Wybór kierunku studiów

Niestety, to raczej nieuniknione 😉 a zdawałaś fizykę? Jeśli tak to możesz jeszcze uderzać do Wrocławia i Szczecina🙂
właśnie nie zdawałam, ale mam 94% z matmy i myślałam, żeby może uderzać do Wawy, ale jak te progi z zeszłych lat są z fizyką to nie wiem jakiego mogę się spodziewać w tym roku. Jak poprawię maturkę to i tak pewnie na GUMedzie wyląduję, tylko trzeba poprawić  😵
No trzeba, trzeba... już coraz mniej czasu 😵
Trudno przewidzieć jak z tymi progami będzie. Obstawiam, że porównywalne z krakowskimi, może trochę niższe, bo osoby z matmą rozłożą się na dwie uczelnie. Dowiemy się za trochę ponad 2 miesiące 🤣
Nie wiem dokładnie gdzie napisać więc piszę tu.

Wybiera się ktoś w tym roku (2013/14) na hipologię i jeździectwo do Lublina? Ja się jednak zdecydowałam 🏇 Mam nadzieję że coś z tego dobrego będzie.
Dziewczyny doradźcie co po rozszerzonej bio i chem. Oba przedmioty lubię, matematykę także. Gorzej z fizyką bo nie umiem. Myślałam nad wetą ale nie wiem czy nie jestem za głupia 🙂. Brałam też pod uwagę biotechnologię i potem na specjalizację biotechnologia chemiczna-leki i ksmetyki. Myślałam też o ochronie środowíska lub inżynierii środowiska/ekologicznej ale nie mam pomysłu co dalej potem.
.
Drugi rok próbuję się zdecydować co ja tak naprawdę chcę studiować i... im bliżej poprawy matury tym bardziej nie wiem  😜 Próbowałam biotechnologi... bleee, zootechniki, jeszcze bardziej bleee i zaocznych sztuk wizualnych to w sumie najfajniejsze, ale na dłuższą metę siebie w tym nie widzę...
W niczym siebie nie widzę, w niczym nie jestem tak naprawdę dobra i im dalej w las tym bardziej nie chce mi się iść na tą maturę... ja się chyba pochlastam  😵
Fog, na wecie przy odpowiedniej pracy nie będziesz za głupia 😉 Ja gdybym nie poszła na wet to bym szła na jakąś chemie właśnie - leki, kosmetyki. A te środowiska to fajna sprawa, ale jak masz pomysł na siebie co dalej.
Arroch, trzeba było zostać przy projektowaniu mostów :P.

Ja też nie wiem co chcę robić, chemii na maturze nie zdaję, wyląduję na hipologii i tyle będzie :P.
Fog, ode mnie z klasy ci, którzy poszli na biotechnologię prawie wszyscy już uciekli lub maja taki zamiar, kierunek fajny, przyszłościowy ale nie w Polsce, po prostu nie ma roboty niestety. Szczególnie jeśli masz zamiar iść w leki/kosmetyki to będziesz konkurowała z farmaceutami i chemikami do tego. U mnie na roku na farmacji jest trochę osób z biotechnologi i jakiś chemi farmaceutycznych, bo jednak stwierdzili, że większe się ma uprawnienia, a wolą wylądować w aptece niż nigdzie. Farmacja Cię nie interesuje?
Ja się chyba przekonałam do chemii kosmetycznej 🙂 Ale będę jeszcze zdawać na pielęgniarstwo.
Biotechnologia tez kręci, ale mama mi marudzi, że po tym pracy na pewno nie znajdę
opolanka   psychologiem przez przeszkody
27 kwietnia 2013 19:10
Arroch, a koniecznie musisz mieć studia?
Może warto zdobyć jakiś zawód na poziomie szkoły policealnej, w którym się dobrze czujesz.
Mgr przed nazwiskiem nie gwarantuje ani sukcesu zawodowego, ani pieniędzy.
zonk: nie zastanawiałam się nad farmacją, musiałabym to porządnie przemyśleć. Nie pomaga jednak w nauce do matury to, że nie wiem na co potem iść.
...
cavaletti: myślę, że bardzo dobrze wybrałaś. Kierunek zgodny z Twoimi zainteresowaniami 🙂
Ja 4 lata temu popełniłam błąd, poszłam na turystykę. Przemęczyłam 3 lata i przeniosłam się na ekonomiczny. Żałuję tylko, że nie zrobiłam tego wcześniej. Także, jeżeli ktoś chce pójść na studia, tylko, żeby mieć papierek, to polecam turystykę, ale ostrzegam, że potem ciężko "się przebranżowić" 😉
Arroch, a koniecznie musisz mieć studia?
Może warto zdobyć jakiś zawód na poziomie szkoły policealnej, w którym się dobrze czujesz.
Mgr przed nazwiskiem nie gwarantuje ani sukcesu zawodowego, ani pieniędzy.


