Młode Konie

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 listopada 2013 22:29
mi brązowy w zupełności wystarczy 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 listopada 2013 22:50
złoty ma dla mnie swoje plusy. w szczególności padoki trawiaste do wyboru i ograniczenie koni na hali. tyle że cena kosmos  😜 fajne jest też to, że mają na miejscu ludzi, którzy w razie potrzeby wsadzą konia w karuzelę czy postępują w ręku. czasem takie proste czynności naprawdę ułatwiają życie.
Konstancja
Super młoda ! Brawo 🙂
crazy
Młody super, no ciekawa jestem jak się będzie dalej rozwijał  🏇
Brak padoków zielonych za 1400zł prawie, to kiepska sprawa.. A po za tym to złoty nie zachwyca. Mam takie samo wrażenie, że naciągany.
Ja jako nowa na forum, chciałam się przedstawić wraz z moim nowym na nabytkiem  😍
Miał być koń profesor, do pierwszych wyższych startów, a dostłam 5 letnią kobyłke  🙂
Contendro Lady (Contendro I/Rubin Lady po Rotspon) od wczoraj nasza 🙂
Jestem ciekawa jak się zgramy, bo i ja bardzo młoda jestem.
Więcej napisze wieczorem, zdjecia jeśli kogoś interesują rownież wstawie 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
27 listopada 2013 10:17
... Tylko właśnie nie mam pojęcia kto miałby być owym beraitrem na hipo, czy jakiś nowych ludzi pozatrudniali, czy co. Tak samo z jadłem - nie widziałam, żeby mieli jakieś extra mesze, granulaty etc. Mycia boksów też nie zaobserwowałam, ale w sumie jeszcze wszystko nowe i nie zapuszczone. I może po prostu jeszcze nie ma takich pensjonariuszy  😉
A co do zielonego, to na wiosnę mają udostępnić po jednym padoku każdej szkółce, a pensjonariusze to chyba faktycznie tylko ze złotym pakietem.
kujka   new better life mode: on
27 listopada 2013 11:43
Moon, mysle ze to wlasnie moze byc kwestia  tego, ze jeszcze nikt nie wykupil pakietu GOLD 😁
Muszę się pochwalić jak mały zmienia się nie do poznania - z przestraszonego osiołka w ciekawską bestię.
Dziś przy okazji siodłania Kluska, straszni interesował się całym sprzętem położonym pod ścianą. Musiał wszystko obwąchać, sprawdzić, czasem pomamlać.
Wyraźnie bardziej go one interesowały niż zwykle. No to pełnym spontanem, wzięłam czaprak i zarzuciłam mu na plecy - a on nic, jakby czekał i mówił, no co tylko tyle?
No to wzięła siodło, myślałam że odejdzie bo już mu coś nie spasuje a on stoi i czeka. No to fru z tym siodłem na plecki.
Bardzo miło mnie zaskoczył zupełnym zrelaksowaniem hehe postał chwilę po czym próbował zasmakować przystuł a że siodło nie zapięte to spadło 🙂 też wrażenia to na nim nie zrobiło.
W ostatniej chwili zrobiłam zdjęcie 🙂
Cobrinha u mnie było to samo. Później wsiadanie tez bez problemu 😉
fajnie jest powoli wszytko samemu robić, przyzwyczajać konia, etc... ile frajdy to daje!
Thymos , mam nadzieje że nie będzie stwarzał problemów. Z Klukiem poszło mi bardzo płynnie i bezstresowo - oby z Dukatem też się udało 🙂
Damn ! ja mam cholerny problem z moją dwu i pół latką. Wariuje jak próbuję ją zostawić samą na jednym padku a druga jest na drugim albo w stajni a czas przecież uczyć ją zostawać również samą. W stajni,gdy jest w boksie nie ma problemu,ale poza szaleństwo...i co ja mam począć. Ogólnie grzeczna jest ,tylko psotnik. Nie pracujemy na lonży jeszcze ze względu na wiek,ale chcę nauczyć ją spokojnie chodzić samą. Pracowałam za granicą z młodymi ogierami i młodymi końmi i problemu nie miałam <może kwestia ,że stajnia była inaczej zbudowana i miałam też ludzi w razie do pomocy> a tu dupa. Gadzina przeskakuje przez wszystko. Przedwczoraj wyskoczyła przez ogrodzenie,które ma 160cm razem z drugą. Ohhh...oszaleć czasami idzie z tymi koniskami.
Kontra, o proszę, czyli to Ty ją kupiłaś! 🙂 Kojarzę kobyłkę z zawodów, jak Benek Tomaszewski na niej jeździł 🙂. Owocnej współpracy 🙂
Kontra, wrzucaj laskę! Dobrze kojarzę, że ona taka kompaktowa, niewysoka?
Chwal się!
Kontra, wstawiaj zdjęcia, wstawiaj - ja również kojarzę kobyłkę, fajnie że nie zniknie nam z oczu 🙂 Ode mnie również życzenia owocnej współpracy 🙂
No niestety, ciała dałam  🙄 i zdjęcie będą dopiero jutro.
Cóż ja wam mogę napisać…
Młoda jest naprawde fajna, łeb na karku ma, ale silne bydle z niej  😉
Jeździł na niej Benek, startowała narazie do klasy N, ja jednak będe jeździć na niej prawdopodobnie konkursy Dzieci (najpierw 100 cm, a potem zobaczymy  😀 )
Jest spokojna, dość mała (164 cm), bardzo energiczna, wręcz elektryczna kobyłka z niej.
Zdjęcie będą jutro, aparat wezmę i w nowej derce sesja będzie 🙂
Averis   Czarny charakter
27 listopada 2013 21:01
Kontra, gratuluję. Takie nabytki są z reguły najlepsze 😉
Cobrinha, odziedziczył charakter po wujku Karsonie 😉


