Ogłowia

Ten pierwszy wygląda jak pokryty zwykłym kawałkiem szlaucha 😀
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
12 sierpnia 2013 07:21
Jakieś opinie o lakierowanym HKM Crystal?


ogłowia HKM wyglądają ładnie tylko na zdjęciach, za ta cenę można kupić lepsze ogłowie, ogólnie to twarda mielonka, z której odpada czarna farba, też kiedyś kupiłam ogłowie HKM za 300 zł i nigdy więcej ;/
Ja też nigdy HKM, plastik z mielonką, nawet na okucia się nie wysilają-miałam ogłowie, w którym rdzewiały. Szkoda, bo dużo modeli mają na prawdę ładnych.
anetakajper   Dolata i spółka
12 sierpnia 2013 09:31
Szukam ogłowia "COB" do 150 zł. Takiego prawdziwego COB. Jestem po 3 ogłowiach cob i mam dosyć :/
Wszystko za duże! Nachrapniki to na potylicy trzeba dziury dorabiać :/ A paski wędzidłowe są do samego końca.
Koń nosi kantar cob. W najmniejszym ful spada przez nos.
Taka głowa.
anetakajper, piona :/ Mam kolejne (5/6?) ogłowie, gdzie paski policzkowe mam zapięte pod sam naczółek. Jeszcze do zwykłego wędzidła to jak Cię mogę, ale przy wielokrążku to... Ja chyba koniec końców kupię sobie potylicę cob i paski policzkowe pony, żeby to jakoś wyglądało...
anetakajper   Dolata i spółka
12 sierpnia 2013 09:40
Wygląda to tragicznie :/
Chyba kupie najtańsze ogłowie pony i zrobie składankę - nic innego nie wymyślę  😵
O,to ja mam klaczkę,do której również musiałabym mieć potylicę cob a resztę pony...
Taki ma łeb... A to kucka przecież. Pony ją obciskają w potylicy,naczółki niektóre też. Do haka miałam małą modyfikację ogłowia,wsadziłam potylicę full/cob paski policzkowe pony i było ok  🤔wirek:
Gdyby nie to, że wszyscy zjechali HKM powyżej,to powiedziałabym, że na kuca o drobnej, cobowej główce miałam pony z tej firmy i było dobre. Aktualnie chodzi w globalu bonfire cob i co prawda na ostatnie dziurki podopinane, ale nie trzeba było żadnej dorabiać. A może kupić poniaka i zmienić naczółek? to najłatwiejsze i można sobie wybrać jakiś ładny 😀 W sytuacji awaryjnej tego właśnie globala założyłam na kobyłę, która nosi małego fulla i w zasadzie tylko naczółek był przyciasny.
dziunka, ja mam jakiś  stary model HKM, ciurany od ok 5 lat a ogłowie wciąż się nieźle trzyma mim, że mało co o nie dbam heh
Właśnie tą opinią o HKM byłam mocno zdziwiona,bo znajoma kupowała swoje praktycznie  razem z koniem,i miała jakieś 3-4 lata,dopóki kobyła paska policzkowego nie zerwała-w zasadzie brakuje tylko owego paska,reszta świetnie się trzyma. Ma 3 HKM'owe ogłowia i bardzo je sobie chwali,z resztą widuję jej konie w nich i mało,że prezentują się świetnie to ciągle wyglądają jak nowe 😉

Dla mnie to bez sensu trochę kupować ogłowie za 200-300zł a potem dokupywać naczółek za kolejne minimum 50-100zł.
anetakajper  Ja mam ogłowie Horze Diamond Cob. Mój nosi kantary cob, full na ostatnią dziurkę lekko za duże. Ogłowie w sam raz. No i poza tym fajna, miękka skóra  🤣 Tylko nie wiem czy teraz kupisz do 150zł, bo ja kupowałam z promocji właśnie za tyle... Ale bardzo polecam  😀
iskierkowa HKM był fajny właśnie te 5+ lat temu. Teraz robią sobie za przeproszeniem jaja z jakością produktów, a cenowo wcale konkurencyjni nie są.
anetakejper możesz mniej więcej wymierzyć jakie potrzebujesz ? Najbardziej chodzi mi o paski policzkowe. Ja w końcu zamówiłam KenTaura ze skróconymi paskami policzkowymi i mniejszym nachrapnikiem, ale naczółek został z coba. Tylko tu się nie zmieścisz w 150 zł.
Ach, to wiele wyjaśnia, oba HKMy z którymi miałam do czynienia były sprzed właśnie ok.4-5 lat i były całkiem przyzwoite.
anetakajper   Dolata i spółka
13 sierpnia 2013 11:14
iskierkowa HKM był fajny właśnie te 5+ lat temu. Teraz robią sobie za przeproszeniem jaja z jakością produktów, a cenowo wcale konkurencyjni nie są.
anetakejper możesz mniej więcej wymierzyć jakie potrzebujesz ? Najbardziej chodzi mi o paski policzkowe. Ja w końcu zamówiłam KenTaura ze skróconymi paskami policzkowymi i mniejszym nachrapnikiem, ale naczółek został z coba. Tylko tu się nie zmieścisz w 150 zł.


