SIODŁA

Niestety ale ze skóry bardzo trudno pozbyć się pleśni...
jett   success is the best revenge
20 października 2012 20:35
Miał ktoś do czynienia z siodłami firmy TEKNA? Np. >klik<
Co sądzicie o siodle euroridinga, model topas? Miał ktoś może? 😉
Miał ktoś do czynienia z niemieckimi siodłami marki GH (George & Henry)? w życiu o takim nie słyszałam a właśnie dostałam do wypróbowania, będę widzięczna za jakiekolwiek informacje 🙂
Pies zabawił się z moim siodłem..  🙄 Mogę cokolwiek z tym zrobić?
hey🙂

czy ktoś wie co oznaczają poszczególne numery (oznaczone czerwonym kolorem na zdjęciu) z tybinki w siodłach marki stubben?
przepraszam za 🚫 ale chciałam ogarnąć siodła na stronie ihaha.pl i wejść na nią nie mogę. Wyświetla się że została zhackowana.
Też tak macie?
kotlet, tak
Czy ktoś wie co to za model Prestige?  👀 👀
Moon   #kulistyzajebisty
30 października 2012 12:03
Elastic, Rialto?
to ja bym obstawiała Sydney (czy Sidney, nie wiem jak się pisze poprawnie) 🙂 Rialto i Elastic mają inne poduchy.
Nie miała baba kłopotu kupiła sobie Winteca 😉
Mam 2 problemy, pomożecie mi?
Pierwszy dotyczy puślisk ujeżdżeniowych na haczyk, mam problem bo tej pory miałam zwykłe puśliska, które podciągałam i ładnie zawijałam, przekłdałam przez strzemię i przy zakładaniu siodła mi nie dyndały. Co robicie z ujeżdżeniowymi? Jest jakiś patent żeby nie dyndały wiecznie i wszędzie?

Druga sprawa dotyczy popręgu - niestety nie obedzie się bez przedłużki. Czy sa jakieś specjalne przedłużki do popręgów ujeżdżeniowych? Boję się że w miejscu przedłużki będzie konia obcierać, ranić. Są jakieś ochraniacze na przedłużki, czy coś w tym rodzaju? Czy trzeba będzie doszyć do czapraka jakiś ochraniacz?

Nie mam pojęcia co zrobić... zachciało mi sie udziwnień, a teraz sie ze mnie wszyscy w rodzinie śmieją jaki to ja sobie sprzęt kupiłam, że nawet pojeździć nie mogę 😂
A nie możesz kupić dłuzszsego popręgu?
Bardzo bym chciała, ale ponoć dłuższych ujeżdżeniówek niż 80 cm nie robią. W tej chwili mam 75 cm i do zapięcia na pierwsze możliwe dziurki brakuje mi 20cm... Można ewentualnie na zamówienie z Daw-Mag.
używam zwyczajniej przedłużki, nie ma z tym problemu. A winetc robi popregi ujezdzeniowe do 90 cm.
Nie wiem czy by ci się nadał, ale myslę że jako ujezdzeniowy, czyli do długich przystuł chyba by ci się nadał. I sprzączki są schowane.
http://sklep.bergo.pl/popreg-neoprenowy-6281-p-804.html
Palemka tymczasowo bardzo fajne rozwiązanie 😀
Uff już się trochę uspokoiłam
[quote author=małaaa link=topic=31.msg1567286#msg1567286 date=1351446297]
hey🙂

czy ktoś wie co oznaczają poszczególne numery (oznaczone czerwonym kolorem na zdjęciu) z tybinki w siodłach marki stubben?
[/quote]

Zapewne rozstaw łęku i numer siodła 🙂
mela86 ale pusliska ujezdzeniowe można ładnie podciągnąc i przeciagnąć przez strzemię 😉
Epikea czy dobrze rozumiem, że to trzeba rozpiąć tę zapinkę (poprawnie to się chyba nazywa haczyk?), podciągnąć strzemię a następnie przełożyć puślisko? Ha... czyli już nie będzie mi dynadać 😀iabeł:  Już miałam wrócić z przeprosinami do swoich starych puślisk 😁
Dziękuję za pomysł :kwiatek:
Epikea czy dobrze rozumiem, że to trzeba rozpiąć tę zapinkę (poprawnie to się chyba nazywa haczyk?), podciągnąć strzemię a następnie przełożyć puślisko? Ha... czyli już nie będzie mi dynadać 😀iabeł:  Już miałam wrócić z przeprosinami do swoich starych puślisk 😁
Dziękuję za pomysł :kwiatek:

wyciągać haczyk - i wsadzasz w najwyższą dziurkę u saaaamej góry (robią sie krótkie pusliska)
potem podciagasz strzemie po pusliku do gory ile sie  i dolny koniec puśliska przekladasz przez strzemie
Jak w normalnych pusliskach, z tą roznicą ze najpierw przekladasz haczyk w maxymalnie wysoka dziurke
[quote author=małaaa link=topic=31.msg1567286#msg1567286 date=1351446297]
hey🙂

czy ktoś wie co oznaczają poszczególne numery (oznaczone czerwonym kolorem na zdjęciu) z tybinki w siodłach marki stubben?


Zapewne rozstaw łęku i numer siodła 🙂
[/quote]

Mnie też interesuje to, ale dokładne rozszyfrowanie numerów. Literki oznaczają rozstaw, tyle wiem.
Rozstaw to raczej CYFERKI, a nie literki 🙂 a reszta cyfer to po prostu numer seryjny siodła, ot tyle.

Czy wie ktos gdzie mozna kupic siodlo kentaur ( najlepiej uzywane ) tak zeby ktos przyjechal dopasowal mi je do konia i zebym mogla miec jazde probna? Najlpiej gdzies w okolicach warszawy?
Odkopuje rozmowę 🙂 co powiecie o siodle  Passier Marcus Ehning ? Bo mam w stanie idealnym na oku za 2 tysiace 🙂
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
20 listopada 2012 09:13
Powiemy tyle, że najlepiej przymierzyć na konia, pojeździć i ocenić własne i końskie odczucia.
Wszystko tu musi do siebie pasować.
Gillian   four letter word
20 listopada 2012 18:35
warkolki, siodło moich marzeń! 🙂 tylko 2 tyś to trochę podejrzanie niska cena.
http://www.decathlon.com.pl/PL/siod-o-schooling-osprz-17-5-200866101/
jak myślicie, będzie wygodne do rekreacyjnej jazdy i rekreacyjnych skoków? 😉
proszę o odpowiedź
Gillian, powiem Ci ,że dziewczynie nie na kasie zależy a własciwie siodlo w idealnym stanie 🙂 ylko chcialam sie dowiedziec czy nie przeplace ewentualnie 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się