buty dla koni

caffka- wydaje mi się, że każdy rajdowy model będzie ok, o ile będzie dopasowany 🤣 Nie zauważyłam nic szczególnego w boa, które są dedykowane dla trzeszczkowców 😉 Kopyta zmierz zaraz po struganiu i tuż przed i zobacz czy jakiś model i rozmiar butów będzie pasował dla takich kopyt :kwiatek: Jeśli buty chcesz kupować teraz to proponuję epic- łatwiej je dopasować niż glove.
Gdzie kupowaliście buty? Żeby nie było reklamy może być na PW. Szukam easyboots epic. Na www w Polsce - są w cenie od 417 zł do 610 zł nawet i o ile wiem, że cena 417 zł dotyczy jednego buta to 610 zł nie mam pojęcia. Skąd taka rozbieżność. Ktoś w tym wątku wcześniej zamawiał z czech - zaproponowano mi cenę 168 euro za parę razem z kosztami wysyłki.
Gdzie najlepiej zamawiać ?
Do nas dotarły kilka dni temu EasyCare Trail. Na szczęście udało się trafić z rozmiarem. Wybaczają niedoskonałość kopyt, łatwo się dopasowują, zakładanie jest błyskawiczne, bardzo polecam, jestem bardzo zadowolona z zakupu i koń chyba też, bo zasuwa aż miło bez względu na podłoże 😉


plemniczka, a przeszukałaś wątek? Wiem, że jedna z użytkowniczek forum je posiada.
kilka stron wcześniej było o nich pisane....
Nie zauważyłam nic szczególnego w boa, które są dedykowane dla trzeszczkowców 😉


To producent tak podaje czy jak?
kotbury- boa są opisane jako buty dla trzeszczkowców ale jak dla mnie mają taką samą konstrukcję jak pozostałe modele. Żadnych wkładek, profilowania, nic co by je różniło
Bo ja właśnie dorastam do zakupu butów dla konia na przody jako "zastępstwa" dla braku chrząstek kopytowych...
I dumam.
Te wstawiane wyżej (czarnobrązowe) mają przyzwoite ceny na niemeickim e-bay'u.
plemniczka
Buty spoko w uzytkowaniu, natomiast ich awaryjnośc doprowadza mnie do szału. Nie chce mi sie ich wysyłac już nawet do reklamacji bo dallmer zyczy sobie zdjeć kopyt i pewnie czekała bym lata świetlne , a kon bez butów nie funkcjonuje 😉 Mnie poszly zapięcia z przodu - ze sklepu od reki dostałam w ramach gwarancji nowe paski  :kwiatek: , a potem neopren z tyłu, zgubiły sie nakrętki, które trzymaja te plastikowe zatrzaski, a ze sa bardzo charakterystyczne to nie da sie ich kupic w sklepie ( przynajmniej ja nie znalazłam ) . Napisze tylko że jeżdże w nich od długiego czasu TYLKO stępem, bo jesli juz galopuje to po dobrym podłożu i wtedy buty ściagam.
Gdybym miała kupowac 2 raz to mocno bym się zastanowiła.
kotbury- chcesz buty do jazdy czy także na padok?? Bo jak do jazdy, to myślę, że traile byłyby ok 😉 Fajne są także old mac's. Jednak do użytku padokowego poleciałabym coś przed koronkę :kwiatek:
Wczoraj postanowiłam zaryzykować i zapakowałam rudego na 6h w cavallo. Pęciny nasmarowałam olejkiem kokosowym. Było chłodno, błotko, mżawka.... na ścierniskach zdejmowałam koniom buty (bose się nie ślizgają) ale z lenistwa i braku miejsca w sakwach zostawiłam cavallo- nie spadły, nie obtarły, nie odparzyły- czyli przy niższych temperaturach są bezpieczne 💃
Kolejna para renegade wymaga wymiany linek.... na szczęście jesteśmy "technicznie sprawni" i opanowaliśmy rozbieranie tych butów i zastępowanie oryginalnych części zamiennikami 🤣 Linki hamulcowe dają radę i są trwalsze od oryginalnych 😉
Kasi ja czysto do jazdy.
Po pierwsze nie chcę obarczać stajennych butowaniem mojego konia, po drugie (tak mi się wydaje), że dobrze gdy mu na padoku podeszwa popracuje (kontakt z podłożem).

