Stajnie w Warszawie i okolicach

[ftp][/ftp] idaczerwcowa koleżanka ma stajnie przydomową w zagościńcu k. wołomina, dobry dojazd pkp z wileniaka 25min. cena 550 :>
konwalia dragon w radzyminie:> 650
konwalia - KJ Truskaw
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 kwietnia 2013 11:17
Mam pytanko,

mamy kogoś na forum kto stoi w Szwadronie w Starej Miłosnej?
martva uderzaj do mnie  😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
01 kwietnia 2013 11:36
Ok, poszło PW  :kwiatek:
kujka   new better life mode: on
01 kwietnia 2013 14:46
zduśka, to o czym pisze, to nie dbanie, tylko fanaberie z kosmosu o ktorych wie spooro osob z tego forum ale pozwolisz ze przeniose sie z tym na pw jak tylko dorwe komputer 😉

aktualnie wlasciciel nie bardzo probuje sie wtracac w zycie nieswoich koni, wszystko ustalamy z super ogarnietym stajennym i co chce to mam.

aleqsandra, nie namawiam nikogo, z Toba wlacznie, zeby przeprowadzal sie do Duchnic. zostalam po nicku wywolana, zebym sie wypowiedziala i to zrobilam. moja wypowiedz dotyczy stanu zima/wiosna 2013. to, co bylo kilka lat temu i czyja to wina w tym momencie srednio mnie obchodzi.
Dzionka, chyba nie ten wątek

klaudusza, znajomy stał w horseworks i byłam tam w odwiedzinach... na pierwszy rzut oka niby git, ale teraz pytanie co komu odpowiada:

- stajenny wie wszystko najlepiej, ale z końmi, które nie są kołkami nie potrafi się obchodzić - znajomemu odmówił wyprowadzania jego koni, bo są "dzikie" (czyli kładą po sobie uszy ...) ok, to nie są super sympatyczne konie miziako-mułki, ale w obejściu dla kogoś ogarniętego kto się koni nie boi są proste, w żadnej innej normalnej stajni tego problemu nie było (wiadomo że nie naraża się na zagrożenie pracowników jeśli konie nie są zsocjalizowane albo są wariatami, ale to nie dotyczy tego przypadku)

- stajenny jak się obrobi i nie chce mu się siedzieć w stajni, to potrafi konie nakarmić kiedy mu się uwidzi że chce wyjść a nie o stałej porze

- niby jest tablica żywieniowa i teoretycznie każdy koń dostaje co mu zalecono, ale zauważyliśmy, że tak nie było... każdy dostawał łychą z wiadra owies a suplementy czy musli czy granulaty tylko jak się komuś o tym przypomniało... więc nawet nie miało znaczenia czy koń dostaje 2 miarki czy jedną, bo leciał rozdział... a co dopiero jak koń ma jakiś problem i MUSI coś dostać? np klacz kolegi po mięśniochwacie?

- jest multum rekreacji

- podobno pseudonaturals hula w najlepsze i klasyk był notorycznie piętnowany i oskarżany o krzywdzenie swojego konia, bo np nie ziewa... : ]


no więc... zależy z czym jesteśmy w stanie się pogodzić...




dodam że koń Anderii do najłatwiejszych w obejściu nie należy i jest bardzo wrażliwy, więc taki pseudostajenny może naprawdę zrobić mu krzywdę


