DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
20 listopada 2013 19:09
Padzik karykaturalnie wygląda pod 16-stką Daslo, właścicielka Padu obiecała jeszcze wysłać zdjęcia pod siodłem właściwym 😉
Szlufki zostały przeszyte, faktycznie były trochę za daleko   🏇

edit: nakładka na siodło też DIY  😎
asicaa239, ale wściekła.... bo widzisz. nie powinna prezentować czyiś padów... jeszcze zupełnie nie pasujących do siodła (i profilowanie i długość)- frustrujące
😉
horse_artheh, też mi się tak wydaje ;p Ale obiecane ma 2 padziki w ślicznych kolorkach, może te jej się spodobają xD Z drugiej strony, ona wiecznie jest niezadowolona z życia, więc ciężko ogarnąć o co jej chodzi :P
Czy ma ktoś może na sprzedaż lub mógłby TANIO zrobić mi owijki w takim odcieniu jak ten czaprak?  👀
Fallada99   Back to the game!
20 listopada 2013 20:39
Idzie zima, będzie zimno(Ameryka odkryta 😀)
Ma ktoś pomysł jak wykonać nakładkę na siodło futerkową? Bo serio nie mam pomysłu, materiał jakiś sie znajdzie, gorzej z wykonaniem  🍴
Fallada99  takie zwykle futerko kup w amigo. Wytrzymałe i ciepłe, w różnych kolorach. Nie przesówają się też na siodle. Sama podiadam i zimą moja dupa jest wdzięczna futerku 😀
Czy zna ktoś sposób na zrobienie siatki na siano ze sznurka? Na konnacafe jest podane ale przy uzyciu siatki rybackiej. Chciałabym zrobić takie siatki ze zwykłego sznurka. Z góry dziekuję za pomoc 🙂
Czy zna ktoś sposób na zrobienie siatki na siano ze sznurka? Na konnacafe jest podane ale przy uzyciu siatki rybackiej. Chciałabym zrobić takie siatki ze zwykłego sznurka. Z góry dziekuję za pomoc 🙂


[url=http://lmgtfy.com/?q=jak+zrobi%C4%87+siatk%C4%99+na+siano]http://lmgtfy.com/?q=jak+zrobi%C4%87+siatk%C4%99+na+siano[/url], przykladowo pierwszy link.
Witam, ponownie odświeżam wątek, tym razem czapraki wykonane z mikrofazy, pierwsze moje bliskie spotkanie z tą tkaniną. Muszę przyznać, że jest bardzo przyjemna w obróbce 🙂 poniżej wrzucam zdjęcia całych czapraków oraz 2 na mojej modelce🙂
Bardzo fajne chociaż osobiście nie lubię takiego pikowania 🙂 (dla mnie musi być albo srobne albo takie jak w padach, ewentualnie ozdobne)
Hehe, dla mnie znowu pikowanie padów się nie podoba, 😉 Ale każdy ma swój gust 😀 Ogólnie to się dopiero rozkręcam w pikowaniu, tak więc postaram się aby każde kolejne pikowanie było bardziej pokręcone;p
ma ktoś troche nieprzemakalnej kodury i polaru? tak na oko sądzę z pół do 1m2 w 2 pasach +kawałek gumy/rzepa/paska parcianego
chciałabym ocieplacze na uda (coś jak westowe czapsy)

łatwe do zrobienie, wykrojenia (narysuje i udostępnię, żeby nie było ogłoszeniowo 😉 ), ogólnie koszty b. małe, ale jakbym miała to zamawiać specjalnie wyjdzie pewnie drożej niż w sklepie (59 zł) + uprosić o zszycie,
no i sklepowy wzór chciałabym zmodyfikować (dlatego nie ze sklepu).
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
27 listopada 2013 16:35
Czy zna ktoś sposób na zrobienie siatki na siano ze sznurka? Na konnacafe jest podane ale przy uzyciu siatki rybackiej. Chciałabym zrobić takie siatki ze zwykłego sznurka. Z góry dziekuję za pomoc 🙂


Wczoraj robiłam siatkę na siano ze sznurka kupionego w Castoramie (chyba z tego: http://www.castorama.pl/katalog-produktow/artykuly-metalowe/sznury-lancuchy-liny/sznur-polipropylen-30-5-m-19617.html ), który wiosną pocięłam, a teraz linki jeszcze skróciłam i powiązałam. Użyłam do jej robienia kółko od starej siatki i 17 pasków sznurka złożonych na pół. Dalej wiązałam po dwa sznurki i wyszła zgrabna siatka, na pewno dwa ciuki się zmieszczą. Na zakończeniu dałam kółka jak do kluczy czy bryloczków i przeciągnęłam liną- siatkę można powiesić, gdzie się chce.
A zimą robiłam koniowi z tego siatkę: http://www.castorama.pl/katalog-produktow/artykuly-metalowe/sznury-lancuchy-liny/sznur-polipropylen-20-m.html ale nie dało się jej wiązać więc musiałam ją przeplatać. Siatka wyszła bardzo mocna (choć nie za duża- na ciuk siana)- wpychałam siano/ sianokiszonkę i upychałam ją. Wytrzymała nawet szarpanie przez konia- kupna siatka przetarła się szybko.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
27 listopada 2013 17:44
Demetek, użyłaś metalowych kółek na klucze? Nie zardzewieją? Chcę zrobić kilka siatek na pastwisko i właśnie z kółeczkami mam zagwozdkę. Szukałam plastikowych, znalazłam po 40 gr takie do ramiączek od staników. Zastanawiam się czy wytrzymają ciężar kostki siana :|