Mam problem natury "krajowej" - kon non stop na wilgotnym podłożu. Nie mam jak wyleczyć strzałek. I tak od 4 lat w zasadzie. makabra.
Ten koń w zasadzie nie ma chrząstek kopytowych, co warunkuje u niego ruch maszyny do szycia. Pod siodłem palcuje, boję się, że sobie zafundujemy syndrom trzeszczkowy.
kotbury zgadzam się w 100%, buty na padok tylko w przypadkach ostrych :kwiatek:. Jeśli potrzebujesz buty do jazdy (nie rajdów) to spokojnie możesz pomyśleć o modelu za koronkę. Łatwiej dopasować a w razie potrzeby można dołożyć wkładki. Nie wiem ile pożyją rzepy ale zawsze można dać do szewca żeby doszył z tyłu takie paski jak w old mac's- fajnie zabezpieczą rzep 😉
Wiecie co, zmierzyłam dzisiaj giry mojego konia bo akurat kowal był i chyba coś nie teges mi wyszło bo jedno kopyto ma 16 cm długości, 15 szerokości, drugie jest 16 na 14 szerokie. No na długość mogłam się pomylić bo chyba mierzyłam z piętkami ale na szerokość to ja nie wiem w co on wejdzie :/
agares jeździsz tylko stępem i takie zniszczenia? masakra ...  to chyba nie są warte swojej ceny . chyba że trafiłaś na kiepski model.  😜
ja mam swoje dallmery ponad rok, wymieniłam w tym czasie  tylko 2 paski - może to zależy od kopyt konia?, nie wiem
nigdy nie spadły, na skokach także, nie odpięły się, nie obcierają.
wymieniam tylko hacelki - śrubki od m.indiry :kwiatek:
dzięki tym butom mój trzeszczkowiec bardzo poprawił motorykę ruchu - przez pierwsze 8 mcy chodził w nich codziennie na jazdę- widać zmianę było w przodzie, Kasia Żukiewicz także pochwaliła nasadę szyi po pracy w butach (wcześniej koń kulał kilka lat). Teraz pochodził boso, ale mam plan znowu zacząć, bo więcej w tereny zacznie chodzić.

tak więc u nas bdb spełniły rolę.
plemniczka
Dla mnie nie sa warte ceny. Moge cyknąć fotkę tych butów to sobie zobaczysz jak wyglądają.

maxowa
Nigdzie nie pisze do jakich kopyt maja byc te buty. Kształtem i wymiarem pasują na te kopyta, wchodza bez problemu, nie obcieraja konia ( poza jedna akcją zimą, gdzie wlazł snieg do neoprenu i zamarzł ale to sie nawet dzieje z ochraniaczami ). Natomiast w moich butach chodzi ochwat, w Twoich trzeszczkowiec 🙂 Poza tym oba kopyta sa praktycznie takie same a tylko jeden but jest rozwalony - mimo ze celowo potem te buty zamienilam , zeby sprawdzic czy to kwestia danego kopyta czy buta. I obawiam sie ze buta. Bo ten jeden spada i ma juz uszkodzone wszystko co mozna bylo uszkodzić, a 2 jest normalnie "zdrowy" jak po zakupie.