Byłaś raz w odwiedzinach, więc nie jesteś w stanie ocenić obiektywnie jakie warunki tak naprawdę panują w stajni. Znasz opinię jednej osoby, a ta opinia jest czysto subiektywna, mogła być wyrażona pod wpływem emocji...
Po następne - horseworks to nie stajnia gdzie uważa się że klasyka krzywdzi konia. Są osoby które pracują ze swoimi końmi metodami naturalnymi i są w to faktycznie bardzo zaangażowane, pomijając pewne zasady klasycznego jeździectwa, my uważamy jednak de facto, że im więcej wiesz tym szersze jest twoje spojrzenie na jeździectwo i współpracę z koniem, stąd łączymy niezbędne elementy naturalnych metod z klasycznymi - nie jesteśmy zaszufladkowani w naturalu jak można by twierdzic czytając Twoją opinię.. Stosujemy się do pewnych zasad które opierają się na biomechanice i fizjologii konia, jeżeli widać, że ktoś ma problem z dojściem do porozumienia z własnym koniem w pewnych elementach, są osoby które oferują swoją pomoc i konstruktywną krytykę (można ją przyjąć i szukać rozwiązania, albo obrażać się i wygłaszać złe opinie, jak wyżej napisne w poście) Kolejna sprawa, to taka, że stajenny w HW jak każdy inny człowiek, ma swoje humory, czasem odmienne podejście, lepsze gorsze dni, ale kierownicy dopilnowali by dopełniał wszelkich swoich obowiązków, w skład których wchodzą wszystkie życzenia pensjonariuszy (za to w końcu płacą), więc problem o którym jest mowa w Twojej opinii został dawno rozwiązany. Dalej - multum rekreacji? Multum to pojęcie względne - dla niektórych 3/4 jazdy rekreacyjne w ciągu dnia po 1-4 kursantów to już zdecydowanie za dużo, więc zastanówmy się czy warto zamieszczać w opinii kolejny tak subiektywny wniosek.


A po ostatnie: konie są karmione ZAWSZE o stałych porach, nie ma mowy o żadnych opóźnieniach, a dawki są rozpisane na tablicy, którą można uzupełniać na bieżąco (kwestia potrzeb, systemu treningu który czasem ulega zmianie itp.), ważne tylko by o wszelkich zmianach stajennego informować, by na pewno zmienił system karmienia i nie doszło do pomyłki. A w kwestii koni agresywnych, do których przyczepiał się stajenny: nie chodziło o kładzenie uszu, lecz czasem zdażaja sie konie które swoim brakiem szacunku do człowieka stwarzają zagrożenie - jednak nigdy z tego powodu stajenny nie pozostawiał koni w boksach twierdząc, że nie da się ich wyprowadzić. A odnośnie szacunku - TO JEST TEN NATURAL KTÓRY HULA W NAJLEPSZE W NASZEJ STAJNI. Możemy dac Ci wskazówki, jak pracować z koniem w ręku, nawet prowadząc go na pastwisko, jakich sygnałów używać by zaznaczyć swoją pozycję, na jakie sygnały dawane przez konia zwracać największą uwagę i jak je interpretować.. jeśli nie masz konia, któremu zdaża się wchodzić na Ciebie, ciągnąć w przód przy prowadzeniu w ręku, może nawet kąsać, bądź nie zdaża się nigdy że twój pupil się spłoszy i bez wahania wbiega na ciebie, to jesteś szczęściarą/szczęściarzem i masz wpsaniałe zwierzę. Niestety takie problemy są nagminne i naturalne w pracy z koniem, szczególnie młodym. Oczywiście nikogo nie zmuszamy do niczego, każdy robi ze swoim koniem to, co uważa, że jest dla niego najlepsze.


Zanim wysłuchasz kolejnych pojedynczych wypowiedzi i postanowisz w taki sposób wyrazić opinię o danej działalności jak wcześniej, to radzę się nad tym dobrze zastanowić, "czy na pewno mam taki zasób informacji by móc się wypowiadać w ten sposób".


Opinię kształtuje się nie pod wpływem jednej opinii znajomego, a licznych i wnikliwych obserwacji.. których z pewnością nie mogłaś dokonać w ramach jednej wizyty.. A co do kolegi Filipa, to szkoda, że swoje zażalenia zachowywał dla siebie i robił dobrą minę do złej gry, zamiast powiedzieć nam o czymś w prost.
Bischa   TAFC Polska :)
01 kwietnia 2013 21:28
Czy stoi/jeździ ktoś w Aldragho? Potrzebuję info na temat pewnego konia.
emptyline   Big Milk Straciatella
01 kwietnia 2013 22:22
Bischa, wilczyk coś może wiedzieć.
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
01 kwietnia 2013 23:26
myślę, że sprostowanie co do HW jest wyczerpujące i wiele też komunikuje rzeczy pobocznych... 🙂

a co do karmienia akurat byłam naocznym świadkiem jak konie dostały ponad godzinę wcześniej kolację, bo stajenny się gdzieś spieszył...

i tak, nie potrzebuję nieproszonej "konstruktywnej krytyki" i myślę że wielu potencjalnych pensjonariuszy może irytować "wtrącanie się", no ale co kto lubi...