http://sprzetjezdziecki.blogspot.com/2013/01/siatka-na-siano_13.html najlepsza instrukcja w necie 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
27 listopada 2013 19:14
Dzewczyny jak potrzebujecie kolka dajcie znac. Zamowię Wam u mojego dostawcy mocne i porządne. .
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 listopada 2013 19:20
Dziewczyny, mój kuby przywiózł mi scinki skóry tapicerskiej. Jedne mniejsze, drugie większe. Zastanawiam się co z tego można wyczarować. Macie jakieś pomysły?
Robił ktoś może nauszniki z "dziurką" na grzywę?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
28 listopada 2013 10:14
potrzebuję takie cosik, jak to się fachowo może nazywać? Ktoś coś wie?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
28 listopada 2013 10:32
Taśma ozdobna 🙂
"taśma ozdobna" "lamówka (ozdobna)"
ale na allegro (rękodzieło) nie widze takiej niestety... ta jak sutasz prawie (a przynajmniej jak sznurek sutasz)
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
28 listopada 2013 10:56
Ok super dziękuję  :kwiatek: to będę szukać czegoś pod takim adresem, mam nadzieję, ze znajdę 😀
podzielę się efektem jeśli coś stworze 😀
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
28 listopada 2013 17:10
Czy zna ktoś sposób na zrobienie siatki na siano ze sznurka? Na konnacafe jest podane ale przy uzyciu siatki rybackiej. Chciałabym zrobić takie siatki ze zwykłego sznurka. Z góry dziekuję za pomoc 🙂


Ja robiłąm ze sznurka 0.5cm (lepszy będzie 0,4cm) http://re-volta.pl/galeria/foto/89454 32mb dzielisz na 8 kawałków i lecisz. Kółko metalowe mam tylko na dnie, na górze nie dawałam, mam drugą siatę z kółkami i mnie wkurza jak przy ładowaniu siana mi się sama zamyka.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
28 listopada 2013 17:15
[quote author=Na_biegunach link=topic=88.msg1936619#msg1936619 date=1385574287]
Demetek, użyłaś metalowych kółek na klucze? Nie zardzewieją? Chcę zrobić kilka siatek na pastwisko i właśnie z kółeczkami mam zagwozdkę. Szukałam plastikowych, znalazłam po 40 gr takie do ramiączek od staników. Zastanawiam się czy wytrzymają ciężar kostki siana :|

http://sprzetjezdziecki.blogspot.com/2013/01/siatka-na-siano_13.html najlepsza instrukcja w necie 🙂
[/quote]

Nie wiem, czy nie zardzewieją, ale mi to nie przeszkadza. Kółko od starej siatki już przyrdzewiało, ale nic się nie dzieje. Nie wiem, jak ta siatka sprawdzi się w praktyce, bo nie mam gdzie ją przetestować.

Przy robieniu siatki (wedle wzoru na podanej stronie) polecam przymocowywanie jak największej liczby sznurków- wtedy siatka jest szersza, pakowniejsza. Trzeba pamiętać, że jeśli się sznurki wiąże, to się skracają- trzeba odpowiednio dobrać ich długość. Zamocowanie kółeczek u góry ułatwia ściągnięcie siatki i sznurki tak się nie przecierają.

Robiłam siatki ze sznurka 0,5 i 0,8 cm, kółko na dole śr. ok. 4-5cm, w drugiej 6-7cm, kółka u góry śr. chyba 2cm.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
28 listopada 2013 17:58
Na dół daję kółka od starych kantarów - recyklingowo 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
28 listopada 2013 18:33
Też planowałam, ale przez 5 lat, jak miałam konia, nie rozwalił się ŻADEN kantar. A w sezonie pastwiskowym chodził w kantarze cały czas...
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
28 listopada 2013 23:36
kupisz takie kółko w sklepie rolniczym ; )


a ja się chwalę rękodziełem mojego faceta 😉
i tak przy okazji robi tabliczki na boks jako samo imię konia
HEJOOOO

Oglądam i napaczeć się nie moge ja jakoś ostatnio nie mam wney na twórczość ale mam pytanie dotyczące derki jaki polecacie materiał na zimówkę? Moja Dziunia to okropny niszczyciel kantary inne derki miecie jedna za druga więc pomysł, ze Sama bym uszyła cosik własnym sumptem  🏇.
Patrzałam z Horze ale jak na jej wybryki szkoda tyle kasiurki wydawać.


To jeszcze raz ja 🙂 znalazłam materiał który według sprzedającego ejst bardzo trwały na rozerwania ( które w przypadku mojego konia mają duże prawdopodonistwo) mowa o ortalionie z jednostronną powlekana powierznią coś na p :P doradźcie
xxKoniexx  *o* handlujesz tym może ?  😀 wspaniałe  😍
wspaniałe i unikatowe.
Masz może zdjęcie takiej tabliczki?
karina0303   Żyję by jeździć, jeżdżę by żyć :)
29 listopada 2013 15:27
CZEŚĆ WAM.
CZY ROBI MOŻE KTÓRAŚ Z WAS DERKI NA ZAMÓWIENIE? 🙂
PILNE.  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się