Wstawiałam te zdjecia do Kącika Rekreanta, ale z braku nowych (w tym z jazdy) chciałam zasygnalizować, że żyjemy. Chcoiaż mój koń już jest stary i w kwietniu skończy...7 lat. Wszyscy mają osiagnięcia i się rozwijają, a my się...ofutrzamy 😁 No ale rozwój też jest, żeby nie było - tylko z racji aury mniej intensywny.


Averis, myślę, że bliżej mu do Kluska który też tak samo zareagował 😉
on to nawet nie zauważył bo siano jadł hehe
Wojenka   on the desert you can't remember your name
29 listopada 2013 19:25
Averis, Karson zmierza do idealnej formy-kuli  😁

My sobie grzecznie, spokojnie pracujemy pod górkę, chodzimy w karuzeli, a resztę czasu spędzamy standardowo na padoku 🙂.


z tatą


Młodziaki zaczynają u nas pracę. Mam już swoją ulubienicę, roboczo zwana jest Marmoladą ( po ojcu Duke of Marmalade
). Jest cudowna, wyrośnięta, długonoga, miła i okrutnie wali z zadu 😁
Obiecane zdjęcia Lady 🙂 Kurtka niestety ,,lekko'' mnie pogrubiła  😂
Pierwszy raz w ogóle siedziałam w siodle ujeżdżeniowym, więc dość dziwnie się czułam, ale klaczka cudowna. Bardzo delikatna (dużo bardziej niż przypuszczałam/pamiętałam 🤣 ), ruch ma świetny, jak się zgramy myślę że coś ciekawego z tego wyjdzie  😀
Jak na młodego konia bardzo opanowana, w boksie straszny pieszczoch, stoi jak głaz kiedy się ją ubiera, super grzeczna przy wszystkich czynnościach.
Przepraszam za rozmazane zdjęcia, ale słabe oświetlenie jest na hali i aparat nie łapie 🤔.