Możemy dac Ci wskazówki, jak pracować z koniem w ręku, nawet prowadząc go na pastwisko, jakich sygnałów używać by zaznaczyć swoją pozycję, na jakie sygnały dawane przez konia zwracać największą uwagę i jak je interpretować.. jeśli nie masz konia, któremu zdaża się wchodzić na Ciebie, ciągnąć w przód przy prowadzeniu w ręku, może nawet kąsać, bądź nie zdaża się nigdy że twój pupil się spłoszy i bez wahania wbiega na ciebie, to jesteś szczęściarą/szczęściarzem i masz wpsaniałe zwierzę. Niestety takie problemy są nagminne i naturalne w pracy z koniem, szczególnie młodym. Oczywiście nikogo nie zmuszamy do niczego, każdy robi ze swoim koniem to, co uważa, że jest dla niego najlepsze.



łał! nie jestem naturalsem, w związku z czym ja jestem szczęściarą a mój koń jest wspaniałym zwierzęciem... 🙂

powiem więcej! mój "nienaturalny koń"  (uwielbiam te jakże absurdalne stwierdzenie) nie jednego "naturalsa" by zawstydził...

może ja po prostu mam konia na biegunach?

kujka, a ja wypowiadam się czysto hipotetycznie, chill 🙂
Flu kim jesteś? W sensie jaką rolę pełnisz w HW?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
02 kwietnia 2013 00:19
wiele też komunikuje rzeczy pobocznych... 🙂


O tym samym pomyślałam, choć stajni zupełnie nie znam.
famka   hrabia Monte Kopytko
02 kwietnia 2013 09:42

Jak chwalimy, to chwalimy ... ja bardzo dziękuję Famce za polecenie mi stajni Góra w m. Góra k/ Nowego Dworu Mazowieckiego.
Jest tak jak mówiła i polecała.
Warto było sie przeprowadzić.
Oby tak dalej...


nie ma za co 😉
ja mam nadzieję że to miejsce nam się bardzo rozrośnie i będzie tylko na plus 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 kwietnia 2013 09:48
Możemy dac Ci wskazówki, jak pracować z koniem w ręku, nawet prowadząc go na pastwisko, jakich sygnałów używać by zaznaczyć swoją pozycję, na jakie sygnały dawane przez konia zwracać największą uwagę i jak je interpretować.. jeśli nie masz konia, któremu zdaża się wchodzić na Ciebie, ciągnąć w przód przy prowadzeniu w ręku, może nawet kąsać, bądź nie zdaża się nigdy że twój pupil się spłoszy i bez wahania wbiega na ciebie, to jesteś szczęściarą/szczęściarzem i masz wpsaniałe zwierzę. Niestety takie problemy są nagminne i naturalne w pracy z koniem, szczególnie młodym.


Taaa, no co jeszcze, nagminne 🙄

Nie, takie problemy nie są nagminne. One występują głównie w gadce-szmatce naturalnych pseudotrenerów. Jakimś dziwnym naturalnym trafem.
Z tego wynika, że ja jestem jakimś szczęściarzem, bo moja młoda nie wbiega, nie kąsa i nie wyprzedza? Albo ona nie jest naturalna🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
02 kwietnia 2013 11:46
jak widać HW strzelił sobie w stopę 🙂 lepszej antyreklamy w sprostowaniu być nie mogło 😉
/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
W HW pracuję, więc spędzam tam bardzo dużo czasu. Każdemu zdarzają się sytuacje, w których musi nieco przesunąć pewne plany, myślę, że to, że raz konie dostały jeść godzinę wcześniej nie jest tragedią, co więcej wszelkie takie sprawy są ustalane wcześniej żeby pensjonariusze się nie byli zaskoczeni. A co do naturalla, tak jak powiedziałam wcześniej, nie każdy chce zagłaskiwać i zamulać swojego konia wiecznym znieczulaniem od przeróżnych straszydeł. Jest grupa która to robi, ale my (instruktorzy i kierownictwo) nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie. Stawiamy na "klasykę". A wtrącenia nie są od prowadzących tą stajnię, a od osoby, która ma u nas swoich klientów, jest wysokiej klasy trenerem i często u nas bywa, wystarczy powiedzieć jej o pewnych obiekcjach względem "wtrącania się" - myślę, że na pewno się za to nie obrazi. Kwestia szczerości i otwartości - myślę, że w tym przypadku, który poruszałyśmy, właśnie to jest głównym problemem.

