Kącik WKKW

Do wszystkich zaintersesowanych wkkw'istów 16-17.09 konsultacje z Jerzym Krukowskim na terenie Ośrodka w Starej Miłosnej. Więcej info na http://horsesport.pl/konsultacje-szkoleniowe/206-konsultacje-skokowe-wkkw-z-jerzym-krukowskim-16-17-09-2013-stara-milosna  🙂


Bardzo chciałam pojechać do Facimiecha, jednak kobyła zrobiła mi psikusa i uderzyła się w nogę na padoku.  😤 widziałam po wynikach, że niezły pogrom był na krosie. Były jakieś ogólne tego przyczyny ?
Pogromu nie było.
Połowa startujących to byli amatorzy pierwszy raz na zawodach WKKW na treningach i konsultacjach radzili sobie nieźle ale stres związany ze startem w było nie było Mistrzostwach  😉 przerósł niektórych.
W L kros ukończyło 10 z 12 koni
W P był jeden błąd na przeszkodach  i jedno spóźnienie.
W * dwie osoby zrezygnowały bo jeden koń się wystraszył a drugi szedł pierwszy raz i zawodnik po 1 błędzie zrezygnował bo i tak miał w tym konkursie dwa inne konie, 2 konie zostały wyeliminowane, 2 przeszły bez błędów na przeszkodach a 2 z błędami.
Wybiera się ktoś do Rybnika??
ANTYDRESIAŻ ja się wybieram, z Bolęcina w sumie 5-6 koni pojedzie.
Witajcie 🙂
Przepraszam może nie tu powinnam pisac ale szukałam wątpu lecz niestety nie znalazłam ..

Prosze powiedzcie mi co jest potrzebne aby móc wystartowac w wkkw ?
Czy sa jakies amatorki ? jak to wyglada ? itp ? bardzo prosze o informacje.
Koń 🙂

Są konkursy amatrskie przy zwyklych krajowych, czasami gdzies konkursy typu derby czysto towarzyskie.
W Rybniku i Facimiechu sa towarzyskie klasyfikacje, teraz byly w klasie LL i mni LL.
Do krajowego LL i L sa potrzebne rejstracje (moga byc regionalne) Twoja i konia i to wszystko. Oczywiscie odpowiednie szczepienia konia i twoj swistek od lekarza. Do wyższych klas kwalifikacje zrobione w LL albo L (do klasy P).
I chyba cala filozofia, nie?
prócz konia to myślę że i trener :P bo wkkw to nie zabawa jednak
Pre novice to na polskie jaka klasa? L,P ?
MateuszSarnecki, w UK ta klasa to trochę jak coś pomiędzy naszą P klasą a 1*. Czworobok jest gwiazdkowy, na parkurze stoi do 110 cm, a cross jest zbliżony technicznie do naszej P-tki. W BE100 czworoboki są duzo mniej wymagające, parkur stoi do 105 cm, a cross leci po tej samej trasie co wspomniane wyżej Pre Novice. Crossy w klasie BE90 (parkur będzie w tej klasie stał do 95 cm) można swobodnie porównywać do naszej L klasy , a BE80 do naszego LL.
Dzięki wielkie 🙂
Konia mam ale gorzej z wiedzą o wkkw 🙂
Koń niestety od dłuższego czasu nie wykazuję chęci do skoków na parkurach .. zdecdowanie woli skoki w terenie ,,,
Dlatego pozwoliłam się zorientować co i jak 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 września 2013 20:02
DivaLia, ale w wkkw również są skoki na parkurze...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 września 2013 20:41
i to w obecnej najczęstszej formule skoki są przed krosem 😉

gratulacje dla Marty Dziak-Gierlicz za wynik w Bredzie 🙂  😅
przepraszam, zle to ujełam 🙂 🙂

  Koń zdecydowanie lepiej czuję się w skokach przez różnego typu, beczki, korzenie, skoki do wody , drzewa itp, ani jeżeli przez przeszkody drągowe 🙂..

Może tak to lepiej zabrzmi 🙂
mysmy zrozumieli, ale parkur i tak bedziesz musiala pokonac parkur :P
Niekoniecznie 🙂 Może bez przerwy jeździć LL i L w formule ujeżdżenie - kros 🙂
albo i sam kros 😀
ja jadę za to ujeżdżenie i skoki 🙂 bez crossu 🙂
[quote author=Ktoś link=topic=815.msg1871019#msg1871019 date=1378755712]


gratulacje dla Marty Dziak-Gierlicz za wynik w Bredzie 🙂  😅
[/quote]

a jak reszta?
czy zawsze na LL i L czworobok jest mały? czyli 20 na 40 ? 🤔
czy zawsze na LL i L czworobok jest mały? czyli 20 na 40 ? 🤔

W wkkw od paru lat właśnie tak jest 😉
to ja mam zapłon, na każdych zawodach jako luzak jestem i tego nie zauważyłam  🤔wirek:
dzięki  🙂
Wie ktoś czemu Irtysz, Wiwat i Draco nie ukonczyli crossu na ME ?
Wielka szkoda też stopy Seniora 🙁
Wg wyników:
Wiwat - upadek jeźdźca
Draco i Irtysz - upadek jeźdźca z koniem
Francuzi to jednak są dobrzy, nawet przyczyny elimnacji podają po francusku...
Zdjęcia z krosu też zawodników gospodarzy - a jakże  😵  Ciekawe jak nasi poradzą sobie dzisiaj, 5-6 miejsce to przyzwoite wyniki.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 września 2013 10:23
somebody, a dziewczyny, które upadły z końmi, ok?
Nie mam pojęcia, napisałam tylko to co jest w wynikach  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 września 2013 11:11
Kurczę, Ania chyba była najwyżej sklasyfikowana, szkoda strasznie  🙁 Mam nadzieję, że ani jej, ani Asi nic się nie stało.
Anka jest cała, Asia chyba też
Finalnie juniorzy ukończyli na 6. miejscu, młodzi jeźdźcy na 5. Wstydu zdecydowanie nie było... 😉 Szkoda upadków dziewczyn, mam nadzieję, że nic się im nie stało 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się