Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

Ktos
Dokladnie jest tak jak piszesz. Walcze z nim o impuls. jezdzimy ciagle z ujezdzeniowka i robima mase przejsc. , rowniez do stoj jak i cofania czy ustepowania od lydek. I jest spory progres , jednakze podczas galopu gdy orzestaje jechac go do przodu i przechodze do pelnego siadu musze ciagle go pilnowac by czasem nie zgasl. I tu najczesciej sie spinam. zapominam o sobie. co do galopowania bez strzemion i jazdy jako takiej bez strzemion- kiedys tak jezdzilam lecz u mnie to mialo zle skutki np.podkurczanie nog do gory. w skokach szukalam oparcia na wodzach co konczylo sie lapaniem konia za pysk :/ nadal mam nieraz z tym problem. Dziekuje za wszelkie podpowiedzi 🙂
Z ostatniej jazdy...
Co by tu poprawić? Zmienić?
Filmik: (niestety mam tylko z takiej perspektywy i tylko tej przeszkody, na którą byłam już dosyć zła bo spadłam 3 razy pod rząd xd)

kasiak To twój koń czy uczysz się na nim ?
monia Koń stajenny 😉 Na razie nie śpieszy mi się do swojego konia.
monia Koń stajenny 😉 Na razie nie śpieszy mi się do swojego konia.


Pytałaś co możesz zmienić , najlepiej trenera , konia . Jakie ale do trenera ? daje bardzo trudne najazdy , nie zwraca uwagi ,że koń sobie skacze i odbija się jak chce . Koń zapiernicza na przeszkodę jak głupek , więc nie dziwie się ,że wiecznie mu nie pasuje , robi stopy i nie ma czasu zabrać przodów .
Co do konia , ten koń potrzebuje dużo pracy nad odskokiem , prowadzaniem i tempem , na 100% wiele razy dostał po nogach .

Może opisać swoje najazdy na przeszkodę , siadasz w siodło przed skokiem czy jedziesz w półsiadzie ?
monia Tak jak mówiłam, byłam trochę wkurzona po tych glebach i go cisnęłam, aż za bardzo. Dostałam po łbie za to że pędzę :p W sumie na inne przeszkody aż tak nie leciałam i bardzo żałuję że nie mam filmiku.
Koń ogólnie był kiedyś bardzo dobrym skoczkiem, ale jakiś kolo zaczął go uczyć za bliskiego podjeżdżania do przeszkód i masz, teraz czasami przytupuje :/
Najeżdżam w półsiadzie, a raczej staram się oduczyć jechania przez cały parkur w pełnym siadzie tak jak nauczono mnie w dawnej stajni, tak więc czasami mi się zapomina, ale głównie to półsiad 🙂

Hymm teraz pojadę do stajni to jeśli mi się uda wytrzasnąć kamerzystę poprosze o jakieś dłuższe nagranie 🙂
kasiak nie wiem ile skaczesz, ale jak masz fajnego konia to wszystko fajnie wygląda (film z zawodów ) z tego co zauważyłam powinnaś zmienić trenera , masz talent ,jesteś zawzięta ale na takich szkapach co kombinują nie zajdziesz daleko .
Powinnaś siedzieć w siodle i czekać na skok (wtedy nie zaliczała byś tylu upadków ) , powinnaś nauczyć się określać odległość do skoku , powinnaś umieć skrócić fule galopu lub ja wydłużyć . Powinnaś ty prowadzić konia na skok a nie, że koń skacze swoje ty swoje .
Z rudym (z tych zdjęć i filmików) fakt, sama przyznam, ze się nie dogaduję i stwierdzam, że więcej na niego nie wsiadam xd
Na koniu z filmików z zawodów jeżdżę długi czas więc to też inaczej 🙂
Pogadam z obecną trenerką, żeby mi przybliżyła to wszystko bardziej i zrobiła jakieś ćwiczenia 🙂
Dziękuję bardzo za rady 🙂 Mam nadzieję, że kamerzysta na ten weekend się znajdzie 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 października 2013 18:46
Przed wszystkim po co w ogóle silisz się na jakieś skoki. Równie dobrze mogliby na tego konia kukłę posadzić, popędzić go i byłoby to samo a może ilepiej.

Powinnaś popracować nad wyszkoleniem swojego dosiadu, równowagi, stosowaniu pomocy, jazdy aktywnej a nie jak bezwolna kukła, z koniem ustawionym na pomoce we właściwym ustawieniu w 3 chodach, w przejściach.
ElaPe A co robię na każdej jeździe? Szkolę się. Równowagę mam całkiem dobrą, bo właściwie nie spadałam od 2 lat, a tu nagle przerwa, rudy i niebieska przeszkoda(ten kolor je rudee koniki przecież xd)
Za dużo też nie wypracuje sobie na nich bo jednak są to konie rekreacyjne, staram się wsiadać na bardziej wyszkolone konie by poprawić dosiad jednak nie zawsze mogę.
Poza tym z tym koniem na prawdę bardzo źle się dogaduje, rzadko na nim jeżdżę i nie do końca znam jego 'numery', stąd też to wszystko.
Hymm a ogólnie jakie ćwiczenia mogłabym zastosować na poprawę dosiadu, wydłużenia, skrócenia?

