Stajnie na Śląsku

Dziękuję! 🙂

Dowiedziałam się,że na Widoku jest obecnie wolny boks 😉
oficjalna propozycja zawodów towarzyskich w Jaworznie Ciężkowicach

PROGRAM

Sobota 08-12-2012 godz. 9,00
Konkurs nr 1 – specjalny Szkółka Jeździecka 60cm –mój pierwszy raz
Konkurs nr 2 – klasa LL wysokość 80cm Towarzyski – zwykły / art. 238.2.1
Konkurs nr 3 - klasa L wysokość 100cm Towarzyski – zwykły / art. 238.2.1
Konkurs nr 4 - klasa P wysokość 110cm Towarzyski – zwykły / art. 238.2.1
Konkurs nr 5 – klasa N wysokość 120cm Towarzyski – zwykły / art. 238.2.1
Konkurs nr 6 specjalny z JOKEREM / art. 269.5

NAGRODY
Konkurs specjalny z JOKEREM – I miejsce - komputer, derka polarowa, puchar oraz flot’s
Konkurs N – I miejsce - kino domowe, derka polarowa, puchar oraz flot’s
Konkurs P – I miejsce – derka polarowa, puchar oraz flot’s
Konkurs L - I miejsce – derka polarowa, puchar oraz flot’s
Konkurs LL – I miejsce – derka polarowa, puchar oraz flot’s
Konkurs specjalny – I miejsce – derka polarowa, puchar oraz flot’s.

http://www.koniejaworzno.pl/files/2012/zawody-grudzien.pdf
oraz wydarzenie na fb http://www.facebook.com/events/209723582496096/
Zapowiada się fajna zabawa  🙂
Wichurkowa   Never say never...
20 listopada 2012 10:16
Ale fajne zawody,trzeba się koniecznie wybrać🙂
Słuchajcie, szukam stajni gdzie można wstawić konia na tydzień w okolicy Jasienicy. Nie znam w ogóle okolicy więc bardzo proszę Was o pomoc. Z wymagań to tyle, żeby koniowi krzywda się tam nie działa. Planuję pojechać na ferie w te okolice i fajnie by było jakby była tam możliwość jazdy w teren, hala na wypadek wielkich mrozów też mile widziana ale nie niezbędna.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
22 listopada 2012 18:23
Hej szukam stajni w okolicach Dąbrowy Górniczej Sosnowca lub tych stron z wolnymi boksmi na 4 konie (3 hucuły i wielkopolak). Poszukuje stajni z dobra opieką najlepiej jakiejs o charakterze przydomowym a nie duzego kluby czy duzej stajni. Wobecnej stajni niespełniane sa podstawowe warunki dla koni i ciągle się o nie martwie jak mnie tam nie ma!Dlatego poszukuje nowego miejsca!bardzo prosze o jakies namiary!!!z góry wszystkim dziekuje za pomoc!!
efeemeryda   no fate but what we make.
22 listopada 2012 18:27
może Jaworzno Góra - Piachu? Chociaż nie wiem czy mają tyle miejsc...
U nas w Sławkowie niestety nie ma nic wolnego w tej chwili, jest jeszcze niedawno otwarta stajnia w Sosnowcu, mogę zdobyć do niej namiary jakbyś chciała  :kwiatek:
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
22 listopada 2012 18:45
W sławkowie już byłam, na górze piachu nie ma w ogole wolnego miejsca. Chodzi Ci może o ta w Sosnowcu Milowice?to tam sa miejsca tylko ze tam nie ma jak w teren niestety jechac w ogole bo to praktycznie w centrum osiedla jest połozone.Mam ogromny problem ze znalezieniem stjni bo albo nie ma tyle miejsc albo generalnie warunki nie taki a mnie tlko chodzi o dobra opieke bo z reszta sobie poradze bo trenowac mozna i na łace jak trzeba a poprostu nie chce sie martwic o to ze moj kon nie dostaje odpowiedniej ilosci siana i owsa co powinien
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
22 listopada 2012 18:55
Podobno istnieje jakas stajnia na Preczowie koło Dąbrowy Górniczej oraz jakas stajnia w będzinie inna niż amigo gdzie odbywa się hipoterapia ale niestety nie moge ich znalesc w sieci nigdzie i nie wiem czy to tylko pogłoski.Prosze was o pomoc bo mnie sie już pomysły stajni skończyły a to dosc pilna sprawa jest,moj kon do obecnej stajni wrocił po okresie treningu gdzie bylismy w innej stajni i teraz po powrocie zauwazyłam ze rzuca sie na jedzienie czego nigdy wczesniej nie robił a po za tym w ogole nie ma energ do pracy co tez dla niego jest dziwne i zaczełam sie tym bardzo martwic dlatego szukam pilnie nowego domu dla niego i 3 hucułów🙂
w Psarach jest jakaś przydomowa stajnia, jakoś na L się nazywa, nie mogę sobie przypomnieć. i na pewno Tarant w Strzyżowicach, ale nie wiem, ile mają boksów (chociaż obstawiam, że trochę ich mają, bo teraz stoi tam tylko kilka rekreantów), mogę zdobyć namiary jakieś
efeemeryda   no fate but what we make.
23 listopada 2012 08:25
moja koleżanka stoi w Mysłowicach i w tereny jeździ także nie jest tak źle z tym chyba. jeszcze w Chruszczobrodzie jest stajnia ale nie wiem jak tam dokładnie z opieką jest.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
23 listopada 2012 09:01
Calore możesz mi podać jakies namiary na tą stajnie?bo nawet nie wiem gdzie taka miejscowosc jest ale zawsze warto wiedziec o stajni cos na wszelki wypadek 🙂
Elfik, masz pw 🙂
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
24 listopada 2012 16:24
W Gojcu strony bodajże nie mają,pensonat tam ok 1000zł,ale z tego co wiem stajnia full zapełniona. W Jawiszowicach wolne boksy pensjonat ok 850zł stronka www.msmwestern.pl 🙂


