Kuce - wszystko o

gajara18,  miałam kiedyś kuca z matki kn po ojcu xx. W zasadzie to nie był kuc tylko mały koń....chłopisko wyrosło do 157 cm.... Temperament folbluci i zlazne zdrowie, koń nie do zajechania, bezkontuzyjny

Jak znajdę zdjęcie to wstawie.....
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
17 stycznia 2013 22:36
marlena82   
Dlatego interesuje mnie uszlachetniego DRP ogierem XX licze na te pożadane cechy jakimi są mocne serce , żelazne zdrowie ,mocny kościeć ,dzielność oraz wiele innych o których sie uczyliśmy na studiach a których teraz nie pamietam :-)
Tylko folbluty są selekcjonowane pod względem wyścigowym a nie poprawnej budowy ,ale jak sie troche poszuka mysle ze znajde cos pasujacego .
Jako że to pierwszy zrebak byłby to i ogier musi być mały ok 150-157 cm wiec sporo szukania .
emptyline   Big Milk Straciatella
17 stycznia 2013 23:30
Przerywając na sekundkę dyskusję o mariażu xx i kuca, przypominamy się z moim świńskim ryjem, Całusem. 🙂



(no ja nie wiem, czy to na pewno słoma jest  :cool🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
17 stycznia 2013 23:48
emptyline Całus jak zawsze piękny :-) super wyglada w tym kantarze eskadrona fajne kolory .
Szczególnie na pierwszym zdjeciu super to kolekcja navy-green ?
emptyline, super, zwłaszcza drugie zdjęcie. Powinnaś mu kupić kantar w rasta kolorach 😁 a nie... no właśnie, co to za kolekcja? Navy?

Potrzebuję derki padokowej na Biankę, nie wpadło coś w okolicach 100 cm komuś może w oko?
Ja już znajdę rozmiar to albo za drogie, albo za brzydkie, albo na pewno będzie przemakać 🤔
gajara18, ja mam kuca po folblucie. 148cm bez podków, tylko że matka była sp, ale dużym koniem (po Ślązaku)
marysia550, a może Daw Mag Junior? Rozmiar 15" chyba byłby dobry na małą...?
http://www.daw-mag.pl/products/saddles/ogolnouzytkowe/siodlo-junior-wszechstronne.html
sissa- dzięki.
piszcie o siodłach ja będę sobie zaglądała.
marysia550, ja zawsze i wszędzie polecam dwa siodła na baryłki: Norton Rexine i Daslo Pro Light 😀
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
19 stycznia 2013 12:26
Ma ktoś ujeżdżeniówke na kuca daslo ravena bodaj ?
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
19 stycznia 2013 18:15
A Oto Zimowa Misia :-) 
Pucek   forever on a diet
21 stycznia 2013 12:39
gajara18, śliczne z niej dziewcze! Znajoma z chłopakiem też się po lesie z koniem na nartach wożą  🤣
mamy w stajni kucyka, nazwałam go Pan Kulka bo jest mały i tłuściutki 😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 stycznia 2013 22:04
Dostałam od znajomej archiwalne zdjęcia- jeszcze z 2005 roku. Traszka kf, kuc z ogromnym sercem do skoków, jeden z najfajniejszych koni na jakich dane mi było jeździć  😉
smarcik, gdzie są zrobione te zdjęcia?  👀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 stycznia 2013 10:01
W stajni Kenter między Świdnikiem a Lublinem  😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 lutego 2013 15:50
a propo siodeł , macie 16", 16,5 " a moze 17 " ? I jak wysokie są Wasze koniowate?
wybieram się z dziewczynką w okolice Wrocławia w poszukiwaniu kucyka (najlepiej C-grupa, na pierwsze konkursy w skokach, musi to być koń zdrowy i doświadczony w parkurach) do której stajni warto zajrzeć? 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
07 lutego 2013 00:34
a propo siodeł , macie 16", 16,5 " a moze 17 " ? I jak wysokie są Wasze koniowate?


To tak do wszystkich? Ja swoje mam 17,5, ale wypada jak 17-tka. Nowe biorę 16,5, natomiast teraz śmigam w czymś strasznie małym, dupa mi się nie mieści zdecydowanie.  🤣 Koń ma około 143.


My zmienisliśmy w niedzielę stajnię, konik zachowuje się o dziwo bardzo grzecznie.






emptyline, ten Twój konik to w ogóle jest cudo 😍
a propo siodeł , macie 16", 16,5 " a moze 17 " ? I jak wysokie są Wasze koniowate?


Ja mam 15" na moje niecałe 130(kucu ma tyle) i tyłek mi się mieści,ale mam zbyt długie nogi i poduszki kolanowe są przymałe,teraz będziemy siodło zmieniać to biorę 16 cali.

Coś wątek leży więc i my się pokażemy 🙂
Białka (mama Iskry)
szport kucyk  😎
Iskierka
i ,,jestę psycholę!"  🤣
iskierkowa, na ostatnim początek piruetu  😂 Śliczne kuce  😉
Kortina,toć to jej własne ujeżdżenie!  🤣 Mam jeszcze kilka jej fotek zaraz po kupnie jako 2,5 letni mamut kiedy to kłusuje przodem a tyłem robi wygibasy...
Dziękuję w ich imieniu!  :kwiatek:
Ronin.   Każdy orze jak może.
16 lutego 2013 15:01
Jazda na moim kucyku ,Sofii.

emptyline iskierkowa Ronin. Wszystkie kucee mega <3
Ja znalazłam takie letnie zdjęcie 😉
Zulex świetnie Wam w błękicie 😀 Ile kuco ma w kłębie?Bo wygląda jak mniejszy egzemplarz konia gorącokrwistego.
iskierkowa  Dziękuje  :kwiatek:  Heheh, jest kucem grupy D jakieś 148 w podkowach 😉
Oo !  Kuce !
I tu mnie nie może zabraknąć  😀 Ładne koniska macie!
Ja też jestem wyznawcą kuców.
Ja mam takie siwe ogierzysko co staję dęba, kopie i gryzie oraz grzeszy inteligencją. Ciałem mały - 125 cm, ale duchem wielki ! Niestety ja jestem dosyć duża - 175 cm, ale nadal jeżdżę i się kuc jakoś trzyma.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
20 lutego 2013 19:17
Hej a ja mam pytanko czy kuc ok 110-120 cm w typie szetlanda .
Może chodzic w bryczce czy pod siodłem ok 20 km dziennie oczywiście z postojem kilkugodzinnym .

Oczywiście kucyk najpierw byłby przyzwyczajony do dłuższych spacerów .

Bo mam w planach kupienie takiego kucyka i trzymanie go na ogródku i wyjeżdzanie z nim czasem do stajni .
Myśle że nie jestem za ciężka . A kucyk przy domu miałby ponad 3tysiące metrów kwadratowych do spacerowania i psa do towarzystwa . Robiłby za kosiarke ,pomoc do odśnieżania ,jazdy bryczką ,sankami i czasem mój dojazd do stajni w odwiedziny do dużych koni . 
Mam halowe zdjęcia kucki -  Wiagra GB ( :hihi🙂  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się