siodła bezterlicowe

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 lipca 2013 12:24
widziałam to siodło... tylko nie jestem pewna czy tej firmy.
Świetna sprawa !!  😉
Ja marzę o ujeżdzeniówce starterka ale raczej wątpliwe żeby kiedykolwiek udało mi się je kupić w rozsądnej cenie. W dodatku z odpowiednimi ławkami 🙂
Za to na londona wiem że kiedyś w koncu uzbieram 🙂
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
04 lipca 2013 12:35
a czy ten freemax nadawałby się na konia wykłębionego?
a czy ten freemax nadawałby się na konia wykłębionego?


Moim zdaniem słabo ;(

Zastanawiam się czy nie zrobić sobie składaka.
Fajne podstawowe siodelko - co ważne cienkie i elastyczne - tak jak lubie - i z dobrymi recenzjami.
http://www.libraequestrian.com/barebackridingsaddle.html

i dokupic do tego same pusliska z klockami od Trekker'a (fenders - nie wiem jak to jest po polsku przepraszam) za ok 215$
lub od BArefoota za 99 euro:
http://barefoot-saddle.com/de/en/Horse/Saddle-Accessories/Fenders-Westernfender/Fender-with-Kneeroll-Support.html

i tak wszystko jest na rzepy...
już sama nie wiem co zrobić ;(

edit.
Np - jak sprawić żeby siodlo w odczuciu było węższe? (Tu rozwiązanie w siodłach Sensation ale myślę, że i w innych firmach z miękkimi siedziskami efekt byłby identyczny) Zeby siodło miało większy "TWIST" (nie wiem jak przetłumaczyć ten termin - bo bynajmniej tu nie chodzi o "skręcenie" ale o uczucie wąskości - ktoś ma jakiś pomysł?)
https://www.nickerssaddlery.com/shop/sensation-ride-twist-bolster/
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
04 lipca 2013 13:41
Przede wszystkim skrócić linki,bo musiałam Cię zignorować,żeby przeczytać cokolwiek.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
04 lipca 2013 19:52
[quote author=cranberry link=topic=519.msg1818776#msg1818776 date=1372937725]
a czy ten freemax nadawałby się na konia wykłębionego?


Moim zdaniem słabo ;(


[/quote]

Zatem, czy są w ogóle jakies bezterlicówki dla konia z wydatnym kłębem?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 lipca 2013 20:01
Do cheyenne barefoota w padzie physio dostajesz panele które mozesz odpowiednio modyfikować.
Jedne grubsze  ( które są na odciażenie) drugie takie jakby piankowe dzięki którym możesz bawić sie w regulacje. W instrukcji jest napisane żeby sobie odpowiednio powycinac tą wersję cienszą aby idealnie dopasować siodło w równowadze. Mam konia który jest wykłębiony i ma zanik mięsni na kłębie. W Physio mam włożone na przodzie wycięte plasterki i dzięki temu siodelko leży idealnie. Pot na całej powierzchni rozkładany jest równomiernie czyli z tego wynika że cieżar również.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
04 lipca 2013 20:07
Bezterlicówki raczej pasują na okrągłe konie..Chociaż moja jest dość znacznie wykłębiona i przymierzany berefoot leżał ok. z tym,że przymiarka była robiona w okresie kiedy kobyła była w regularnej robocie i dość dobrze umięśniona więc to siodło miało na czym leżeć jakby..teraz jest większy efekt wielkiego kłębu.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
04 lipca 2013 20:22
Moja jest okrągła brzuchowo i dosyć wykłębiona.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
04 lipca 2013 20:24
w takim razie bankowo do bezterlicówki bedziesz musiała zakupic podogonie bo siodlo bedzie zjeżdżać.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
04 lipca 2013 20:31
Moja ma podobną budowę no i jej wszystkie siodła się pchają do przodu bo popręg zjeżdża na okrągłym brzuchu 😉 ale ogólnie samo siodło leżało ok..
Ja bym tak przy tym podogoniu nie obstawała na bank  😉
Klusek też jest okrągły, ma mały kłąb a siodło leży dobrze - ani się nie przekręca ani nie przesuwa  😁
Dużo też robi odpowiednio dobrany popręg.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
04 lipca 2013 20:34
oooo własnie chciałam już robić dopisek,popręg duuużo daje,najlepszy chyba jest asymetryczny na problem z przesuwaniem do przodu.
Dziewczyny, proszę nie uogulniajcie mówiąc, że bezterlicówki raczej nie pasują na okrągłe konie.
Z iloma modelami miałyście do czynienia? Z iloma firmami?
Na prawde możliwości jest sporo, ale poza granicami naszego kraju gdzie króluje Barefoot, Freemax i podróby z allegro.
Dziś osiodłałam pierwszy raz moją totalną kluskę moim ukochanym Sensation - Kobyła która jest tak gruba, że nie ma kłębu, a jak chodzi to tłuszcz się przelwa.
I co - wsiadłam z ziemi, siodło nie drgneło, podczas jazdy sie nie przemieściło.
To jest kwestia dobrania odpowiedniego modelu i niestety często większych funduszy ;(