A wzmianka o tym czy jesteś szczęściarą itd była raczej kierowana do ogółu, nie tylko do Ciebie. 🙂

Pamiętajmy, że to, że my sami nie mamy podstawowych problemów z koniem nie znaczy, że nikt ich nie ma(dlatego teksty typu mój koń jest na biegunach, a mój chyba nie jest naturalny chyba są zbyteczne). Znałam dziewczynę, która miała konia, z pozoru spokojny, ale jak przychodziło co do czego to potrafił wgnieść ją w płot byle by nie przejść po kałuży, niby pierdoła, ale były momenty że niespodziewanie prawie ją taranował. Ona potrzebowała rady w tej sprawie. Potrzebowała pomocy. Więc jak spotkacie kiedyś w swoich stajniach takich ludzi to może powiedzcie im to samo co napisałyście w odpowiedzi na mój post i śmiejcie się z tego. Tyle w tej sprawie. A odnośnie HW chciałam głównie wyjaśnić kwestię pewnych niezgodności - i nie chodzi tu o naturall bo sama uważam że czasami to już lekka przesada. Każdy robi ze swoim koniem to co uważa. Poza tym piszę w imieniu swoim, nie stajni, może to też warto odnotować.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji - post pod postem
emptyline   Big Milk Straciatella
02 kwietnia 2013 18:41
flu, edytuj posty.
Może ktoś mi powiedziec cos na temat stajni w koniku starym w halinowie ? jaka jest tam opieka i wgl ? 🙂
i believe i can fly1, Konik ma same rewelacyjne opinie, milion razy było tutaj o ty pisane - wpisz w wyszukiwarkę, na pewno znajdziesz dużo informacji.
No właśnie wpisywałam i coś znaleźc nie moge :/
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 kwietnia 2013 20:28
Opinie bardzo dobre, w skrócie: opieka dobra, czyściutko, teren zamknięty więc obcy się nie kręcą, hala nieduża ale z dobrym podłożem, minusem może być słabe podłoże na zewnątrz, brak lonżownika no i pastwisk to tam nie ma. Ogólnie stajnia polecana 😉
no właśnie o opieke chodzi mi najbardziej..żeby była bardzo dobra no i żeby te podstawowe standardy były udogodnień jakiś nie potrzebuje jak narazie 🙂 dzięki wielkie 😉
emptyline   Big Milk Straciatella
02 kwietnia 2013 20:44
Napisz do Amnestrii. 🙂
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
02 kwietnia 2013 21:31
opiekę w Koniku Starym mój koń miał najlepszą ze wszystkich stajni, w których stał. profesjonalnie i pro-aktywnie.
LatentPony   Pretty Little Pony :)
02 kwietnia 2013 21:37
flu, po pierwsze edytuj posty, a po drugie... "naturall"?  😂

i nie chodzi tu o naturall


A co do naturalla


Wybaczcie  🚫, ale poprawiło mi humor ;D
no właśnie o opieke chodzi mi najbardziej..żeby była bardzo dobra no i żeby te podstawowe standardy były udogodnień jakiś nie potrzebuje jak narazie 🙂 dzięki wielkie 😉


Stałam rok w Koniku i pod względem opieki naprawdę stajnia godna polecenia 🙂
no to świetnie bardzo mnie to cieszy 🙂 a może znacie jakąś godną polecenia stajnie w rejonach wesoła/sulejówek itp ? 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
02 kwietnia 2013 23:28
flu, to że mój koń zachowuje się tak a nie inaczej to nie tylko jego predyspozycje psychiczne, a moja wyłączna nad nim praca; często też jest tak, że to jaką ma relację ze mną nie przekłada się na relacje z innymi ludźmi, więc naprawdę znowu wchodzisz na grząski grunt... nie muszę być "naturallllem" żeby rozumieć konie i umieć się z nimi obchodzić

a że nie zadałaś pytania jak zachować się w takich sytuacjach (a jedynie zajawkowo rzuciłaś zagadnieniami) to też nie dostałaś na nie odpowiedzi, w związku z czym przekładanie naszych reakcji do sytuacji logicznie nieadekwatnej jest w tym momencie niestosowne tudzież chybionym zabiegiem spekulacyjnym
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się