szkółki jeździeckie, rekreacja w okolicach Warszawy, Warszawa

mysticess   kto nie miał małego, ten nie miał dobrego xd
26 sierpnia 2013 11:17
bjooork: 20 km od centrum jest KJ Szumawa 🙂 Byłam wczoraj na jeździe próbnej i zapytałam właścicielkę jak to u nich jest i jak na razie mi sie podoba 😉
Przygotowania do odznak jeździeckich są, można startować na ich koniach w zawodach, jeśli sobie dobrze radzisz, jest hala (o wymiarach 85x24 m, z podłożem kwarcowym).
Wczorajszy trening odbyłam na kucu gr. D, startujacym w zawodach (jak na razie do L, ale jest dość młody, więc jeszcze więcej podskoczy) ogierze Prymusie. Bardzo miło mi się na nim jeździło  😀 
Trening prowadzil mi p. Robert, baardzo sensowny, miły i kompetentny pan. Jeździłam sama, tylko w połowie jazdy przyszła na plac pensjonarjuszka. Podczas początkowego stepu kilka razy się zatrzymywalam, zeby p. R. mógł do mnie podejść i wytłumaczyć i podpytać o kilka rzeczy, które z brązem i przygotowaniem do srebra powinnam wiedzieć  🤣 Dowiedziałam się na przykład, że zle trzymam bat, ponieważ trzymałam go na skraju poduszki kolanowej i nie mogłabym nim szybko i odpowiednio zadziałać (mialam wtedy bat ujezdzeniowy 83 cm). Powinnam go trzymać na swoim udzie pod kątem 45 stopni, a skokowy na lopatce konia.
Rozmawialiśmy także o działaniu wędzidła w pysku konia, gdzie uciska i jak koń wymiguje się z tego ucisku i, co za tym idzie, poprawnego działania. Nastepnie zaczęliśmy konika zbierać, a p. R. mówił mi jeszcze o prawidłowym działaniu łydkami.
W kłusie robiliśmy różne wolty, przekątne, zatrzymania do stój i ruszenie od razu kłusem, przejechaliśmy kilka razy przez drążki itd.
Potem bylo jedno zagalopowanie z klusa i reszta ze stepa. Mialam sobie skoczyć jakiegoś krzyżaka i stacjonatke, ale nie chcialam na pierwszej jezdzie w nowym miejscu skakać 😉 Wiec zamiast tego ćwiczyliśmy kontrgalop i lotne zmiany nogi  😀
Jestem bardzo, bardzo zadowolona z tej jazdy. Za jazdę próbną zapłaciłam 80 zł (czyli tyle ile płaciłam w poprzednim klubie za step, klus, jakis galop i 3 dragi), dalej w karnecie 10 jazd kosztuje 700 zl, a 20 1300 zl.

Innym sensownym klubem jest Golden Horse, gdzie mozna jeździć i skoki, i ujeżdżenie i western. Tez można startowac na ich koniach, ale wlasciciele mówią, ze one są bardziej rekreacyjne, a w Szumawie sportowe.
W środę tam jade, mogę opisac wrażenia. Niestety, jest ona dalej niż 30 km od centrum..

W okolicach Wawy znam jeszcze Poster, jeździłam tam 7 lat temu i niezbyt pamiętam jakość prowadzonych tam jazd, bo bylam małym
, sześcioletnim szkrabem :p
Jest tez Besthorses w Podolszynie, jeździłam tam jak mialam 8/9 lat, ale nie bylam na maksa zadowolona. Konie szkółkowe stały w swoich odchodach, instruktorka podczaz jazdy rozmawiała z chlopakiem przez telefon, pomylili konie (nie było tabliczki na boksie) i zamiast dać mi spokojną profesorke, dostałam mlodego, rozbrykanego kuca i spadłam mocno na plecy - i tak zakończyła się moja historia z tą stajnią 😉 Co prawda odwiedzam ją czasami, gdy jadę tam z koleżanką, którą trzyma tam konia, ale nie wiem jak dzisiaj wygląda tam rekreacja. I napewno nie ma tam wyjazdów na zawody na ich koniach, szczególnie dla młodzieży.
Jest jeszcze Poland Park, ale 3 lata temu wozilam tam tylko tyłek i po zejściu z lonzy nic wiecej sie nie nauczylam. Teraz jest o wiele lepiej, ale takze o wiele drozej (nigdy bym nie zaplacila 120 zl za 45 min jazdy i brak możliwości osiodlania konia).
LKS Wolta w Zolwinie to typowa rekreacja i nic wiecej, dość brudno, nie ma hali, w czasie zimy jeździ się w nawet 3 konie na krytym lonzowniku.
W KJ Koński Park duzo się nauczylam, zdałam brąz i pojechałam na pierwszą regionalke, ale w tej chwili klub nie funkcjonuje normalnie, jest w trakcie rozłamu, ze tak powiem. No i nie ma hali.
A w KJ Aldragho w Piasecznie w tej chwili nie ma trenerki, ponieważ odeszła (dlatego szukam czegoś nowego). Jest tam bardzo ladnie, czysto, 3 hale, czworobok, 2 place, padoki i pastwiska.. Ale start w zawodach, jak już, tylko na dzierżawionych koniach.

