 km/h ;-)
[quote author=_Gaga link=topic=14602.msg1606143#msg1606143 date=1354792048]
Dla mnie centrum to Brama Portowa.... kiedyś stał tam "Dom Towarowy Centrum" i jakoś tak mi do określenia tego miejsca jako centrum najbliżej.... ale stamtąd do Przylepu w 10 min , to jedynie w środku nocy kiedy świateł i ruchu nie ma - oczywiscie przy założeniu średniej prędkości z 80 km/h ;-)
[/quote]

I dokładnie od Bramy Portowej liczę, pracuję na Pl. Batorego, stąd do Warzymic jadę naprawdę 10 minut, przy czerwonej fali max. 15 🙂 Oczywiscie, gdyby liczyc przejazd do Przylepu przez Ku Sloncu (tedy krocej, ale mega korki) to mozna stac i 40 minut. Ale przez Rajkowo duzo szybciej, bo nie ma ruchu. Pisze z wlasnego doswiadczenia, bo ta droge pokonuje kilka razy dziennie, a i do Przylepu jezdze bardzo czesto 🙂
Fakt, przy założeniu sredniej prędkości 60 km/h (czyli nie do końca zgodnie z przepisami), przez Rajkowo w +/- 10 min dojedziesz z Placu Batorego... jednak w Przylepie tylko ujeżdżalnia - do lasu raczej nie pojedziesz :-(
Czy ja wiem, las tez znajdziesz jak troche dalej pojedziesz. Ale sa swietne pola przy samej stajni, uwielbialam je  😍
W Przylepie fakt, ujezdzalnia i hala jeszcze, ale fajne tereny, szczegolnie wiosna, naprawde da rade znalezc 🙂 tylko to nie na teren 40 minutowy, tylko ciut dluzszy 🙂
no dla mnei też - rodła bo tam sa końcowe autobusów i brama portowa - grzybek konkretnie, który był punktem spotkań "w centrum" wszystkich (szczególnie młodych) szczecinian - szczególnie przed powstaniem radissona i jego schodów 😉 a teraz postawili w jego miejsce jakieś paskudztwo i centrum zniknęło 🙁

przy takim rozległym centrum powinno się mówić "od centrum centrum 😉)) " albo właśnie "z rodla/z bramy" 😉

a co do śrdniej prędkości to w cyklu brzozki - centrum (albo gdzies w okolice) - czyli większość poza zabudowanym, wioski mam średnią ok 50 k/h - i mniej . w miescie nawte jak gnasz 60/h to wychodzi ok 30 - bo stoisz duzo, podjeżdżasz.... tylko w nocy po głównych jest "fajnie" 😉
ja tam jakos nie moge wylezc z lewobrzeznych stajni gleboko-polickich przez cale zycie😉
ja tam jakos nie moge wylezc z lewobrzeznych stajni gleboko-polickich przez cale zycie😉


Nic dziwnego, w koncu najpiekniejsze tereny 🙂

Niedługo będzie fajna alternatywa dla stajni szczecinskich - stajnia kolo stargardu, wielkie padoki, piekna stajnia, hala, czysciutko, cudowne tereny (lasy, jezioro) itd 🙂 zdradze szczegoly juz w przyszlym tygodniu 🙂
ktoś chce jechać do berlina na targi jutro lub w niedziele? moge jechać swoim autem (4 miejsca) lub dołączyć się do kogos jak jedzie i ma wolne miejsce... albo może kupić mi tam cukierki na wage? :P
moja ekipa się wykruszyła przez zjazdy jakies i inne zobowiązania 🙁
proszę o PW
Nowy Hotel dla koni koło Szczecina!

KOSZEWO (koło Koszewka - Dworek Hetmański).

Stajnia położona nad samym jeziorem Miedwie, w otoczeniu lasów i pięknych łąk. Boksów w stajni około 60-70. Boksy duże, stajnia bardzo zadbana. Obecnie trwają prace nad renowacją stajni - malowanie ścian, naprawa oświetlenia, ogarnięcie hali itd.

- dwie łąki, na których znajdują się ogromne padoki
- hala murowana, betonowa (póki co mała, ale w planach na 2013 rok jest postawienie dużej)
- dwie stajnie - oddzielnie klacze, oddzielnie ogiery, wałachy
- w stajni prowadzona jest prywatna hodowla koni arabskich
- konie wyprowadzane codziennie na padoki
- sprzątane raz w tygodniu - ogóle stajnia jest bardzo czysta
- karmienie latem 2 razy dziennie, zimą 3 razy dziennie
- karuzela

Koszt miesięcznie jeszcze do ustalenia, bo dopiero powstaje tam hotel. Myślę, że będzie to kwota 550zł miesięcznie (max. 600zł).

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam na PW. Stajnia jest prywatna, więc na chwilę obecną nie można wjechać na teren ot tak, żeby sobie obejrzeć. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to zapraszam do kontaktu, ja się wybieram w weekend.

Ja samochodem jeżdżę tam 3-4 razy w tygodniu, z centrum lub z Warzymic i okolic mogę zawsze kogoś zabierać 😉 odległość od Szczecina około 40km.

A tu kilka zdjęć 🙂
przepraszam, że z ludźmi, ale nie robiłam jeszcze takich ogólnych.

















Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się