Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Z tego co się orientuję teoretycznie jest niepotrzebny do prowadzenia jazd, ale jednak ośrodki jeździeckie przy zatrudnianiu instruktorów biorą tych z papierem 😉
Kursanci z Lewady, powiedzcie mi czy dostanę wcześniej jakiś program? Chociażby na egzamin wstępny z ujeżdżenia? Bo ja pytam o to Panią z biura, to do znudzenia powtarza mi, że egzamin jest na poziomie klasy L. Świetnie, wiem to, ale chciałabym wiedzieć coś więcej. Jak pojadę tam i powiedzą np- jedź L4 za 15 minut to  się pogubię, muszę min. 2 razy to sobie przejechać. Jak to w ogóle wygląda? Wczoraj zdaje się był pierwszy egzamin wstępny, może ktoś był??
opolanka   psychologiem przez przeszkody
25 marca 2013 07:46
abrakadabraś, z tego, co słyszałam, to jest to przejazd na brązową odznakę. Ale głowy nie dam.
Ale egzamin na poziomie klasy L nie musi obejmować konkretnego programu jak np. L1 czy L3 tylko samo zademonstrowanie elementów składających się na tę klasę, a więc : poruszanie się stępem pośrednim, kłusem i galopem roboczym, 20m koła w kłusie i galopie, zatrzymania z kłusa (mogą być przez stęp) czy jakaś przekątna - nie ma się o co martwić jeśli idziesz na kurs świadomie, a nie z przypadku 🙂
Dzięki za odpowiedź dziewczyny, chyba spodziewam się zbyt wysokiego poziomu na tym egzaminie 😀 Jakoś tak sobie wyobraziłam go "profesjonalnie" 🙂 Mój błąd.  🤣
na początku tego miesiąca miała miejsce taka trochę dziwna sytuacja. otóż przyszła w trakcie zajęć pewna osoba która zaczęła weryfikować uprawnienia instruktorów. ja co prawda mam tylko albo aż IRR, i teraz w sumie nie wiem czy to IRR jest nadal ważne bo jak powiedziałam jakie mam uprawnienia to otrzymałam trochę dziwną odpowiedz, coś w stylu jakby to nie było już ważne. a dodam że swoje IRR robiłam parę ładnych lat temu. na instruktora sportu to chyba nie jestem jeszcze gotowa, a na ISP jest mniej kursów teraz finansowanych przez unię. czekam może coś z nadejściem wiosny się ruszy.
co do mojego IRR to zdarzyły się osoby które nie potrafiły zagalopować z dobrej nogi nie mówiąc o skokach (na szczęście tylko dwie).
A z jakiej instytucji była ta osoba? Kto jej wystawił legitymację?
witam mam do was pytanko mianowicie czy ktoś z was robił kurs instruktora rekreacji w szkole green way w barczewie? chciałam się zapisać ale jeszcze się zastanawiam..
Jeśli mam legitymację IRR to jest ona ważna czy nie ? Nadal są prowadzone kursy instruktorskie, stąd moje pytanie. Mając IRR następnym "stopniem" jest teraz ISP?
Hej, ja zapisałam się do Barczewa w majówke 🙂 niby kurs IRR jest nieważny ale jak dzwoniłam po różnych ośrodkach jeździeckich w wielkopolsce pytać o zatrudnienie na wakacje to mówią "papier musi być jakiś", poza tym nikt nie widzi różnicy między kursami IRR a PZJ nawet ośrodki certyfikowane przez PZJ. Takie mam wrażenie że PZJ sam nie wie o co mu chodzi. A jak nie wiadomo o co chodzi to oczywiście chodzi o pieniądze, drogie kursy, drogie odznaki. Nie tylko super-nadziani ludzie z własnymi końmi potrafią jeździć konno i taka jest prawda. Z doświadczenia wiem, że jak ktoś chce zatrudnić instruktora to zaprasza do siebie do stajni na rozmowę i na sprawdzenie jego umiejętności.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
29 marca 2013 07:53
Tamtaratam, kurs IRR i PZJ zawiera te same treści, w ogóle jest to to samo.
Ja mam jedne i drugie uprawnienia, jakąś licencję PZJ itd itp. I żebym mogła tę licencję (niewiadomo na co potrzebną) przedłużać, muszę jeździć na szkolenia, które kosztują.
Ja wychodzę z założenia, że człowiek uczy się całe życie, ale poziom tych niektórych szkoleń... ech.
Wyciąganie kasy.
A z jakiej instytucji była ta osoba? Kto jej wystawił legitymację?


to był prezes całego hipodromu, jako że hipodrom jest certyfikowanym ośrodkiem to osoby prowadzące własną działalność muszą mieć min isp, kiedyś pamiętam że mogły zatrudniać irr ale w sumie teraz to już nie wiem.