Jeżeli macie jakieś pytania co do tych stajni, to walcie śmiało 😉
Może ktoś coś wie o stajniach w okolicach Wawra,Falenicy,Józefowa itp?

Może być też np. osoba która dobrze przekazuje swoją wiedzę, i chciałaby udostępnić konia na jazdy które mi poprowadzi 🙂

Zależy mi przede wszystkim żeby iść do przodu! Robić coś wiecej niż stęp kłus galop, dziękuje można stępować. Nie chce jeździć ogon w ogonie w pare koni, a takie na prawde dobre treningi kosztują tyle, ze mogłabym chyba jeździć 1 na 2 tyg.. 🙁
Także nie ukrywam, że zależy mi na jakiejś normalniejszej cenie.
mysticess   kto nie miał małego, ten nie miał dobrego xd
26 sierpnia 2013 21:57
Horsespace: Może KJ Ulmag w Aleksandrowie, koło Falenicy. Ogólnie to nie wiem jak tam cenowo, ale to jedyna stajnia w tamtej okolicy, którą znam 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 sierpnia 2013 10:40
To raczej nie jest stajnia, w której będzie mogła iść do przodu poza step, kłus, galop, dziękuję, przynajmniej ja mam takie doświadczenia 😉
mysticess   kto nie miał małego, ten nie miał dobrego xd
27 sierpnia 2013 11:06
Misskiedis: Ok, nie wiem jak tam jest, ale to znam 😉 Czyli nie Ulmag.

A Jackowo to też stęp, kłus, galop, dziękuję? Bo to też blisko..
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 sierpnia 2013 11:29
W Jackowie siebie poprawi jeśli będzie chciała ale np. poskakać czy więcej ujeżdżeniowo to średnio, za to ceny przystępne, dobry dojazd
Ktoś wie jak dojechać do Wierzbowego Gaju komunikacją?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 sierpnia 2013 12:57
Miranda kiedyś pisała, na pewno busy z Ratusz Arsenał przez dworzec Wileński. O, znalazłam post:
Z przystanku Ratusz Arsenał potem przez Dworzec Wileński jeżdżą prywatne busy pod samą stajnie kilka razy dziennie lub do Radzymina co około pół godziny, koszt przejazdu to 5zł. Z Wileńskiego jadą około pół godzinny i zatrzymują się chyba tylko na 3 przystankach.

Z Wileńskiego i Arsenału jeździ też 738 do Radzymina (stajnia jest 3 km od przystanku), mniej więcej jadą ok. 45 minut tak +/-.
Przyjęło się już u nas tak, że jeśli ktoś nie może dojechać do samego Mokrego to nie ma problemu z odbiorem z Radzymina 🙂


Można napisać do Mirandy i dokładnie wytłumaczy 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
27 sierpnia 2013 13:30
albo do ruffian
Jeśli ktoś szuka indywidualnych jazd  na dobrze wyszkolonym koniu, który zdawał juz kilka razy egzaminy na odznaki jeździeckie (  z powodzeniem  🙂😉 zapraszam na prie lub do naszych ogłoszeń.
TKKF HUBERT 🙂 ! wspaniali instruktorzy, przecudowna atmosfera! Polecam 🙂
Hej,

chciałabym Was zapytać, drodzy forumowicze, jaką byście polecali stadninę do nauki skoków w Warszawie i okolicach?

Miałam do czynienia trochę z końmi, jednakże bardziej rekreacyjnie, później musiałam niestety przerwać i teraz chcę do tego wrócić, ale zająć się jazdą sportową. Przekopałam trochę forum, ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi. Byłabym niezwykle wdzięczna, bo mam mętlik w głowie :C

Serdecznie pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Jazdą sportową to się raczej nie zajmiesz, ale jeśli chodzi o jakieś skoki to napewno Poland Park (choć tam ceny z kosmosu), może TKKF Hubert, pewnie w Podolszynie i Posterze rownież dałoby radę coś zagadać.

