Stajnie w Warszawie i okolicach

emptyline   Big Milk Straciatella
06 listopada 2012 18:02
Ja uznaję 2-kilometrowy spacer do stajni, niekoniecznie ciemnym lasem po pas w błocie. 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 listopada 2012 18:26
reinko, a Stajnia Zielonki? Hali wprawdzie brak, ale plac jest oświetlony i woda na nim nie stoi. Właściciel bardzo normalny i można się bez problemu dogadać.
kujka   new better life mode: on
06 listopada 2012 18:27
a sa miejsca w Zielonkach?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 listopada 2012 18:34
W chwili obecnej brak, ale zawsze się można zapisać do listy 😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
06 listopada 2012 20:01
emptyline nie da się bez auta- chyba że lubisz przyjeżdżać do stajni rano (pks z Wołomina jeżdżą - ostatni chyba swego czasu był o 7:30 a następny jakos popołudniem, a po potem jakieś 15-20 min na piechotę przez wieś) chyba że z kimś będziesz się zabierać- ale jest to wbrew pozorom trudne do wykonania- sama woziłam jedną dziewczynę, ale było to dość kłopotliwe i dla niej i dla mnie
cieciorka   kocioł bałkański
06 listopada 2012 20:10
belgijska bułeczka, po prawej stronie na drodze do liderówki coś wyrosło?
emptyline   Big Milk Straciatella
06 listopada 2012 20:11
Ja czysto informacyjnie, tak myślałam, za ładnie na niską cenę i jeszcze dojazd. 🙂
To fakt, Dąbrowica ma naprawdę super cenę jak na swój standard - przynajmniej na oko, bo nigdy tam nie stałam. Jest hala, są pastwiska (tak?), czysto w boksach... I chyba 750zł teraz? Szkoda, że ode mnie taki kawał.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
06 listopada 2012 20:17
cieciorka - a to nie przypadkiem prywatna stajnia??
Niedaleko Liderówki wiem, że jest prywatna stajnia z rozmowy z jedną z pensjonariuszek. Stajnia podobno super ale niestety wstępu na obiekt z tego co słyszałam brak. Znajomym podobno pozwalają wjechać na wypasioną halę. Niestety nie wiem co moja rozmówczyni miała na myśli mówiąc wypasioną
cieciorka   kocioł bałkański
06 listopada 2012 20:43
Wam chodzi o Slawhorse, rzeczywiście jest dość wypasiona. Nie wiem wprawdzie o którą szutrową drogę do Liderówki chodzi, ale Slawhorse jest po lewej stronie drogi na której stoi, kierując się do Liderówki. Myślałam, że może coś nowego.
cieciorka
Czy piszesz o stajni, ktora - jadac z Łomianek asfaltem skrecasz w lewo w szutrowke w strone Liderowki - a ta stajnia jest po prawej stronie ?
To tak jeszcze  a propos Dąbrowicy, jeśli pogoda na to pozwoli, to gdzieś za miesiąc zostanie zadaszona karuzela. Konstrukcja już jest, trzeba poczekać na fundamenty 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
06 listopada 2012 21:04
wrzos to dobrze- bo to co się dzieje po deszczu z podłożem w każdej karuzeli bez drenażu to masakra strach konia wpuszczać - jednak w PL nie ma warunków na karuzele odkryte 🙁
cieciorka   kocioł bałkański
06 listopada 2012 21:40
baba_jaga, do liderówki można dojechać z Warszawskiej (głównej ulicy) z dwóch stron i w obydwóch przypadkach skręcasz z niej w prawo. W jednej opcji nigdzie już nie skręcasz ino mijasz krzywe skrzyżowanie, w drugiej skręcasz w lewo- w Brzegową lub przed Liderem. Pewnie o Brzegową chodzi. Stamtąd może być rzeczywiście być widać stajnie po prawej i padoki. Nawet wygrzebałam zdjęcie. Do stajni wjazd jest od 6 pułki piechoty i wtedy od Lidera do Liderówki jet po lewej 🙂
Odsyłam ponownie do mojej boskiej mapki na poczet przyszłych pokoleń utworzonej: http://c.wrzuta.pl/wi10251/152b3653001ee5b24ee4c821/kepa
a tutaj dokładna lokalizacja.
Budynek na zdjęciu nie jest piętrowy, to hala.
W chwili obecnej brak, ale zawsze się można zapisać do listy 😉


No tak, ale w takiej kolejce to można parę ładnych miesięcy czekać, a boks przydałby się w przeciągu miesiąca 🙂
Co nie zmienia faktu, że Zielonki są ok  😀
Cieciorka
Wszystko sie zgadza z ta Twoja mapka  🙂
Z Ł jechalysmy Armii, w lewo Brzegowa, po prawej Slawhorse, a po lewej na rogu Liderowka.
Bylysmy juz wieczorem (ciemno bylo) i maszerowac to bym sie tam jednak nie zdecydowala. A wstyd przyznac, rozne glupoty sie robilo, by do stajni dojechac.
Nie kojarzylam, ze Wilczeniec jest w sumie najbardizej po drodze.
4 stajnie niemal w jednym miejscu, niezle !


