Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 10:39
Na całą Polskę jest 2 trenerów klasy mistrzowskiej. M. Jurzak i W. Pruchniewicz.

Ja też o tej pani nie słyszałam.
Nestor - Tak jak ty rozmydlaczem tematu na usługach Związku .  🙄

P.S Widoczne Elu jesteś za młoda żeby slyszeć o tej pani . 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2013 10:41
I co mi powie  ??? Zapytasz na tym forum kto to jest Grzegorz Kubiak to chyba każdy ci odpowie , a skoro to osoba publiczna ( Trener PZJ i to klasy Mistrzowskiej ) to każdy przynajmniej coś powinien o nim słyszeć ,czyż nie tak ???? 🙄

Pytanie, ile osób zagląda do tego wątku. Zadaj to pytanie w wątku warszawskim, skoro pani zarejestrowana jako trener z mazowieckiego.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 10:42
[quote author=Smok10 link=topic=71.msg1898421#msg1898421 date=1381743162]
I co mi powie  ??? Zapytasz na tym forum kto to jest Grzegorz Kubiak to chyba każdy ci odpowie , a skoro to osoba publiczna ( Trener PZJ i to klasy Mistrzowskiej ) to każdy przynajmniej coś powinien o nim słyszeć ,czyż nie tak ???? 🙄

Pytanie, ile osób zagląda do tego wątku. Zadaj to pytanie w wątku warszawskim, skoro pani zarejestrowana jako trener z mazowieckiego.

[/quote]

no ja jestem z maz i nie słyszałam o tej pani.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2013 10:48
Ok.
Może to pomyłka, może nie, może pani ma uprawnienia za jakieś zasługi zagraniczne.
Ale ton w tym wątku i rzucanie nazwiskiem po prostu mnie uderzyło.
[
Pytanie, ile osób zagląda do tego wątku. Zadaj to pytanie w wątku warszawskim, skoro pani zarejestrowana jako trener z mazowieckiego.


(Przeczytany 113764 razy) Myślę że parę osób zagląda .  🤣 🤣 🤣

P.S Opolanka , jaki ton ???? Po prostu jak się pojawia ktoś z najwyższymi uprawnieniami TRENERSKIMI w Polsce to każdy chce go poznać . ( w zasadzie każdy kto ma doczynienia ze sportem jeździeckim  powinien już go znać od dawna )  😲 A wychodzi na to że nie zna nikt 😲
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2013 10:56
To, że jest tyle wyświetleń niewiele wnosi, bo wątek istnieje od listopada 2008r., więc przez te 5 lat trochę się nazbierało.
A ton może mi się nie podobać i tyle.
Nestor - Tak jak ty rozmydlaczem tematu na usługach Związku .  🙄
Dla tych, co nie pamiętają - to Ty przyszedłeś z misją ocieplania wizerunku nowego zarządu - nie ja 🙂

Tu ciepło o PZJ:
Sądząc po determinacji nowego prezesa to chyba będzie chciał się wykazać i coś z tego wyjdzie.
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,71.msg1808303.html#msg1808303
Tu robisz za rzecznika PZJ:
http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,71.msg1809474.html#msg1809474

Ponadto piszesz nieprawdę:
Deregulacja zawodów trenera i instruktora sportu prowadzi do otwarcia rynku tych usług dla osób, które posiadają niezbędne kwalifikacje

Np. w regulaminie Hipodromu Sopot jest napisane, że osoba bez uprawnień nie może prowadzić treningów.
Oznacza to, że w Sopocie nie mogą prowadzić treningów np. wymieniony przez Ciebie Grzegorz Kubiak - ale również Skrzyczyński, Ludwiczak czy Lusina.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2013 11:05
Nestor, zaraz się dowiesz, że nie ma żadnych uprawnień 😉
I zostanie przytoczona ustawa.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 11:10
Np. w regulaminie Hipodromu Sopot jest napisane, że osoba bez uprawnień nie może prowadzić treningów.

Właściciel/zarządca obiektu sportowego może sobie wymyślić Regulamin jaki sobie zażyczy i zawrzeć w nim wymyślone przez siebie wymagania. Jego obiekt, jego wymagania.

Nestor, zaraz się dowiesz, że nie ma żadnych uprawnień 😉
I zostanie przytoczona ustawa.

Mnie najbardziej podoba się to, że treningów prowadzić nie może - ale np. być trenerem, gdy jego zawodnik będzie jechał GP na zawodach to chyba będzie mógł - no bo nie sądzę, by Kubiaka czy Ludwiczaka ktoś wyprosił.

dopisane: Elu - jeżeli p. Kubiak nie może trenować na Hipodromie - to trenerem klasy mistrzowskiej może być ktokolwiek - jakie to ma znaczenie?
Na obiekcie publicznym, którego właścicielem jest gmina nie można pisać, co się komu widzi. To nie jest obiekt prywatny.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2013 11:15
Nestor, otóż to 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 11:22
Na obiekcie publicznym, którego właścicielem jest gmina nie można pisać, co się komu widzi. To nie jest obiekt prywatny.

Jak widać można.
Jak widać można.
Skoro tak, to deregulacja jest fikcją.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 11:51
Zawsze było to fikcją, nawet kiedy był zapis w Ustawie.


Zawsze było to fikcją, nawet kiedy był zapis w Ustawie.
Czyli PZJ może nadawać tytuły komu i jakie chce, bo nic z tego nie wynika.

Meritum jest jednak takie, że jak PZJ podpisze umowy z dużymi ośrodkami (a zapewne podpisze), to skutecznie narzuci w tych ośrodkach swoje warunki. Czyli, że ustawa, której nie ma będzie nieobowiązująca tylko za stodołą. Będziesz mogła sobie trenować kogo chcesz w "koziej Wólce", bo do wysokiego sportu i okrągłych portfeli nikt cię nie dopuści - chyba, że sama postawisz swój ośrodek.