Cranberry  - na typowo wykłębione konie masz np takie opcje jak Freeform i całą serię z opcją "cutback":
https://www.actionridertack.com/c-178-all-models.aspx
Kiedyś w polsce byl przedstawiciel...
Czyli z tego co piszecie, wynika, że bezterlicówka Barefoot z padem Special  nie nada się na konia z wydatnym i gorzej umięśnionym kłębem?  Mam już taki mętlik w głowie, że po prostu nie wiem co o tych padach i siodłach myśleć 🙁Jeśli ma ktoś pad Special  i wykłębionego konia, to bardzo proszę o radę. 🙂
najlepiej samemu sprawdzić- znajoma ma freemaxa na wykłębionego konia z najwęższym łękiem i jest ok, ona i koń zadowoleni, ja mam na szerokiego konia z dużym brzuchem, który kłąb ma- nie najwyższy ale jakiś jest i freemax bardzo nam pasuje. Zjeżdżał w przód ale popręg i podogonie pomogły.
ja jezdzilam na tych badziewiach z allegro westowych z duzym przednim łękiem na bardzo wykłębionej ślązaczce i powiem wam ze lezalo duzo lepiej niz siodlo terlicowe specjalnie na nia dopasowywane. lezalo stabilnie i naprawde rozsądnie. poki sie nie wsiadzie to nie ma co gdybac. ja sie ciesze tylko ze moja klucha jest budowy "przecietnej"i nie mam duzych dylematow w tej sprawie 🙂
A jak się sprawują siodła z padem Physio i podłażonym pod spód czaprakiem? Czuje się wtedy konia, nie jest za wysoko? 🙂
A jak się sprawują siodła z padem Physio i podłażonym pod spód czaprakiem? Czuje się wtedy konia, nie jest za wysoko? 🙂


To kwestia względna. Dla mnie było za wysoko, bo ja lubię uczucie bycia "w" koniu, ale dla kogoś innego może to być pożądany efekt.
Pytanie też jaki to czaprak - czy to jest gruby pad czy coś cienkiego - ja w lecie jezdziłam na pieluszce i było znośnie 😉
Możesz też zastąpić Physio Mattesem Correction System - moim zdaniem ochrona podobna, ale futerko daje większe wrażenie "bliskości"  😎
Ja wiem, nie jest specjalnie gruby, taki średni 🙂. A podkładać będzie trzeba, bo siodełko na dwa konie. No cóż, mam nadzieję, że już niedługo będę mogła sama sprawdzić jak to się siedzi 😀. A podkładka Mattesa to pewnie dobre rozwiązanie,  ale cena ... przeraża  😵
Ja wiem, nie jest specjalnie gruby, taki średni 🙂. A podkładać będzie trzeba, bo siodełko na dwa konie. No cóż, mam nadzieję, że już niedługo będę mogła sama sprawdzić jak to się siedzi 😀. A podkładka Mattesa to pewnie dobre rozwiązanie,  ale cena ... przeraża  😵