Katharina   "Be patient and trust in the process"
29 listopada 2013 22:36
Kontra zdjęcia się nie wyświetlają
Averis   Czarny charakter
30 listopada 2013 07:37
Kontra, bardzo ładne zwierze. Po pysku widać, że jest dość sympatyczna 😉
Gdzie stoicie? Bo macie chyba niezłe podłoże na hali 😉

Wojenka, no wiesz co 😁 No fakt, nigdy nie będzie w takiej formie jak Twoi chłopcy, ale i tak trzeba go kochać 😀

Patrz - pracuje 😀



Tak intensywnie, że musi mieć zakładaną potem derkę 😉

Averis, Fajna dera 😀 ten kołnierz mi się podoba.

Kontra, E tam! Zimno jest = kurtki mają prawo pogrubiać! :P Fajna kobyłka 🙂

Wojenka, Jeju, ale on ma słodki wyraz pyska 🙂 Coś z pracy masz?

nasicc, Może się nad nią za bardzo roztkliwiasz 😉 Nie da rady jej na początku zostawiać w boksie? Musi koniecznie zostawać sama na padoku? Bo gdyby tylko wariowała, to byłoby prościej, ale kiedy wyskakuje... chyba musiałabyś zainwestować w dużo wyższe ogrodzenia....
Wojenka   on the desert you can't remember your name
30 listopada 2013 13:59
Nie mamy nic z pracy 🙁 . A dzisiaj zaliczyłam glebę z mojej małej Marmoladki  😁
Cześć chcieliśmy się dołączyć z ponad 3 letnim Czarem 😉 Na dobry początek zdjęcie z października zrobione przez zoriczkową
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
30 listopada 2013 21:36
Kontra, piękna zwierzyna! chętnie popodziwiam Wasze wspólne sukcesy 🙂

nikinga, przyjemny chłopak, jakie plany?
na razie żadne 😉 urosnąć, wykastrować i od wiosny coś więcej rzeźbić
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
02 grudnia 2013 09:06
nikinga, ogierzy się?
nasicc, Może się nad nią za bardzo roztkliwiasz 😉 Nie da rady jej na początku zostawiać w boksie? Musi koniecznie zostawać sama na padoku? Bo gdyby tylko wariowała, to byłoby prościej, ale kiedy wyskakuje... chyba musiałabyś zainwestować w dużo wyższe ogrodzenia....
[/quote]
właśnie w boksie nie ma problemu,bo zostaje jak biorę kobyłę drugą na trening i stoi grzecznie jak baranek. Właśnie..ogrodzenia już mam porobione na 170cm i 180cm przy siatce,bo ostatnio przez siatkę przeskoczyła razem z drugą i mam nadzieję,że to je powstrzyma.
Od jutra chcę zacząć po prostu brać ją na spacerki po podwórzu na uwiązie,nauczyć ją,bo ona myśli,że będę jej pobłażać <już dostała kilka razy zasłużone za próbę ugryzienia> . Ogólnie jest grzeczna przy czyszczeniu,nie kopie,można robić z nią wszystko.
Założyłam jej ogłowie,zero reakcji,zaciekawienie i oczywiście żucie wędzidła.
Z tym,że pytanie. Czy na spacer brać ją na ogłowiu czy po prostu kantar i uwiąz na nos <zazwyczaj tak robiłam za granicą,przy wariujących ogierach>.
To moje młode
zdjęcia trochę strasze ^ ^ obecnie ma 2lata i 7 miesięcy🙂,zdjęcia jak miała niecałe dwa lata i 1,5roku



aleqsandra nie ogierzy się, a jak już to do opanowania, ale raczej nie ma powódu żeby go zostawiać jako ogiera. Chociaż to jeszcze nie jest pewne
nasicc bardzo przyjemne to twoje młode
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 grudnia 2013 15:20
Averis patrząc na halę to mi wygląda na Siedliska
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się