Z jakiej dzielnicy jesteś?
Dzięki 🙂 Mieszkam na Pradze Południe, ale mogę gdzieś dojeżdżać, bo zależy mi też na tym, żeby był las, gdzie mogłabym czasami rekreacyjnie też pojeździć 🙂
mysticess   kto nie miał małego, ten nie miał dobrego xd
04 września 2013 19:48
kamilajolie: przeczytaj sobie moją odpowiedź (pierwszą na tej stronie), może to Cię zainteresuje 🙂
emptyline   Big Milk Straciatella
04 września 2013 21:32
kamila, może pomyśl o dzierżawie, skoro chcesz jeździć w tereny i się czegoś konkretnego nauczyć.

PS: Poland Park zmienił lokalizację na Służewiec.
Bischa   TAFC Polska :)
04 września 2013 21:41
Znaczy wyścigi? 😲
emptyline   Big Milk Straciatella
04 września 2013 21:57
Tak.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
04 września 2013 22:06
Bischa, na facebooku jest info "SKJ Poland Park Służewiec - Wyścigi na Puławskiej 266. Mapkę dojazdu można już znaleźć na naszej stronie
http://polandpark.pl/pl/kontakt.html "

z tego co widać są już tam prowadzone jazdy.
Bischa   TAFC Polska :)
04 września 2013 22:12
Aż się przejadę zobaczyć co gdzie i jak, bo sobie tego nie wyobrażam. Poza tym wykrakałam te wyścigi 😁

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 września 2013 22:24
no ale hali nie ma
emptyline   Big Milk Straciatella
04 września 2013 22:25
Będą budować, w planach mają dwie sztuki.
Bischa   TAFC Polska :)
04 września 2013 22:26
Ciekawe gdzie 🤣
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
04 września 2013 22:27
Chcą wybudować 2 pełnowymiarowe hale a teraz przygotowują ujeżdżalnię 😎
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 września 2013 10:08
ohoho, no plany niezłe. I to na dzierżawionym terenie.
W Ulmagu kiedyś jeździłam w rekreacji 🙂 Stajnia dobra, nawet fajna, treningi indywidualne z dobrymi intruktorami z tym, że : 70 zł (o ile nie wiecej) to koszt 1h i to na koniu rekreacyjnym.. na prywatnym 90 🙁

W Jackowie umowilam się kiedyś na jazdę, przyjechałam pół h wczesniej zeby przygotować konia lecz przez godzinę stałam sama sobie, bo włąściciele poszli na spacer z końmi i nikt mną sie nie zainteresował, wiec sobie pojechałam..

Nie mówię już o profesjonalnym treningu na czempionie za 50 zł, ale czy na prawde nie da się indywidualnie pojeździć za taką cene? :/
emptyline   Big Milk Straciatella
09 września 2013 11:39
Horsespace, no średnio, niestety ceny poszły w górę bardzo. Chyba, że nie zależy Ci na porządnym treningu.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 września 2013 12:07
Horsespace, na pewno byłaś w Jackowie a nie w Miedzeszynie? Często ludzie mylą te dwie stajnie (kiedyś nawet była akcja że dziewczyna jeździła w Miedzeszynie a robiła awanturę że spadła z konia z Jackowa) 😉 Jeśli byłaś umówiona to ktoś by na ciebie czekał, zdarza się że jazda się przedłuży (np. poprzedni klient się spóźni) a czworobok jest kawałek od stajni ale wtedy raczej ktoś by był w stajni żeby poinformować no i nie trwałoby to pół godziny po umówionej godzinie (bo to że przyszłaś pół godziny wcześniej to już nie od nich zależy, mogło być tak że godzina na którą się umówiłaś to godzina czyszczenia a nie jazdy lub koń miał być gotowy po innej jeździe). No i mogła być akurat tylko jedna instruktorka i nikogo więcej, wtedy trochę trudno się rozdwoić żeby czekać na kogoś z informacją że jest opóźnienie np. 15 minut 😉

Porządnie indywidualnie za taką cenę to raczej nie pojeździsz, może w niewielkich grupach ale nie indywidualnie z dobrym trenerem i koniem potrafiącym coś więcej niż zwykły tuptuś rekreant 🙁
Horsespace
Wyzej masz ogloszenie MyLand: 50 zl, tylko indywidualnie, przygotowanie do odznak, stajnia w Lomiankach (wiec mniemam, ze dojazd komunikacja - fakt inna okolica niz szukasz), moze warto ?
emptyline Poszły i to bardzo... Zależy zależy, ale wiesz ja też nie umiem jakiś tam pieknych sztuk ujeżdzenia, wiec takiego treningu hard nie potrzebuje bo najpierw trzeba wyeliminować wszystkie błędy, ręce nogi klapanie o siodło i inne pierdoły 🙂

Misskiedis Nio byłam w Jackowie w Miedzeszynie, to jest jeszcze jakieś inne Jackowo?

baba_jaga Łomianki to tak daleko, ze odechce mi sie po 2 tyg, wiec chyba odpada..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się