🙂 stronkę mają ale nie bardzo rozbudowaną. Mieszkam niedaleko stajni. Niestety teren zamknięty więc nie wiem jak jest w środku. Ale kilka fotek jest.
http://a-prim.herokuapp.com/stajnia
Wichurkowa   Never say never...
24 listopada 2012 17:40
Nawet nie wiedziałam że mają stronkę🙂 Ja w stajni byłam tam wiele razy także w środku wszystko odpicowane, że tak powiem na wypasie🙂 z pastwiskami trawiastymi trochę gorzej ale coś tam mają🙂
A słyszeliście coś o kameralnej stajni Wolther w Dąbrowie Górniczej Tucznawie? 
W ogóle ta stajnia jeszcze istnieje? Są tam prowadzone jakieś jazdy?
Proszę o numer tel., bo ten podany w internecie nie odpowiada.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
01 grudnia 2012 07:19
Horka 90 z tego co mi wiadomo to na tucznawie juz nie ma stajni, ale rekreacja nadal działa w Chruszczobrodzie a to nie daleko jest bo ze 3 km za tucznawa przecież. Chcesz to mogę ci podać namiary tam
Dzięki Elfik, ale do Chruszczobrodu mam telefon, jeździłam tam nawet przez jakiś czas. A teraz w internecie znalazłam właśnie ofertę tej stajni w Tucznawie i chciałam się dowiedzieć czy to jeszcze jest aktualne.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
02 grudnia 2012 15:02
a czemu już nie jeżdzisz w chruszczobrodzie?
efeemeryda   no fate but what we make.
02 grudnia 2012 17:32
przy okazji, czy w Chruszczobrodzie coś zmieniło się na lepsze? w kwestii opieki i wielkości boksów?  😉
Co do wielkości boksów to nic się nie zmieniło (przynajmniej jak byłam tam pod koniec wakacji). Rozłożony boks miały tylko 2 hucuły, które stały razem i koń instruktorki, a pozostałe stały w takich małych. Ja to się nawet dziwię tym prywatnym właścicielom, że wstawiają swoje konie do takich małych boksów, tym bardziej że cena za ten boks to 500 zł, więc wcale nie tak mało.
Co do opieki to nie wiem, bo byłam tam za krótko.
W Chruszczobrodzie to jeździłam jakieś 3-4 lata temu, teraz mam swojego konia i szukam dla niego właśnie jakiejś stajni.
karesowa   Rude jest piękne!
02 grudnia 2012 20:59
Wiem, że swego czasu w Chruszczobrodzie można było poprosić o podwójny boks za dodatkową opłatą, jeśli nie było pełnej obsady i wówczas te boksy są jak najbardziej ok, a dopłata wcale nie była jakaś ogromna. 500zł to obecnie totalne minimum. A co do opieki to słyszałam że bez rewelacji niestety w dalszym ciągu.
Elfik   Piękny rudy sens życia:)
03 grudnia 2012 08:03
Nie jest najlepiej tam nadal, dlatego duzo osob zabiera konie własnie ze względu na opieke ktorej praktycznie nie ma a konie moim zdaniem traktowane sa przedmiotowo, ale tak to jest jak stajnie prowadza osoby nie znajace sie na koniach (myśle ze kazdy się z tym zgodzi). Zgadzam się z opinią, że 500zł to minimum wliczając rosnace ceny siana owsa itp, chociaż ja znalazłam super stajnie za 550zł i zabieram tam konia za 3tygs🙂więc trzeba poszukac poprostu🙂
