Kuce - wszystko o

no to i my się wepchniemy ;p
Nutka 😀D
dziewczynyyyy, coś nam wątek pada, gdzie Wasze kucorki? 🙂
ja wrzucam zdjęcia swojego mamucika (z chęcią bym go ogoliła 😀) zdj sprzed kilku dni 🙂
No to i ja dołączę się  nieśmiało do Was z dwoma bułami  😉
TROL, sliczne są 😍

i tacy wczorajsi my 😉
Witam,
mam pytanie odnośnie przepisów ogólnopolskich zawodów kucykowych.
Jakie są kategorie w zależności od wysokości kuca i wieku zawodnika?
Czy znajdę to na stronie PZJ? Już ją przeglądałam, ale nie znalazłam żadnych szczegółów.
🙂
Solaoke, dzięki, śmieszna z nich parka😉
Twój kuc (konik polski?), wygląda bardzo fajnie. Miałam okazję jednorazowo wsiąść na kobyłkę kp, wrażenia całkiem całkiem, mały turbo-konik, pomijając to, że była nieprzyzwoicie zapasiona. Nie to co Twój szarak, wygląda baaardzo mało konikowo 🙂
Dorzucę foto Tarcicy, na której miałam okazję 2 lata temu  poklepać tyłek. Nie zwracajcie uwagi na nasz wsiowy look 😉
Solaoke - z tego Twojego koniska maszynka się robi!!!!
i z konika polskiego można zrobić fajne konisko, tylko trzeba chcieć i mieć czas 🙂
TROL, fajne te konisko!
taaak, mój to typowy kn z hodowli w Tarnowskich Górach 😉

Time, czas to może nie bardzo 🙁, bo wiecznie jestem w pracy, ale Kacper sam od siebie się zmienia i to konkretnie, chyba w końcu dojrzał, wydoroślał... mam nadzieję - przynajmniej 😜


Dawno nas tutaj nie było, więc przypomnę się z Wiagrą  😀

jeszcze wczesna jesień:


(spojrzenie zabójcy) :

i już mniej słoneczne, z soboty:


Pozdrawiamy gorąco wszystkie kuce, my na razie mamy przerwę, po bardzo udanych zawodach w Aromerze i zdanej licencji, nawet kucyka, który chodził 10 lat w rekreacji da się odratować  🙂
Solaoke - ale kucyk sam się nie zrobił, włożyłaś na pewno dużo pracy! 🙂
chyba, że masz konia co sam się robi 😀

My po długiej przerwie w pracy ponownie wracamy do roboty, HS dał nam póki co spokój, więc poniaczek idzie w obroty 🙂
Ronin.   Każdy orze jak może.
20 listopada 2012 19:13
Czy ktoś wie co przepisy mówią na temat startów kucyków z dużymi końmi ?
bbb Na zawodach wyróżnia się cztery podstawowe grupy kuców:

    A – do 121 cm w podkowach (dosiadane przez dzieci do 11 lat włącznie)
    B – do 131 cm w podkowach (dosiadane przez dzieci od 12 do 14 lat włącznie)
    C – do 141 cm w podkowach (dosiadane przez dzieci od 12 do 16 lat włącznie)
    D – do 149 cm w podkowach (dosiadane przez dzieci od 12 do 16 lat włącznie)

Dodatkowo wyróżniane są dwie grupy:

    E – małe konie do 157 cm w podkowach (do 21 lat włącznie)
    A2 – dla dzieci poniżej 12 lat dosiadających kuców z grupy B lub C


Ronin. na zawodach regionalnych czy wyższych?
Ronin.   Każdy orze jak może.
20 listopada 2012 19:49
Na regionalnych ,chodzi mi o ujeżdżenie. I jak to na ogólnopolskich wygląda ?
Niedawno miałam z tym problem ,w końcu zostałam z klasyfikowana osobno. Podobno jest jakiś przepis
,który zabrania klasyfikacji kucy z dużymi końmi a z tego co widzę nie jest on zawsze przestrzegany i w końcu sama nie ogarniam jak to jest
kortina, fotki boskie, szczególnie ostatnia 🙇

Time, no też fakt, sam się nie zrobił napewno, dużo łez wylanych, nerwów zniszczonych itp itd, ale przezyłam, bo efekty mam! 🙂 I puchnę z dumy  👀
Ronin. z "Regulaminu rozgrywania krajowych zawodów w ujeżdżeniu"

