buty dla koni

a czy ktoś wie gdzie można kupić te wkładki amortyzujące do epiców?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
14 marca 2013 09:48
a czy ktoś wie gdzie można kupić te wkładki amortyzujące do epiców?


kup u szewca taką gumę jak robi się podeszwy, są różnej grubości i twardści. Wytnij sama i gotowe  😉

edit
wrzuciłam w ogłoszenia butki Cavallo 4, polecam.
Euforia Dzięki 🙂  😵 a czy one są wtedy takie same jak te oryginalne?
prib, a ja mam takie wkładki nowe, leżą i się kurzą  😉
A może ktoś ma  w szafie easybooty epic? 😉 i nie używa?
Azbuka a czemu  z nich nie korzystasz? Ja chciałam je kupić jak będzie twardo, żeby śmigać w teren...
A może ktoś ma  w szafie easybooty epic? 😉 i nie używa?


ja znalazłam Epici w dobrych cenach. Jak się dokladniej przyjrzę ofercie to Ci przekażę
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 marca 2013 08:20
Euforia Dzięki 🙂  😵 a czy one są wtedy takie same jak te oryginalne?

nie wiem jakie są oryginalne musiałabyś sprawdzić i wtedy próbować dobrać u szewca podobnej twardości, ja za taki kawałek gumy na 2 wkładki zapłaciłam nie więcej jak 10zł (nie pamiętam dokładnie) wycięłam i po sprawie .
Euforia czemu sprzedajesz buty?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 marca 2013 10:30
bo mi kasa strasznie potrzebna ale i tak wcześniej czy później kupie następne  😉
edit:
szkoda mi ich trochę bo to cały komplet, butki , skarpetki,  , hacele  🙄 , ale musze zakończyć remont w domu i każda złotówka sie liczy
Euforia, szkoda, że 4-ki, na mojego za duże, poluję na 3-ki.

nasze cavallo dalej męczone w każdym terenie, na śniegu z hacelami są niezastąpione 🙂 muszę zrobić zdjęcie i pokazać jak wyglądają buty po prawie  7 latach używania  😁
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
15 marca 2013 11:27
Pinesska  to zawsze tak jest , jak skombinuje cos kasy to może nie będę musiała sprzedawać.
Te nowe cuda Easyboot Glove Back Country wyglądają bajerancko  💘
http://www.easycareinc.com/our_boots/easyboot_glove_backcountry/easyboot_glove_backcountry.aspx

Dziś wrzucam do ogłoszeń Easyboot trail rozm 4 i 6  😎
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 marca 2013 13:02
Ano  😍 się przymierzam do nich w okolicach późnego lata  😎
[quote author=Euforia_80 link=topic=140.msg1715974#msg1715974 date=1363343401]
bo mi kasa strasznie potrzebna ale i tak wcześniej czy później kupie następne  😉
edit:
szkoda mi ich trochę bo to cały komplet, butki , skarpetki,  , hacele  🙄 , ale musze zakończyć remont w domu i każda złotówka sie liczy
[/quote]

ahh znam ten ból...
Pinesska obawiam się, że buty kupione 7lat temu były po prostu lepiej wykonane 😉 old mac's wytrzymują znajomej niecałe 2sezony, ja morduję buty (easyboot) w sezon lub dwa w zależności od konia. Przebieg ok 1200- max 2000km a umierają podeszwy, które normalnie się przecierają. Przedstawicielka easy care wspominała, że ma swoje easyboot 5-ty rok 😉 ale to pewnie zależy także od tego kto ile jeździ i po czym :kwiatek: Zazdroszczę przebiegu trampek...
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 marca 2013 19:40
Old Mac'sy mam 3 lata, a przede mną użytkowała je jeszcze Piglet, rok z tego co pamiętam. Po 4 latach wszystko z nimi w porządku, jeździłam ( są już za duże ) po rożnych nawierzchniach i nie narzekam na nie. No ale to pewnie wszystko od wielu czynników zależy 😉. Teraz mam Trail-e cioram je od roku, a są w świetnej kondycji 😉.
zainteresowanych zakupem używanych butów zapraszam do moich ogłoszeń 🙂
Szkoda, że takie "duże" 🙁. Ja potrzebuje 0 i 00.
dziewczyny, pilnie potrzebuję informacji jakie mam kupić opaski na łokieć, wciągane, zapinane? i jaki rozmiar do butów trójek?  :kwiatek: :kwiatek:
Potrzebuję opinii osób mądrzejszych w temacie niż ja, a mianowicie: najprawdopodobniej muszę swojego konia przestawić z podków na buty i nie wiem na jakie się zdecydować. Koń użytkowany rekreacyjnie, bez skoków, czasami tereny. Żeby nie było za prosto ma sporą kolekcję problemów z nogami i kopytami tzn. zwyrodnienia stawów kopytowych, trzeszczkoza, nadwerężone przez życie chrząstki stawowe i przebyty ochwat ( w listopadzie, nie ma zmian w kopytach). Dodatkowo koń jest z gatunku tych co to bez podków chodzić nie potrafi/nie może - cienka słaba podeszwa "od zawsze" i macanie na każdym podłożu po próbie rozkucia doprowadziły do ujawnienia się zmian w stawach. Potrzebuję butów które koń będzie nosił do pracy oraz na karuzelę ( padok powinien znieść na boso, gdyż tam porusza się tyle ile chce i nikt go do niczego nie zmusza), dobrze żeby były łatwe w zakładaniu (coby przeszkolić stajennych) i wolałabym kupować w Polsce. Wstępnie zastanawiałam się nad cavallo lub dallmerami. Możecie mi coś doradzić?