karesowa   Rude jest piękne!
03 grudnia 2012 10:20
Elfik A gdzie ta stajnia jeśli można zapytać-może być PW. Ja też stoję w miejscu gdzie w moim mniemaniu mam jeździecki i koński raj za 600zł. Minus to dojazdy, spora odległość od miasta, ale coś za coś. W mojej najbliższej okolicy nie ma już stajni za 500zł a gdy konia kupowałam miałam szanse postawić konia w niezłych warunkach nawet za 400zł. Chruszczobrud ma dobrą lokalizację, gdyby warunki były inne, sama chętnie postawiłabym tam konia, niestety opieka kuleje z tego co wiem już od dawna. A może powstało coś fajnego niedawno w okolicach do 30 km od Zawiercia, orientuje się ktoś??
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
03 grudnia 2012 15:17
Dziewczyny, wierzcie mi nie macie co narzekać na śląskie ceny. Ja przeżyłam taki cenowy skok-szok po przeprowadzce do Krakowa, że głowa mała. Nie ma się co dziwić, że ciężko o stajnie za 500 zł, albo że w tej za 500 zł coś jest nie tak, bo przy obecnych cenach na czymś przy takiej cenie trzeba oszczędzić, albo na jedzeniu, albo na opiece, albo na powierzchni...Z tego co doczytuję się w tym wątku i słucham relacji od śląskich koniarzy jest i tak nieporównywalnie lepiej niż kiedy ja jeszcze trzymałam konie na śląsku, czyli do 2007 roku. Pojawiają się nowe bardzo sensowne stajnie i hal jest co raz więcej....Fajnie🙂
karesowa   Rude jest piękne!
03 grudnia 2012 16:24
Nord zgadzam się w zupełności że za 500 zł nie ma się co spodziewać cudów, sama prowadziłam pensjonat przez kilka miesięcy i wiem co nieco o kosztach. Ja w stajni za 600zł mam wszystko czego dusza zapragnie, ale za to mam daleko, wszystko co blisko nie spełnia moich oczekiwań i to wcale nie cenowych bo jestem gotowa zapłacić więcej żeby spać spokojni, ale i o taką opcję w bliskiej okolicy trudno. Racją jest że powstają nowe stajnie, ośrodki, a te które już istnieją czując oddech konkurencji na plecach zwiększają standard usług-to cieszy, co rusz ogłoszenia o nowych miejscach przewijają się w internecie.  Liczę że doczekam dnia aż będę mieć "pod nosem" fajną stajnie z fajną opieką w cenie adekwatnej do warunków. Póki co pozostaje mi pokonywanie 35 km w jedną stronę, ale za to śpię spokojnie a moje Rude jest szczęśliwy koniem.
A wiecie coś o prywatnej, przydomowej stajni w Kuźnicy Starej k/Poraja?
Jakie tam są warunki i jak z opieką nad końmi?
karesowa   Rude jest piękne!
03 grudnia 2012 17:59
horka ładne, nowe, duże i czyste boksy, mieszkają tam dwa wałaszki właścicieli, większość dnia na padoku. Moja koleżanka zastanawiała się mocno nad tą stajnią-nie spasował jej sposób karmienia, poza tym ok. Piękne tereny, brak rekreacji, spokój. Cena 600zł
A co z tym karmieniem było nie tak? Może być na pw
[CIACH]

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się