Niemniej jednak kon chodzi w tych butach bardzo dobrze i tylko dlatego naprawiam je sama, bo nie chce ich odsyłac i czekać na nowe lub na naprawę.
agares ale to o czym piszesz nie dyskwalifikuje butów....możliwe, że trafiłaś na wadliwy egzemplarz i należy GO reklamować a nie wyrabiać złą opinię marce.
Ja miałam pecha przy pierwszej parze epic- linka zerwała się po kilku tygodniach używania, druga miała się świetnie do końca życia butów. Nawet z glove mieliśmy przygody, bo odkręciła się śrubka od gaitera (znalezienie zamiennika graniczy z cudem, odkręciliśmy od zapasowej pary) od tamtej pory co jakiś czas robimy przegląd 😉 W renegade rwą się stalowe linki i to JEST NORMĄ ❗ Można ich życie przedłużyć ale i tak się zrywają (trwalsze są zamienniki z linki hamulcowej). Turf kingi są dla mnie szajsowate (do tego ciężkie jak 100diabłów)- nie wytrzymują obciążeń jakie ja funduję butom. Cavallo testuję ale już wiem, że takiej żywotności jak u większości użytkowników to one nie osiągną 😂 Podeszwa przestanie istnieć 😵
kasik
Gdzie ja napisałam ze dyskwalifikuje? Mój koń w nich chodzi i funkcjonuje.
Natomiast moje psuja sie na potegę i nie mam mozliwosci reklamowania ze wzgledu na to ze koń bez nich nie może chodzić. Poza tym jesli uzywam butów tylko w stępie i co chwile cos się dzieje to sorry, ale nie sa to butki za 30 zł , zebym sie musiała co chwile stresowac tym czy te buty jeszcze na nodze leża. Dlatego ja 2 raz bym nie kupiła. A to czy ktos chce je kupic czy nie to jego sprawa. Tutaj na forum naczytałam sie o tych butach samych superlatyw, a w zreczywistosci wyglada to zupełnie inaczej.
hej, pewnie bylo juz to w tym watku ale nie moge znalezc 😉 jakie macie sposoby na geitery ogolnie i do old mac'ow g2? ostatnio obtarla mi sie kobylka bo miala mokre geitery (obecnie mam tylko jedna pare)i nie wiem czy sa jakies inne sposoby na geitery? niby
mozna zamowic przez internet ale moje wytrzymaly z 3 tygodnie i juz i tak sa w kiepskim stanie, dlatego zastanawiam sie cz mozna inaczej je jakos zrobic😉
Wstawiam fotki kopyt i powiedzcie czy ja dobrze mierzę te kopyta. Bo wychodzi mi teraz że w epic'i na długość wejdzie w rozm. 3 a na szerokość to już w 5 - tak więc te odpadają. Kowal nam polecił Dallmery w których wystarczy dopasować tylko na szerokość tylko, że rozmiarówka jest do 145 mm. A mówił, że mój koń nie ma wcale takich dużych kopyt :P



No na takie szerokie kopyta to chyba tylko Dallmery albo Cavallo.
ja brałabym rozm 4 (czy to jest szersze kopyto?). Moja młoda chodziła w epic a także ma kopyta szersze niż dłuższe...
A nie myślałaś o glove (wide) back country??
branka Tylko największe Dallmery są do 145 mm. To jest najszersze kopyto. Ale jest trochę spiłowana ściana - flara więc jak zejdzie będzie pewnie jeszcze szersze. Kowal mówił że mam liczyć nie 15 cm jak jest na foto tylko nawet 16 cm.
kasik sprawdzę jak wygląda wymiarówka glove. - niestety wąskie są - do 141 mm

Czemu nic nie może być proste ? :P
Ale ciekawe bo te kopyta nie wyglądają na specjalnie duże..
W ogóle całkiem sensownie od spodu wyglądają. A to Ty opisywałaś, że ten koń miał problemy z kopytami? Bo tak mi się coś wydawało, a tu nie widać żadnej tragedii. chociaż na takim zdjęciu nie widać czy nie ma np za mocno podeszwy wybranej.
branka Zgadza się. Koń ma trzeszczkozę niedawno zdiagnozowaną. Rozkułam go. Kopyta ogólnie nie były tragiczne ale kulał, okropnie odciążał przód kopyta, nie było możliwości by ustał np. na prawej nodze - gdy lewa była trzymana w górze. Przedwczoraj był u nas kowal i dokonał kilku korekt. Z dnia na dzień jest lepiej.
Kopyta od góry mi też na wielkie nie wyglądają, no ale miarka nie kłamie 🙂
Tak więc szukam dalej.
Zastanawiam się nad BOA, wg ich rozmiarówki wchodzi na szerokość w 4 - 149 mm do 159 mm, na długość jednak trochę za długie bo też 149 do 159. Czy nie spadały by z kopyta?
agades czekam na fotki 🙂 jak ktoś ma to też wstawcie 🙂 Kasik nam już pokazała jak zużywa buty 😉
agares- oglądałam zdjęcia rtg kopyt Twojego konia i chyba bym na Twoim miejscu pomyślała o zmianie butów 😉
Rada dla kupujących buty- starajcie się kupować rozmiar najlepiej pasujący, nie kupujcie butów na "zaś"- bo kopyto urośnie, poszerzy się.... za długie buty szybciej się niszczą (ścierają z przodu)
kasik
Chetnie, ale znajdź takie które beda pasowaly. Ja póki co nie znalazłam.

Edit:
Zeby było łatwiej. Wymiary kopyta: od pietki do pazura 16 , w najszerszym miejscu 14. Na kopyto niskie, tak zeby nie obcierało pietki. No i biorac pod uwage nastepujace rózne zmiany w tym kopycie na szerokosc, długosc, wysokość itp , to musi byc jeszcze taki but który nie bedzie słuzył pzrez 2 miesiace.
a jakich używałaś oprócz damllerów??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się