Teraz wsiądę na konia na którym jeżdżę od dłuższego czasu i postaram się skombinować kamerzystę. 😉 
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 października 2013 19:57
na poprawę dosiadu polecam dużo jeździć, zostać prawidłowo usadzonym, poprawianym, samokontrolować się, jeździć na w miarę dobrze odpowiadających koniach, jeździć planowo a nie gdzie koń powiezie, nie trzaskać 1500 kółek w kłusie czy galopie, ale pracować w przejściach, robić figury itp 1001 ćwiczeń
Większość z tego co napisałaś robię :p
Musze w końcu gdzieś pojechać i kupić jakieś ksiażki, ale nigdzie w jeździeckich nie ma :/ Dalsza wyprawa mnie gdzieś czeka.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 października 2013 20:04
kasiak, przecież na allegro można kupić często nawet o połowę tańsze niż w księgarni 🙂
Noooo ostatnio się zraziłam jak dostałam książkę masakrycznie zniszczona gdzie nie było połowy kartek :/ A na zdjęciach niby taka zadbana była....
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
10 października 2013 20:10
Wystarczy zadać pytanie sprzedającemu. Jeśli Cię okłamie to jest to oczywiście podstawą do zwrotu pieniędzy.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
10 października 2013 21:22
Ja tam niedostępną nigdzie książkę pt."101 ćwiczeń dla skoczka" dopadłam na chomiku 😉 Jak się chce to się wszystko znajdzie 😉
Mozii ma rację chomik + youtube są prawdziwą skarbnicą wiedzy 🙂 Oczywiście nic nie zastąpi trenera (dobrego). Jak się człowiek oczyta i opatrzy to też później mu łatwiej oceniać swoją radosną twórczość na koniu.
Chciałabym prosić o interpretację tego zdjęcia,
wiem, że niewyraźne, ale lepszego nie mam a to najnowsze moje jeździeckie zdjęcie także proszę o wyrozumiałość.  :kwiatek:

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 października 2013 10:26
nie interpretuję zdjęć skokowych,na których jeździec nie ma kasku.
Ktoś - lubię to  😅
[quote author=Ktoś link=topic=107.msg1896543#msg1896543 date=1381483591]
jeździec nie ma kasku. [/quote]
Dzisiejsza młodzież jakaś taka bez inicjatywy.
Od razu w ogłoszeniach powinno się pojawić:
"kaski na zdjęciach dorabiam w Photoshopie, profesjonalnie, krótkie terminy realizacji, ceny przystępne, w pakiecie taniej".
A tu nic 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 października 2013 11:57
Nestor yoy made my day  😁
Niezły biznes można by na tym zrobić  😎
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 października 2013 12:00
nie wiem dlaczego,ale fota dar, kojarzy mi się z tą fotką 😁


p.s. ukradłam zdjęcie z fejsa Dramki 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 października 2013 12:01
I ta niewzruszona mina jeźdźca  😁 Koń się wycofał, on nadal skacze. Tak skupiony, że tego nie zauważył  😁
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 października 2013 12:05
Mozii, ale batem nadal próbuje interweniować,żeby podgonić konia 😁


co do naszej wcześniejszej dyskusji o pólsiadzie i etc - ja uważam,że równowagi w pólsiadzie można nauczyć się tylko w strzemionach.
jak ktoś ma równowagę,to awaryjne sytuacje bez strzemion nie zrobią mu krzywdy...a jak ktoś nie ma równowagi,to jazda bez strzemion tylko go zakleszczy i usztywni.

alexy1987,jak koń nie ma impulsu,to do lasu,wielokrotnie już to pisałam,z rożnych okazji - droga ciągnie,jeździec może skupić się na sobie...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 października 2013 12:12
O rany, to zdjęcie jest straszne! On jechał bez popręgu czy co?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 października 2013 12:19
ja mi pękł popręg na skokach,to nic się nie stało,siodło zostało razem ze mną na koniu 😉

mówisz smarcik, że jest straszne? a to?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 października 2013 12:28
A to Ktoś zastosowała styl lotniczy "na pająka"  😁 😁
Wylądowaliście razem czy osobno?  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
11 października 2013 12:47
osobno,osobno i długo miałam wyrzuty sumienia i cieszyłam się,że nic mu się nie stało 😉
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
11 października 2013 13:19
No za wesoło to nie wyglądało 😉 Szczęście, że się faktycznie nic nie stalo 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się