kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Anderia   Całe życie gniade
22 stycznia 2013 17:07
Ma ktoś pomysł, co zrobić z derką namiętnie tarmoszoną przez padokowego funfla? Pogryziona może jeszcze nie jest, ale nadszarpnięta już tak. A chciałabym, żeby trochę pożyła :/ Psikać czymś?
kujka   new better life mode: on
22 stycznia 2013 17:19
Anderia, chyba w temacie o derkach byla mowa o preparatach na ta okazje.
Anderia   Całe życie gniade
22 stycznia 2013 17:24
Właśnie wiem, ale mi wyszukiwarka nie działa, a przekopywanie całego wątku jakoś niespecjalnie mnie urządza 😉
Anderia anti-bite z Leovetu według mnie jak najbardziej się spisuje
klapcio89   Walczący z cieniem...
22 stycznia 2013 18:34
Hehe mam takie nietypowe pytanko 😀 Chce sobie kupić nachrapnik meksykański, ale nie wiem jak doczepić do niego potem futerko  😁  😡
klapcio89, po co pytasz o to samo w 2 wątkach? Poczekaj na odpowiedź może najpierw.
Anderia   Całe życie gniade
22 stycznia 2013 19:11
Cavallia dziękuję bardzo 🙂
Chciałabym zapytać, czy ktoś ma namiar na osobę, która pomogłaby ułozyć dawki żywieniowe dla konia, ale nie byłaby związana z żadną konkretną firmą produkującą pasze?
Czy moze mi ktos wytlumacayc jak zachowuje sie kon  "lykanie" i co to jest "lykawka"Cztatlem wlasnie ten watek "lykawosc koni" ale za bardzo nie rozumie  😲
ziggy łykawość polega na tym, że koń opiera się zębami o np. drzwi boksu czy ogrodzenie i łyka powietrze, napełniając nim żołądek. Niektóre konie są tak "wyspecjalizowane" że nie potrzebują do tego oparcia. Łykając powietrze wydają odgłosy przypominające bekanie 😉 Konie robią to głównie z nudy, zastępuje im to częste jedzenie. Łykawka to pasek na szyję z metalowym elementem, uciskającym krtań, gdy koń zaczyna łykać.
łyka powietrze, napełniając nim żołądek.

bzdura. juz od jakiegos czasu wiadomo, ze to powietrze nie trafia do zoladka.
ziggy, lykanie to tzw nalog stajenny. moze miec podloze zdrowotne lub behawioralne. najczesciej jest spowodowane nadkwasota zoladka u koni, ale moze tez byc spowodowane nuda. lykawka to najczesciej pasek z kawalkiem metalu odpowiednio wyprofilowanym, ktory teoretycznie ma lykaniu zapobiegac, poprzez uciskanie miesni uniemozliwiajace lykanie. w praktyce lykawka NIE ODUCZA konia lykania, a jedynie jest narzedziem do sprawiania mu duzego dyskomfortu.
katija,dziekuje bardzo za uswiadomienie .Tzn ze zachowanie konia przy tym przypadku polega na tym ze caly czas lyka powietrze
nie lyka caly czas. niektore konie robia to tylko przy jedzeniu, niektore podczas postoju w boskie, raz na jakis czas, inne czesciej, a inne nawet na lace.
corraline i katija dziekuje za wspaniale wytlumaczenie mi tego przypadku.Pozdrawiam cieplutko .
Na czym polegają parkury szkoleniowe?  👀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 stycznia 2013 15:58
Na czym polegają parkury szkoleniowe?  👀


że jedziesz z koniem sobie ustawiony parkur jak na zawodach, ale nie musisz mieć żadnych papierów ani licencji
jedziesz z koniem sobie ustawiony parkur jak na zawodach, ale nie musisz mieć żadnych papierów ani licencji


No i nie jesteś oceniana. I de facto możesz jechać tyle razy ile chcesz.
Co oznaczają te skróty ? :
VS 
SR
PD
P
DL
Są podane przy rozm. czapraków.
VS - wszechstronny
SR - skokowy - łezka
PD - pony ujeżdżeniowy
P- pony
DL - ujeżdżeniowy
Dziękuję🙂
ElaPe, corralline, dzięki  :kwiatek:
co robić żeby poprawić oparcie na strzemionach??
wydłużyłam sb strzemiona o 2 dziurki i staram sie mocniej ciagnac noge do dolu... bo wtedy jak skroce spowrotem to moze bd lepiej.... jakies sposoby??
Spróbuj może porobić ćwiczenia w siodle, takie jak stanie w strzemionach we wszystkich 3 chodach, a w stępie porobić różne wygibasy na wszelkie możliwe strony - stojąc w strzemionach rzecz jasna.
co robić żeby poprawić oparcie na strzemionach??
wydłużyłam sb strzemiona o 2 dziurki i staram sie mocniej ciagnac noge do dolu... bo wtedy jak skroce spowrotem to moze bd lepiej.... jakies sposoby??


1. Nie pisz sb i bd !!! 🤬
2. Nic nie wydłużaj, tylko zgłoś się na korektę dosiadu do dobrego instruktora.
A jak nie, to wstaw kilka zdjęć do wątku "interpretacja zdjęć..." - wtedy pomożemy.

Elbus, Jakieś wygibasy?! Nie, no świetna rada, naprawdę...  🤔wirek:
Czyli można samemu nauczyć się jeździć konno, tak? Trzeba wsiąść i porobić jakieś wygibasy!  😁
Julie, to Ty jesteś instruktorem i TAKICH rzeczy nie wiesz? Pff! Wygibasy to podstawa!
To teraz ja poproszę o odpowiedź. Moje kopytne mają dostawać mesz raz w tygodniu, jeden dzień mają wolny, tzn idą do karuzeli na godzinę a później stoją. Mesz lepiej dawać w dniu poprzedzającym dzień wolny, na kolację, czy w dniu wolnym? Aaa, no i dostałam zalecenie wlewania butelki oleju do meszu, tylko że coś mi to śmierdzi. Żadnych rewolucji po takiej ilości oleju nie będzie? One dostają do każdego karmienia 25 ml, a tu jeszcze taką tłustą bombę zapodać? 👀
dodzilla, na ile koni ma iść ta butelka? I na pewno dostają 25 ml, nie 250?
Litr oleju na 5 koni. Mam jakąś taką śmieszną butelkę z miarką, odlewam sobie 25 ml i do paszy. Ja się na żywieniu jakoś super nie znam, więc czemu pytasz o to, czy dostają 25 a nie 250? :kwiatek:
nostril   be your own kind of beautiful
27 stycznia 2013 15:56
a ja mam pytanko: jak najlepiej sprawdzić czy wędzidlo leży w dobrym miejscu? Bo zawsze mam problem czy nie leży za wysoko...
dodzilla u mnie też niektóre dostają olej, 20ml dziennie, ilość 1l na 5 koni wydaje mi się dosyć kosmiczna 😉 A mesz według mnie lepiej dać w dzień wolny niż przed.
dodzilla, A kto taką dawkę zalecił i dlaczego?
Ja bym zapytała tej osoby.
Mesz to moim zdaniem wszystko jedno, tylko po co tyle oleju...?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się