Rola smoków polega na tym, że byśmy się onanizowali błędem w bazie (czy czym to tam jest) i nie wnikali w to, co faktycznie dzieje się istotnego.
Skoro tak, to deregulacja jest fikcją.

Nie ,  DEREGULACJA jest obowiązującym PRAWEM !!!! ( chcesz mogę ci podać dziennik Ustaw. )  🤣

Fikcją jest to co robią panowie z zarządu PZJ . ( Poproszę o dziennik ustaw w oparciu o który nadawane są tytuły Trenerskie PZJ . Wg Ustawy stopnie trenerskie zostały zniesione  :lol🙂

P.S A jaka jest rola Nestorów na tym forum . ???? Bronienie prywatnych interesów za nasze pieniądze w PZJ ???? Bo nie dokońca rozumiem twojej roli. Skoro wiesz że to jest błąd w bazie to dlaczego nie powiedziałeś tego od razu . 😤
Skoro wiesz że to jest błąd w bazie to dlaczego nie powiedziałeś tego od razu.
Nie wiem, jak jest, zgaduję - ale mnie to ani nie interesuje, ani nie boli, bo to jest mało istotne.

p.s.
Są jakieś pieniądze dla mnie? A dużo?

Nie wiem, jak jest, zgaduję -
p.s.
Są jakieś pieniądze dla mnie? A dużo?


Skoro umiesz zgadywać ,to zgadnij  🤣 🤣 🤣
Skoro umiesz zgadywać ,to zgadnij  🤣 🤣 🤣
Nie muszę zgadywać, mogę sobie przeczytać:

Ustawa o sporcie:

Art. 87.
1. Osoby, które uzyskały tytuł trenera lub instruktora na podstawie przepisów dotychczasowych, zachowują swoje kwalifikacje.
2. Do osób, które rozpoczęły uzyskiwanie kwalifikacji trenera lub instruktora przed wejściem w życie niniejszej ustawy, stosuje się przepisy dotychczasowe.


Stosując wykładnię systemową uznać należy, że ustawa nie zachowuje umiejętności - bo tego ustawa nie potrafi (np. nie można kogoś mocą ustawy oduczyć jeździć konno) - więc ustawa zachowuje stopnie trenerskie. Tak należy rozumieć użyte słowo "kwalifikacje".

Ustawa deregulacyjna:

Art. 25, Art. 28 p.1 7), Art 48.

To co ustawa robi, to podaje kto może być trenerem - ale nie kto nim jest. Ustawa zachowuje dotychczasowe stopnie - ale nie mówi, jak je zdobyć, gdyby ktoś jednak chciał. Jest to obszar niedookreślony - w sposób dorozumiany ustawodawca zdaje się tu na związek sportowy (PZJ). Tym bardziej, że:

Art. 25. W ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. Nr 127, poz. 857, z późn. zm.39)) wprowadza się następujące
zmiany:
1) art. 41 otrzymuje brzmienie:
„Art. 41. 1. Zorganizowane zajęcia w zakresie sportu w związku sportowym oraz w klubie sportowym uczestniczącym
we współzawodnictwie organizowanym przez polski związek sportowy może prowadzić wyłącznie trener lub
instruktor sportu
w rozumieniu ustawy.


Można więc powiedzieć, że ustawa wprowadza nie wolność, a swobodę interpretacyjną i nierówność podmiotów wobec prawa - czyli prawo silniejszego - jest więc krokiem wstecz.
Tak czytam i czytam i jak to teraz kest jeśli chce prowadzić jazdy w Koziej Wólce dla 100% amatorów którzy nie chcą uprawiać sportu to nie muszę mieć żadnych papierów ale co z ubezpieczeniem ? Jakie ubezpieczenie powunnam wykupić ?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 18:29
Tak czytam i czytam i jak to teraz kest jeśli chce prowadzić jazdy w Koziej Wólce dla 100% amatorów którzy nie chcą uprawiać sportu to nie muszę mieć żadnych papierów ale co z ubezpieczeniem ? Jakie ubezpieczenie powunnam wykupić ?


Nie musisz mieć żadnych papierów i nie ma też obowiązku wykupywania jakiegokolwiek ubezpieczenia.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2013 18:44
Informuje, ze p. Kurzak nie jest trenerem klasy mistrzowskiej. Posiada uprawnienia PZJ. chyba, ze osób o tym nazwisku jest więcej.
Obowiązku nie ma ale przezorny .......
Na jakiej zasadzie mogę się ubezpieczyć?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 18:47
Obowiązku nie ma ale przezorny .......
Na jakiej zasadzie mogę się ubezpieczyć?


wykupić polisę ubezpieczeniową
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 19:00
Informuje, ze p. Kurzak nie jest trenerem klasy mistrzowskiej. Posiada uprawnienia PZJ. chyba, ze osób o tym nazwisku jest więcej.



znaczy się co, błąd na stronie?

ElaPe jesteś skarbnicą wiedzy podpiwiedz jeszcze jakie i kto mnie ubezpieczy?? Bez papieru którego notabene istnienie już nieobowiązuje.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2013 19:22
ElaPe, znaczy się błąd. Albo kilka osób o tymsamym nazwisku, ja trafilam do jednej.

Edit. Z reszta nr licencji świadczy o instruktorze, a nie trenerze.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 października 2013 19:23
ElaPe jesteś skarbnicą wiedzy podpiwiedz jeszcze jakie i kto mnie ubezpieczy?? Bez papieru którego notabene istnienie już nieobowiązuje.


PZU np.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
14 października 2013 19:25
Radeczek, ponoc PZU i gama.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się