spuchnięte oko

Proti   małymi kroczkami...
26 listopada 2008 19:45
Mam do Was pytanie. Co najlepiej stosować na opuchliznę na oku?Dodam, że nie jest to zaprószenie itp, ale prawdopodobnie gdzieś się uderzył.
W ruch poszedł rumianek, podpowiedziano mi dziś, że dobra jest też kapusta.
Znacie jakieś inne sposoby?
Jak mojej klaczy spuchło oko na około , powieka tak ze nie mogła otwierac to przemywałam Borasolem
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
26 listopada 2008 20:18
Ja polecam świetlik.
Zaparzamy, robimy "herbatkę" i jak ostygnie, nasączamy wacik i przemywamy oko.
a ja nieruszam tylko kontroluje kiedys bawilam sie w przemywanie i jeszce sie robilo gorzej i dłuzej schodzilo
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
26 listopada 2008 20:25
Czyli pozostawiasz oko samo sobie?
A jeśli będzie się pogarszać?
Ja bym wezwała weta. Niedawno miałam kiepską sytuacje z karą. Zapuchło jej oko, a okazało się, że miała wylew do niego. Po prostu słabe naczynia krwionośne i jedno pękło, a że koło oka to czysty przypadek.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
26 listopada 2008 20:27
tulipann i co wet zalecił?
to wzywam weta niebawie sie w grzebanie przy oku
Proti   małymi kroczkami...
26 listopada 2008 20:49
na powiece jest lekko zdarta sierść więc jestem pewna, że ta gapa gdzieś się uderzył, na wybiegu albo w boksie.
Zobaczę jak będzie jutro
ciska-borasolem można przemywać oko?
Wet zalecił pare dni nie wychodzenia na słońce i krople.
Oko - oko czy powiekę i na około ?
Mi polecono przemywać borasolem powiekę i na około bo tam było spuchniete. Kupiłma w aptece to jest chyba 3 % roztwór , koń żyje i oko mu nie wypadło A opuchlizna zesżła na drugi dzień po przemywaniu 3 razy dziennie .
Proti   małymi kroczkami...
26 listopada 2008 23:13
w sensie powiekę of course
w takim razie jutro przetestujemy borasol.
Dziś zobaczyłam u swojego maleństwa że ma spuchnięte oko i czerwone...pewnie naczynko pękło. Warto wzywać weta czy po prostu krople i przemywanie ?
Dzisiaj oko juz o wiele w lepszym stanie juz całe otwiera , nie ma opchlizny mimo że nic przy nim nie robiłam i chyba nic robic nie bede ewentualnie krople dzis zapuszcze dla pewnosci 🙂
Proti   małymi kroczkami...
29 listopada 2008 11:15
u nas po przemywaniu też jest już lepiej
Dobry też jest sulfacetamid.
Ja przemywam Borasolem , lub zaparzam rumianek , a po wystygnięciu wycieram troszkę odsączoną saszetką ; ))
tradycyjne sposoby.
Kiedyś mieliśmy zadrapane oko gałęzią, wet zalecił przemywanie rumiankiem lub wodą fizjologiczną, do tego jakieś "ludzkie" kropelki (niestety nazwy już nie pamiętam), oraz smarowanie oka Detromecyną, również maść "ludzka", jest to antybiotyk, ale czasami udaje się kupić bez recepty.
jesli borasol to kwas borny to mozna w tym oko wrecz kapac. oglonie wszystkie krople dlaludzi, rumianki, swietliki itp.  natomiast nie polecam przemywaina saszetka (paputem, pampersem- jak kto woli) bo moze peknac i napchamy koniowi do oka tych fusow. lepiej gaze zamoczyc w naparze i przemywac gaza.
Odgrzebuję temat. Co prawda klacz u mnie nie ma spuchniętego oka, tylko wyraźnie ma je przymknięte. Miałam wrażenie, jakby miała dół oka delikatnie zamglone. Reaguje na ruch przy oku, więc widzi na nie. Pomoże tutaj przemywanie Borasolem?
MeLady, a wet widzial oko?
Niestety nie. Jutro będę dzwonić po weta, a do tej pory chciałabym zapytać czy może można to jakoś złagodzić do tego czasu czy lepiej nic nie ruszać?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
27 lutego 2013 18:03
Odgrzebuję temat. Co prawda klacz u mnie nie ma spuchniętego oka, tylko wyraźnie ma je przymknięte. Miałam wrażenie, jakby miała dół oka delikatnie zamglone. Reaguje na ruch przy oku, więc widzi na nie. Pomoże tutaj przemywanie Borasolem?


Łzawi?Duże zamglenie?
Przydałoby się pokazać wetowi, czasem warto podać antybiotyk, przeciwzapalne w zależności od urazu.
ms_konik nie łzawi i zamglenie również nie jest duże.

Edit: Pewnie tak zrobię, że poczekam na weta. Może faktycznie jakiś antybiotyk będzie potrzebny.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
27 lutego 2013 18:12
To dobrze!
Jeśli masz jakieś krople nawilżające to na pewno nie zaszkodzą,
ja mam na tę okazję zawsze systane ultra w domu,
jeśli nie masz to do jutra nic się nie powinno wydarzyć.
Chyba też na przyszłość zaopatrzę się w jakieś krople..
No nic, dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:
Wystarczy sól fizjologiczna
sól może szczypać,lepiej woda do iniekcji
A powiedzcie mi, skoro wyskoczyl juz ten temat - co sadzicie o przemywaniu oka herbata/swietlikiem/rumiankiem?
świetlikiem jak najbardziej TAK bo ma własciwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne
rumiankiem absolutnie NIE poniewaz dodatkowo mozna nim podrażnić śluzówkę oka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się