Kojarzy ktos co to za stajnia, ktora oglasza sie w okolicy Wolomina ?
Adres podaja przy Raclawickiej, a tam przeciez Hawajka.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 listopada 2012 22:01
reinko, niestety w tej okolicy za dużo sensownych opcji nie ma jak się chce i dobre warunki dla konia i do jazdy 🙁 Bolesne to dla mnie szczególnie, że mieszkam koło Starych Babic, więc sensowna stajnia w tej okolicy byłaby dla mnie super opcją. A zapomniałam - jeszcze Garo jest, ale jest hm, ciut droższe niż reszta wymienionych. Ale boksy za to są 😉
Koniczka, są może ze dwa wolne 😉 Ogólnie to Garo się mocno skompletowało.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 listopada 2012 22:06
quantanamera, wydawało mi się, że więcej wolnych widziałam, bo tam zdaje się parę było tylko na weekendowy trening. No, ale kawałek kąta wolnego jakby nie patrzeć jest jeszcze szansa tam znaleźć 😉
Przez moment pomyślałam, że może Garo, ale szybko mi przeszło jak zobaczyłam że pensjonat kosztuje ok 2000zł....  🤔wirek:
wrzos może zaprosiłabyś mnie któregoś dnia do Was? Pytam, bom szczerze ciekawa, wstyd się przyznać, ale nigdy w FC Dąbrowicy nie byłam. A może dzięki Tobie byłaby okazja?  😀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 listopada 2012 22:12
reinko, z tego co mi wiadomo to ciut poniżej. No ale warunki pierwsza klasa 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
06 listopada 2012 22:24
oo, a czemu  z Kozielskiej sie wyprowadzac chcecie Reinko?
wrzos może zaprosiłabyś mnie któregoś dnia do Was? Pytam, bom szczerze ciekawa, wstyd się przyznać, ale nigdy w FC Dąbrowicy nie byłam. A może dzięki Tobie byłaby okazja?  😀



wiesz, zaproszenie masz od prawie dwóch lat 😉, ale jak coś, to oficjalnie zapraszam, myślę, że warto obejrzeć, bo stajnia naprawdę fajna. Wpadaj w weekend. Przy okazji robię imprezę marchewkową z okazji jedenastolecia 🙂
wrzos Chętnie, tylko musiałabyś mi podać dokładny adres, gdyż google wypluło mi iż adres podany w naszym katalogu Voltowym jest niedokładny i nie będzie się ze mną tak bawił 😉 W ten weekend akurat "szkolę się" w Łodzi, ale mam nadzieję, że inny też wchodzi w grę? 😉
Sierra zapraszamy  🙂 jeśli będziesz miała jakiś problem z dojazdem to zadzwoń a chętnie po Ciebie wyjadę. Myślę że stajnie warto obejrzeć. Moje konie stoją w Dąbrowicy już 2,5 roku i jak do tej pory- jesteśmy cały czas na TAK. Czysto, miło, kameralnie.
reinko ja i Brzask stoimy w Stanisłąwów 52  🙂
mi się stanisławów nie podobał 🙁
Niby nie ma problemu z podawaniem suplementów, ale najlepiej żeby to był tylko 1 suplement raz dziennie, a jak ktoś chce podawać kilka różnych to byłoby dobrze, żeby je sobie zmieszał 🤔wirek:
Konie w stajni angielskiej nie dostają wody, bo przecież mogą się napić jak są na padoku.
W stajni murowanej jest chyba kiepska cyrkulacja. strasznie tam śmierdzi, mimo, że syfu w boksach nie było.
Plac do jazdy jest jednocześnie padokiem. Nie bardzo podobała mi się wizja treningu wśród koni które sobie łażą luzem po placu.
Plac jest oświetlony, ale "wiadomo ile to prądu ciągnie, w innych stajniach rozwiązują to pobieraniem opłat za korzystanie z oświetlenia".
Na większość moich pytań właściciel odpowiadał "tak, ale..."

Za to tereny suuuuper. Nie każda część Kampinosu jest tak urokliwa.
baba_jaga, Oglasza sie  stajnia Hawajka, tylkko z jakiegos konta innego, nie wiem kto to w zasadzie oglasza. Ale to Hawajka na 100%
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się