Tamtaratam, kurs IRR i PZJ zawiera te same treści, w ogóle jest to to samo.
Ja mam jedne i drugie uprawnienia, jakąś licencję PZJ itd itp. I żebym mogła tę licencję (niewiadomo na co potrzebną) przedłużać, muszę jeździć na szkolenia, które kosztują.
Ja wychodzę z założenia, że człowiek uczy się całe życie, ale poziom tych niektórych szkoleń... ech.
Wyciąganie kasy.


i między innymi dlatego jak będzie coś finansowane przez unię to mogę się szarpnąć na taki kurs isp.
Kto w tym roku robi kurs? Pochwalcie sie gdzie jedziecie 🙂
http://swiatkoni.pl/news/6734,juz-wiemy-wszystko.html tutaj na temat IRR 🙂 polecam, interesujące kwestie zostają podjęte.
Od dłuższego czasu jest mowa o uwolnionych zawodach, miedzy innymi został uwolniony zawód instruktora rekreacji ze specjalnością" jazda konna". Czyli Mietek za stodoły też może jazdy prowadzić, Więc po co robić kurs?
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
01 kwietnia 2013 17:06
Może mi ktoś powie czy jak mam szkołe średnią  Technikum rolnicze i  hodowli koni  to  czy podchodząc do kursu  na instruktora z pzj  trzeba mieć maturę ??
Tak. http://pzj.pl/modules/szkolenie/?3:45-Zasady_zdobywania_uprawnie%3F_ISP.html
Do zrobienia kursu wystarczy średnie, bez matury. W moich okolicach THK pozwala na uczestnictwo w kursie nawet uczniom trzecich klas, ale uprawnienia dostają dopiero po ukończeniu szkoły. Nikt nie pyta o umiejętności jeździeckie, chociaż niby robią coś na kształt praktycznego egzaminu jeździeckiego, czyli takiej krótkiej zbiorowej jazdy. Wymagana jest co prawda brązowa odznaka, ale o tę nie jest przecież trudno...
Co zaś do sensu robienia papierów IRR to początkowo założono, że już nie będzie kursów, a ci którzy mają takie uprawnienia w końcu powymierają i problem zniknie. Postawiono na szkolenie podstawowe ale narazie można jeszcze zrobić oba rodzaje uprawnień. Pracodawcy jest obojętne czy do prowadzenia czysto zarobkowych jazd zatrudni IRR czy ISP. Większośc prowadzi jazdy w ramach działalności agroturystycznej, a takie świadczenie usług w/g ustawy wymaga zapewnienia osoby z uprawnieniami.
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
01 kwietnia 2013 19:07
No to czeka mnie na isp  zdawanie matury :/ fajnieni e ma co.  Nie da się jakostego obejśc ??
Do uzyskania papierów PZJ niestety się nie da  (chyba ze kupisz świadectwo maturalne na targu 🙂 ) Do papierów instruktora rekreacji (legitymacja ministerstwa) wystarczy samo średnie. Do  papierów wydawanych przez STOWARZYSZENIE ROZWOJU SPORTU I KULTURY FIZYCZNEJ (SRSiKF) wystarczy zawodowe. Ale pomyśl dobrze czy opłaca się robić super uprawnienia przy śmiesznej kasie proponowanej przez pracodawców (max 1500 zł z wyżywieniem i spaniem)
Witajcie, poszukuję stajni, gdzie można zrobić kurs instruktorski, nie ma dla mnie znaczenia gdzie, oby tylko cena nie była kosmiczna. Wiem, że w internecie jest masę ofert, ale wolę zapytać osób, które mają w tej kwestii doświadczenie. Z góry dziękuję  :kwiatek:
a gdzie będzie najbliższy kurs szkolenia podstawowego ? i czy można jechać np. na sam egzamin?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
15 kwietnia 2013 08:48
Od dłuższego czasu jest mowa o uwolnionych zawodach, miedzy innymi został uwolniony zawód instruktora rekreacji ze specjalnością" jazda konna". Czyli Mietek za stodoły też może jazdy prowadzić, Więc po co robić kurs?


Jesteś pewna, że zawód został uwolniony? Z tego, co wiem, nie weszło to (jeszcze) w życie.
Słyszał może ktoś ostatnio o jakiś kursach organizowanych w okolicy Warszawy ? 🙂
Pytam się o to od pół roku bez echa 🙁
a widzieliście to?? http://deregulacjazawodow.pl/trener-i-klasy/  deregulacja zawodów. tutaj akurat o trenerze- ciekawe jak to się będzie miało to trenerów sportu jeździeckiego, czy w ogóle będzie obejmować, bo jeśli tak to każdy trenerem będzie mógł być i niezły syf się zrobi...żadnych egzaminów, kursów, przygotowania, jedynie posiadanie wiedzy w zakresie działalności trenerskiej (niesprawdzanej formalnie),.. no i nie będzie już podziału na klasy trenerskie..
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 kwietnia 2013 10:36
sotniax, temat juz był podejmowany i w tym wątku i w wątku "Kącik instruktora".
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
23 kwietnia 2013 11:00
czy w tym roku w Galkowie w czerwcu organizowany jest może kurs instruktorski ?
nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat, będę wdzięczna  :kwiatek:

edit : chyba nie ten wątek 🙂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
24 kwietnia 2013 22:42
Ile przeważnie stoją przeszkody na wstępnym ?  😵
subaru nie sądzę by to było więcej niż srebrna odznaka, a może i nawet brązowa pewnie zależy od klubu, nie pamiętam czy jak ja zdawałam w Lewadzie to czy brąz czy srebro zwalniało bo mam oba, ale z tego co słyszałam było to parę raczej niewysokich skoków max 80 cm.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się