Jakbym wiedziała, że ogłowie będzie dobre to moge dać więcej niż 150 zł 🙂
Wczoraj wzięłam nówkę horze zaparkel Cob. No paski policzkowe pięknie pasowały 🙂
Nachrapnik na długość też pasował 🙂 Paski nie wisiały do nadgarstek 😉
Ale - nachrapnik się nie dopiął :/  😵  musiałam jeszcze 2 dziurki opuścić co mi nie pasuje i dorobić dziurkę na samym koniuszku, żeby złapać!
Pomierze paski i podam. Może uda się coś sklecić 🙂
Horze nie trzyma rozmiarówki w różnych modelach, może się uda dobrać coś innego 😉 Kentaur zrobi pod wymiar, ale to koło 400 zł sobie liczą.
anetakajper   Dolata i spółka
14 sierpnia 2013 07:16
Paski wędzidłowe 30 cm + pasek optylicy 66 cm = zapięcie na ostatnie dziurki i paski wiszą po nadgarstki
Nachrapnik -pasek  85 cm zapinany jest na prawie ostatniej dziurce
Nachrapnik -70 cm i tu w miare ok. bo zapinane na prawie na środku
Anetakajper, co to za ogłowie,  co z wymiarami wrzuciłaś?  :kwiatek:
A może Pan Marek coś sklei anetakajper? 🙂
Tak swoją drogą to w jakim przedziale cenowym pan Marek robi ogłowia ?
iskierkowa, naprawdę w bardzo różnym 😉 Zależy czego wymagasz 🙂
byłam u niego osobiście 3 dni temu, dotykałam te co się akurat robiły... cuuuudo..
Myślisz,że zrobiłby coś w cenie do 300zł? Konkretnie poniakowego meksykana albo szweda z naczółkiem "V" ?
iskierkowa, pewnie!
Mogę Ci podać do niego aktualny numer telefonu jeżeli chcesz to wypytasz go o szczegóły 🙂 to bardzo sympatyczny człowiek, śmiało się dzwoni 😉
Ojej,no to kończę z HKM'ami! 😀 Jak będę już miała kasę (przy tych darmozjadach to chyba nigdy  😀iabeł: ) to dzwonię i uzgodnię,niestety nie te regiony żeby podjechać samemu.Poza tym to lakierowany nachrapnik mi się marzy,ale to chyba nie mój przedział już  😁
Ktoś tu chyba wstawiał lakierowany nachrapnik Pana Marka... 🙂
Jestem z Warszawy, w razie co to chętnie Ci pomogę z tym ogłowiem żeby było takie, jakie chcesz 🙂
aneta pomierzę jutro i dam Ci znać  :kwiatek:
Posiada ktoś lub miał do czynienia z tym ogłowiem ? http://www.gnl.pl/oglowie-horze-florencja-wiosnalato-2012-p-12087.html
Jak z jakością skóry itp.?
Będę wdzięczna za wszystkie informacje  :kwiatek:
Ktoś tu chyba wstawiał lakierowany nachrapnik Pana Marka... 🙂
Jestem z Warszawy, w razie co to chętnie Ci pomogę z tym ogłowiem żeby było takie, jakie chcesz 🙂

też mi się tak wydaje,że widziałam...tylko ograniczeniem wszystkiego jest kasa,kasa.
W razie czego odezwę się na pw  :kwiatek:
zozol111, mamy w stajni takie, skórka bardzo fajna 😉 Ogłowie mamy od czerwca, ale już wiele przeżyło - włącznie z bardzo błotnistymi terenami, jazdami w deszczu, itp. Wyczyszczone i posmarowane wygląda jak nowe 🙂 Polecam.
Proszę o pomoc.  🙄 Chciałam kupić ogłowie z nachrapnikiem angielskim,do 200zł, dobrze wykonane, z miękkim podszyciem,miękka skóra,najlepiej czarne. Wiem,że w tej cenie nie można wiele wymagać,ale może możecie polecić jakieś fajne ogłowie.Byłabym wdzięczna za podpowiedzi. 🙂
Iskierkowa moja koleżanka zamawiała ostatnio ogłowie od p.Marka z lakierowanym szwedem za 300zł, bez wodzy i naczółka
(zdjęcie stronę wczesniej)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się