"Do zawodów w ujeżdżeniu dopuszcza się kuce (wysokość w kłębie
do 148 cm, w podkowach do 149 cm).
W konkursach i zawodach organizowanych wyłącznie dla kategorii
kuców mają zastosowanie przepisy określone w artykule 7
niniejszego regulaminu, które nie dotyczą konkursów otwartych
oraz przepisy Regulaminu Sportu Dzieci i Młodzieży PZJ. W
przypadku startu w konkursach otwartych kuców razem z dużymi
końmi obowiązuje klasyfikacja rozdzielna. Organizatorzy rozpisują
ten konkurs na 2 serie. W takim przypadku podział nagród
powinien być przewidziany w propozycjach zawodów."
Solaoke - efekt najważniejszy 🙂
Zygzak dziękuję  🙂
mam jeszcze pytanie jakie wysokości pokonują kuce w danej grupie na zawodach ogólnopolskich?
nie ma grupy A1?
bbb co do wysokości nie mogę znaleźć więcej niż to, że na zawodach ogólnopolskich przeszkody są max 120 cm, a na europejskich nawet do 145 cm.
grupa A1 to po prostu grupa A 😉
Ronin.   Każdy orze jak może.
21 listopada 2012 14:06
Dzięki ,Zygzak  🙂
kortina, widziałam Cię na zawodach, nie wiedziałam właśnie skąd kojarzę twojego kucyka 😉 Gratuluję zdanej licencji 🙂
Zobaczmy zawody w Józefinie. Znalazłam tylko wyniki: http://www.swiatkoni.pl/events-display/4242.html
Jaki jest ich regulamin?
hey a ja mam małe pytanko na temat kucy-mianowicie moja koleżanka posiada kuca wzrostem 115 cm, chciała ją (ponieważ to klacz) pokryć-naturalnie. Jakiego wzrostu minimalnie i maksymalnie możę być ogier?
Witam,
mam wielką prośbe do Was o radę 🙂
Planuję zakup kucyka dla dziecka, małego dziecka (5 lat). Córka garnie sie do koni, jakoś nie mogę patrzeć jak kręci sie przy naszych dużych, a nijak jej odpędzić się nie da. Jako że na kucach się zupełnie nie znam, może byście mi poradziły, jaka rasa byłaby najodpowiedniejsza? Na pewno musi być to koń w statecznym wieku, niezwykle spokojny, obyty z dziećmi  i coś potrafiący (mała ma wielki zapał do nauki, nie tylko oprowadzanki). Może znacie kogoś kto ma takiego kucyka na sprzedaż...
polecam walijczyki!  💘 🙂
Walijczyki są piękne, ale czy odpowiednie dla dzieci?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
21 listopada 2012 21:00
Popieram Time, walijczyki najlepsze 😉 Taki przykład jakie mogą być fajne :
Wybaczcie tylko za moja krzywą buzkę 😀

Kayra, no proszę, a ja myślałam, albo gdzieś usłyszałąm, że są temperamentne jak araby i dla dzieci nie bardzo odpowiednie.... cieszy mnie , ze nie jest to regułą 🙂 Śliczny konik!!!
edzia69   Kolorowe jest piękne!
21 listopada 2012 21:09
Dla 5 latki coś szetlandopodobnego będzie najbardziej odpowiednie. Walijczyki są miłe, grzeczne i kochane , ale zbyt szybkie po prostu. Takie małe dziecko potrzebuje "zimnokrwistego" kuca. Jak się opatrzy z małym to za kilka lat walijczyk będzie jak znalazł.
każdy będzie chwalił swoje (bądź "swoje"😉, więc i ja się dołączam 🙂
nie spotkałam się z wieloma walijczykami, więc nie mówię, że są całkowicie "be", bo sporo dzieci właśnie uczy/uczyło się na kucach walijskich, ale będąc na Ogólnopolskiej Wystawie Kuców w czerwcu tego roku w Sławnie, porównując zachowanie kuców walijskich i felińskich, feliny zdecydowanie biły na głowę jeśli chodzi o spokój, posłuszeństwo i wszelakie szaleństwa. Dodam, że to właśnie klacze! walijskie robiły najwięcej szumu wokół siebie, nawet w porównaniu z ogierami felińskimi 😉 nawet sędzina, z którą miałam okazję rozmawiać mówiła, że ona nie wie po tej wystawie czemu walijskie są tak chwalone 😉
(ale to może po prostu dana sytuacja i dane miejsce wywołało takie uczucie - tak więc powtarzam, nie jestem przeciwna walijskim, bo nie miałam okazji żadnego "bliżej" poznać 🙂 )
dlatego też marlenie proponuję porozglądać się również wokół kuców felińskich 🙂
Kayra   Kucusiowy wariat :P
21 listopada 2012 21:13
marlena82, co prawda, dzieckiem już niestety nie jest no ale 😉 Charakter zależy od danego osobnika, to rzecz oczywista. Jeśli brak kucyka to tylko ze sprawdzonej hodowli, w tedy pewność ze ma równo pod sufitem. Mój na pewno tuptusiem nie jest, jest szybki, lubi pobiegać. Ale nie bryka, nie zrzuca. Złośliwy nie jest, ale delikatny. Jak jestem zła to już jest po jeździe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się