edit: jeszcze jedno - koń się strychuje
Wiecie co, nie przypuszczałam, że końskie buty mogą się rzucić na mózg  😵 Do 1szej w nocy "robiłam habilitację" z tego tematu i co mi się śniło?? Oczywiście końskie buty  🤣
Wczoraj OMC nie kupiłam na ebayu ale niestety poszły za wyższą kwotę niż mogłam dać 🙁
Potem siedzialam i czytałam szperalam i oglądalam 🙂
Wcześniej moim marzeniem były Renegady, niestety mamy nieodpowiedni kształt kopyt do nich. Obecnie "na fali" są EasyCare: Epici i Glove Back country, ewentualnie - Glovy.
Ot dylematy  😁

Niby mówi się, że na dluższe wypady buty, które odsłaniają koronkę. Ale wczoraj czytałam opinię osób które używaly na 10cio godzinne rajdy w trudnym terenie Glove Backcountry i wszystko ok. Więc jak to jest? Lepiej żeby but zasłaniał koronkę, czy jak np. Epici dodatkowo okalał pęcinę?
Ja znowu nie jestem jakimś zapalonym trekingowcem. Nasze najdłuższe wyprawy to raz na ruski rok na 8godz, tak to zwyczajne tereny, ok na majówce czasem do 4 godz. Rajd który planuję na ten rok to P czyli znowu też nie cały dzień...
gaitery w butach easyboot nie przeszkadzają, są wykonane z miękkiego neoprenu. Jeśli jeździsz po błocie, kamieniach, wodzie, piachu to zawsze coś może Ci do buta wpaść, dlatego lepiej mieć w takich przypadkach buty rajdowe z odkrytą koronką, bo są przewiewne(koronka jest wrażliwa) dodatkowo buty pełne bardziej naciągną wody i stają się przez to cięższe. Wybór zależy od tego jak wrażliwego masz konia. Z butów za koronkę dłużej używałam turf kingów  i wierz mi, że to było na rajdzie bardzo stresujące, bo piętki miałam lekko wydepilowane. Gdyby trafiło na wrażliwszego konia miałabym pozamiatane a tak smarowanie maścią na odparzenia i zdejmowanie butów jak tylko podłoże na to pozwalało wystarczało. Glove back country to połączenie glovów (but przed koronkę) z kaloszem. Myślę, że różnica jest w stabilności buta i oddychalności gaitera. Buty za koronkę, przynajmniej te, które miałam były luźniejsze na kopycie, a wiadomo, że im więcej luzu, tym większe prawdopodobieństwo otarcia. (kilka razy pożyczyłam od znajomej old mac's).
może komus się przyda:
[[a]]http://www.ebay.de/itm/EasyCare-Easy-Boot-GLOVE-Horse-Boots-Available-PAIRS-BLUE-sz-0-NEW-/251241598414?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D6333751708058881273%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D4%26sd%3D251246922050%26[[a]]
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 marca 2013 10:54
może mi ktos "po polskiemu" wyjasnić jak dobrać rozmiar butów  Renegade ?
mam zamówić w USA dla kolegi ale nie kumam jak jest  z tym rozmiarem.
niestety dobranie renegade nie jest łatwe i najlepiej oceńcie jaki kąt przedniej ściany mają kopyta i czy są symetryczne, inaczej może być z nimi problem 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
22 marca 2013 11:19
Epikea -  czy mogłabyś wyedytować swój post z długim linkiem ?  bo się watek rozjechał.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
22 marca 2013 11:24
jak to jest z tym dokładaniem mm do pomiaru kopyta?
jeżeli ma np. 130mmx130mm to jak dobrać?
uuupppssss sorki nie zauważyłam
Ale nie mogę wyedytować bo przez to,że się rozjechała guzik "edytuj" mam w tym miescu które "wyjechało poza". Any idea jak to poprawić  🙇
🚫
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się