Własnie - pojezdzisz - zobaczysz - w razie czego będziesz kombinować.
Na wątku futerkowo podkładkowym revoltowicze dobrze się wypowiadali o podkładkach Yorka z systemem wymiany paneli - cena bardzo przystępna.
powodzenia  😎
ja pod mojego freemaxa mam podkładkę ala mattes, bywała na allegro, prawdziwe futro , a cena znacznie przyjaźniejsza, niestety freemax przestał pasować i czeka na chętnego w ogłoszeniach 😎
Dzięki za porady 😉 Mam nadzieję, ze jeszcze pod koniec miesiąca będę mogła wypróbować siodełko 😀 Mam jeszcze pytanko. Czy ktoś może orientuje się jakie jest wypełnienie miękkiego łęku w siodłach Barefoot? Bo łęk w używanym siodle, które prawdopodobnie kupię, jest chyba zbyt szeroki (stwierdziłam to po dokonaniu pomiarów z wydrukowanej kartki ze strony Barefoot). Czy możliwe jest zrobienie łęku miękkiego samemu? Chociaż na czas dopóki nie zamówi się oryginalnego.
Dzięki za porady 😉 Mam nadzieję, ze jeszcze pod koniec miesiąca będę mogła wypróbować siodełko 😀 Mam jeszcze pytanko. Czy ktoś może orientuje się jakie jest wypełnienie miękkiego łęku w siodłach Barefoot? Bo łęk w używanym siodle, które prawdopodobnie kupię, jest chyba zbyt szeroki (stwierdziłam to po dokonaniu pomiarów z wydrukowanej kartki ze strony Barefoot). Czy możliwe jest zrobienie łęku miękkiego samemu? Chociaż na czas dopóki nie zamówi się oryginalnego.

Z tego co pamiętam tam nic specjalnego nie było - jakaś taka poduszeczka gąbkowa chyba - możesz też jezdzić bez łęku 😉
Dzięki za podpowiedź. Może uda mi się coś wykombinować 🙂 Jeśli się nie będzie sprawdzać, to po prostu zamówi się oryginalny.
poniewaz przymierzam sie do barefoot arizona napiszcie mi prosze czy macie jakies spostrzezenia odnosnie dopasowywania łęku do tego siodla. czy tez sa twarde i miekkie?co polecacie, co do jakiego konia a jezeli twarde to jaka jest rozmiarowka i czy da sie ją ustalic z gory a nie za pomoca prob i bledow? kuń nosil łęk czerwony-szeroki winteca. z gory dzieki :kwiatek:
poniewaz przymierzam sie do barefoot arizona napiszcie mi prosze czy macie jakies spostrzezenia odnosnie dopasowywania łęku do tego siodla. czy tez sa twarde i miekkie?co polecacie, co do jakiego konia a jezeli twarde to jaka jest rozmiarowka i czy da sie ją ustalic z gory a nie za pomoca prob i bledow? kuń nosil łęk czerwony-szeroki winteca. z gory dzieki :kwiatek:

Rozmiary łęku można zmierzyć wycinając te szablony🙂 http://barefoot-saddle.com/de/out/pictures/wysiwigpro/pdf/mass_schablone.pdf
A jeśli żadem nie pasuje to wtedy zostaje łęk miękki (tak jak i w moim przypadku) http://barefoot-saddle.com/de/Pferd/Sattelzubehoer/Wechselzwiesel-Kopfeisen/Sattelhorn-klettbar.html?listtype=search&searchparam=Soft-Einsatz
tego potrzebowalam, dzieki  :kwiatek:
Ja również przymierzam się do kupna siodła Barefoot 😀 I nadal mam dylemat odnośnie padu. Czy ktoś byłby taki dobry i mógłby napisać mi jaka jest grubość tych paneli podnoszących siodło w padzie Special i Physio? Jeden z moich koni ma dość "spiczasty" grzbiet i obawiam się, że Special może nie unieść siodła nad kręgosłupem 😕.
Z góry dziękuję za porady🙂
czy ktoś z warszawy mógłby mi pożyczyć do przymierzenia siodło freemax acavallo dressage? odwdzięczę sie  :kwiatek:
Czy długość siodła Barefoot Cheyenne jest większa od Barefoot London? Pytam, bo na stronie Barefoot, gdzie są podane wymiary jest właśnie tak napisane. Trochę mnie to zdziwiło, bo myślałam, że model Cheyenne jest najmniejszy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się