Jakby to powiedzieć, moi rodzice dość mocno naciskają na studia 🙂 i to jeszcze najlepiej na medyczny  😂


Sisisa właśnie coraz częściej ten pomysł do mnie wraca  🤔wirek: ale przecież nie zdawałam ani matmy rozszerzonej ani fizyki, bo uznałam, że to bez sensu  😜

Edit.Averis  :kwiatek:
Arroch, a co z wetą?
Oj tam, oj tam, za rok możesz zdawać przecież rozszerzoną matmę :P.
Averis   Czarny charakter
28 kwietnia 2013 10:45
Arroch, wyperswadować znaczy odwieść od jakiegoś pomysłu.
Averis ooo dzięki!  :kwiatek: dopiero przeczytałam to co napisałam  😁


Sisisa szczerze? wyobrażasz sobie mnie jako weta?
Orientuje się może ktoś jak wygląda poziom z matematyki na studiach mechanika i budowa maszyn?  👀
Studiuje lub studiował ktoś Inżynierię Biomedyczną?
Ja 4 lata temu popełniłam błąd, poszłam na turystykę. Przemęczyłam 3 lata i przeniosłam się na ekonomiczny. Żałuję tylko, że nie zrobiłam tego wcześniej. Także, jeżeli ktoś chce pójść na studia, tylko, żeby mieć papierek, to polecam turystykę, ale ostrzegam, że potem ciężko "się przebranżowić" 😉



Dlaczego błąd? Na co się przeniosłać po tych 3 latach?  😉 mogę zapytać, co aktualnie robisz?

ja właśnie zastanawiam się nad turystyką i sama nie wiem, co zrobić. Wszystkie kierunki typowe ścisłe mi raczej odpadają, nie interesują mnie to kompletnie i raczej nie jestem w nich dobra, a na pedagogikę,filologię obcą itd nie chce iść. I tak wymyśliłam Turystykę, później dorobić "jakieś" Zarządzania, a st. podyplomowe np z Marketingu. Ale nie jestem przekonana, boję się,że znowu podejmę złą decyzję,jak przy wyborze liceum. Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat takich studiów, co w ogóle myślicie?  😉
wybiera sie ktoś, albo studiuje bezpieczeństwo wewnętzne? interesuje mnie ten kierunek na uniwersytecie szczecińskim i akademia obrony narodowej. co do tej drugiej, to nie mogłam znaleźć wymogów ile i jakie przedmioty dodatkowe trzeba, wie ktoś coś  :kwiatek: ?
Scottie   Cicha obserwatorka
09 maja 2013 17:49
ja studiuję bw na uniwerku. i emade tez.
Aflacja nie wiem jak to wygląda na mechanice i budowie maszyn, ale pierwszy rok na uczelniach technicznych jest dość podobny (wszyscy mają analizę matmematyczną, fizykę... może prawie wszyscy 😉 ). Jeśli jesteś ścisłowcem i nie będziesz miała profesora, który uwielbia studentów na tyle, że zapewni wam powtórkę na kolejnym roku 😀, to matma jest zupełnie do przebrnięcia.
o właśnie Scottie tak mi się wydawało że ktoś jeszcze studiuje, bo pisałam do 'martva' ale cos mi nie odpisuje. z tego co tak troche rozeznanie robilam, to slyszlalam ze na uniwerku sa nieciekawi wykladowcy, to prawda?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 maja 2013 22:42
Kaktus popełniłam ten sam błąd 🤔

2 lata męczę się już na turystyce i z każdym dniem coraz bardziej żałuję i jestem bliska rzucenia tego wszystkiego w pi*du. Jestem wściekła, zrozpaczona, zmęczona. Żałuję, że nie poszłam na hodowlę koni albo nie poczekałam roku, by przemyśleć decyzję. Żałuję zmarnowanego czasu.
Scottie   Cicha obserwatorka
10 maja 2013 07:20
Martva chyba studiowala bw jako drugi kierunek, ale zrezygnowala, bo nie mogla pogodzic z dziennikarstwem. Cos mi sie tak wydaje.
Co do wykladowcow, to jest roznie. Wszyscy posiadaja ogromna wiedze w swoich dziedzinach, ale nie wszyscy potrafia ja przekazac lub zainteresowac przedmiotem. Sa jednak tacy, ktorzy sa mega zajarani tym co robia i super sie ich slucha (wiec do egzaminu nie trzeba sie prawie w ogole uczyc) albo na nudnym przedmiocie dodaja jakies zarciki/anegdoty z zycia wziete i dzieki temu potrafia zainteresowac studenta.
Absolutnie nie sa to ciezkie studia. Troche wakacje, z koniecznoscia siedzenia na zajeciach.
Scottie, ale mówicie o tym samym uniwerku? Bo casines pyta o szczeciński, a Ty i emade to chyba UW? 👀
Wie ktoś coś na temat studiów filologiczno-kulturoznawczych na UW? Ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat...
kujka   new better life mode: on
11 maja 2013 11:30
olencja, a o ktory dokladnie kierunek pytasz?
imo wiekszosc dla pasjonatow naprawde zainteresowanych danym tematem. szczegolnie, ze na wiekszosci to bardziej filologia niz kulturoznawstwo. i to zdanie powtarzali mi ludzie z przeroznych fil-kult 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się